گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

عطر افشانی در مزار شهدا در بهشت زهرا و آرامستان زرتشتیان

بنا به گزارش روابط عمومی‌بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و روز انقلاب اسلامی‌، 40 سال ایثار جهاد فی سبیل الله و شهادت طلبی، در مورخه 18/11/97 مراسم میهمانی لاله‌ها و عطر افشانی و گلباران مزار شهدا با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران در بهشت زهرا مهدیه شهدا برگزار می‌گردد.همچنین به مناسبت ایام الله فجر مراسم گلباران و عطر افشانی مزار شهدای ادیان توحیدی در آرامستان زرتشتیان برگزار می‌گردد.

افتتاح و کلنگ زنی
5 پروژه کشاورزی
برای تحقق اقتصاد مقاومتی

در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، صبح دیروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی 5 پروژه در حوزه کشاورزی آستان قدس به بهره برداری رسید. افتتاح باغ متراکم مزرعه نمونه، بهره برداری و کلنگ زنی سامانه‌های نوین آبیاری در کشت و صنعت‌های مزرعه نمونه و تربت حیدریه و موسسه کشاورزی و موقوفات چناران آستان قدس رضوی، همچنین افتتاح سالن ویژه قطعه‌کاری و بسته‌بندی گوشت مورد نیاز مهمانسرای حرم مطهر رضوی، توسط تولیت آستان قدس رضوی برنامه امروز این مراسم بود. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در این مراسم با وجود آنکه جمهوری اسلامی‌ایران این روزها در برابر همه داشته‌های خود تهدید می‌شود و دشمن حتی حاضر نیست شیوه تولید بذر گیاه را به سادگی در اختیار ما بگذارد، متخصصان داخلی با بومی‌سازی دانش تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی و صنعتی، برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار تلاش می‌کنند. وی بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های دانش بنیان در راستای استفاده بهینه از آب و خاک در تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: این رویکرد در دستور کار سازمان اقتصادی و هلدینگ کشاورزی آستان قدس رضوی قرار گرفته که امیدواریم آثار آن را در تولید کالاهای استراتژیک کشاورزی مانند بذر و نهال شاهد باشیم. به گفته تولیت آستان قدس رضوی با اجرای پروژه‌های آبرسانی زیرسطحی به عنوان یک فعالیت دانش‌بنیان، طی چند ماه آینده حدود هزار هکتار از اراضی متعلق به آستان قدس رضوی زیر کشت محصولات کشاورزی خواهد رفت.

در نشست مشترک شورای عالی الگو
با وزیر علوم عنوان شد
2 سال آینده فرصت طلایی برای ارتقای سند الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت
در نشست مشترک شورای عالی الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت با دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، راهکارهای مشارکت بیشتر دانشگاهیان در تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی‌ایرانی پیشرفت مورد بررسی قرار گرفت. دکتر غلامی‌وزیر علوم و تحقیقات وفناوری در این نشست گفت: تمام زحماتی که برای سند الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت کشیده شده است مبتنی بر کارها و مطالعات تخصصی و علمی‌است. این فرصت مهم و مغتنمی‌است که بعد از فرمایش رهبری فراهم شده تا سند الگو در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به بررسی و اصلاح گذاشته شود و این فرصت، به معنای مهم و ماندگار و اساسی بودن سند الگو برای نظام جمهوری اسلامی‌است. دکتر غلامی‌ادامه داد: در راستای فراخوان رهبر معظم انقلاب، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی را به بررسی، تکمیل و ارتقای سند الگو فراخوانده‌ایم تا از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراجع علمی‌کشور در این جهت استفاده بیشتری داشته باشیم. با توجه به روحیه نقادی موجود در دانشگاه‌ها، اگر به موقع به سراغ این مسئله نرویم، شاهد نقد خودمان خواهیم بود. لذا این فرصت برای همکاران فراهم شده تا با ورود به این موضوع نقش خود را در این زمینه ایفا کنند. بر این اساس دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان هسته مرکزی بررسی سند الگو تعیین شده تا فعالیت‌های علمی‌لازم را در این ارتباط انجام دهند. ما به عنوان یک تکلیف به این مطلب نگاه کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم در اولین فرصت نظرات همه دانشگاهیان را جمع کرده به مرکز الگو ارائه نمائیم تا نقش موثری در تکمیل و ارتقای سند الگوی پیشرفت اسلامی‌ایرانی داشته باشیم.
منبع: خبروان


addup.center