گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

شش داروی درمان سرطان تا پایان سال رونمایی می‌شود/ فرصتی عالی برای ورود استارت آپ‌ها به بازارکار


به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجو؛ حوزه فناوری در این هفته با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید. سرمایه‌ها با توسعه فناوری‌های همگرا همراه می‌شود/ فرصتی عالی برای ورود استارت‌آپ‌ها به بازارکار دور نخست دوره پیش‌شتابدهی که توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی برگزار شد به اتمام رسید و 6 تیم موفق به جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌های نوآورانه خود شدند. کسب رتبه 38 ثبت پتنت در اداره ثبت اختراع امریکا/ ایران در جرگه برترین‌های جهان حوزه مالکیت فکری قرار می‌گیرد از سال 2017 هر سال ایران ارتقاء 2 تا 3 پله‌ای را در جایگاه ثبت پتنت کسب کرده است و این مسیر اگر با همین روند ادامه یابد تا سال 1404 ایران جزء 25 کشور برتر جهان در حوزه مالکیت فکری قرار می‌گیرد. شش داروی درمان سرطان تا پایان سال رونمایی می‌شود دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از برنامه‌های ستاد توسعه زیست فناوری رونمایی از 6 دارو و ماده اولیه جدید برای درمان سرطان‌های مختلف است. بستر فعالیت «بلاک چین» فراهم می‌شود معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: در صدد هستیم که فناوری بلاک چین برای آحاد جامعه قابل فهم باشد که در این مسیر بنا داریم بستر فعالیت بلاک چین را فراهم کنیم. کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال در فضای کار اشتراکی رونق می‌گیرند ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و وزارت ارتباطات تفاهم نامه راه اندازی و ایجاد یکی از بزرگترین فضاهای اشتراکی و مجموعه شتابدهنده‌های کشور را امضاء کردند.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجو؛ حوزه فناوری در این هفته با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.

سرمایه‌ها با توسعه فناوری‌های همگرا همراه می‌شود/ فرصتی عالی برای ورود استارت‌آپ‌ها به بازارکار
دور نخست دوره پیش‌شتابدهی که توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی برگزار شد به اتمام رسید و 6 تیم موفق به جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌های نوآورانه خود شدند.
کسب رتبه 38 ثبت پتنت در اداره ثبت اختراع امریکا/ ایران در جرگه برترین‌های جهان حوزه مالکیت فکری قرار می‌گیرد
از سال 2017 هر سال ایران ارتقاء 2 تا 3 پله‌ای را در جایگاه ثبت پتنت کسب کرده است و این مسیر اگر با همین روند ادامه یابد تا سال 1404 ایران جزء 25 کشور برتر جهان در حوزه مالکیت فکری قرار می‌گیرد.
شش داروی درمان سرطان تا پایان سال رونمایی می‌شود
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از برنامه‌های ستاد توسعه زیست فناوری رونمایی از 6 دارو و ماده اولیه جدید برای درمان سرطان‌های مختلف است.
بستر فعالیت «بلاک چین» فراهم می‌شود
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: در صدد هستیم که فناوری بلاک چین برای آحاد جامعه قابل فهم باشد که در این مسیر بنا داریم بستر فعالیت بلاک چین را فراهم کنیم.
کسب و کار‌های فناورانه اقتصاد دیجیتال در فضای کار اشتراکی رونق می‌گیرند
ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و وزارت ارتباطات تفاهم نامه راه اندازی و ایجاد یکی از بزرگترین فضا‌های اشتراکی و مجموعه شتابدهنده‌های کشور را امضاء کردند.
#فناوری های نوین #ثبت اختراع #ثبت پتنت #داروی درمان سرطان #معاونت علمی
منبع: خبروان


addup.center