گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

سود 107 میلیون دلاری اسپاتیفای با بهره‌گیری از 207 میلیون مشترک فعال ماهیانه


اسپاتیفای برای اولین‌بار در تاریخ فعالیت خود از کسب سود عملیاتی 107 میلیون دلاری خبر داد. ضمنا آخرین آمارها از 207 میلیون مشترک فعال ماهیانه خبر داده است.

اسپاتیفای گزارش مالی مربوط‌به سه‌ماهه‌ی چهارم سال 2018 را منتشر کرده که براساس آن، این شرکت موفق شده برای اولین‌بار در تاریخ خود به سود عملیاتی 107 میلیون دلاری دست پیدا کند. آمارهای ارائه‌شده توسط اسپاتیفای نشان از این دارد که این شرکت طی پاییز 2018 موفق شده تا به آمار 207 میلیون مشترک دست یابد که از این تعداد 96 میلیون مشترک جزو افرادی هستند که ماهیانه آبونمان مربوط‌به عضویت در اسپاتیفای را پرداخت می‌کنند. همچنین 116 میلیون نفر از کاربران نیز اسپاتیفای را با وجود تبلیغات به‌صورت رایگان مورد استفاده قرار می‌دهند. اسپاتیفای در حالی به عدد 207 میلیون مشترک دست یافته که تابستان 2018 از وجود 191 میلیون مشترک خبر داده بود. همچنین این سرویس در حالی به آمار 96 میلیون مشترک پولی دست یافته که نزدیک‌ترین رقیب سرویس استریم موسیقی‌اش که اپل موزیک است، تنها 50 میلیون مشترک پولی دارد.

اسپاتیفای موفق شده تا در پاییز 2018 به درآمد 1.7 میلیارد دلاری دست یابد که حاصل آن سود عملیاتی 107 میلیون دلاری است و درواقع اولین سود عملیاتی در تاریخ اسپاتیفای را رقم زده است. اسپاتیفای در حالی موفق شده تا به سود عملیاتی 107 میلیون دلاری دست یابد که طی پاییز 2017 ضرر 99 میلیون دلاری برای این شرکت رقم خورده بود.

مقاله‌های مرتبط:
  • داستان برند: اسپاتیفای، باارزش‌ترین استارتاپ حوزه موسیقی در جهان

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای افزایش رشد تعداد کاربران اسپاتیفای را باید در ورود به بازار‌های جدیدی دنبال کرد که در نوامبر سال جاری اتفاق افتاد. اسپاتیفای طی ماه نوامبر به 13 بازار جدید در شمال آفریقا و خاورمیانه وارد شد. اسپاتیفای اخیرا فعالیت خود در حوزه‌ی تولید و انتشار پادکست‌ را نیز قوت بخشیده است، به‌طوری‌که علاوه‌بر تصاحب گیملت به‌عنوان یک تولیدکننده برتر پادکست، تولید پادکست را نیز در دستور کار قرار داده است. اسپاتیفای در نظر دارد تا علاوه‌بر تصاحب گیملت و آنچور، 400 تا 500 میلیون دلار نیز برای تصاحب چندتولیدکننده‌ی پادکست دیگر هزینه کند تا بدین‌ترتیب پادکست را به‌عنوان یک استراتژی اصلی برای رشد در پیش بگیرد.

اسپاتیفای به‌نوعی در حال در پیش گرفتن سیاستی است که نتفلیکس در زمان رشد از آن پیروی کرد. با رشد هرچه بیشتر اسپاتیفای، استودیوهای تولید موسیقی در پی افزایش سهم خود از درآمد این شرکت خواهند بود و ازاین‌رو اسپاتیفای در تلاش است تا با تولید پادکست و تصاحب شرکت‌هایی از این دست، تولید محتوای اختصاصی را در دستور کار قرار دهد و از این‌رو محتوای خود را نیز برای درامدزایی در پلتفرم خود داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
افزایش سهم AMD از بازار رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها و سرورها
اپل با عرضه پکیج خدمات رسانه‌ای می‌تواند به ارزش یک تریلیون دلار بازگردد
مذاکره اسپاتیفای برای خرید شرکت محبوب تولید پادکست Gimlet
عملکرد درخشان آمازون در پاییز 2018 به لطف جمعه سیاه و دوشنبه سایبری
رکوردشکنی ال جی در سال مالی 2018 با وجود زیان‌دهی بخش موبایل
منبع: خبروان


addup.center