گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

جذاب‌ترین بازی‌هایی که در e‌3 امسال رونمایی شدند


مراسم e 3 بزرگترین میعادگاه سلاطین بازی‌های ویدئویی است و سالانه در همین بازه‌زمانی بزرگان دنیای گیم، بهترین دستاوردهای خود را در e 3 رونمایی می‌کنند.

برترین‌ها: مراسم E3 بزرگترین میعادگاه سلاطین بازی‌های ویدئویی است و سالانه در همین بازه‌زمانی بزرگان دنیای گیم، بهترین دستاورد‌های خود را در E3 رونمایی می‌کنند. به این ترتیب با نمایشگاهی طرف هستیم که هر سال نسبت به سال گذشته گیمر‌های بیشتری را به خود جلب می‌کند. جالب است بدانید در سال 2018 نزدیک به 63 هزار نفر از نزدیک بازدیدی از E3 داشتند و در کنفرانس‌های شرکت‌های باز‌ی‌سازی حضور پیدا کردند، این مراسم به‌صورت زنده در شبکه‌های مختلف و سرویس‌های اینترنتی نیز پخش می‌شود و به همین دلیل با یک رویداد جهانی طرف هستیم که میلیون‌ها مخاطب در سرتاسر دنیا دارد.

همان‌گونه که حتماً در جریان هستید E3 2019 در تاریخ بیستم تا بیست و یکم خرداد در لس‌آنجلس کالیفرنیا برگزار شد و طبق معمول با ویترینی از بهترین و جدیدترین بازی‌ها دنیا روبرو شدیم. شرکت‌هایی طرحی مانند اسکوئر انیکس (Square Enix)، مایکروسافت، بتسدا (Bethesda)، یوبی‌سافت (UbiSoft) و نینتندو در این مراسم با دست پر حضور پیدا کردند و از باز‌ی‌هایی خبر دادند که ماه‌ها گیمر‌ها را سرگرم نگه می‌دارند.

لازم به ذکر است اگر به فهرست شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در E3 2019 نگاهی داشته باشید به احتمال زیاد از نبود نام شرکت سونی در این فهرست تعجب خواهید کرد، اما جالب است بدانید سونی ترجیح داد قید E3 2019 را بزند و در این مراسم حضور پیدا نکرد. خوشبختانه به‌رغم اینکه سونی غایب بزرگ E3 سال میلادی جاری بود باز هم دیگر شرکت‌ها عناوین بسیار هیجان‌انگیزی را معرفی کردند که در ادامه با هم به بهترین بازی‌هایی‌های که در E3 2019 رونمایی شد نگاهی خواهیم داشت.

اسکوئر انیکس و E3 2019

همان‌گونه که انتظار داشتیم اسکوئر انیکس دست پر به مهم‌ترین رویداد گیم دنیا آمد و عناوینی را رونمایی کرد که گیمر‌ها مدت‌ها است انتظار آن‌ها را می‌کشند. برای نمونه می‌توان به نسخه باز‌سازی شده Final Fantasy VII اشاره کرد. بازی «انتقام‌جویان» (Avengers) نیز یکی دیگر از عناوین بود که معرفی آن در E3 2019 سر و صدای زیادی به راه انداخت. در کنار این موارد اسکوئر انیکس از چند محتوای دانلودی (DLC) جدید و جذاب برای بازی Kingdom Hearts III نیز رونمایی کرد.

بازی Outriders

این بازی محصول دست سازندگان عنوان Gears Of War: Judgment است و با یک شوتر چندنفره سر و کار داریم که ماجرای آن در دنیایی تاریک و فضایی می‌گذرد. در این بازی، گیمر‌ها در سرزمین‌های ناشناخته قدم می‌گذارند تا منبع یک سیگنال مرموز را پیدا کنند. اسکوئر انیکس در حین رونمایی Outriders وعده داد تا این بازی در تابستان سال 2020 برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و کامپیوتر‌های شخصی منتشر شود.

بازی Oninaki

همان‌گونه که از نام این بازی پیداست با عنوانی طرف هستیم که ساخته بازی‌سازان خلاق ژاپنی است و در سبک RPG ساخته شده، در این بازی کنترل قهرمانی را در اختیار داریم که به دنیای مردگان و زنده‌ها سفر می‌کند و روح‌های گم‌شده را نجات می‌دهد. گیمر در ادامه داستان این بازی به مهارت‌های جدید دست می‌یابد و قرار است در تاریخ 22 آگوست سال 2019 شاهد رونمایی بازی Oninaki برای پلی‌استیشن 4، نینتندو سوئیچ و کامپیوتر‌های شخصی باشیم.

نسخه بازسازی‌شده Final Fantasy Crystal Chronicles

اگر از طرفداران مجموعه بازی‌های فاینال فانتزی باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید با سری بازی‌هایی طرف هستیم که هواداران این گیم‌ها هرگز از بازی کردن آن‌ها سیر نمی‌شوند. به همین دلیل نیز خبر بازسازی Final Fantasy Crystal Chronicles یکی از هیجان‌انگیزترین خبر‌ها برای هواداران فاینال فانتزی در E3 2019 بود. این بازی در سبک RGP است و نزدیک به 16 سال از ساخت نسخه اصلی آن می‌گذرد.

قرار است طرفداران بازی Final Fantasy Crystal Chronicles در زمستان 2019 چشم‌انتظار این بازی برای پلی‌استیشن 4، نینتندو سوئیچ و گوشی‌های هوشمند باشند.

محتوای جدید برای بازی Kingdom Hearts

اگر اهل بازی‌های RPG باشید مطمئن هستیم که Kingdom Hearts را می‌شناسید و از سر و صدا‌هایی که این بازی در ژانویه 2019 به‌راه انداخت خبر دارید. اسکوئر انیکس در E3 2019 خبر خوشی برای طرفداران این بازی اعلام کرد و از محتوای جدیدی با نام Re: Mind خبر داد که داستان و شخصیت‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کند.

این محتوای جدید قرار است در زمستان امسال منتشر شود، و با محتوایی طرف هستیم که رایگان عرضه نمی‌شود و کاربران باید برای خرید آن هزینه‌ای نامشخص را پرداخت کنند.

نسخه بازسازی شده Final Fantasy VIII

همان‌گونه که توضیح دادیم و احتمالاً در جریان هستید سری بازی‌های فاینال فانتزی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین بازی‌ها شناخته می‌شوند و تاریخ انتشار اولین نسخه این بازی به سال 1987 باز می‌گردد. به همین دلیل اسکوئر انیکس در سال 2018 از عزم این شرکت برای بازسازی نسخه‌های مهم و محبوب فاینال فانتزی برای کنسول‌های ایکس‌باکس و نینتندو خبر داد.

اسکوئر انیکس در E3 2019 از وفای عهد خود به این وعده خبر داد و مدعی شد نسخه بازسازی شده عنوان Final Fantasy VIII در سال 2019 برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوئیچ و کامپیوتر‌های شخصی منتشر خواهد شد.

بازی Marvel’s Avengers: A-Day

بعید می‌دانیم اهل دنیای سینما باشید و مجموعه فیلم‌های «انتقام جو‌یان» را ندیده باشید و خاطره‌های خوشی از ابرقهرمان‌های دنیای ماروِل (Marvel) نداشته باشید، به همین دلیل نیز در E3 2019 خبر خوشی برای طرفداران «انتقام جویان» را شاهد بودیم. اسکوئر انیکس از بازی Marvel’s Avengers: A-Day رونمایی کرد. در اولین نگاه به ویدئوی تبلیغاتی این بازی می‌توان گفت که چهره‌های شخصیت‌های ابرقهرمانی این بازی به لحاظ بصری شباهت چندانی به شخصیت‌هایی که در فیلم‌های این مجموعه دید‌ه‌ایم ندارند، اما به لحاظ جلوه‌های بصری و صحنه‌های اکشن در بازی Marvel’s Avengers: A-Day با یک عنوان تمام‌عیار و هیجان‌انگیز روبرو هستیم.

گیمر‌ها در این بازی قادر به کنترل شخصیت‌های کاپیتان آمریکا، آیرون‌من، هالک، بلک ویدو و ثور هستند و در قالب گروه‌های چهار نفره در حالت آنلاین می‌توانند با یکدیگر بازی کنند. بازی Marvel’s Avengers: A-Day قرار است در تاریخ 15 ماه می‌سال 2020 برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر‌های شخصی و سرویس بازی تازه‌تاسیس استادیا (Stadia)، رونمایی شود.

نسخه بازسازی شده Final Fantasy VII

انصافاً باید اعتراف کرد E3 2019، یکی از بهترین مراسم‌های E3 برای طرفداران فاینال فانتزی بود و اسکوئر اونیکس یکی پس از دیگری از نسخه‌های بازسازی شده فاینال فانتزی رونمایی کرد. یکی دیگر از این بازی‌ها که اتفاقاً طرفداران زیادی هم دارد بازی Final Fantasy VII بود که شاهد خبر خوش عزم اسکوئر اونیکس برای بازسازی آن بودیم.

این بازی به لحاظ گیم‌پلی دستخوش بهینه‌سازی‌هایی است، اما به‌لحاظ روایت داستان فرق زیادی با نسخه اصلی آنکه در سال 1997 منتشر شد ندارد. هواداران نسخه بازسازی شده Final Fantasy VII در تاریخ سوم مارس سال 2020 می‌توانند عنوان مورد علاقه خود را پس از سال‌ها تجربه کنند.

مایکروسافت

حساب مایکروسافت با دیگر شرکت‌های بازی سازی که در E3 2019 حضور داشتند فرق می‌کند چرا که مایکروسافت یکی از سه‌کنسول مهم دنیا را تولید می‌کند و عملاً می‌توان گفت سکان دنیای گیم را در کنار سونی و نینتندو در دست دارد. به همین دلیل نیز یکی از طولانی‌ترین برنامه‌ها را در E3 2019 اجرا کرد و در مجموع نزدیک به 14 بازی هیجان‌انگیز از جانب مایکروسافت رونمایی شد که Gears 5، Halo Infinit، Elden Ring و بازی Blair Witch را می‌توان از مهم‌ترین عناوین مایکروسافت در E3 2019 دانست.

بازی Gears 5

اگر از طرفداران کنسول‌های ایکس باکس باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید که مجموعه بازی‌های Gears Of war در کنسول ایکس باکس 360 به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناوین انحصاری این کنسول به حساب می‌آمد و در ایکس باکس وان نیز شاهد انتشار پنجمین نسخه از این مجموعه بازی‌های پرطرفدار هستیم.

طبق معمول در Gears 5 با بازی پر زد و خوردی طرف هستیم که جذابیت‌های زیاد و البته گرافیک بالایی دارد، این بازی دستخوش بهینه‌سازی‌های زیادی شده و شاهد حضور حالت جدیدی با نام Escape هستیم که در آن گیمر‌ها در قالب جوخه‌های سه‌نفری به مواضع دشمن حمله می‌کنند و پس از بمب‌گذاری در این مواضع از منطقه خارج می‌شوند. مایکروسافت در E3 2019 وعده داد تا Gears 5 را در تاریخ دهم سپتامبر سال 2019 برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان منتشر کند.

بازی Elden Ring

همان‌گونه که گفتیم کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 نسبت به دیگر شرکت‌ها هیجان بیشتری داشت و یکی از مهم‌ترین دلایل این هیجان را می‌توان معرفی بازی Elden Ring برد. برای تعریف از این بازی کافی است تا بگوییم که جورج آر. آر مارتین، خالق کتاب نغمه آتش و یخ و هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) رئیس شرکت فرام سافتور (FromSoftWare) برای ساخت بازی Elden Ring با هم هم‌پیمان شده‌اند.

مایکروسافت در E3 2019 ویدئوی تبلیغاتی از این بازی را به نمایش گذاشت که چیز خاصی از آن دستگیر گیمر‌ها نشد، اما جالب است بدانید با یک بازی در سبک جهان‌باز (OpenWorld)، طرف هستیم که طبق معمولِ بازی‌های شرکت فرام‌سافت‌ور، گیم‌پلی بسیار سخت و دشواری دارد و اعتیادآور است. به‌لحا‌ظ داستانی نیز این بازی از کتاب Fevre-Dream نوشته جورج آر. آر مارتین الهام‌گرفته و مطمئن هستیم که با یکی از بهترین عناوین یکی دو سال آینده سر و کار خواهیم داشت.

بازی کراس‌فایر ایکس (Crossfire X)

این بازی در آسیا به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین گیم‌های شوتر اول‌شخص به‌حساب می‌آید و محبوبیت آن باعث شده تا راهی دنیای غرب نیز شود و به لحاظ سبک و سیاق، بازی کراس فایر ایکس دارای نبرد‌های چند نفره و آنلاین و هیجان‌انگیزی است که در کنار مبارزه‌های تن‌به‌تن و تیر اندازی، شاهد نبرد با خودرو و در زیر آب نیز در کراس‌فایر ایکس هستیم. این بازی در سال 2020 برای کنسول ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد.

بازی Blair Witch

فیلم «جادوگر بِلر»، (Blair Witch)، یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های دنیای سینما به‌حساب می‌آید و به‌رغم اینکه ساخت آن به سال 1999 باز می‌گردد، اما هنوز تماشای آن مو را به تن انسان سیخ می‌کند.

در ویدئویی که از «جادوگر بلر» در E3 2019 دیدیم یک افسر پلیس به همراه سگش به دنبال دختر گمشده‌ای در جنگلی شیطانی و تسخیر شده می‌گردد و گیم‌پلی این بازی نیز همانند نسخه سینمایی‌اش بوسیله دوربینی که در دست شخصیت اصلی قرار دارد انجام می‌شود. بازی «جادوگر بلر» قرار است در تاریخ 30 آگوست سال 2019 برای کامپیوتر‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس وان منتشر شود.

بازی Halo Infinite

طرفداران کنسول‌های ایکس‌باکس به‌خوبی می‌دانند که بازی‌های Halo سال‌ها است که به‌عنوان بهترین بازی انحصاری ایکس‌باکس شناخته می‌شود و به‌رغم اینکه مدتی است این بازی در کنسول ایکس‌باکس وان حضور ندارد، اما خوشبختانه در E3 2019 شاهد خبر‌های خوشی از ششمین نسخه Halo منتشر شد و ویدئوی بسیار جذابی از Halo Infinite را دیدیم.

شوربختانه باید گفت که در این ویدئو خبری از گیم‌پلی نبود، از طرف دیگر مایکروسافت باز هم طرفداران Halo را در بی‌خبری باقی گذاشت و اشاره‌ای به تاریخ دقیق انتشار Halo Infinite نکرد، اما با توجه به اطلاعاتی که از این بازی در دست داریم می‌توان پیش‌بینی کرد که در سال 2020 شاهد عرضه آن باشیم.

بازی Dying Light 2

تجربه نشان داده است بازی‌هایی که در آن زامبی‌ها هستند و گیم‌پلی خوبی هم دارند، به فروش مطلوبی دست پیدا می‌کنند. بازی Dying Light یکی از این نمونه‌های موفق است که اولین نسخه آن حدود چهار سال پیش منتشر شد و اکنون نیز شاهد خبر‌های انتشار دومین نسخه این بازی زامبی‌محور جذاب هستیم. در این بازی، گیمر‌ها کنترل شخصیت جدیدی با نام آیدن کالدول (Aiden Caldwell) را بر عهده می‌گیرند که در کنار توانایی‌های در شلیک گلوله و مبارزه، استعداد خوبی در پارکور دارد و از در و دیوار مثل آب خوردن بالا می‌رود.

این بازی قرار است در بهار سال 2020 میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان و کامپیوتر‌های شخصی منتشر شود.

بازی Cyberpunk 2077

به عنوان گیمری که خبر‌های روز صنعت گیم را دنبال می‌کند حتماً در جریان هستید که سالانه عناوین زیادی منتشر می‌شود، اما عنوان‌هایی هستند که ساخت آن‌ها سال‌ها به طول می‌انجامد و به لطف تلاش سازنده‌ها، با گیم‌هایی طرف هستیم که یک سر و گردن از دیگر باز‌ی‌ها بالاتر هستند. یکی از این بازی‌ها که واقعاً سال‌ها است انتظار آن را می‌کشیم بازی Cyberpunk 2077 است. برای تعریف از این بازی کافی است تنها به نام سازنده آن، شرکت سی. دی‌پروجکت رد (CD Projekt RED)، اشاره کنیم که ساخت بازی معروف ویچر (withcer) را در کارنامه‌اش دارد.

بازی Cyberpunk 2077 به‌رغم اینکه چند سالی از معرفی آن می‌گذرد، اما تا قبل از E3 2019 خبری از تاریخ دقیق انتشار آن نبود تا اینکه در این مراسم وعده داد تا این بازی پرطرفدار در تاریخ 16 آوریل سال 2020 برای کامپیوتر‌های خانگی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 منتشر شود. جالب است بدانید در این مراسم مشخص شد که کیانو ریوز، هنرپیشه خوش‌آوازه و بازیگر فیلم‌های جان ویک نیز در Cyberpunk 2077 حضور دارد که این قضیه اشتیاق هواداران را برای این بازی بیشتر کرد

پروژه اسکارلت

همان‌گونه که اشاره کردیم مایکروسافت ساخت و توسعه کنسول بازی ایکس‌باکس را نیز بر عهده دارد و با توجه به اینکه چندین سال از معرفی ایکس‌باکس وان می‌گذرد، سلانه‌سلانه به معرفی کنسول جدید مایکروسافت نزدیک می‌شویم. این کنسول از جانب مایکروسافت در E3 2019 معرفی نصفه‌نیمه‌ای داشت و مشخص شد که از پردازنده گرافیکی ساخت دست ای. ام. دی (AMD) بهره می‌برد و به لحاظ گرافیکی چیزی حدود 4 برابر از ایکس‌باکس وان ایکس قوی‌تر خواهد بود.

کنسول بعدی مایکروسافت که در حال حاضر آن را با نام پروژه اسکارلت می‌شناسیم در تعطیلات کریسمس سال 2020 معرفی خواهد شد و به‌احتمال زیاد بازی Halo infinite نیز یکی از عنوان‌های اصلی این کنسول در زمان عرضه خواهد بود.

یوبی‌سافت

یوبی‌سافت یکی از فعال‌ترین شرکت‌ها در زمینه گیم است و رسم دارد سالانه عناوین زیادی را معرفی کند، به همین دلیل نیز E3 2019 را مغتنم شمرد و از نسخه جدیدی از بازی واچ‌داگز (Watch Dogs) و Rainbow Six رونمایی کرد. معرفی بازی Ghost Recon: Breakpoint که جان برنثال (Jon Bernthal)، هنرپیشه معروف سریال پانیشر (Punisher) نیز در این بازی حضور دارد.

بازی Watch Dogs: Legion

چندین هفته قبل از برگزاری E3 2019 شایعاتی مبنی بر عزم یوبی‌سافت برای انتشار نسخه جدیدی از مجموعه بازی‌های WatchDogs بودیم و در نهایت در این مراسم، یوبی‌سافت ویدئویی جالب از این بازی را با هواداران به اشتراک گذاشت.

بازی Watch Dogs: Legion سومین نسخه از مجموعه بازی‌های Watch Dogs است و داستان آن در سال‌ها بعد در انگلستان روایت می‌شود. در این بازی، گیمر می‌تواند کنترل هرکدام از شخصیت‌هایی که در شهر تردد می‌کنند را در اختیار بگیرد و این‌گونه که از گیم‌پلی آن پیدا است با بازی در سبک جهان‌باز طرف هستیم که اختیار و آزادی عمل زیادی در اختیار گیمر‌ها قرار می‌دهد.

بازی Gods & Monsters

بسیاری از طرفداران بازی‌های ویدئویی، شرکت یوبی‌سافت را با مجموعه بازی‌های اساسینز کرید (Assassin's Creed) می‌شناسند و اگر شما هم از طرفداران این مجموعه بازی هستید، مطمئنیم اساسینز کرید ادیسه را بازی کردید و حسابی از آن لذت بردید.

جالب است بدانید تیم سازنده بازی اساسینز کرید ادیسه، پس از ساخت این بازی برای گیم جدیدی که داستان آن از اسطوره‌های یونان الهام گرفته، دست به کار شدند و در E3 2019 شاهد معرفی این بازی با نام Gods & Monsters بودیم. این بازی سبک و سیاقی کارتونی و جذاب دارد و قرار است در تاریخ 25 فوریه سال 2020 رونمایی شود.

بازی Rainbow Six Quarantine

نزدیک به چهار سال از انتشار بازی موفق Rainbow Six Siege می‌گذرد و در E3 2019، یوبی‌سافت از نسخه جدید این بازی با نام Rainbow Six Quarantine رونمایی کرد، گیمر در این بازی در چوخه‌های سه نفره به نبرد موجوداتی زامبی‌مانند می‌رود و به لحاظ سبک و سیاق می‌توان گفت بازی جدید یوبی‌سافت شباهت‌های زیادی به حالت OutBreak در عملیات چیمِرا (Chimera) در Rainbow Six Siege دارد.

اضافه کردن داستان به اساسینز کرید ادیسه

بدون شک شما هم با ما هم‌عقیده هستید که بازی اساسینز کرید ادیسه، در کنار داستان جذاب و گیم‌پلی حرفه‌ای، محیط زیبایی نیز دارد و به همین دلیل نیز سازندگان این بازی در E3 2019 اعلام کردند که قابلیت جدیدی برای اضافه کردن داستان توسط گیمر‌ها را برای اساسینز کرید ادیسه در نظر گرفته‌اند.

به لطف این ویژگی جدید گیمر‌هایی که دلشان برای محیط زیبای اساسینز کرید ادیسه تنگ شده است می‌توانند محتوای داستانی که سایر گیمر‌ها در این محیط تعریف کرده‌اند را بازی کنند و ساعت‌ها سرگرم شوند.

بازی Ghost Recon: Breakpoint

یوبی‌سافت در حرکتی جالب برای معرفی بازی Ghost Recon: Breakpoint از جان برنثال با یک سگ شکاری بر روی صحنه کمک گرفت و این هنرپیشه خوش‌تیپ و پرطرفدار در E3 2019 به‌نمایندگی از یوبی‌سافت اعلام کرد که Ghost Recon: Breakpoint در تاریخ چهارم اکتبر سال 2019 منتشر خواهد شد و نسخه بتای این بازی نیز در تاریخ 5 سپتامبر در اختیار گیمر‌ها قرار می‌گیرد.

بِتسدا

بتسدا شرکتی است که پشت نام‌های بزرگی مانند اِلدِر اسکرولز (Elder Scrolls) فال‌اوت (Fallout) و ولفنشتاین (Wolfenstein) قرار گرفته است و به همین دلیل نیز کنفرانس بتسدا در E3 2019 هیجان زیادی به دنبال داشت. این هیجان بیشتر به دلیل انتشار خبر‌های تازه‌ای از نسخه جدید الدر اسکرولز یا فال‌اوت بود که چنین اتفاقی در E3 2019 صورت نگرفت و هنوز هم باید منتظر خبر‌های خوشی از این بازی‌ها در دیگر مراسم بتسدا باشیم.

خوشبختانه بتسدا در این مراسم دست خالی ظاهر نشد و معرفی از دووم اِترنال (Doom Eternal) و ولفنشتاین را شاهد بودیم.

بازی دووم اترنال (Doom Eternal)

تاریخ انتشار اولین نسخه از بازی دووم به سال 1993 باز می‌گردد و این بازی به اندازه‌ای جذابیت دارد که به‌رغم گذشت 3 دهه هنوز هم هواداران زیادی در سرتاسر دنیا چشم‌انتظار نسخه جدید دووم هستند. این اتفاق در تاریخ 22 نوامبر سال 2019 میلادی خواهد افتاد و داستان جدیدترین نسخه از مجموعه بازی‌های دووم در میان بهشت و جهنم روایت می‌شود.

این بازی تجربه‌ای منحصر به فرد از گیم‌پلی چند‌نفره را در اختیار گیمر قرار می‌دهد و طبق معمول در سرتاسر قسمت‌های دووم اترنال شاهد صحنه‌های خشن و جذاب هستیم.

فال‌اوت 76 (Fallout 76)

طرفداران فال‌اوت انتظارات زیادی از فال‌اوت 76 داشتند و پس از انتشار این بازی، آنچنان که انتظار می‌رفت شاهد محبوبیت فاول‌اوت 76 نبودیم، به همین دلیل نیز بتسدا که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت هواداران ناراضی فال‌اوت 76 انجام میدهد در E3 2019 خبر از انتشار آپدیت رایگانی با نام Wastlanders داد، این آپدیت در‌واقع یک محتوای دانلودی است که قسمت‌های زیادی را به این بازی اضافه می‌کند و شخصیت‌های را در آن شاهد خواهیم بود.

بازی Elder Scrolls: Blades

افزایش محبوبیت بازی‌های موبایل در میان گیمر‌ها باعث شد تا بتسدا نسخه‌ای از بازی الدر اسکرولز را با نام Elder Scrolls: Blades برای گوشی‌های هوشمند منتشر کند، این بازی گرافیک خیره کننده‌ای دارد و سریعاً به گزینه‌ای محبوب در میان گیمر‌های موبایل تبدیل شد، در نتیجه بتسدا در E3 2019 خبر از انتشار این بازی برای کنسول نینتندو سوئیچ داد.

این‌گونه که پیداست بتسدا مراحل جدید و محتوای بیشتری را با محوریت اژد‌ها در این بازی اضافه خواهد کرد.

بازی Wolfenstein: Youngblood

جالب است بدانید اولین نسخه از این بازی در سال 1981 میلادی منتشر شد و از آن زمان تاکنون هر چند سال یک بار شاهد انتشار نسخه‌ای جدید از آن هستیم. در نسل کنسول‌های فعلی نیز مدتی پیش بازی Wolfenstein II: The New Colossus منتشر شد که طرفداران زیادی داشت و انصافاً هم باید گفت این بازی هنوز هم یکی از بهترین گیم‌پلی‌ها در میان بازی‌های شوتر اول شخص را در چند سال اخیر دارد.

در همین راستا بتسدا خبر‌های خوشی از توسعه نسخه جدید این بازی با نام Wolfenstein: Youngblood داد و اعلام کرد که این بازی در تاریخ 16 جولای منتشر خواهد شد. از طرف دیگر بتسدا از عرضه نسخه دیگری با نام Wolfenstein: Cyberpilot خبر داد که این بازی برای هدست‌های واقعیت مجازی طراحی شده و جذابیت‌های خاص خودش را در این هدست‌ها دارد.

بازی Ghostwire: Tokyo

اگر اهل بازی‌های ترسناک باشید به‌احتمال زیاد بازی The Evil Within را می‌شناسید و چه بسا که نسخه‌های اول و دوم این عنوان را بازی کرده‌اید و حسابی هم ترسیده‌اید. جالب است بدانید گروه سازنده این بازی در حال ساخت یک عنوان دیگر با نام Ghostwire: Tokyo هستند.

این بازی که بتسدا در E3 2019 آنرا رونمایی کرد داستانی عجیب از ناپدید شدن ناگهانی قسمت زیادی از مردم توکیو روایت می‌کند و با توجه به اطلاعاتی که در ویدئوی تبلیغاتی آن دیدیم می‌توان گفت داستان ناپدید شدن انسان‌ها در این بازی شباهت‌هایی با کتاب و سریال the LeftOvers دارد.

نینتندو

آخرین کنفرانس در برنامه‌های E3 2019 به نینتندو اختصاص داشت و این شرکت ژاپنی عناوین هیجان‌انگیزی را یکی پس از دیگری معرفی کرد که هرکدام جذابیت‌های خاص خود را دارند. گل‌سرسبد عناوین معرفی شده توسط نینتندو را می‌توان دنباله بازی محبوب BREATH OF THE WILD دانست، خبر انتشار بازی The Witcher 3 برای نینتندو سوئیچ نیز یکی دیگر از خبر‌های جالبی بود که هواداران را متعجب کرد.

بازی BREATH OF THE WILD

امکان ندارد از طرفداران نینتندو باشید و مجموعه بازی‌های Zelda را نشناسید، این بازی‌ها که بیشتر نسخه‌های آن در زمان معرفی به عنوان بهترین بازی‌های سال شناخته شده‌اند سال‌ها است که برای نینتندو منتشر می‌شوند و به همین دلیل نیز مدتی پیش شاهد انتشار بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild بودیم که طبق معمول توانست جوایز زیادی را در صنعت گیم از آن خودش کند.

در E3 2019 نینتندو خبر بسیار خوشی برای طرفداران این بازی داد و از انتشار دنباله‌ای برای Legend of Zelda: Breath of the Wild خبر داد. در حال حاضر اطلاعات زیادی از این بازی پرطرفدار نداریم، اما گفته می‌شود که داستان آن در دنیایی تاریک‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی Zelda روایت خواهد شد.

بازی LUIGI’S MANSION 3

نینتندو عناوین انحصاری خاص خودش را دارد و در میان این عناوین، مجموعه بازی‌های LUIGI’S MANSION ممکن است پرطرفدارترین بازی‌های نینتندو به‌حساب نیایند، اما این بازی‌ها هواداران خاص خودشان را دارند و چیزی که از LUIGI’S MANSION 3 دیدیم خبر از بازی جدید و جذابی می‌دهد که هواداران را حسابی سرگرم خواهد کرد.

با توجه به چیزی که از ویدئوی تبلیغاتی LUIGI’S MANSION 3 دیدیم می‌توان گفت با بازی بامزه‌ای طرف هستیم که چاشنی از ترس و هیجان دارد و اواخر سال میلادی جاری روانه کنسول نینتندو سوئیچ خواهد شد.

بازی Witcher 3 راهی نینتندو سوئیچ می‌شود

بدون شک Witcher 3 یکی از بهترین گیم‌های هشتمین نسل از کنسول‌های بازی است و بسیاری این بازی را بهترین بازی نقش‌آفرینی در یک دهه گذشته می‌دانند. تاکنون گیمر‌های کنسول نینتندو سوئیچ از تجربه این بازی جذاب و سرگرم‌کننده بی‌نصیب بودند، اما در E3 2019 شاهد خبر خوشی برای گیمر‌های این کنسول بودیم و نینتندو از عزم خود برای انتشار Witcher 3 برای نینتندو سوئیچ خبر داد.

در حال حاضر خبری از زمان دقیق انتشار Witcher 3 برای نینتندو سوئیچ نداریم، اما انتظار می‌رود در اواخر سال جاری میلادی، این بازی برای سوئیچ منتشر شود.

بازی رزیدنت اویل 5 و 6 (Resident Evil 5 & 6) در راه نینتندو سوئیچ است

نینتندو در مراسم E3 2019 اعلام کرد که حساب ویژه‌ای روی بازی‌های رزیدنت اویل باز کرده و به همین دلیل نیز وعده داد تا پنجمین و ششمین نسخه از این بازی‌ها را برای نینتندو سوئیچ منتشر کند. خبر خوش اینکه طرفداران بازی‌های رزیدنت اول برای این بازی‌ها نباید انتظار زیادی بشکند و نینتندو سوئیچ پاییز امسال میزبان رزیدنت اویل 5 و 6 خواهد بود.

بازی NO MORE HEROES 3

پیش از این شاهد نسخه فرعی از بازی NO MORE HEROES بودیم که طرفدار زیادی پیدا نکرد و در بازار با فروش خوبی روبرو نشد، به همین دلیل نیز نینتندو به‌جای اینکه این بازی را کنار بگذارد، سراغ ساخت نسخه جدیدی رفت و گوئیچی سودا (Goichi Suda)، بازی‌ساز خلاقی که عنوان‌های خوبی از او دیده‌ایم یک بار دیگر توسعه سومین نسخه از NO MORE HEROES را برعهده خواهد داشت. این بازی قرار است در تاریخی نامشخص در سال 2020 برای نینتندو سوئیچ منتشر شود.

بازی ALIEN: ISOLATION برای نینتندو سوئیچ منتشر می‌شود

طرفداران بازی‌های ترسناک به‌خوبی یادشان هست که بازی ALIEN: ISOLATION در سال 2014 منتشر شد و اهالی دنیای گیم را حسابی ترساند، نینتندو نیز که به خوبی از پتانسیل این بازی ترسناک باخبر است و علاقه زیادی به افزودن گیم‌های ترسناک به کنسول نینتندو سوئیچ دارد در E3 2019 اعلام کرد که بازی ALIEN: ISOLATION را برای این کنسول منتشر خواهد کرد.

در این قسمت به پایان بازی‌های جذابی رسیدیم که در E3 2019 رونمایی شد، در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم کنفرانس‌های این مراسم را یکی پس از دیگری دنبال کرده‌اید، تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منابع: hypebeast, theverge

#بازی ویدیویی #ویدیو گیم #E3 2019
منبع: خبروان