گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

تویوتا پریوس پلاگین هیبرید مدل 2019 رونمایی شد


تویوتا مدل پلاگین هیبرید پریوس 2019 را با به‌روزرسانی در نسخه‌های مختلف معرفی کرد.

تویوتا تصمیم گرفته است برای نیمه‌ی سال 2019 مدل پلاگین هیبرید پریوس را به‌صورت جزئی به‌روزرسانی کند. بزرگ‌ترین تغییری که در این خودرو انجام شده، اضافه‌شدن یک صندلی به ردیف عقب است که ظرفیت خودرو را از چهار به پنج نفر افزایش می‌دهد. به‌گفته‌ی تویوتا، اضافه‌شدن این صندلی تأثیر منفی روی راحتی سرنشینان نمی‌گذارد.

همچنین، مشتریان در سال 2019 می‌توانند تویوتا پریوس پلاگین هیبرید خود را به رنگ سیاه متالیک جدید به‌همراه رینگ‌های 17 اینچی سفارشی مجهز کنند. در کابین این خودرو، استفاده از رنگ سیاه به‌جای تزیینات سفیدرنگ مدل قبلی جلب توجه می‌کند. به‌گفته‌ی تویوتا، مواد به‌کاررفته در ساخت کابین مدل جدید نیز بسیار باکیفیت است و حس بهتری به سرنشینان منتقل می‌کند.

در سایر بخش‌ها، تغییری در تویوتا پریوس پلاگین هیبرید مشاهده نمی‌شود. این خودرو می‌تواند به مصرف سوخت ترکیبی 1.3 لیتر در هر 100 کیلومتر دست پیدا کند و در هر کیلومتر نیز فقط 28 گرم دی‌اکسید‌کربن منتشر می‌کند. در حالت برقی، تویوتا پریوس پلاگین هیبرید می‌تواند 45 کیلومتر مسافت را طی کند و حداکثر سرعت آن در حالت تمام‌برقی 135 کیلومتر‌بر‌ساعت است.

مقاله‌های مرتبط:
  • تویوتا پریوس 2019 با تیونینگ TRD و مدلیستا معرفی شد
  • /2018/12/29/310942/2019-toyota-prius-trd/

یکی از فناوری‌های جالبی که تویوتا در پریوس پلاگین هیبرید به‌کار برده، پمپ حرارتی جدید این خودرو است. در سایر خودروها، پمپ حرارتی گرمای موردنیاز خود را از پیشرانه یا گرم‌کن‌های برقی دریافت می‌کند؛ ولی در تویوتا پریوس جدید پمپ حرارتی می‌تواند گرمای موردنیاز خود را از هوای بیرون نیز دریافت کند. همچنین، تویوتا از سیستم گرم‌کن باتری در پریوس پلاگین هیبرید استفاده کرده است که همواره باتری را در بهترین دما نگه می‌دارد. این کار باعث می‌شود باتری‌ همیشه با بیشترین بازده خود کار کند و بهترین کارایی را حتی در آب‌و‌هوای سرد داشته باشد.

یکی از ویژگی‌هایی که تویوتا پریوس را به خودرویی خاص در کلاس خود تبدیل کرده، امکان سفارش پنل‌ خورشیدی است. پنل خورشیدی می‌تواند به‌طور متوسط روزانه پنج کیلومتر شعاع حرکتی بیشتری برای خودرو فراهم کند.

بیشتر بخوانید:
قرارداد همکاری تویوتا و بی وای دی درزمینه تولید خودرو الکتریکی
هیوندای از فناوری کنترل تعویض دنده هوشمند رونمایی کرد
تولید ماه‌نورد تویوتا و سازمان فضایی ژاپن از سال 2020 آغاز می‌شود
چرا بی ام و خودرو پلاگین هیبرید را به تمام برقی ترجیح می‌دهد؟
تویوتا 2 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای برقی سرمایه‌‌گذاری می‌‌‌‌کند
منبع: خبروان