گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

ب. ام. و هاچبک‌های الکتریکی می‌سازد


گروه علم و فناوری: شرکت خودروسازی ب. ام. و آلمان اعلام کرد قصد دارد در سال 2021 شروع به ساخت یک سری جدید موسوم به 1 series کند که شامل خودروهای هاچبک الکتریکی خواهد بود.
در حالی که اکنون مدتی است که می‌دانیم شرکت ب.ام‌.و(BMW) قصد دارد نمونه‌های الکتریکی از محبوب‌ترین خودروهای خود را تولید کند، اکنون برنامه‌های قطعی‌تری را به اشتراک گذاشته است مبنی بر اینکه در سال 2021 اقدام به تولید و عرضه یک سری از هاچ‌بک‌های برقی خواهد کرد."رابرت ایرلینگر" رئیس بخش خودروی برقی ب.ام‌.و فاش کرد که این شرکت قصد دارد نسخه برقی از هاچ‌بک سری 1 خود را با نام BMW i1 در اوایل سال 2021 عرضه کند.خودروی i1 یک خودروی سطح پایه خواهد بود که مانند خودروی بنزینی معمولی به نظر می‌رسد. یعنی بیشتر یک iX3 خواهد بود تا یک i3.

"ایرلینگر" در ادامه این مصاحبه افزود: ب.ام‌.و به این انعطاف پذیری رسیده است که هم اکنون می‌داند مدل بعدی که برقی می‌شود کدام مدل خواهد بود. مشتریان در تمام نمونه کارهای ما الکتریکی سازی را مشاهده خواهند کرد.وی افزود: ما می‌توانیم موتورهای دیفرانسیل جلو و همچنین دیفرانسیل عقب را دوباره طراحی کنیم و هر دو قادر به کار با موتورهای برقی و دیگر فناوری‌ها باشند. مشتریان ما قدرت انتخاب بیشتری خواهند داشت.در اوایل سال جاری ب.ام‌.و در رویداد NEXTGen اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2023 تعداد 12 خودروی کاملاً برقی و 13 خودروی هیبریدی را تولید کند.علاوه بر i1، برخی از اولین وسایل نقلیه الکتریکی که راه خود را به نمایشگاه‌ها باز خواهند کرد شامل شاسی بلند iX3 و سدان i4 خواهند بود.
#خودروی برقی #بی‌ام‌و
منبع: خبروان