گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

مرضیه هاشمی: برخی برای جنایات آمریکا توجیه‌تراشی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مرضیه هاشمی صبح امروز در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: گروه‌هایی مثل سیاه‌پوست‌ها که در آمریکا فعالیت دارند، به‌شدت تحت کنترل هستند و نگاه امنیتی و تحقیرانه ای نسبت به سیاه‌پوست‌ها وجود دارد که نشان حقوق بشر آمریکایی است.

مجری پرس تی وی گفت: سیاه پوستان بدون هیچ بهانه‌ای در آمریکا کشته می شوند، به طوری که به یک سیگارفروش حمله کردند و او فریاد می‌زد نمی‌توانم نفس بکشم و در اینجا هیچ اتفاقی برای آن پلیس نیفتاد، اما کسی که تصویر را گرفته بود زندانی کردند.

هاشمی ابراز کرد: در حالی آمریکا مدعی حقوق بشر شده است که اولین ناقض حقوق بشر است و جنایات آن‌ها در هیروشیما، یمن و دیگر کشورهای مظلوم، گواهی بر این مدعاست.

وی گفت: کسانی در غرب آسیا و جمهوری اسلامی ایران از سر ناآگاهی برای هر اقدام و جنایت آمریکا توجیه تراشی می‌کنند، درحالی‌که در اقصی نقاط دنیا می‌توان جنایات آمریکا را دید.

خبرنگار بازداشت‌شده پرس تی وی در آمریکا تصریح کرد: جوانان ما وقتی می‌شنوند که هواپیمای مسافربری ایران در خلیج‌فارس توسط آمریکا منفجر شده و 300 غیرنظامی در آن کشته می‌شوند و آمریکا به جای عذرخواهی از فرمانده ناو منفجر کننده هواپیما قدردانی می‌کند، چرا هنوز در دل‌هایشان نسبت به مرگ به آمریکا گفتن تردید دارند.

هاشمی خاطرنشان کرد: تنها را مبارزه با استکبار این‌ است که یاریگر کسانی باشیم که در جبهه حق علیه باطل فعالیت می‌کنند و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

انتهای پیام/

منبع: خبروان