گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

عراقچی: بدون آتش بس در جنگ اقتصادی آرامش و امنیت به منطقه بازنمی گردد


جنگ اقتصادی آمریکا با ایران، ریشه افزایش تنش‌ها در منطقه است/ بدون آتش بس در جنگ اقتصادی نمی‌توان انتظار آرامش و امنیت در منطقه داشت
به گزارش ایران خبر، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: امنیت در خلیج فارس یک مفهوم به هم پیوسته و تفکیک ناپذیر است.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی، روز سه شنبه 21 خرداد ماه 98 در دیدار با " زین العابدین رشید" نماینده ویژه وزیر خارجه سنگاپور در امور خاورمیانه ضمن تشریح آخرین وضعیت برجام و عملکرد کشورمان در راستای حفظ این توافق اظهار کرد: تنها مساله منطقه خاورمیانه که از طریق مذاکره و دیپلماسی حل و منتج به توافق شد، مساله هسته‌ای ایران است که آمریکا به دلایل غیر منطقی و غیرقابل فهم از این توافق خارج شد.

عراقچی در ادامه بیان کرد: آمریکا اکنون وارد یک جنگ اقتصادی با جمهوری اسلامی شده است و این ریشه افزایش تنش‌ها در منطقه است. تحریم‌های اقتصادی آمریکا در حقیقت امنیت کل منطقه را هدف قرار داده است لذا بدون آتش بس در جنگ اقتصادی نمی‌توان انتظار آرامش و امنیت در منطقه داشت.

در این دیدار زین العابدین راشد نیز ضمن اشاره به فشار تحریم‌ها بر همه کشورها، بر حمایت کشورش از برجام تاکید و نسبت به کاهش تنش‌ها در منطقه اظهار امیدواری کرد.

#تحریم های اقتصادی #جنگ اقتصادی #خاورمیانه #امنیت خلیج فارس #معاون سیاسی وزیر امور خارجه #سیدعباس عراقچی #دیدار با نماینده #وزیرخاجه سنگاپور #حمایت از برجام #خروج آمریکا از برجام #سیدعباس عراقچی #دیپلماسی #تحریم علیه ایران #سید عباس عراقچی #آتش بس #امنیت منطقه #شبکه دانا #آتس بس #معاون سیاسی وزارت امور خارجه #جمهوری اسلامی ایران #عربستان #شبکه الجزیره #قطر #وزارتخانه ها
منبع: خبروان