گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

جزئیات برنامه دومین سفر رسمی نخست‌وزیر پاکستان به ایران


جزئیات برنامه دومین سفر رسمی نخست‌وزیر پاکستان به ایران توسط یکی از رسانه‌ها به صورت غیررسمی منتشر شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از آج نیوز، جزئیات برنامه‌ دومین سفر رسمی نخست‌وزیر پاکستان به ایران توسط یکی از رسانه ها به صورت غیر رسمی منتشر شد.

عمران خان پس از سفر دو روزه خود به عربستان در تاریخ 12 و 13 اکتبر (20 و 21 مهرماه) و گفتگو با مقامات عالی این کشور به صورت کوتاه به تهران خواهد آمد و از آنجا عازم اسلام آباد خواهد شد.

همچنین قرار است عمران خان در این سفر با مقامات عالی رتبه ایرانی در زمینه صلح افغانستان و گفتگوی اخیر مقامات پاکستانی با اعضای هیئت طالبان در اسلام آباد نیز به بحث بنشیند.

عمران‌خان به درخواست عربستان به تهران سفر می‌کند
دیدار عمران خان با نخست وزیر چین و امضا تفاهم نامه‌های جدید

گفته شده نخست وزیر پاکستان در جریان سفر کوتاه چند ساعته خود به ایران علاوه بر رئیس جمهوری ایران با رهبر انقلاب اسلامی نیز دیدار خواهد کرد و ابتکارات خود در خصوص کاهش تنش های بین ایران و عربستان و حتی تهران و واشنگتن را مطرح خواهد کرد.

گفتنی است قرار است نخست وزیر پاکستان به درخواست عربستان سعودی و برای پیگیری ابتکاری جدید در زمینه رفع سوء تفاهم‌های موجود میان تهران و ریاض به زودی به ایران سفر کند.

روزنامه های اردو زبان پاکستانی چاپ امروز این کشور نیز با پوشش خبر سفر مجدد و قریب الوقوع عمران خان به تهران، احتمال حل روابط تیره بین دو کشور عربستان سعودی و ایران را توسط عمران خان بسیار بالا ارزیابی کردند.

بسیاری از تحلیلگران متعقدند که اگر ابتکار خان برای کمک به حل اختلافات میان ایران و عربستان جواب دهد، این تحول یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک برای اسلام آباد تلقی می شود زیرا اسلام آباد از پیامدهای جدی هرگونه رویارویی در منطقه بی خبر نیست به همین دلیل مصمم به ایفای نقش در خاورمیانه است.

انتهای پیام/.

R1475/P/S8,91/CT12
منبع: خبروان