گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

آقای رئیس جمهور بی‌عرضگی خودتان را با نداشتن اختیار توجیه نکنید


نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیس جمهور بی‌عرضگی خودتان را با عنوان نداشتن اختیار توجیه نکنید.

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید محمد جواد ابطحی در جلسه علنی ظهر امروز مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: لازم است رئیس جمهور به سوگندی که خورده بیندیشد و چند بار دیگر آن را با دقت بخواند و با خود بگوید که اگر تاکنون اختیار نداشته است، چرا برای دومین بار کاندیدای ریاست جمهوری شده است و آیا تاکنون به فکر خدمت صادقانه به مردم بوده است؟

وی افزود: لازم است تا رئیس جمهور به جای رقم زدن دو قطبی‌های کاذب در جامعه و طفره رفتن از وظایف اصلی خود، از طرح مسائلی همچون رفراندوم، اسلام رحمانی، معیشت مذاکره، مذاکره جنگ و دیگر موارد خودداری کند چرا که راه‌حل عبور از مشکلات اقتصادی تکیه کردن به غرب و مذاکراتی که نتایج آن مشخص است، نیست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آقای روحانی، عذرخواهی می‌کنم ولی بی‌عرضگی خودتان را با عنوان نداشتن اختیار توجیه نکنید. مگر رئیس جمهور امروز اختیار ندارد تا در بحث بودجه و سهمیه‌بندی کالاهای اساسی مورد تمسخر قرار می‌گیرد؟ در کتابی که خودتان به عنوان کتاب امنیت ملی و نظام‌های اقتصادی ایران نوشته‌اید، چهار نقش تخصصی، تثبیتی، توضیحی و تنظیمی برای دولت قائل شده‌اید اما در آن توضیحی در مورد مکتب نیاوران نداده‌اید.

ابطحی با انتقاد از وضعیت اشتغال، توزیع درآمد و ثروت در جامعه و عرضه کالاهای عمومی، یادآور شد: با فرهنگ لیبرالی و اقتصاد لیبرالی به این مقطع رسیده‌ایم که دست به سوی غرب دراز کنیم، در صورتی که کشورهای اسیر آمریکا هنوز در مشکلات خودشان مانده‌اند.

وی تأکید کرد: متأسفانه امروز وزارت آموزش و پرورش به عنوان بزرگ‌ترین وزارتخانه و با آن همه اهمیتی که دارد، با مشکلات عمده‌ای روبه‌روست. آیا نمی‌توان تنها با تخصیص دو درصد از درآمد نفت و میعانات گازی، مشکلات معلمان و دانش‌آموزان را برطرف کرد؟

عضو فراکسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه در طول دولت‌های قبلی و فعلی بیشترین ظلم به آموزش و پرورش شده و امروز با مشکلاتی همچون معوقات معلمان و مشکل هم‌سان‌سازی و مسائل مختلف آنها روبه‌رو هستیم.

ابطحی در خاتمه خطاب به لاریجانی درخواست کرد: مجلس را از ذلت و زبونی خارج کرده و همان‌طور که امام خمینی(ره) آن را در رأس امور دانسته‌اند آن را به جایگاه اصلی خود بازگردانده تا وضعیت اسفناک کشور سروسامان یابد.

انتهای پیام/4123/

#روحانی #انتقاد #ابطحی #اختیارات #معیشت بد
منبع: خبروان