گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

کانادایی‌ها تا سال 2021 با پلاستیک خداحافظی می‌کنند


دولت کانادا اعلام کرده که از ابتدای سال 2021 استفاده از برخی انواع مواد پلاستیکی یک بار مصرف در این کشور ممنوع می‌شود.

دولت کانادا با هدف کاهش آلودگی محیط زیست قصد دارد میزان مصرف پلاستیک و به تبع آن میزان تولید زباله‌های پلاستیکی را در این کشور کاهش دهد. از همین رو از ممنوعیت تولید و استفاده از برخی انواع پلاستیک‌های یک بار مصرف تا دو سال دیگر خبر داده است.

پیش از این اتحادیه اروپا، پرو، استرالیا و ایالت‌های کالیفرنیا و هاوایی آمریکا طرح‌های مشابهی را برای مقابله با آلاینده‌های پلاستیکی به اجرا گذارده بودند که از جمله آن‌ها می‌توانند به ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی، لیوان‌های پلاستیکی یک بار مصرف و ... اشاره کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که دولت کانادا در این زمینه منتشر کرده، این کشور به علت برخورداری از طولانی‌ترین نوار ساحلی جهان و حجم زیادی از منابع آبی پاک به طور جدی با خطر آلاینده‌های پلاستیکی مواجه است و بازیافت کمتر از 10 درصد زباله‌های پلاستیکی خطرات این منبع آلودگی را تشدید می‌کند.

همچنین بسیاری از این زباله‌ها به رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها ریخته می‌شوند و لذا دولت کانادا استفاده از پلاستیک‌های یک بار مصرف مانند انواع نی‌های پلاستیکی، کیسه‌های پلاستیکی، کارد و چنگال‌های پلاستیکی و همزن‌های پلاستیکی مورد استفاده در ظرف‌های نوشیدنی را از ابتدای سال 2021 ممنوع می‌کند.
منبع: نیواطلس
#حذف پلاستیک #کانادا #زباله #حفاظت از محیط زیست #سال2021
منبع: خبروان


addup.center