گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

با کشمش و قیسی کیکی متفاوت بپزید


در این مطلب با طرز تهیه کیک کشمش و آلو قیسی آشنا می‌شوید.
چی لازم دارم:

آرد 2 لیوان
دوغ غلیظ 1 و 1/2 لیوان
شکر 1 و 1/2 لیوان
اسانس وانیل چند قطره
جوش شیرین 1 قاشق چایخوری
کره یا روغن جامد آب شده 12 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 2 عدد
کشمش پلویی 1/2 لیوان
آلو قیسی خشک خرد شده 1/2 لیوان
رنده پوست پرتقال 1 قاشق چایخوری

چه جوری درست میشه:

فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود، دوغ غلیظ و جوش شیرین را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید سپس به مدت 20 دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کند و آماده شود.

آلو قیسی خشک را با چاقو به تکه‌های کوچک خرد کنید و همراه با کشمش داخل کاسه‌ای بریزید و آب ولرم اضافه کنید تا چند دقیقه خیس خورده و نرم شوند.

تخم مرغ‌ها و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و با دور تند همزن 3 دقیقه بزنید تا کرم رنگ و یکدست شود سپس کره یا روغن آب شده و اسانس وانیل را اضافه و مخلوط کنید (دقت کنید که کره یا روغن داغ نباشد).

مخلوط دوغ و جوش شیرین را به تخم مرغ‌های زده شده اضافه کنید، کمی هم بزنید تا مواد مخلوط شوند سپس آرد را کم کم روی مواد الک کنید و با قاشق مخلوط نمایید.

پس از اینکه مواد خوب ترکیب شدند پوست پرتقال رنده شده، کشمش و آلوی خیس خورده را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شوند (بهتر است کشمش و آلو را در مقداری آرد بغلطانید سپس اضافه کنید تا در زمان پخت کیک ته نشین نشوند)

داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را به آرامی داخل قالب بریزید، قالب را درون فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 1 ساعت قرار دهید تا کیک بپزد (بسته به دمای فر و اندازه قالب مدت زمان پخت متفاوت است، هرچه قالب کوتاه‌تر باشد مدت زمان پخت کمتر میشود)، پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود سپس با پودر قند تزیین و سرو کنید.

نکته‌ها: پیشنهاد میشود به جای دوغ از کفیر استفاده کنید (کفیر بافت نرم تری به کیک میدهد)، میتوانید همراه با کشمش از مغز‌هایی مانند گردو، بادام هندی و … نیز استفاده کنید.
منبع:ایران کوک
#آشپزی #کیک کشمش و آلو قیسی
منبع: خبروان