گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

احتمال کسر امتیاز از اورتون به دلیل مذاکره پنهانی با مارکو سیلوا


لیگ برتر تحقیقات مهمی را پیرامون انتصاب مارکو سیلوا به سمت مربیگری اورتون انجام داده است که می‌تواند جریمه‌های زیادی برای اورتون، از جمله کسر امتیاز را به همراه داشته باشد.

طرفداری- این تحقیقات پیرامون آن است که اورتون در زمان حضور سیلوا در واتفورد با وی مذاکراتی پنهانی داشته است.

به گزارش Telegraph، مارکو سیلوا پس از اخراج رونالد کومان گزینه اول اورتون برای هدایت این تیم بود اما در آن زمان، نهایتا سم آلردایس به سمت مربیگری اورتون منصوب شد و واتفورد حتی پیشنهاد 12 میلیون یورویی اورتون برای سیلوا را هم رد کرد.

این تحقیقات، شاید درخواست مکالمات ضبط شده سران اصلی اورتون از جمله مالک این باشگاه، فرهاد مشیری و دیگر مدیران این تیم را داشته باشد تا همه چیز در مورد مذاکرات سیلوا با اورتون مشخص شود. 

سران واتفورد از طرفی معتقدند که اورتون و مارکو سیلوا باید جریمه شوند چرا که مذاکرات پنهانی آن ها، فصل گذشته را برای آن ها سخت کرده و این تیم را در معرض سقوط قرار داده است. سیلوا در ژانویه گذشته پس از یک برد در 11 بازی، از سمت خود اخراج شد و واتفورد معتقد است که مذاکرات "غیرقانونی" اورتون "نقش یک تسهیل کننده را در گرفتن این تصمیم" داشته است.

لیگ برتر قصد داشت که این مشکل را با کمترین درگیری حل کند و مثلا اورتون را مجبور به پرداخت هزینه ای به واتفورد بکند اما هیچ توافقی حاصل نشد. سران دو تیم یک بار در ماه آپریل جلسه ای مقدماتی را با یکدیگر برگزار کردند و سپس نیز در ماه جولای در گودیسون پارک با هم دیدار کردند.

در جلسه آپریل به واتفورد گفته شده بود که مارکو سیلوا قطعا در آن تابستان سرمربی اورتون نخواهد شد اما او کمی بعد قرارداد سه ساله ای را با این تیم امضا کرد. محتمل ترین اتفاق در بررسی این پرونده، متهم شناخته شدن اورتون و پرداخت خسارت از طرف این تیم به واتفورد است. اما در بدترین سناریو ممکن است از اورتون امتیاز هم کسر شود.

منبع: خبروان


addup.center