گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

نقص فنی در پیشرانه توربوشارژ هوندا تایید شد


پیشرانه‌ی 1.5 لیتری هوندا cr-v با مشکلات جدی روبرو شده است؛ مقامات هوندا ضمن تأیید این مشکل، از رفع آن در آینده خبر دادند.

هوندا CR-V به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروها نزد شهروندان آمریکا با ثبت آمار فروش بیش از 500 هزار نسخه برای مدل‌های 2017 و 2018، پرفروش‌ترین محصول این شرکت ژاپنی در ایالات متحده به حساب‌ می‌آید که اخیراً تولید نسخه‌ی هیبریدی این مدل هم تأیید شد. بخشی از محبوبیت CR-V، به پیشرانه‌ی 1.5 لیتری توربوشارژ آن که در واقع نمونه‌ی تقویت‌شده‌ی پیشرانه‌ی هوندا سیویک است، مربوط می‌شود. کارشناسان کانسیومر ریپورتس (Consumer Reports: سازمانی غیرانتفاعی با هدف ارائه‌ گزارش و بررسی بی‌طرفانه‌ی محصولات مختلف) گزارش جامعی از مشکل این پیشرانه منتشر کرده‌اند.

 تعدادی از اعضای خبرگزاری ایندیپندنت یک ماه پس از خریداری CR-V، مشکلاتی با پیشرانه‌ی این کراس‌اور داشته‌اند. . 9 عضو کانسیومر ریپورتس هم بر نقص فنی این مدل، مهر تأیید زده‌اند و البته گزارشات بسیاری هم، به NHTSA (اداره کل ایمنی ترافیک ایالات متحده: National Highway Traffic Safety Administration) ارسال شده است. علاوه بر این، صدها مالک شاسی‌بلند کامپکت هوندا در مورد مشکل مشابه‌ پیشرانه‌ در انجمن‌های اینترنتی بحث کرده‌اند.

کارشناسان کانسیومر ریپورتس علت اصلی نقص فنی پیشرانه را در ترکیب بنزین و روغن طی فرایند احتراق می‌دانند. ظاهراً این مشکل پیش از این برای مشتریان چینی و مالک 380 هزار نسخه از CR-V و سیویک اتفاق افتاده و خودروساز ژاپنی برای برطرف کردن مشکل، فراخوان داده است. مشتریان آمریکایی از سکوت مقامات هوندا ناراحت هستند و درخواست فراخوان و رفع مشکل دارند.

کریس مارتین، سخنگوی هوندا، در پاسخ به خبرنگار کانسیومر ریپورتس می‌گوید:

هوندا روی این مسئله کار کرده و راه حل آن را یافته است؛  تغییرات لازم که جزو گارانتی هستند، اواخر پائیز سال جاری از طریق نمایندگی‌های معتبر هوندا در دسترس خواهند بود. مدل 2019 هوندا CR-V بدون این مشکل عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

لینکلن نویگیتور HPE600 معرفی شد؛ بزرگ‌ترین محصول هنسی
لندرور دیفندر با پیشرانه V8 شورولت کوروت معرفی شد
بهترین شاسی‌ بلندهای جهان در سال 2018
موتور یا پیشرانه احتراقی چیست و هرآنچه درباره آن باید بدانید
نگاه عمیق به هیوندای سانتافه 2019؛ همراه با مشخصات فنی و قیمت
منبع: خبروان


addup.center