گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

گام برداشتن در راستای داخلی سازی یک وظیفه جهادی است


مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت گام برداشتن در راستای خودکفایی و داخلی سازی را یک وظیفه جهادی دانست.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شاتا، صادق نجفی مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه را اقدامی بی سابقه دانست که تاکنون در هیچ حوزه‌ای اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: پیرو فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص توجه به رونق تولید و داخلی سازی، وزیر صمت نیز الگویی را در وزارتخانه مطرح کردند تا نیازمندی‌های داخلی را به خصوص در این شرایط تحریم برای دانشگاه‌ها، نخبه ها، کارآفرینان و تولیدکنندگان معرفی کنیم تا آن‌ها به سمت داخلی سازی روی آورند.

مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت با اشاره به اینکه متاسفانه این موضوع تاکنون در هیچ حوزه‌ای اتفاق نیفتاده است، تصریح کرد: برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها برای داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز در پتروشیمی، معدن، فولاد و خودروسازی برای رسیدن به خودکفایی ضرورت دارد.

بیشتر بخوانید: نظام رتبه بندی تجار بزودی اجرا می شود

نجفی با بیان اینکه در این نمایشگاه تولیدکنندگان نیازهایشان را نشان خواهند داد تا قطعه سازان و سازندگان آن‌ها را تامین کنند، گفت: برخی نیاز‌ها مربوط به مواد اولیه و برخی نیاز‌ها در خصوص قالب سازی است، برخی نیاز‌های الکترونیکی نیز وجود دارد که استارت آپ‌ها انجام خواهند داد.

مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت در پایان گام برداشتن در راستای خودکفایی و داخلی سازی نیازمندی‌ها را یک وظیفه جهادی دانست و تصریح کرد: در این شرایط تحریم هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد، باید در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکند.

انتهای پیام/

نمایش نیاز تولیدکنندگان در نمایشگاه ساخت داخل

#نمایشگاه ساخت داخل #صنعت
منبع: خبروان