گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

واردات غیررسمی و چمدانی تلفن همراه موجب زیان مصرف‌کنندگان شده است

منصور مرادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با انتقاد از تداوم واردات چمدانی تلفن همراه به داخل کشور، گفت: به‌یقین واردات چمدانی تلفن همراه به ضرر اقتصاد کشور است و تداوم این مسئله آسیب‌های بسیاری را به واردکنندگان قانونی تلفن همراه می‌زند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تداوم واردات چمدانی تلفن همراه نشان دهنده آن است که اول آنکه باید نظارت‌ها برای جلوگیری از ورود این گونه کالاها تشدید شده و دوم آنکه باید قوانین سختگیرانه برای قاچاقچیان وضع و اجرایی شود.

وی با بیان اینکه واردات تلفن همراه تنها باید از طریق واردکنندگان قانونی و مبادی رسمی صورت گیرد، افزود: واردکنندگان قانونی نگرانند که تداوم واردات چمدانی موجب تشدید تلاطمات بازار و ورشکستگی شرکت ها به دلیل رقابت نابرابر با واردکنندگان چمدانی شود.

مرادی تصریح کرد: به‌یقین ساماندهی واردات تلفن همراه و مقابله با واردات غیرقانونی این محصول به نفع کشور و اقتصاد ملی نیست چراکه وقتی این کالا از طریق قانونی وارد شود، درآمدهای حاصل از دریافت عوارض، مالیات و حق گمرکی به خزانه کشور واریز خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: این موضوع بارها مطرح شده که واردات غیررسمی کالا به‌ویژه کالاهای الکترونیکی مانند تلفن همراه، مشکلاتی به‌دنبال دارد چراکه با روش‌های مانند واردات چمدانی هیچ‌کس پاسخگوی کیفیت این کالا نیست و عملا مصرف‌کنندگان متضرر می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع: خبروان