گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

مراقب صفحات جعلی فیشینگ باشید


سرپرست پلیس فتا استان قزوین گفت: سرقت اطلاعات بانکی از طریق درگاه‌های جعلی فیشینگ یکی از روش‌های مجرمان برای دسترسی به اطلاعات بانکی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، سرهنگ محمدعلی فرهودی گفت: یکی از شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان سایبری استفاده از درگاه پرداخت جعلی به نام "فیشینگ" است که از این طریق اطلاعات محرمانه کارت عابر بانک نظیر شماره کارت، رمز دوم اینترنتی، CVV2 و تاریخ انقضاء را سرقت می‌کنند.

سرهنگ دوم فرهودی افزود: شهروندان در صورت مواجهه با سایت‌های مشکوک به فیشینگ, آدرس اینترنتی سایت را با آدرس اینترنتی اعلامی از مراجع رسمی تطبیق دهند تا مغایرت نداشته باشد.

وی به مردم توصیه کرد: باید درگاه‌های بانکی متصل به این پایگاه‌ها با استفاده از پروتکل https و گواهینامه ssl امن شده باشد.

سرپرست پلیس فتا استان اضافه کرد: شهروندان از فروشگاه‌های معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی, خرید‌های اینترنتی را خود را انجام دهند و حتما برای دریافت نرم افزار‌های مورد نیاز خود آن را از منابع معتبر خریداری و دانلود کنند و از هر منبع نامعلومی دریافت نکنند.

سرهنگ دوم فرهودی از کاربران خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

#علی فرهودیان #نیروی انتظامی قزوین #پلیس فتا #سرقت اطلاعات بانکی #فیشینگ #فیشینگ #استان قزوین #خرید اینترنتی
منبع: خبروان