تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

ورود غول های پولی به بورس برای خرید محصولات پتروشیمی/کنترل قیمتی سخت شده است


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: غول های پولی وارد بورس شده و محصولات پتروشیمی را خریداری و سپس در بازار توزیع می کنند که کنترل قیمتی در این بخش سخت است.
ورود غول های پولی به بورس برای خرید محصولات پتروشیمی/کنترل قیمتی سخت شده است

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام خبری مبنی بر احتمال خروج پتروشیمی ها از بورس، گفت: بورس کالا محلی شفاف برای خرید و فروش است، اما مشکلی که اخیرا برخی در بورس پتروشیمی و فلزی ها با آن مواجه شده اند این است که حداقل رقم و سبدی در بورس تعریف شده که همه قادر به خرید مستقیم از بورس نیستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: در بورس فلزات بسته ای تعریف می شود که میلگرد 20 و آهن های سنگین در این بسته وجود دارد، بنابراین شرایط کلی به این سمت و سو است که بسیاری از مصرف کننده ها قادر به خرید محصولات از بورس نیستند، بنابراین غول های پولی وارد بورس شده و محصولات پتروشیمی را خریداری و سپس در بازار توزیع می کنند که کنترل قیمتی در این بخش سخت است.

خریداران کوچک مواد پتروشیمی باید مایحتاج خود را از بازار و واسطه خریداری کنند 

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت هایی وجود دارند که در خرید مایحتاج عمومی و روزانه خود از محصولات پتروشمی مانده اند، ادامه داد: این شرکت ها به عنوان نمونه 20 تن کالا می خواهند اما این 20 تن را با توجه به قوانینی که وضع شده نمی توانند خریداری کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، اظهار  داشت: این شرکت ها باید مایحتاج خود را از بازار و واسطه خریداری کنند که باید برای رفع این مشکل راه چاره ای بیندیشند، البته  ساده ترین راهکار  این است که محصولات  پتروشمی در بورس نباشد و در فضای خارج از بورس فعالیت شود که این راهکار برخی مزایا و معایب دارد و معایب آن بیشتر از مزایای آن است.

کشف قیمت واقعی محصولات پتروشیمی خارج از بورس امکانپذیر نیست

وی در تشریح مزایای خروج محصولات پتروشیمی از بورس، افزود: مزایای خروج  این است که همه می توانند مستقیم از تولیدکننده محصولات را خریداری کنند و شرکتی از یک پتروشیمی 10 تن مواد خریداری کند و دسترسی صنایع پایین دست به میزان کمتر فراهم شود، اما مشکلی که ایجاد می شود این بوده که کشف قیمت واقعی امکانپذیر نیست و شفافیت قیمتی در بورس با خروج محصولات از آن وجود ندارد.

باستانی ادامه داد: با خروج محصولات از بورس باید پذیرفت که از یک سو دسترسی صنایع پایین دست و کسانی که میزان کالای کمی می خواهند فراهم می شود و از سوی دیگر قطعا قیمت ها تغییر یافته و  به نوعی بحث آزدسازی قیمت ها در پتروشیمی ایجاد می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با ارائه راهکاری برای رفع مشکلات، تصریح کرد: مزایا و معایب باید در کنار یکدیگر دیده شود، بنابراین اگر راهکاری ایجاد می شد که خرید و فروش در بورس رخ دهد و عدم امکان خرید تمامی تولیدکنندگان از بورس ترمیم می شد شرایط بسیار بهتری رقم می خورد./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

حضور نیافتن زنگنه در نشست آتی اوپک وتو تلقی نمی شود/وزیر نفت در الجزایر حضور یابد


عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: وزیر نفت باید در اجلاس آتی اوپک در الجزایر حضور یابد و تصمیمات خلاف منافع ملی ایران را وتو کند.
حضور نیافتن زنگنه در نشست آتی اوپک وتو تلقی نمی شود/وزیر نفت در الجزایر حضور یابد

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام خبر غیررسمی مبنی بر عدم حضور وزیر نفت در اجلاس آتی اعضای اوپک، گفت: از غیبت در اجلاس های منطقه ای و بین المللی چیزی عائد کشور نشده است و وزیر نفت نیز باید در اجلاس آتی اوپک در الجزایر حضور یابد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهای عضو اوپک با یک واقعیتی به نام تحریم نفتی ایران مواجه شده اند، افزود: این احتمال وجود دارد که بین 700 هزار بشکه تا یک میلیون بشکه صادرات نفت ایران کاهش یابد و اعضای اوپک نیز به دنبال این هستند که به نوعی بازار نفت را مدیریت و این کمبود را جبران کنند.

زنگنه با حضور در نشست اوپک می تواند تصمیمات را وتو کند?

وی با اشاره به اینکه تحریم ها  علیه ایران ظالمانه و خودسرانه بوده و هیچ مشروعیت بین المللی ندارد و توسط قوانین یکجانبه آمریکا ایجاد شده است ادامه داد: وزیر نفت باید با حضور در نشست آتی اوپک از منافع جمهوری اسلامی دفاع کند، چراکه عدم حضور در این جلسات و این موضوع که عنوان شود با توجه به عدم حضور مسئولیت تصمیم ها در این جلسات را بر عهده نمی گیریم اقدام صحیحی برای چاره جویی در مشکلات کلیدی کشور نیست.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زنگنه با حضور در نشست اوپک می تواند تصمیمات را وتو کند، اظهار داشت: عدم حضور در نشت آتی اوپک به معنای وتو تلقی نمی شود، بنابراین وزیر نفت باید با توجه به تجربه و شناختی که از برخی وزرای نفت کشورهای عضو اوپک دارد، با رایزنی های دو جانبه و چند جانبه کشورها را به عدم افزایش تولید نفت مجاب کند.

نقش وزارت نفت و دستگاه دیپلماسی برای مذاکره و مجاب کردن  اوپک کجاست؟

وی افزود: اینکه مادام گفته شود روسیه، عربستان، امارات و عراق در بازار نفت کارشکنی می کنند، پس نقش وزارت نفت و دستگاه دیپلماسی برای مذاکره و مجاب کردن آنها کجا می رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم می دانند که کشور در چه شرایط ویژه ای قرار دارد و عدم حضور در این نشست روش صحیحی برای تامین منافع ملی کشور نیست./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

ثابت ماندن آمار تصادفات جاده ای در سه سال اخیر/ ساعت تردد و سرعت مجاز خودروهای سنگین باید اصلاح شود


رئیس کمیته حمل و نقل مجلس گفت: یکی از دلایل بروز تصادفات جاده ای در میان خودروهای سنگین، زمان و ساعت تردد این وسایل نقلیه است که قطعا باید مورد بازنگری قرار گیرد.
ثابت ماندن آمار تصادفات جاده ای در سه سال اخیر/ ساعت تردد و سرعت مجاز خودروهای سنگین باید اصلاح شود

شادمهر کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از ورود کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس به بررسی پرونده افزایش تصادفات جاده ای در ماه های اخیر خبر داد و گفت: نشست کمیته حمل و نقل این کمیسیون روز سه شنبه هفته جاری با هدف بررسی حوادث اخیر جاده ای به ویژه تصادف محور کاشان-نطنز با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه برگزار می شود.

نماینده دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هفته گذشته شاهد، بروز حادثه تصادفات اتوبوس با یک دستگاه نفتکش بودیم که در اثر این حادثه، تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند، اما این مسئله تنها به حادثه هفته گذشته ختم نمی شود.

افزایش بروز تصادفات جاده ای در ماه‌های اخیر

وی ادامه داد: متأسفانه در ماه های اخیر شاهد افزایش بروز تصادفات جاده ای هستیم و حادثه محور کاشان-نطنز چندمین حادثه در ماه‌های گذشته است، بنابر این باید راه کاری اندیشیده شود تا در آینده کمتر، شاهد بروز چندین حوادثی باشیم.

کاهش آمار تصادفات از از 28 هزار به حدود 16 هزار نفر/ ثابت ماندن آمارها در سه سال اخیر

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس گزارش ها از سال 84 به بعد شاهد کاهش میزان تصادفات جاده ای بوده ایم، به طوری که طبق آمارها، تعداد تلفات جاده ای، از 28 هزار نفر به حدود 16 هزار نفر رسیده است، اما نکته قابل توجه این است که در سه سال اخیر این آمار ثابت مانده و کاهش پیدا نکرده است.

کاظم زاده افزود: ثابت ماندن آمارهای تصادف در سه اخیر اخیر نمایانگر این است که ما در بحث کاهش تصادفات جاده ای، نیازمند استراتژی و برنامه جدید هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل بروز تصادفات جاده ای در میان خودروهای سنگین، زمان و ساعت تردد این وسایل نقلیه است، تصریح کرد: به طور حتم باید برنامه ریزی دقیقی برای اصلاح ساعت تردد خودروهای سنگین در جاده ها صورت گیرد، همچنین میزان سرعت مجاز خودروهای سنگین و اتوبوس ها یکی دیگر از مواردی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس ادامه داد: از دیگر دلایل افزایش تصادفات می توان به افزایش حجم بار ترافیکی، افزایش سرعت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله بین خودرو اشاره کرد که متأسفانه در حادثه اخیر محور کاشان-نطنز خواب آلودگی و عدم توجه به جلو موجب شد که اتوبوس با نفت کش تصادف کند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

اعتبارات نگهداری راه ها در بودجه عمرانی بسیار کمرنگ است/ضرورت استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت


عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای روش های جدید و استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت، قطعا در دراز مدت به نفع حوزه وزارت راه و شهرسازی است.
اعتبارات نگهداری راه ها در بودجه عمرانی بسیار کمرنگ است/ضرورت استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم تغییر رویکرد و استراتژی وزارت راه و شهرسازی در رابطه با نحوه و نوع تکنولوژی مورد استفاده در راه سازی تأکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین محورهای حوزه راه سازی، نوع و کیفیت آسفالت است، به ویژه در جاده های برون شهری با توجه به حجم بالای تردد خودرو، باید از محصولات با کیفیت و مرغوب استفاده شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کل دو نوع آسفالت وجود دارد، یا آسفالت های محافظتی هستند که با استفاده از آن طول عمر آسفالت بالا میرود و یا آسفالت ها از نوع گرم هستند که از قدیم در ایران استفاده می شدند.

وی گفت: این نوع آسفالت کیفیت قابل قبولی ندارد و بعد از مدتی باید ترمیم شوند، البته در شرایط کنونی با توجه به افزایش قیمت ها وافزایش تورم، قیمت قیر نیز بالا رفته است.

یارمحمدی تصریح کرد: در شرایط کنونی بودجه عمرانی خاصی برای تأمین قیر و راه سازی با استفاده از آن در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه راه ها سرمایه های اصلی کشور محسوب می شوند، افزود: در گام نخست باید راه های اصلی، فرعی، آزادراه و بزرگراه و راه های روستایی مورد توجه قرار گرفته و در بازه های زمانی خاص نگهداری و ترمیم شوند.

وی ادامه داد: متأسفانه اعتبارات نگهداری راه ها در بودجه عمرانی بسیار کمرنگ است، از این رو در گام نخست باید بودجه این حوزه افزایش یافته و سپس وزارت راه و شهرسازی با حمایت، در جهت استفاده از تکنولوژی های به روز و پیشرفته اقدام کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: اجرای روش های جدید و استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت، قطعا در دراز مدت به نفع حوزه وزارت راه و شهرسازی است، زیرا استفاده از این محصولات هزینه نگهداری را بسیار پایین می آورد./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

دوربین روشن دستگاه های نظارتی بر قاچاق محصولات پتروشیمی به خارج از کشور/دست واسطه گران کوتاه شود


عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: دستگاه نظارتی باید از خروج قاچاق مواد پتروشیمی به خارج از کشور جلوگیری و مانع ایجاد رانت در این حوزه شوند.
دوربین روشن دستگاه های نظارتی بر قاچاق محصولات پتروشیمی به خارج از کشور/دست واسطه گران کوتاه شود

حسن بهرام نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توقیف چند تن مواد پتروشیمی در مرزهای کشور که به خارج از مرزها قاچاق  می شده است، گفت: دستگاه های نظارتی باید به موضوع توزیع و صادرات محصولات پتروشیمی ورود کرده و مواد اولیه مورد نیاز زنجیره های تولید پایین دستی و تولیدکنندگان را در اختیار آنها قرار دهد و دست واسطه گران در این میان کوتاه شود.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دستگاه نظارتی باید از خروج قاچاق مواد پتروشیمی به خارج از کشور جلوگیری و مانع ایجاد رانت در این حوزه شوند، افزود: در راستای سیاست های پیش رو وزارتخانه های ذیربط باید برای جلوگیری از تعطیلی کارگاه ها و مراکز تولیدی به صورت کلی و نه بخشی ورود و برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز مراکز صنعتی، تولیدی اقدام کنند.

کمیسیون انرژی از وزارتخانه ها برای کوتاهی در قاچاق پتروشیمی توضیح می خواهد

وی ادامه داد: هر وزارتخانه باید به تناسب کار وزارتخانه متبوعش برای جلوگیری از رانت، قاچاق و عدم شفافیت نقش آفرینی کند و مانع سوءاستفاده سودجویان و دلالان در شرایط تحریمی شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، از نشست کمیسیون انرژی باوزارتخانه های ذیربط در حوزه صادرات پتروشیمی خبر داد و اظهار داشت: کمیسیون انرژی در این خصوص ورود پیدا کرده و وزارتخانه ها را گرد  آورده و از آنها برای کوتاهی های صورت گرفته در حوزه اجرایی و نظارتی توضیحات لازم را اخذ می کند و در صورت لزوم از طریق  کمیسیون و مجلس راهکاری ارائه می شود تا مانع تعطیلی کارگاه ها و مراکز تولیدی شد.

مجتمع‌های پتروشیمی باید نیاز داخل را تامین کنند

وی ادامه داد: دولت بخشنامه های خاص خود را در حوزه اجرا و نظارت دارد و  اگر نیاز باشد مجلس نیز نقش نظارتی خود را داشته و با سهل انگاران و متخلفان برخورد می کند.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صنعت پتروشیمی از جمله صنایعی است که نقش مهمی در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی ایفا می کند، تصریح کرد: مجتمع‌های پتروشیمی باید نیاز داخل را تامین و با صادرات انواع محصولات پتروشیمی در تامین ارز مورد نیاز کشور اثرگذار باشند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

اختلاف قیمت ارز در بازار ثانویه و آزاد عامل اصلی توزیع رانت/ایجاد ثبات ارزی یک اولویت اساسی


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تداوم اختلاف نرخ ارز در بازار ثانویه با بازار آزاد را باعث توزیع رانت در اقتصاد دانست.
اختلاف قیمت ارز در بازار ثانویه و آزاد عامل اصلی توزیع رانت/ایجاد ثبات ارزی یک اولویت اساسی

حمدالله کریمی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اختلاف نرخ ارز در بازار ثانویه با بازار ارز گفت:در گذشته اختلاف قیمت ارز 4200 تومانی با نرخ ارز در بازار آزاد رانت ایجاد می کرد اما پیش بینی می شد با اصلاح سیاست ارزی دولت، از رانت ارزی جلوگیری شود اما این مهم تاکنون اجرایی نشده است.        

اقتصاد کشور تحمل ادامه تلاطم های ارزی را ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در هر صورت باید ثبات به بازار ارز باز گردد تا شرایط برای انجام فعالیت های اقتصادی فراهم شود چرا که اقتصاد کشور تحمل ادامه تلاطم های ارزی را ندارد.

 نماینده مردم شهرستان بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی گفت:بدیهی است مدیریت جدید بانک مرکزی برای ایجاد تعادل در بازار ارز نیاز به زمان دارد اما نباید فراموش کرد برنامه کوتاه مدت برای پایان دادن به وضعیت فعلی ارز نیز یک اولویت است.

کریمی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:در حال حاضر اختلاف قیمت ارز در بازار ثانویه و آزاد به اقتصاد کشور و حتی معیشت خانوارها زیان وارد می کند چرا که معاملات ارز با نرخ آزاد هر چند که در سطح کمی انجام می شود اما باعث شده قیمت بسیاری از کالاها بالا برود.

کاهش ارزش پول ملی و عدم افزایش حقوق ها به تضعیف معیشت خانوارها منجر شده است

وی تصریح کرد:کاهش ارزش پول ملی وعدم افزایش حقوق بازنشستگان،کارگران و کارمندان و دیگر اقشار جامعه تاثیرات منفی قابل توجهی روی سبد خانوار داشته است و باید مسئولان تدابیری برای این وضعیت بیاندیشند.     

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بانک مرکزی باید با بکارگیری سیاست های صحیح اقتصادی اجازه ندهد اختلاف قیمت نرخ ارز در بازار ثانویه و آزاد به توزیع رانت گسترده منجر شود./

پایان پیام

 

منبع: خانه ملت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟