تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

سامانه درج حقوق مقامات و مدیران باید مزایا را هم ثبت کند/نظارت مردمی بر سر دریافتی های مقامات


نمایینده مردم گلپایگان در مجلس، گفت:سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران باید در جهت شفافیت حقوق و هر آنچه که به عنوان دستمزد و مزایا توسط مقامات کشور دریافت می شود باید برای همگان قابل رویت بوده و مردم بر آن نظارت کنند.
سامانه درج حقوق مقامات و مدیران باید مزایا را هم ثبت کند/نظارت مردمی بر سر دریافتی های مقامات

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تکلیف برنامه ششم توسعه برای راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مدیران و اعلان خبری مبنی بر اینکه تا دو ماه آینده این سامانه افتتاح می شود، گفت: یکی از مصادیق شفافیتی که باید در کشور انجام شود شفاف سازی میزان حقوق و دستمزد مدیران کشور است که دولت باید هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی سامانه و ثبت حقوق و مزایا در این سامانه اقدام کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران  در جهت شفافیت حقوق و هر آنچه که به عنوان دستمزد و مزایا توسط مقامات کشور دریافت می شود باید برای همگان قابل رویت بوده و مردم بر آن نظارت کنند.

سد معبر برای درخواست کنندگان حقوق های غیرمتعارف با ثبت دستمزد در سامانه

وی در تشریح مزایای راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران، ادامه داد: راه اندازی سامانه سبب افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام، مسئولان و مقامات و خنثی سازی تبلیغاتی که برخی از رسانه های بیگانه برای ایجاد بی اعتمادی  در جامعه انجام می دهند، می شود.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شفاف سازی حقوق مقامات و مدیران از سوی دیگر از اقدامات افرادی که به دنبال دریافت حقوق های غیرمتعارف هستند، جلوگیری می کند، اظهار داشت: اینگونه شفاف سازی ها باید در مابقی بخش های کشور ایجاد شود تا با سامانه ها و زیرساخت های مناسبی که وجود دارد از وقوع فساد و از ایجاد مسائلی ا که سبب به وجود آمدن بی اعتمادی بین مردم شده جلوگیری کرد.

در شرایط وجود  فساد اقتصادی و مالی در کشور بهترین راهکار شفاف سازی و شفافیت است

وی افزود: می توان با استفاده از این سامانه ها برای حرکت به سمت نظام شفافیت استفاده کرد چراکه در شرایط کنونی که فساد اقتصادی و مالی در کشور وجود دارد، بهترین راهکار شفاف سازی و شفافیت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقابله با فساد بخشی از راه از بین بردن مفاسد است، تصریح کرد:  باید با مفسدان برخورد کرد، اما مهمتر از برخورد شفاف سازی در حوزه پرداخت ها، بانکی، گمرکی و بخش‌های مختلف اقتصادی کشور است که بسیاری از کشورها با نگاه شفاف سازی  توانسته اند فساد را مدیریت کنند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

حضور نیافتن زنگنه در نشست آتی اوپک وتو تلقی نمی شود/وزیر نفت در الجزایر حضور یابد


عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: وزیر نفت باید در اجلاس آتی اوپک در الجزایر حضور یابد و تصمیمات خلاف منافع ملی ایران را وتو کند.
حضور نیافتن زنگنه در نشست آتی اوپک وتو تلقی نمی شود/وزیر نفت در الجزایر حضور یابد

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام خبر غیررسمی مبنی بر عدم حضور وزیر نفت در اجلاس آتی اعضای اوپک، گفت: از غیبت در اجلاس های منطقه ای و بین المللی چیزی عائد کشور نشده است و وزیر نفت نیز باید در اجلاس آتی اوپک در الجزایر حضور یابد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهای عضو اوپک با یک واقعیتی به نام تحریم نفتی ایران مواجه شده اند، افزود: این احتمال وجود دارد که بین 700 هزار بشکه تا یک میلیون بشکه صادرات نفت ایران کاهش یابد و اعضای اوپک نیز به دنبال این هستند که به نوعی بازار نفت را مدیریت و این کمبود را جبران کنند.

زنگنه با حضور در نشست اوپک می تواند تصمیمات را وتو کند?

وی با اشاره به اینکه تحریم ها  علیه ایران ظالمانه و خودسرانه بوده و هیچ مشروعیت بین المللی ندارد و توسط قوانین یکجانبه آمریکا ایجاد شده است ادامه داد: وزیر نفت باید با حضور در نشست آتی اوپک از منافع جمهوری اسلامی دفاع کند، چراکه عدم حضور در این جلسات و این موضوع که عنوان شود با توجه به عدم حضور مسئولیت تصمیم ها در این جلسات را بر عهده نمی گیریم اقدام صحیحی برای چاره جویی در مشکلات کلیدی کشور نیست.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زنگنه با حضور در نشست اوپک می تواند تصمیمات را وتو کند، اظهار داشت: عدم حضور در نشت آتی اوپک به معنای وتو تلقی نمی شود، بنابراین وزیر نفت باید با توجه به تجربه و شناختی که از برخی وزرای نفت کشورهای عضو اوپک دارد، با رایزنی های دو جانبه و چند جانبه کشورها را به عدم افزایش تولید نفت مجاب کند.

نقش وزارت نفت و دستگاه دیپلماسی برای مذاکره و مجاب کردن  اوپک کجاست؟

وی افزود: اینکه مادام گفته شود روسیه، عربستان، امارات و عراق در بازار نفت کارشکنی می کنند، پس نقش وزارت نفت و دستگاه دیپلماسی برای مذاکره و مجاب کردن آنها کجا می رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم می دانند که کشور در چه شرایط ویژه ای قرار دارد و عدم حضور در این نشست روش صحیحی برای تامین منافع ملی کشور نیست./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

ثابت ماندن آمار تصادفات جاده ای در سه سال اخیر/ ساعت تردد و سرعت مجاز خودروهای سنگین باید اصلاح شود


رئیس کمیته حمل و نقل مجلس گفت: یکی از دلایل بروز تصادفات جاده ای در میان خودروهای سنگین، زمان و ساعت تردد این وسایل نقلیه است که قطعا باید مورد بازنگری قرار گیرد.
ثابت ماندن آمار تصادفات جاده ای در سه سال اخیر/ ساعت تردد و سرعت مجاز خودروهای سنگین باید اصلاح شود

شادمهر کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از ورود کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس به بررسی پرونده افزایش تصادفات جاده ای در ماه های اخیر خبر داد و گفت: نشست کمیته حمل و نقل این کمیسیون روز سه شنبه هفته جاری با هدف بررسی حوادث اخیر جاده ای به ویژه تصادف محور کاشان-نطنز با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه برگزار می شود.

نماینده دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هفته گذشته شاهد، بروز حادثه تصادفات اتوبوس با یک دستگاه نفتکش بودیم که در اثر این حادثه، تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند، اما این مسئله تنها به حادثه هفته گذشته ختم نمی شود.

افزایش بروز تصادفات جاده ای در ماه‌های اخیر

وی ادامه داد: متأسفانه در ماه های اخیر شاهد افزایش بروز تصادفات جاده ای هستیم و حادثه محور کاشان-نطنز چندمین حادثه در ماه‌های گذشته است، بنابر این باید راه کاری اندیشیده شود تا در آینده کمتر، شاهد بروز چندین حوادثی باشیم.

کاهش آمار تصادفات از از 28 هزار به حدود 16 هزار نفر/ ثابت ماندن آمارها در سه سال اخیر

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس گزارش ها از سال 84 به بعد شاهد کاهش میزان تصادفات جاده ای بوده ایم، به طوری که طبق آمارها، تعداد تلفات جاده ای، از 28 هزار نفر به حدود 16 هزار نفر رسیده است، اما نکته قابل توجه این است که در سه سال اخیر این آمار ثابت مانده و کاهش پیدا نکرده است.

کاظم زاده افزود: ثابت ماندن آمارهای تصادف در سه اخیر اخیر نمایانگر این است که ما در بحث کاهش تصادفات جاده ای، نیازمند استراتژی و برنامه جدید هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل بروز تصادفات جاده ای در میان خودروهای سنگین، زمان و ساعت تردد این وسایل نقلیه است، تصریح کرد: به طور حتم باید برنامه ریزی دقیقی برای اصلاح ساعت تردد خودروهای سنگین در جاده ها صورت گیرد، همچنین میزان سرعت مجاز خودروهای سنگین و اتوبوس ها یکی دیگر از مواردی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس ادامه داد: از دیگر دلایل افزایش تصادفات می توان به افزایش حجم بار ترافیکی، افزایش سرعت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله بین خودرو اشاره کرد که متأسفانه در حادثه اخیر محور کاشان-نطنز خواب آلودگی و عدم توجه به جلو موجب شد که اتوبوس با نفت کش تصادف کند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

اعتبارات نگهداری راه ها در بودجه عمرانی بسیار کمرنگ است/ضرورت استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت


عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای روش های جدید و استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت، قطعا در دراز مدت به نفع حوزه وزارت راه و شهرسازی است.
اعتبارات نگهداری راه ها در بودجه عمرانی بسیار کمرنگ است/ضرورت استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم تغییر رویکرد و استراتژی وزارت راه و شهرسازی در رابطه با نحوه و نوع تکنولوژی مورد استفاده در راه سازی تأکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین محورهای حوزه راه سازی، نوع و کیفیت آسفالت است، به ویژه در جاده های برون شهری با توجه به حجم بالای تردد خودرو، باید از محصولات با کیفیت و مرغوب استفاده شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کل دو نوع آسفالت وجود دارد، یا آسفالت های محافظتی هستند که با استفاده از آن طول عمر آسفالت بالا میرود و یا آسفالت ها از نوع گرم هستند که از قدیم در ایران استفاده می شدند.

وی گفت: این نوع آسفالت کیفیت قابل قبولی ندارد و بعد از مدتی باید ترمیم شوند، البته در شرایط کنونی با توجه به افزایش قیمت ها وافزایش تورم، قیمت قیر نیز بالا رفته است.

یارمحمدی تصریح کرد: در شرایط کنونی بودجه عمرانی خاصی برای تأمین قیر و راه سازی با استفاده از آن در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه راه ها سرمایه های اصلی کشور محسوب می شوند، افزود: در گام نخست باید راه های اصلی، فرعی، آزادراه و بزرگراه و راه های روستایی مورد توجه قرار گرفته و در بازه های زمانی خاص نگهداری و ترمیم شوند.

وی ادامه داد: متأسفانه اعتبارات نگهداری راه ها در بودجه عمرانی بسیار کمرنگ است، از این رو در گام نخست باید بودجه این حوزه افزایش یافته و سپس وزارت راه و شهرسازی با حمایت، در جهت استفاده از تکنولوژی های به روز و پیشرفته اقدام کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: اجرای روش های جدید و استفاده از آسفالت های پیشرفته و با کیفیت، قطعا در دراز مدت به نفع حوزه وزارت راه و شهرسازی است، زیرا استفاده از این محصولات هزینه نگهداری را بسیار پایین می آورد./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

اطلاعات صرافی ها به هیچ وجه در اختیار FATF قرار نمی گیرد/کاهش کارمزد نقل و انتقال پول با پیوستن به FATF


نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: ایران با پیوستن به FATF کارمزد نقل و انتقال پول خود را که اکنون توسط یک کشور 11 درصد دریافت می شود به 0.5 می رساند.
اطلاعات صرافی ها به هیچ وجه در اختیار FATF قرار نمی گیرد/کاهش کارمزد نقل و انتقال پول با پیوستن به FATF

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر ارائه اطلاعات صرافی ها به FATF ، گفت: FATF مربوط به روابط بانکی بین کشورها و موسسات مالی آنها است و ربطی به صرافی ها ندارد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صرافی ها بخش خصوصی هستند، افزود: حتی بانک هایی که صرافی دارند در واقع کار بخش خصوصی را انجام می دهند، بنابراین FATF هیچ ربطی به موضوع صرافی ها و ارائه اطلاعات آن ها ندارد.

یک کشور از ایران برای نقل و انتقال پول 11 درصد کارمزد می گیرد

وی با اشاره به اینکه FATF در واقع در موضوع اصلاح ساختار بانکی و روابط بانکی بین بانک های جهان و بهبود روابط مالی آنها  اقدام می کند، ادامه داد: FATF سازمان پولی و مالی بین المللی است و در حوزه روابط بانک ها و موسسات مالی فعالیت می کند و اطلاعات صرافی ها به هیچ عنوان در اختیار این سازمان قرار نمی گیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کارمزد هزینه های جابه جایی پول در برخی موارد بسیار زیاد است، اظهار داشت: یک کشور از ایران برای نقل و انتقال پول 11 درصد کارمزد می گیرد، در حالی که اگر ایران به FATF بپیوندد براساس قوانین جهانی این هزینه نیم درصد می شودکه قابل مقایسه با 11 درصد نیست.

 تفاوت کارمزد 11 درصدی و 0.5 درصدی در ارقام میلیارد دلاری و میلیون دلاری بسیار بالا است

وی افزود: تفاوت کارمزد 11 درصدی و 0.5 درصدی در ارقام میلیارد دلاری و میلیون دلاری رقم بسیار بالایی است که در حال حاضر ایران این هزینه اقتصادی را پرداخت می کند.   

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم جابه جایی پول و تهاتر کالا با مواد نفتی از آسیب های نپیوستن به  FATF است، تصریح کرد: پیوستتن ایران FATF  می تواند مجوز و فرکانسی از سوی ایران برای اروپا باشد که ایران به توافقات  پایبند است./

پایان پیام  

منبع: خانه ملت

یک کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز موجود نیست/دولت سریعتر نیاز مردم را تامین کند


نماینده مردم الیگودرز در مجلس، گفت:در حال حاضر یک کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز موجود نیست و با توجه به اینکه قیمت گوشت قرمز گرم هم اکنون 70 هزار تومان است بسیاری توان خرید آن را ندارند.
یک کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز موجود نیست/دولت سریعتر نیاز مردم را تامین کند

محمد خدابخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از دولت به دلیل مخالفت با طرح تامین کالاهای اساسی پیشنهادی تعدادی از نمایندگان، گفت:در حال حاضر یک کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز موجود نیست و با توجه به اینکه قیمت گوشت قرمز گرم هم اکنون 70 هزار تومان است بسیاری توان خرید گوشت کیلویی 70 هزار تومان را ندارند و به دنبال خرید گوشت منجمد هستند، اما متاسفانه گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز پیدا نمی شود.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، افزود: از دولت درخواست می‌شود در سریع ترین زمان ممکن گوشت مورد نیاز مردم را با قیمتی که بتوانند آن را تهیه کنند در اختیار آنها قرار داده و منصفانه توزیع کند.

دولت گفته بود در تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد
وی با بیان اینکه چندی پیش بنده به همراه تعدادی از نمایندگان طرح تامین کالاهای اساسی مردم را در مجلس مطرح کردیم، ادامه داد: در این طرح دولت مکلف شده بود که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را با استفاده از کالابرگ های الکترونیکی و از طریق تعاونی‌های کارمندی، کارگری، روستایی و غیره در اختیار آنها قرار دهد، اما به دلیل مخالفت دولت این طرح در مجلس رای نیاورد.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت گفته بود در تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد از مسئولان ذیربط درخواست می‌شود گوشت و سایر کالاهای اساسی مورد نیاز را با قیمت معقول در اختیار مردم قرار دهند./
پایان پیام

منبع: خانه ملت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟