تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

تعدیل نرخ ارز دستاورد تحویل به موقع ارز صادرکنندگان به نیما


نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارائه ارز صادرکنندگان به سامانه نیما تاکید کرد.
تعدیل نرخ ارز دستاورد تحویل به موقع ارز صادرکنندگان به نیما

عین الله شریف پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت:در پیروزی انقلاب،سال های دفاع مقدس،بازسازی تخریب های بعد از جنگ تحمیلی و توسعه کشور،همواره مردم نقش موثر داشته اند. در خصوص مقابله با تحریم ها نیز با مدیریت صحیح، تعامل مسئولان و مردم می توان به موفقیت دست یافت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:آمریکا،رژیم صهیونیستی و برخی از کشورها منطقه می خواهند با تخریب اقتصاد و فشار به اقتصاد خانوارها به ایران ضربه وارد کنند بنابراین باید در این شرایط با اتخاذ تصمیمات صحیح و بکارگیری تمامی ظرفیت ها به مقابله با تحریم ها رفت.   

نماینده مردم ماکو،چالدارن،پلدشت و شوط در مجلس دهم شورای اسلامی، گفت:خوشبختانه با تدبیر مقام معظم رهبری، شورای هماهنگی عالی اقتصادی قوای سه گانه تشکیل شده تا در اتخاذ تصمیمات اقتصادی هماهنگی و نظم وجود داشته باشد و در این راستا نشست ها تشکیل می شود.

شریف پور در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:اینکه برخی از صادرکنندگان عرضه ارز خود را با تاخیر از طریق سامانه نیما عرضه می کنند،قابل قبول نیست و باید مدیران شرکت های مختلف مخصوصا پتروشیمی ها بدانند شرایط کشور ویژه است و باید همه کمک کنند تا ثبات به بازار ارز بازگردد.

دولت مردم و بخش خصوصی کمک کنند تا از تحریم ها عبور کنیم

وی ادامه داد:علاوه بر دولت، باید مردم و بخش خصوصی کمک کنند تا از شرایط تحریم ها با موفقیت عبور کنیم چرا که شاید در مقطع زمانی محدود، سودآوری یک شرکت کم شود اما در بلندمدت شرکت های مذکور نیز منتفع می شود.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: باید براساس تاکیدات مقام معظم رهبری پشت دولت ایستاد، و کمک کرد ضمن نقد سازنده مشکلات حل شود،البته شرکت های صادرکننده و تولیدکنندگان می توانند با تعامل و پیشنهادات کارشناسی مطالبات خود را پیگیری کنند./

پایان پیام  

منبع: خانه ملت

شرکت های اروپایی تحت تاثیر بیانیه های سیاسی قرار نمی گیرند


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید از آنجایی که شرکت های اقتصادی چند ملیتی هستند برای همکاری با ایران تحت تاثیر بیانیه های سیاسی قرار نمی گیرند.
شرکت های اروپایی تحت تاثیر بیانیه های سیاسی قرار نمی گیرند

احمد انارکی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانیه مشترک ظریف و موگرینی بعد از نشست گروه 1+4 اظهار داشت: با وجود بیانیه هایی که مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا امضا می شود شاهدهستیم که شرکت های خارجی از قراردادهای خود با ایران خارج می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و فشارهایی که آمریکا به کشورهای اروپایی و ایران می آورند خروج شرکت ها از قرارداد با ایران طبیعی است.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: با این وجود وزیر امور خارجه کشور به عنوان نماینده ایران با نماینده اتحادیه اروپا مذاکراتی را دنبال می کنند تا بر فشار و جوی که علیه ایران ایجاد شده است فائق آیند، بیانیه ها مقدمات کار محسوب می شوند.

وی بیان داشت: امیدواریم بیانیه های بر شرایط اقتصادی و همکاری با فعالان اقتصادی اروپایی منجر شود  اما از آنجایی که شرکت ها و فعالان اقتصادی چند ملیتی هستند و به عبارتی تابع دولت ها نیستند باید گفت بیانیه های سیاسی تاثیری بر تصمیم گیری های شرکت های اقتصادی ندارد.

انارکی محمدی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فعالان اقتصادی کاری به بیانیه ها ندارند، گفت: فعالان اقتصادی اروپایی کمتر تحت تاثیر بیانیه های قرار می گیرند

این نماینده مجلس تاکید کرد: البته این بیانیه ها بر همکاری شرکت ها و بانک های کوچک و متوسط تاثیر مثبت دارد و می توانیم برای همکاری با آنها با تکیه بر بیانیه مشترک پیش برویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وجود واقعیاتی که از بیانیه ها وجود دارد اما امیدواریم با این بیانیه ها مقدمات برای بهبود شرایط فراهم شود چرا که سیاست های کلی نظام و تصمیم گیری ها روشن است فقط باید صبر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در 2 بند بیانیه مشترک ظریف و موگرینی آمده است اعضا بر اراده خود برای حمایت از آزادی فعالان اقتصادی در تعقیب کسب‌وکار مشروع با ایران، در تطابق کامل با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، تأکید کردند.

اعضا همچنین فعالیت‌های فشرده و پیشرفت‌های ماهوی که تاکنون صورت گرفته است، تشدید گفت‌وگوهای فنی، تلاش‌هایی که برای حفظ و تقویت روابط دوجانبه اقتصادی انجام می‌شود، بسیج منابع قابل توجه توسط همه اعضا، از جمله با کشورهای ثالث علاقمند برای حمایت از برجام و پیگیری به‌موقع و مؤثر عادی‌سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران را مورد توجه و تأکید قرار دادند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

ثبت سفارش و واردات 500 هزار حلقه لاستیک توسط وزارت صمت/ تأکید بر تخصیص ارز برای تأمین 15 قلم قطعات ضروری کامیون ها


رئیس کمیته حمل و نقل مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد که وزارت صمت در گام نخست نسبت به ثبت سفارش و خرید 500 هزار حلقه لاستیک اقدام کند.
ثبت سفارش و واردات 500 هزار حلقه لاستیک توسط وزارت صمت/ تأکید بر تخصیص ارز برای تأمین 15 قلم قطعات ضروری کامیون ها

شادمهر کاظم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، گفت: نشست امروز با هدف بررسی مشکلات کامیون داران با حضور معاون صنعت و بازرگانی وزارت صنعت، مسئولان نیروی انتظامی، سازمان راهداری، انجمن کامیون داران، تعزیرا حکومتی، شرکت ملی پخش و پالایش نفت و سازمان حمایت از مصرف کننده برگزار شد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز نماینده کامیون داران توضیحاتی را درباره مشکلات این صنف ارائه کردند، آن ها معتقد بودند که دستگاه‌های متولی به وعده ها و قول های خود به هیچ وجه عمل نکرده اند، در نهایت کامیون داران در میان چندین درخواست خود، دو مطالبه مهم و اساسی دارند.

وی ادامه داد: کامیون‌داران خواستار تأمین لاستیک و 15 قلم قطعات یدکی پرمصرف کامیون هستند، از این رو اگر این مقوله برای آن ها محقق شود، بخش اعظمی از مشکلاتشان حل خواهد شد.

کاظم زاده تصریح کرد: در نشست امروز مقرر شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت در گام نخست نسبت به ثبت سفارش و خرید 500 هزار حلقه لاستیک اقدام کرده و بانک مرکزی نیز ارز مورد نظر را برای خرید این تجهیزات اقدام کند.

وی گفت: همچنین مقرر شد که وزرات صمت و بانک مرکزی هرچه سریع تر نسبت تخصیص ارز دولتی برای واردات و تأمین 15 قلم قطعات یدکی پرمصرف کامیون ها اقدام کند، از این رو امیدوارم دولت با هماهنگی مجلس در جهت تحقق وعده ها و اجرای برنامه های مذکور اقدام کند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

ورود کمیسیون عمران به پرونده انتخابات سازمان های نظام مهندسی/اعتراض برخی افراد نسبت به رد صلاحیت کاندیداهای هیأت مدیره


عضو کمیسیون عمران مجلس از ورود این کمیسیونبه پرونده انتخابات هیأت مدیره سازمان های نظام مهندسی خبر داد.
ورود کمیسیون عمران به پرونده انتخابات سازمان های نظام مهندسی/اعتراض برخی افراد نسبت به رد صلاحیت کاندیداهای هیأت مدیره

شادمهر کاظم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره ورود کمیسیون عمران مجلس به موضوع برگزاری انتخابات هیأت مدیره سازمان های نظام مهندسی کل کشور، گفت: افراد بسیاری نسبت به نحوه برگزاری انتخابات و رد صلاحیت کاندیداهای هیأت مدیره سازمان ها اعتراض داشتند.

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افراد معتقد بودند که نحوه و روند رد صلاحیت کاندیداهای تصدی هیأت مدیره سازمان های نظام مهندسی کل کشور، به نوعی مهندسی کردن انتخابات است.

وی افزود: در شرایط کنونی درخواست هایی از سوی سازمان نظام مهندسی کشور از وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توقف 2 ماهه انتخابات هیأت مدیره سازمان های نظام مهندسی کل کشور مطرح شده و حتی اعضای کمیسیون عمران مجلس نیز خواستار توقف روند انتخابات تا تعیین تکلیف مسائل هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: با توجه به حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نشست امروز این کمیسیون، موضوع برگزاری انتخابات هیأت مدیره سازمان های نظام مهندسی کل کشور بررسی خواهد شد./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

یکی از دغدغه های ما رونق دوباره بازار مسکن است


عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: دغدغه ما این است که بازار مسکن دوباره رونق بگیرد و نیروهای کاری در این عرصه بیکار شده اند، وارد عرصه اشتغال شوند.
یکی از دغدغه های ما رونق دوباره بازار مسکن است

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسات برگزار شده در زمینه تسریع در عرصه اجرایی شدن حرکت ها در ساخت و ساز مسکن، درباره ارایه تسهیلات 300 میلیونی به خریداران مسکن گفت: ارایه تسهیلات بیشتر برای خرید مسکن به متقاضیان قطعا می تواند در رونق بازار مسکن که در حال حاضر به خاطر افزایش قیمت مصالح و مواد اولیه دچار کندی شده، تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، درباره بازپرداخت مبلغ تسهیلات و مشکلاتی که می تواند به دلیل بالا بودن مبلغ اقساط گریبانگیر بانک ها شود، گفت: چاره اندیشی در خصوص نحوه تخصیص تسهیلات و بازپرداخت ان به عهده مسوولان مربوطه است و آنان حتما در این زمینه چاره اندیشی خواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به طرح مالکیت خانه های خالی، تصریح کرد: باید از تمام ظرفیت ها در عرصه مسکن استفاده کرد و از هرجا می توان اطلاعات مربوط به خانه های خالی و بلااستفاده را اخذ کرد و در جهت استفاده از این امکان نیز گام برداشت./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

عملکرد ضعیف دولت در تهاتر بدهی های بانک ها، پیمانکاران و بانک مرکزی


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که دولت به بهانه ابهامات پیش و پا افتاده تهاتر بدهی های بانکی و پیمانکاران را به تاخیر انداخته است.
عملکرد ضعیف دولت در تهاتر بدهی های بانک ها، پیمانکاران و بانک مرکزی

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون عملکرد بند (و) تبصره 5 قانون بودجه موضوع تهاتر بدهی های دولت به پیمانکاران، همچنین بدهی پیمانکاران به بانک ها و بانک ها به بانک مرکزی مطرح بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: در قانون بودجه تا سقف 100 هزارمیلیارد تومان برای تهاتر این بدهی ها در نظر گرفته شده بود، با توجه به ساز و کاری که در متن مصوبه بود مقرر شده بود بانک مرکزی اقداماتی را انجام دهد، دولت آیین نامه اجرایی آن را تدوین کند، دولت این آیین نامه را با گذشت 4 ماه تدوین و ابلاغ کرده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در جز 5 بند (و) تبصره 5 قانون بودجه آمده است که وزارت اقتصاد و دارایی عملکرد هر سه ماهه تبصره را با توجه به اجزای آن تهیه و دستگاه های نظارتی مانند دیوان محاسبات بررسی کند.

وی اظهار داشت: متاسفانه بعد از گذشت 6 ماه امروز شاهد بودیم در این زمینه اقدامات موثری توسط دولت انجام نشده است، علت آن را ابهامات پیش و پا افتاده از سوی مسئولان مطرح شد، همچنین عددی که به عنوان بدهی بانک ها به بانک مرکزی مدنظر بود در جلسه تدوین  بودجه بالغ بر 110 تا 140 هزار میلیارد تومان بود که ما به عدد 100 هزار میلیارد رسیدیم امروز مدعی هستند مانده بدهی دولت به بانک مرکزی به حدود 49 هزارمیلیارد تومان رسیده است.

این نماینده مجلس بیان داشت: جلسه با توجه مباحثی که در صحبت های نماینده دولت و بانک مرکزی مطرح شد مقرر شد کمیسیون باهمکاری مرکز پژوهش ها متنی را تهیه کند تا اگر ابهامی در متن وجود دارد در قالب اصلاحیه قانون بودجه 97 برطرف شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: همچنین مقرر شد عملکرد نادرست دولت در این تبصره را طی نامه ای اعلام کنیم تا اقدامات پیشگیرانه ای داشته باشند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟