_  

تصادفات جاده ای و فضای مجازی خسارت جبران ناپذیر به نظام وارد کرده است


حوزه/ فضای مجازی و تصادف های جاده ای صدمات زیاد به نظام وکشور وارد کرده است، باید برای این مسئله فکری کرد.
تصادفات جاده ای و فضای مجازی خسارت جبران ناپذیر به نظام وارد کرده است

به گزارش خبرنگارخبر گزاری«حوزه»، حضرت آیت الله سبحانی امشب در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و هئیت همراه که در مؤسسه امام صادق(ع) برگزار شد گفتند: هدف از تاسیس سپاه پاسداران این بود که با معنویت همراه شود و از این طریق حافظ انقلاب و اسلام باشد.

این مرجع تقلید افزودند: این گروه درعین حال که مسلح اند به سلاح دینی و معنویت هم مجهز باشند و این معنویت باید در ذات سپاه باشد.

معظم له بیان داشتند: باید معنویت در هر دو بعُدجسم و روح آنها باشد، همین مسئله معنویت سلاح قوی در برابر دشمنان است.بنابراین اساس و جزء ذاتیات سپاه، اخلاق، ایمان و معنویت است.

 ایشان با بیان اینکه نباید از خارج کشور و فضای مجازی غافل شد گفتند: این که فضای مجازی باشد، کسی مخالف آن نیست، نمی گویم دیواردور آن بکشند، ولی باید از این فضا محافظت کرده و اجازه ندهیم خانواده ها غرق و گرفتار شوند.

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: مسئله دیگر مسافرت ها است. این مسافرت ها، مشکلات زیاد برای کشور ایجاد کرده است. وقتی مسافرتها زیاد می شود، تصادفات زیاد  و مرگ و میرها زیاد می شود. 

 معظم له بیان داشتند: این چه تبلیغاتی برای سفر است که انجام می دهند، این تصادفات خسارت برای کشور و نظام است. مردم به جای مسافرت به صله رحم و به دید و بازید اقوام و عیادت از بیمارها بروند.

حضرت آیت الله سبحانی اظهار داشتند: فضای مجازی و تصادف های جاده ای صدمات زیاد به نظام وکشور وارد کرده است، باید برای این مسئله فکری کرد.

۴۰/۳۱۳

نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» برگزار می‌شود


حوزه/ دبیر بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) استان سمنان از برگزاری نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» ویژه دانش‌آموزان در شهرستان سمنان خبر داد.
نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان»  برگزار می‌شود

افشین احسانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در سمنان، با بیان اینکه نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود، اظهار داشت: برای نخستین بار دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» در تابستان امسال با رویکرد خلاقیت، نشاط و مهارت در سمنان برگزار می‌شود.

دبیر بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) استان سمنان با بیان اینکه پسران دانش‌آموز در مقاطع هشتم تا یازدهم در شهرستان سمنان می‌توانند جهت ثبت‌نام اولیه مشخصات خود را شامل نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، نام مدرسه و مسجد محل موردنظر خود را به شماره ۰۹۲۱۶۶۳۴۷۴۳ پیامک کنند، تصریح کرد: ثبت‌نام نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» ویژه دانش‌آموزان در شهرستان سمنان از پنجم تیرماه آغاز و تا دوازدهم تیر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» ویژه دانش‌آموزان در شهرستان سمنان با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سمنان و ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان سمنان برگزار می‌شود، افزود: نخستین دوره آموزشی، فرهنگی «نسل سلمان» ویژه دانش‌آموزان در شهرستان سمنان نیز از ۱۵ تیرماه شروع و تا ۱۰ شهریورماه در سال جاری ادامه دارد و این دوره با برگزاری اردوهای تشکیلاتی همراه است.

احسانی با بیان اینکه امروز تربیت نسل جدید انقلاب اسلامی یک ضرورت و اصل مهم به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: در تربیت نسل جدید انقلاب اسلامی انسجام، وحدت و همراهی نهادهای انقلابی و دینی و مذهبی برای تربیت دانش‌آموزان نقش تعیین‌کننده‌ای خواهد دارد.

انتهای پیام/

طلاب فرصت سوزی کنند| ضرورت توجه جدی به مطالعه و مباحثه


حوزه/ تولیت حوزه علمیه فیضیه مازندران با تأکید براین که طلاب حوزه نباید فرصت سوزی کنند، گفت: فرصت هایی که امروز برای طلاب وجود دارد ممکن است تکرار نشود به همین دلیل تنها از این فرصت ها در جهت علم آموزی بهره گرفت.
طلاب  فرصت سوزی کنند| ضرورت توجه جدی به مطالعه و مباحثه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران، حجت الاسلام  والمسلمین محمدرضا فاضل، امروز در مراسم افتتاحیه نهمین دوره اردوی علمی آموزشی تابستانی در  حوزه علمیه فیضیه بابل، از اردوی تابستانه به عنوان یکی از اقدامات ماندگار مرحوم آیت الله فاضل(ره) موسس فقید این حوزه یاد کرد و گفت: این اقدام آیت الله فاضل(ره) برکات بسیاری برای حوزه های علمیه در پی داشته است.

تولیت حوزه علمیه فیضیه مازندران با اشاره به این که طلاب در فصل تابستان بهره لازم علمی را نمی بردند، افزود: مرحوم آیت الله فاضل با این ابتکار زمینه ای را برای بهره گیری علمی، آموزشی و اخلاقی طلاب در این ایام تعطیلات تابستانه را فراهم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین فاضل با اشاره به این که اردوی علمی تابستانه همزمان در هشت مدرسه علمیه کشور در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: حوزه علمیه فیضیه بابل نیز میزبان برگزاری نهمین دوره علمی آموزشی طلاب سراسر کشور است.

وی با بیان این که از جمله مهم ترین دغدغه های آیت الله فاضل موسس تولیت حوزه علمیه فیضیه بابل، آسایش مادی، معنوی و علمی طلاب بود، بیان داشت: امروز طلاب برای رسیدن به این شرایط باید از همه ظرفیت های موجود بهره گیرند.

تولیت حوزه علمیه فیضیه بابل با تأکید براین که طلاب حوزه نباید فرصت سوزی کنند، بیان داشت: فرصت هایی که امروز برای طلاب وجود دارد، ممکن است تکرار نشود به همین دلیل تنها از این فرصت ها در جهت علم آموزی بهره گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین فاضل با بیان این که طلاب نباید مطالعه را ترک کنند، گفت: یک طلبه موفق کسی است که از همه لحظات و فرصت های خود در جهت مطالعه و مباحثه دروس حوزه استفاده کند.

وی در ادامه سخنان خود اقامه نماز جماعت را یکی از مهم ترین سفارشات و دغدغه های آیت الله فاضل(ره) دانست و افزود: طلاب باید همواره اقامه نماز اول وقت و آن هم به جماعت را مورد توجه جدی قرار دهند.

تولیت حوزه علمیه فیضیه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در این دوره ۴۴ روزه طلابی از سراسر کشور حضور دارند، افزود: این دوره در دو بخش ارتقائی و تکمیل ناقصی برای طلاب سراسر کشور برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین فاضل با بیان این که این دوره در قالب کلاس های آموزشی، برنامه های تهذیبی، پژوهشی و همچنین برنامه هاب فوق العاده برگزار می شود، گفت: برگزاری کارگاه مشاوره تحصیلی، دروس اخلاق، کارگاه مشاوره، مشاوره فردی و مسابقات ورزشی از جمله برنامه های این دوره است.

وی با اشاره به برنامه پژوهشی این دوره علمی، افزود: برگزاری کارگاه های پایان نامه نویسی، آشنایی با نرم افزارهای کامپیوتری، کارگاه آموزشی روش تحقیق، کارگاه آموزشی شرح نویسی بر روایات و نشست علمی را از جمله مهم ترین برنامه های معاونت پژوهش در این اردوی علمی آموزشی عنوان کرد.

انتهای پیام

نشست علمی « جهان آینده کافران بر پرده سینمای غرب » برگزار می شود


حوزه/ یکصد و بیست و یکمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهدوی با عنوان « جهان آینده کافران بر پرده سینمای غرب » با حضور دکتر شهریار بحرانی (کارگردان فیلم سینمایی مریم مقدس و ملک سلیمان) برگزار می شود.
نشست علمی « جهان آینده کافران بر پرده سینمای غرب » برگزار می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تهران، یکصد و بیست و یکمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهدوی با عنوان « جهان آینده کافران بر پرده سینمای غرب » با حضور دکتر شهریار بحرانی (کارگردان فیلم سینمایی مریم مقدس و ملک سلیمان) برگزار می شود.

این نشست علمی فردا پنجشنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۵ در سالن سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع در تهران ، خیابان سمیه ، نرسیده به پل حافظ با حضور عموم شهروندان و علاقه مندان برگزار می شود.

معرفی دکتر شهریار بحرانی

(زاده ۱۳۳۰، تهران) فارغ‌التحصیل انیمیشن از مدرسه سینمایی لندن است.

یکی از موسسین دفتر سینمایی «مهاب فیلم»، نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر در سال ۱۳۹۳ به بحرانی اهدا شد.

فیلم های ساخته شده توسط وی :

ملک سلیمان (۱۳۸۷)

مریم مقدس (۱۳۷۹)

دنیای وارونه (۱۳۷۶)

حمله به اچ۳ (۱۳۷۳)

آب را گل نکنید (۱۳۶۸)

هراس (۱۳۶۶)

گذرگاه (۱۳۶۵)

پرچمدار (۱۳۶۳)

و ده ها فیلم دیگر ...

لازم به ذکر می باشد، شرکت برای عموم آزاد است.

انتهای پیام   ۳۱۳/۱۷

حضور حجت الاسلام یعقوب نژاد در فروشگاه نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی


حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمد هادی یعقوب نژاد ، نویسنده کتاب"فرهنگ موضوعات و چکیده آثار شهید مطهری" در قالب سلسله برنامه های دیدار با اهالی قلم در فروشگاه نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی حضور پیدا کرد.
حضور حجت الاسلام یعقوب نژاد در فروشگاه نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

به گزارش خبرگزاری حوزه، در این برنامه که از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در این فروشگاه برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین یعقوب نژاد ، ضمن حضور در این مکان به گفت و گو با علاقه مندان به کتاب در عرصه علوم انسانی و اسلامی پرداخت.

وی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به این که اجرای این گونه برنامه ها باعث آشنایی بهتر مخاطبان با نویسندگان و مولفان آثار می شود، به تبیین مهم ترین ویژگی های کتاب فرهنگ موضوعات و چکیده آثار شهید مطهری پرداخت و گفت: این کتاب مشتمل بر بیش از یک هزار صفحه به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در پاییز سال گذشته منتشر شد.

معاون پژوهش این پژوهشگاه همچنین با بیان این که تاکنون بیش از ۲۰ برنامه با حضور نویسندگان و مولفان آثار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در فروشگاه نشر این مرکز در قالب برنامه دیدار با اهالی قلم برگزار شده است، افزود: به هر صورت کتاب ابزار مهم انتشار فرهنگ است و حتی در دنیای مدرن امروزی که فضای مجازی قدرت و نفوذ گسترده ای یافته، هیچ چیز نتوانسته جای کتاب را برای علاقه مندان به آن بگیرد.

۳۱۳/۸

تربیت و اخلاق، شاخصه اصلی حوزه‌های علمیه است/حوزه دنبال طلبه اخلاقی و معنوی است


حوزه/طرح جامع تربیتی حوزه‌های عملیه برای رشد اخلاق و تربیت در مدارس علمیه طراحی شد و کار از سال قبل آغاز گردید و تاکنون شاهد آثار خوبی در مدارس علمیه از لحاظ تربیتی و اخلاقی بوده ایم.
تربیت و اخلاق، شاخصه اصلی حوزه‌های علمیه است/حوزه دنبال طلبه اخلاقی و معنوی است

به گزارش خبرنگارخبرگزاری«حوزه»،حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی در هفدمین نشست هم اندیشی و هم افزایی معاونان تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه که پیش از ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه درقم برگزار شد با بیان اینکه برنامه تربیتی را نباید جدای از برنامه آموزشی تصور کرد، گفت: برنامه تربیتی، فصل حوزه‌های علمیه از سایر مراکز علمی است.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه افزود: معنای سخن این است  که مباحث آموزشی در همه مراکز علمی وجود دارد، ولی این تربیت و اخلاق است که حوزه و روحانیت را از سایر مراکز علمی جدا و ممتاز کرده است.

طرح جامع تربیتی

وی عنوان کرد: برای همین منظور طرح جامع تربیتی حوزه‌های عملیه برای رشد اخلاق و تربیت در مدارس علمیه طراحی شده است و کار از سال قبل آغاز شد و تاکنون شاهد آثار خوبی در مدارس علمیه از لحاظ تربیتی و اخلاقی بوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با بیان اینکه طرح جامع تربیتی، برای شکوفا شدن در مدارس علمیه نیازمند به همکاری معاونان تهذیب مدارس علمیه است، عنوان کرد: معاونان تهذیب با کارشناسی و نقد این طرح، بهتر می توانند حوزه را در رشد تربیت و اخلاق طلاب کمک کنند.

نقش شورای تهذیب

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه شورای تهذیب در مدارس علمیه و شکل گیری آن، نقش بسیار جدی در احیاء تربیت و رشد اخلاق و حتی اجرای قوی تر طرح جامع تربیتی دارند، افزود: شورای تهذیب اجازه نمی دهد، طلبه و مدرسه علمیه از مسیر تربیت و اخلاق خارج شود، این شورای پی گیر کارها و فعالیت های تربیتی است.

وی با بیان اینکه شورای تهذیب، اتاق فکر مدرسه عملیه در بحث رشد و اجرای اخلاق و تربیت خواهد بود، تاکید کرد: اگر این اتاق فکر باشد و معاونان تهذیب، آن را جدی بگیرند و اهمیت دهند، قطعا شاهد رشد مباحث اخلاقی طلاب و حوزه‌های علمیه خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به اینکه طرح شورای تهذیبی استانی هم به زودی راه اندازی می شود، اظهار داشت: در این شورا، مدیران استان و معاونان تهذیب استانی عضو خواهند بود و باید هدف آنها نگاه کلان به اجرای درست طرح جامع تربیتی باشد.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه با بیان اینکه عدم شکل گیری و عدم جدی گرفتن به مسئله شورای تهذیب در مدارس علمیه، آسیب های جدی در بعضی مدارس علمیه ایجاد کرده، خاطرنشان کرد: نقش شورای تهذیب در بحث شکل گیری تربیت بسیار مهم است و اگر این بحث جدی گرفته نشود، نمی توان شاهد شکوفایی اخلاقی بود.

وی بابیان اینکه اگر می خواهیم شاهد آثار خوبی در رشد مسئله تربیت در مدارس علمیه باشیم، لازم است کارهای تربیتی در بلند مدت پی گیری مستمر شود، گفت: تجربه نشان داده هر مدرسه علمیه به این صورت عمل کرده، طلبه های خوبی در آن مدرسه علمیه تربیت شدند.

نقش محوری استاد در تربیت طلاب

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با تاکید بر اینکه از جمله عوامل اثر گذار تربیتی در مدارس علمیه، مدیر و استاد خوب است، گفت: به همین دلیل نقش استاد در موضوع تربیت بسیار مهم است. استاد می تواند نقش تربیتی مفیدی در مدرسه علمیه داشته باشد.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه افزود: استاد موفق کسی است که دارای شاخصه هایی چون مربی، استاد و پدر باشد. یعنی به تربیت طلاب و رشد اخلاقی آنها اهمیت دهد، تنها به فکر تدریس و ارائه چند بحث نباشد.

وی عنوان کرد: در احوالات علمای گذشته می بینیم بسیاری از کسانی که به درجات عالی اخلاقی و نفسانی رسیدند چون دغدغه تربیت درحوزه را داشتند و به همین دلیل به دنبال آن می رفتند و استاد هم نقش مربی و پدر را برای تربیت آن طلبه به درستی ایفاء می کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با تاکید براینکه اجرای مباحث تربیتی نیازی به زیر ساخت ندارد، گفت: تربیت حتی با یک لبخند، نگاه پدرانه داشتن، محبت، شرکت کردن در شادی و غم طلبه ها از سوی استاد شکل می گیرد و حتی این تربیت نیاز به برقرار کردن اردو درمنطقه ای هم ندارد.

شاخصه های راه اندازی مدارس علمیه

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در تأسیس مدارس علمیه که درتربیت طلاب نقش اساسی دارند، نیازمند توجه به حد نصاب رسیدن زیر ساخت های تربیتی و آموزشی است، اظهار داشت: گاهی عدم توجه به زیر ساخت های آموزشی و تربیتی، عدم تأمین استاد و مدیر خوب، خسارت جدی به طلبه زده است. 

وی بابیان اینکه نگاه معاونت تهذیب به طرح میثاق طلبگی، ارائه نگاه اخلاقی و معنوی به طلاب جدید الورود به حوزه خواهد بود، گفت: منظور این است در این طرح میثاق، لازم است نگاه اخلاقی و معنوی را به طلبه جدید الورود به قبولانیم و بگویم حوزه یعنی اخلاق، تربیت و معنویت. حوزه دنبال طلبه اخلاقی و معنوی است و به موضوع تربیت و اخلاق و آموزش توجه جدی دارد.

۴۰/۳۱۳

 


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن