شهید محمد عمویی پس از 36 سال در آغوش مادر


پیکر مطهر شهید «محمد عمویی بیجاربنه» از شهدای دفاع مقدس پس از کشف و شناسایی، عصر سه شنبه 19 تیر 1397 بعد از 36 سال در معراج الشهدای تهران در آغوش مادرش آرام گرفت. محمد عمویی متولد 1337، اعزامی از کرج بود که در سال 1361 به جبهه‎های حق علیه باطل اعزام و در عملیات مسلم بن عقیل در هفتم آبان ماه همان سال در منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسید.
شهید محمد عمویی پس از 36 سال در آغوش مادر

استقبال مردم غرب کشور از پیکر‌های 60 شهید دفاع مقدس

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: هفته آینده در روز چهارشنبه تعدادی از شهدایی را که در جبهه جنوب پیدا شده‌اند، وارد خاک کشور خواهیم کرد.
به گزارش تسنیم، سردار سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیرو‌های مسلح در حاشیه مراسم ورود پیکر‌های مطهر شهدای دفاع مقدس از مرز خسروی با اشاره به توافقات با مقامات عراقی در موضوع تفحص شهدا گفت: مذاکرات و توافقات خوبی با مقامات عراقی در اربیل داشتیم که اسناد مربوط به آن امضا شد. با دوستان عراقی توافق کردیم برای تقویت تجهیزات و نفرات، تکمیل اطلاعات و توسعه میدان فعالیت‌ها از جمله در کردستان عراق در سه حوزه حاج‌عمران، پنجوین و ماووت همکاری داشته باشیم، همچنین در جبهه میانی که به آن جبهه غرب می‌گوییم و عراقی‌ها آن را واسط می‌نامند قرار شد فعالیت‌ها توسعه پیدا کند، علاوه بر منطقه مندلی در جنوب هم کار کماکان ادامه دارد و از نظر تجهیزات تقویت می‌شود. وی افزود: خوشبختانه مذاکرات در حوزه‌های مختلف خوب بود و ما به نتایج مثبتی رسیدیم، از جمله اینکه برای تکمیل و تقویت فعالیت‌ها قرار شد برادر ابومهدی مهندس، فرمانده عالی نیرو‌های حشدالشعبی برای این فعالیت‌ها به ما کمک کنند و به این صورت کار تفحص تقویت خواهد شد. فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به ورود پیکر شهدا در مرز خسروی گفت: در عملیات تبادل روز چهارشنبه، ۴۲‌شهید مربوط به منطقه عملیاتی مندلی حران، صلاح‌الدین و ارتفاعاتی که در منطقه در داخل خاک عراق قرار دارد و همچنین حدود ۱۸ شهید را در منطقه غرب پیدا کردیم که مجموعاً پیکر ۶۰ شهید در مرز خسروی مورد استقبال مردم شهر‌های قصرشیرین و سرپل‌ذهاب قرار گرفت. مراسم وداع با این شهیدان دیشب از سوی مردم همین شهر‌ها برگزار شد. سردار باقرزاده راجع به ادامه برنامه ورود پیکر‌های مطهر شهدا به کشور گفت: هفته آینده در روز چهارشنبه تعدادی از شهدایی را که در جبهه جنوب پیدا شده‌اند وارد خاک کشور خواهیم کرد و مردم شریف شهر‌های خرمشهر و آبادان نیز به استقبال شهدا خواهند رفت.

بستن