تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

سردار شریف:دشمن به کشمکش‌های درونی دل بسته


سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن 90 درصد از خوراک عملیات تبلیغاتی و روانی‌اش را از ما می‌گیرد، گفت: دشمن به کشمکش‌های درونی دل بسته است.
جوان آنلاین: سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف ظهر امروز در سومین گردهمایی رزمندگان تبلیغات تیپ قمر بنی هاشم (ع) و تیپ بقیه الله (عج) اظهار داشت: دشمن به کشمکش‌های درونی دل بسته است. سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی است و حافظ آرمان‌های انقلاب است. همانگونه که در تکمیل پروژه غدیر به خوزستان تلاش کرد در همه زمینه‌ها همین گونه است.

وی با اشاره به تحقیقی که درباره سال‌های دفاع مقدس صورت گرفته افزود: با توجه به این تحقیق میزان بهره‌وری در 2 تا 3 سال نخست دفاع مقدس و سایر سیستم‌های مدیریتی کشور 6 برابر اکنون بوده است.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به معنا و مفهوم نتیجه این تحقیق بیان کرد: اعتبارات و منابع امروز ما کجا و آن‌ها کجا؟ این میزان کاهش بهره‌وری معنادار است.

شریف با اشاره به تحقیقی که فرانسویان درباره 8 سال دفاع مقدس انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: در این تحقیق فرانسویان مبنا را وصیت‌نامه شهدای 17 تا 45 سال قرار داده‌اند و تجهیزات، دیپلماسی و تبلیغات و پشتیبانی بین‌المللی از هر دو طرف جنگ را مقایسه کرده‌اند که بیان شده به هیچ وجه تجهیزات ایران با عراق قابل مقایسه نیست.

وی تصریح کرد: هدف امریکا و شوروی این بود که انقلاب تغییر رفتار دهد و تبدیل به الگو نشود. این یک موضوع تاریخی است و دشمن همواره درصدد بوده و هست.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه ادامه داد: در تحقیق فرانسوی‌ها آمده است که سقوط صدام و حزب بعث عراق محصول دفاع مقدس بوده نه محصول نبرد با آمریکا.

شریف بیان کرد: وقتی امریکا مجسمه صدام را پایین کشید صدام هیچ جایگاهی در عراق نداشت. حمله به کویت نیز محصول همین ناکامی در جنگ با ایران بود که عدم پیروزی در جنگ با ایران عراق را وادار به حمله به کویت کرد.

وی با بیان اینکه 3 موضوع مشترک در وصیتنامه‌های شهدا است که رمز پیروزی ایران بوده است، خاطرنشان کرد: انگیزه معنوی و دینی و بنیان خانواده مذهبی و دینی، توصیه همه رزمندگان به پیروی از حرف رهبر مذهبی ایران و پیوند عمیق بین اقوام مختلف، 3 موضوع مشترک در وصیتنامه‌های شهدا است.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه تصریح کرد: و امروز می‌بینیم که که این 3 موضوع در دستور کار شبکه‌های ماهواره‌ای، خبری و تولید فیلم و مستند است.

شریف با اشاره به نقش مهم رزمندگان تبلیغات در دفاع مقدس گفت: تولیدات شما یکی از ابزار مهم در جریان ماندگاری و انتقال آرمان‌های 8 سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «ما با منطق اسلام را بر کره خاکی حاکم خواهیم کرد» ادامه داد: اکنون آرزو‌های ما از جمله آزادی حرمین شریف، آزادی شیعیان عراق و رسیدن به کربلا محقق شده است.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه بیان کرد: از بهره‌وری دوران دفاع مقدس فاصله گرفته‌ایم که البته یک بخش آن طبیعی است در آن زمان افکار عمومی تحت تأثیر جنگ و مشکلات آن بود و سطح توقع مردم نیز پایین بود، اما کاهش 6 برابری قابل قبول نیست.

شریف خاطرنشان کرد: دشمن سعی دارد با تبلیغات و تضعیف اقتصاد کشور مردم را دلسرد و ناامید کند.

وی تصریح کرد: امروز آمریکا در بدترین شرایط نظامی است و به غیر از عملیات روانی و رسانه‌ای چیزی ندارد.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه دشمن 90 درصد از خوراک عملیات تبلیغاتی و روانی‌اش را از ما می‌گیرد، گفت: در صندوق فرهنگیان اختلاسی صورت گرفته سیستم قضایی کشور هم خبری را متشر می‌کند و همین باعث بهم ریختن افکار عمومی می‌شود و بعد از آن هم گفته می‌شود به برخی از این صندوق وام داده شده است.

وندی شرمن: کاری که برجام با هسته‌ای ایران کرد، جنگ هم نمی‌توانست

روزنامه اعتماد ترجمه ناگفته‌های «وندی شرمن» دیپلمات ارشد امریکایی در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 را که در نشریه فارن افرز منتشر شده، در شماره روز پنج‌شنبه خود آورده است. در بخشی از این گزارش وندی شرمن می‌گوید: «تندرو‌ها در واشنگتن (همراه با اسرائیل و عربستان‌سعودی) برای مدتی طولانی از حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران برای از بین بردن آن‌ها حمایت می‌کردند. اما همان‌طور که تحریم‌های اقتصادی به تنهایی نتوانستند باعث تغییر مسیر ایران شوند، حملات نظامی هم نمی‌توانستند به صورت معجزه آسایی باعث شود که ایرانی‌ها چگونگی ساخت بمب را ناگهان فراموش کنند. حملات هوایی نهایتاً می‌توانست اندکی باعث تأخیر در برنامه هسته‌ای ایران شود نه اینکه باعث پایان پروژه هسته‌ای ایران شود. حتی اصلی‌ترین هواداران حمله نظامی هم فرض می‌کردند چنین اقدامی باعث تأخیر سه تا پنج ساله در برنامه ایران شود.» شرمن در ادامه می‌نویسد: «زمانی که گفت‌وگو‌های چندجانبه سال 2013 از سر گرفته شد، چندین سال از وضع تحریم‌های شدید علیه تهران می‌گذشت، اما با وجود همه این تحریم‌ها، ایران تعداد سانتریفیوژ‌های خود را به 19 هزار رسانده بود. تحریم‌ها ممکن است به اقتصاد ایران آسیب رسانده باشد، اما آنچنان تأثیری در برنامه هسته‌ای این کشور نداشت... برجام یک الگو برای کنار هم قرار دادن تهدید تحریم و استمرار منزوی کردن با مذاکره پیگیرانه بود... تعدادی از مواد برجام بعد 10، 15، 20 و 25 سال منقضی می‌شدند... حقیقت این است که از نظر امریکا، این توافق به خوبی جواب داده بود.» پیش از این باراک اوباما، رئیس جمهور سابق امریکا صراحتاً گفته بودند که با غلاف اسلحه و بدون شلیک حتی یک گلوله، صنعت هسته‌ای ایران را از کار انداختیم.
در جریان برجام، در مدت کمتر از دو ماه 12 هزار سانتریفیوژ از چرخش افتاد، رآکتور اراک از خط تولید خارج شد، 9700 کیلو از 10 هزار کیلوگرم ذخایر اورانیوم غنی شده از کشور خارج شد و حتی تحقیق و توسعه نیز در بخش‌هایی متوقف شد. اذعان امروز وندی شرمن امر جدیدی نیست، اما حامیان افراطی برجام نخواستند آن را بپذیرند.

ایران شروط 12 گانه را اجرا کند آمریکا حاضر به گفتگو است


رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد ایران اگر رفتار خود را عوض کند در این صورت امریکا با این کشور گفتگو خواهد کرد.
جوان آنلاین: «برایان هوک» رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در مورد مخالفت رهبر انقلاب اسلامی با مذاکره با آمریکا، که اخیرا مطرح کرده است، گفت این بستگی به ایران دارد که رفتار خود را عوض کند، ما بارها آمادگی خود را برای گفت‌وگو اعلام کرده‌ایم.

هوک گفت: ما ابتدا باید جدیت ایران را برای تغییر شاهد باشیم تا گفت‌وگو کنیم.

وی سپس در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید ایران برای مذاکره ابتدا باید جدیت نشان دهد یا رفتار خود را تغییر دهد، گفت وزیر خارجه پیشتر 12 شرطی که ایران باید برای رسیدن به توافق جدید انجام دهد را ارائه کرده است.

لازم به ذکر است مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه در یک نشست خبری از تشکیل «گروه اقدام ایران» خبر داد و گفت هدف از ایجاد این گروه هماهنگی و اجرای سیاست ایالات متحده در برابر ایران، در دوره پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای سال 2015 با هدف تغییر رفتار جمهوری اسلامی است.

پمپئو در این نشست که در محل وزارت خارجه در شهر واشنگتن برگزار شد، اعلام کرد برایان هوک مدیر برنامه ریزی سیاسی وزارت خارجه ریاست گروه را بر عهده دارد و بر اجرای کامل سیاست دولت ترامپ در قبال ایران نظارت خواهد داشت و مستقیما به خود وزیر خارجه گزارش خواهد داد.

فساد زمان اصلاحات را فراموش کردید؟!

غلامعلی رجایی، فعال اصلاح‌طلب و مشاور شهردار تهران اخیراً در بخشی از یک مصاحبه گفته که «در دولت اصلاحات فساد اقتصادی وجود نداشت و مسئولان با چنین چالش‌هایی مواجه نبودند.» سخنان او در حالی است که زمان اصلاحات پرونده‌های معروفی به جهت فساد اقتصادی دارد. پرونده شهرام جزایری که از سوژه‌های معروف فساد اقتصادی است، در دولت اصلاحات به وقوع پیوست. پرونده‌های پتروپارس، استات اویل، پرونده فساد کرباسچی و پرونده کرسنت در دولت اصلاحات به وقوع پیوست و مرتکبان آن هم اصلاح‌طلب بودند. با این حال چطور اصلاح‌طلبان به همین راحتی تاریخ همین دهه پیش را قلب و طور دیگر روایت می‌کنند؟! مهدی هاشمی چرا الان زندان است؟ شهرام جزایری چرا 13 سال زندان بود؟ کرباسچی چرا محکوم شد؟

وندی شرمن: انقلاب اسلامی، هنوز هم نخبگان سیاسی ایران را متحد می‌کند


سرپرست هیئت آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای با ایران و گروه 1+5 گفته تصور می‌کرده که ایرانی‌ها توافق هسته‌ای برجام را نقض خواهند کرد.

جوان آنلاین: «وندی شرمن»، سرپرست هیئت آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای با ایران و گروه 1+5 به اشتباه بودن دیدگاهش درباره اینکه ایرانی‌ها این توافق را نقض می‌کنند اعتراف کرده است. 

شرمن در این یادداشت در «فارن‌افرز» به تشریح نحوه حصول توافق هسته‌ای «برجام» میان طرف‌های مذاکره‌کننده پرداخته و از رفتار دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال این توافق انتقاد کرده است.

 شرمن نوشته است: «در مذاکرات بین‌المللی که به حصول توافق هسته‌ای سال 2015 برای محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران منجر شد، من رهبری تیمی از دیپلمات‌های آمریکایی به نمایندگی این کشور را بر عهده داشتم.»

مقام سابق آمریکایی در ادامه به بی‌اعتمادی دیپلمات‌های ایرانی در این مذاکرات درباره پایبندی طرف آمریکایی به توافق هسته‌ای اشاره کرده است. 

او نوشته است: «در جریان این گفت‌وگوها، همتایان ایرانی من گاهاً می‌پرسیدند چطور می‌توانند اطمینان حاصل کنند که توافقی که می‌کنند، دوام‌پذیر خواهد بود. اکثر جمهوری‌خواهان (با این توافق) مخالف بودند و ایرانی‌ها با نگاهی به انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 می‌پرسیدند که اگر جمهوری‌خواهان کنترل کاخ سفید را به دست بگیرند چه اتفاقی خواهد افتاد.»

شرمن می‌گوید سوالی که او در مقابل می‌پرسیده این بود که اگر در ایران مخالفان برجام که به ادعای او «تندرو» هستند به قدرت برسند چه اتفاقی خواهد افتاد، زیرا همیشه تصورش این بوده که این طرف ایرانی است که توافق را نقض می‌کند.

مذاکره‌کننده سابق آمریکایی نوشته است: «من با پرسیدن سوالی مشابه به سوال آنها پاسخ می‌دادم: اگر تندروهای مخالف توافق هسته‌ای در ایران مجدداً قدرت را به دست بگیرند چه خواهد شد؟ این [سوال] به مباحثات ما خاتمه می‌داد، و من فکر می‌کردم باید هم همین‌طور می‌شد: به هر حال، من همیشه انتظار داشتم بزرگترین چالش در برابر موفقیت توافق، تخلفات ایران باشد نه دسیسه‌های رئیس‌جمهور ایالات متحده.»

شرمن که زمانی «گفته بود فریبکاری بخشی از ژن ایرانی‌ها است»، در این یادادشت اعتراف کرده تصورش درباره اینکه ایرانی‌ها ناقض توافق خواهند بود اشتباه است. 

او در ادامه یادداشتش نوشته است: «البته، من اشتباه می‌کردم. ماه مه سال جاری، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ تصمیم گرفت ایالات متحده را از توافق خارج کرده و تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران به موجب توافق را احیا کند و این اقدامی است که در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خبط‌های سیاست خارجی خواهد ماند.»

شرمن همچنین خاطرنشان کرده است «تصمیم ترامپ، اعتماد دنیا به تعهد ایالات متحده به دیپلماسی چندجانبه را دگرگون کرده است.»

مذاکره‌کننده ارشد سابق آمریکایی در ادامه به ترامپ و تیمش که در حال مذاکره با کره شمالی هستند یادآوری کرده که «گفت‌وگوی مستقیم با دشمنان دشوار است»؛ وی نوشته است: «[چنین گفت‌وگوهایی] نیازمند شجاعت، پشتکار و داشتن برداشتی واقع‌بینانه از قدرت خود هستند.»

شرمن برای توضیح بیشتر این استدلال، نقش مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران در پیروزی انقلاب اسلامی و اثرگذاری فرهنگ این انقلاب بر رویکرد آنها در مذاکرات هسته‌ای را یادآوری کرده است. 

او تأکید کرده است: «اکثر مسئولان معاصر ایرانی، از نسل دوره‌های حوالی انقلاب ایران در سال 1979 بودند؛ در آن زمان حامیان آیت‌الله روح‌الله خمینی با سایر مخالفان برای براندازی حکومت شاه هم‌پیمان شدند.»

شرمن سپس به تصرف لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام پرداخته و نوشته است: «و اندکی بعد در همان سال، گروهی از دانشجویان ایران که حامیان وفادار [آیت‌الله] خمینی بودند، سفارت آمریکا در تهران را اشغال کردند و 52 آمریکایی را گروگان گرفتند.  بسیاری از مقام‌های بلندپایه حکومت ایران مستقیماً در آن انقلاب مشارکت کردند. عده‌ای حتی در آن گروگان‌گیری شرکت کردند. موفقیت آنها دنیا را حیرت‌زده کرد و احساس تجارب مشترک، هنوز هم نخبگان سیاسی چند دسته ایران را به هم پیوند می‌دهد. این روحیه انقلابی در درک نحوه نگاه ایرانی‌ها به مذاکرات هسته‌ای، حائز اهمیت است.»

دست رد فتاح بر سینه دولتی‌ها

گفته می‌شود که پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی، پیشنهاد دولتی‌ها برای در اختیار گرفتن وزارت کار و رفاه اجتماعی را رد کرده است. بر اساس اطلاعات کسب شده که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، پنج‌شنبه گذشته پس از رأی مجلس به استیضاح علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسحاق جهانگیری با پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مذاکراتی را جهت دیدار با حسن روحانی و حضور در هیئت دولت صورت داده است که این پیشنهاد با مخالفت فتاح مواجه شده است.
بیش از این فتاح در مورد حضورش در انتخابات ریاست جمهوری به رسانه‌ها اعلام کرده بود به هیچ وجه در کاری غیراز خدمت به فقرا و فعالیت در کمیته امداد احساس تکلیف و وظیفه نمی‌کند.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟