گروه خبری سیاسی

پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات افشا شد


نزدیک یک ماهی از نامه «اصلاح اصلاحات» می‌گذرد، عده‌ای در تدارک ارسال نامه دوم بودند که اختلافات درون‌گروهی اصلاحات افزایش یافت تا جایی که برخی فعالان این جریان سیاسی دست به افشاگری‌هایی از پشت‌پرده‌های این نامه زدند.
جوان آنلاین: تعدادی از فعالان جوان سیاسی-‌رسانه‌ای جریان اصلاحات، که قریب به اتفاق‌شان از اعضا یا نزدیکان حزب «اتحاد ملت» هستند در نامه به رییس دولت اصلاحات، خواهان تغییرات ساختاری در نهاد‌های تصمیم‌سازی این جریان شدند. در واقع این نامه اعتراف‌نامه برای فرار از باتلاق فرسایش سرمایه اجتماعی جریان اصلاحات بود، در گذشته این کنشگران سیاسی واقعیت‌های حاکم را تکذیب می‌کردند، ولی در وضعیت حاکم به عدم شفافیت، استمرار لابی‌گری به‌جای شایسته‌گزینی، فقدان موازین دموکراسی‌خواهی با حاکمیت فردمحور در تصمیم‌سازی اذعان دارند. این جوانان با اشاره به ناکارامدی‌های اصلاح‌طلبان در حوزه‌های مختلف، انتقادات زیادی را به شورای عالی اصلاح‌طلبان و آقای محمدرضا عارف -که ریاست آن را برعهده دارد- مطرح کردند و با اشاره به ناکارآمدی جریان اصلاح‌طلب، خواستار تغییر و دگرگونی در تشکیلات اصلاحات شدند.


مهم‌ترین گزاره تحلیلی نامه فعالان سیاسی جریان اصلاحات حکایت از کاهش اعتبار سیاسی رییس دولت اصلاحات پس از ناکارآمدی راهبرد دستوری «تکرار» دارد؛ این تقلیل جایگاه در افکار عمومی بعد از ضربات جدی اعضای مورد حمایت ایشان به منافع ملی بوده است؛ بنابراین منجر به دلواپسی برای انتخابات آتی شده است. آنان برای برون‌رفت از بن‌بست پیش رو خواهان تغییرات جدی در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاحات بودند و اصلاح مسیر اصلاحات مطالبه اصلی آنان است که در همین راستا نوشتند: «در جریان شکل‌گیری دور جدید شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، با به عضویت درآوردن چهره‌های ملی و امتحان‌پس‌داده که نماد اصلاح‌طلبی‌اند و سپردن مدیریت این شورا به یکی از شخصیت‌های مقاوم و ملی، نخست از گسترش احساس تقلیل اصلاح‌طلبی به محافظه‌کاری پیشگیری شود و در مرحله بعد به این شورا به‌مثابه شورایی موقت مأموریت داده شود تا زمینه را برای شکل‌گیری نهاد ملی اصلاحات به‌عنوان یک سامانه سیاسی وحدت‌بخش میان اصلاح‌طلبان به نحوی که بیش از پیش دموکراتیک و برآمده از روند‌های انتخابی، شفاف و منطقی باشد اقدام نماید. چنین اقدامی نخستین گام در مسیر مبارک اصلاح اصلاحات خواهد بود.»


بعد از گذشت نزدیک به یک ماه از این نامه، خبر‌هایی از تدارک نامه دوم به گوش رسید، خبری که باعث افزایش اختلافات درونی اصلاح‌طلبان شد و برخی از آن‌ها دست به افشاگری‌هایی علیه یکدیگر زدند، حال آقای ساسان آقایی، خبرنگار روزنامه‌های اصلاح‌طلب اعتماد، یاس‌نو، فرهیختگان، همبستگی، توسعه و‌... که سابقه سه‌بار بازداشت و زندان را نیز دارد، در رشته توییتی درباره پشت‌پرده نامه فعالین اصلاح‌طلب اقدام به افشاگری کرده است. او در بخشی از مطالب خود می‌نویسد که «مدعیان اصلاح نه‌تن‌ها دانستن را حق مردم نمی‌دانند، بلکه حق امضاکنندگان نامه هم نمی‌دانسته‌اند.»
بر اساس رشته‌توییت‌های این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب، دست‌کم دو تن از امضاکنندگان تاکید کرده‌اند که این نامه از سوی یک عضو ادوار تحکیم وحدت برای‌شان ارسال، اما پیش از اعلام موافقت یا عدم موافقت، با امضای نکرده آن‌ها منتشر شده که به‌دلیل رعایت مصلحت جمعی از تکذیبش چشم پوشیده‌اند، البته برخی امضای خود در این نامه را برای اتمام حجت با خاتمی دانستند.


ساسان آقایی می‌گوید: «حدود ۱۰‌نفر از امضاکنندگان که با من حرف زده‌اند از ماهیت و برنامه اصلی تدوین‌گران نامه و این‌که چه کسان دیگری آن را امضا کرده‌اند، اطلاعی نداشتند. این موضوع بیان‌گر اقدام هماهنگ برای سوءاستفاده از امضای افراد بوده است. نامه از سوی یک باند (که برخی زندانی سیاسی سابق و زندان‌خواه کنونی‌اند) تهیه شده. هسته کانونی با حضور برخی اعضای شورای مرکزی «اتحاد ملت» ۱۰ تا ۱۵ نفر بوده‌اند.»

خیانت نویسندگان نامه
در ادامه او ماجرا را این گونه روایت می‌کند: «پس از انتشار نامه و ایجاد یک جریان کاذب خبری، باند پشت‌پرده نامه به راه خود رفتند و برای دیگر امضاکنندگان مستقل آن نقش سیاهی‌لشکر را قائل شدند. مدعیان «اصلاح اصلاحات» حتی از خیانت به همراهان خود هیچ ابایی نداشته‌اند. طیف مستقل که با هدف اثرگذاری نامه را امضا کرده بود، بعد از سه هفته از انتشار و بی‌توجهی علنی خاتمی به آن تصمیم گرفتند تا در نامه دوم اعلام دارند وی خود را قائل به پاسخ‌گویی ندانسته، بنابراین اصلاحات در این چارچوب و با چنین رهبری بی‌معناست. اما آن‌ها از پشت‌پرده خبر نداشتند!
پس از نوشته‌شدن نامه دوم، متن برای کسانی که نامه نخست را امضا کرده بودند، ارسال شد. حدود ۲۰‌امضا از نامه دوم حمایت کردند، اما درست در بحبوحه تصمیم‌گیری برای امضای نامه، پیک ادواری نامه اول، به امضاکنندگان خبر داد که خاتمی پاسخ آن‌ها را داده و نامه دوم باطل است!


در این میان بخش مهمی از امضاکنندگان نامه که از اساس از این ساخت‌وپاخت خبر نداشتند، به اعتراض برآمدند که اگر جوابی رسیده، پس کجاست که معلوم شد کاروانی حدود هفت نفر از باند خودی‌ها دو هفته پیش به دیدار خاتمی رفته‌اند و لازم ندیده‌اند به سیاهی‌لشکرشان حرفی بزنند! با فشار امضاکنندگان نامه دوم و تهدید به انتشار آن، سرانجام گروهی از باند تدوین نامه، ناچار به جلسه‌ای با معترضان شدند. این جلسه در یک تعطیلی، دوشنبه (دو هفته پیش) برگزار شد و حدود چهار ساعت به درازا کشید.»

 

پاسخ خاتمی به نگارندگان نامه
او می‌گوید که «محور بحث این جلسه، پاسخ خاتمی به نامه بود و خاتمی شفاف گفته بود که عارف دست‌زدنی نیست و تغییر نخواهد کرد، اهل تعامل با نظام هستم و از این مسیر کوتاه نمی‌آیم، تغییر شورای عالی اصلاح‌طلبان ممکن نیست، به میرحسین موسوی گفته‌ام راهم تعامل با نظام است نه راهی که موسوی می‌رود. آب پاکی که خاتمی روی دست حواریونش ریخت به همین‌جا ختم نشد. خاتمی گفته بود که از اساس حوصله بیشتر درگیر شدن در بحث‌های اصلاحات را ندارد و شورای‌عالی را تشکیل داده تا از بار مسوولیت او کاسته شود و به عبارتی بتواند کنج عافیت پیشه کند؛ نوعی بازنشستگی سیاسی.»


حال طبق افشاگری‌های این فعال اصلاح‌طلب خاتمی به عارف «توصیه» کرده یک نفر از اعضای ۱۰۰‌نفره این نامه در شورای‌عالی عضویت پیدا کند که در تمام یک هفته پس از دیدار، محفل خودی‌ها سرگرم انتخاب این یک نفر بدون اطلاع دیگران بود.


آقایی درباره هسته اصلی و گردانندگان این معرکه گفته که‌: «عماد بهاور و عبدالله مؤمنی گزینه‌های جدی‌تر هسته گرداننده معرکه بوده‌اند که برخی از اعضای آن می‌گفتند با توجه به تاکید نامه بر «قبول نکردن هیچ سمتی از سوی امضاکنندگان» از اساس نباید فرد پیشنهادی از درون این جمع باشد، اما در نهایت انتخاب فردی از باند خودشان تفوق یافت.»


حال با شناخت چهره‌های حامی نامه، ترمیم مسیر اصلاحات، نیمه پنهان چشم‌انداز مطالبه‌خواهی را آشکار می‌کند. خاستگاه سیاسی امضاکننده‌های نامه، نشانگر پیوند‌های عمیق سیاسی با مراکز تصمیم‌ساز رادیکال اصلاحات در قالب حزبی مانند اتحاد ملت و در بستر فردی افرادی مانند مصطفی تاج‌زاده است. همچنانکه آقای عبدالله رمضان‌زاده نامه جوانان اصلاح‌طلب را «بارقه امیدی برای آینده ایران، خاتمی» توصیف کرده و خواهان استقبال چهره‌های مشهور اصلاح‌طلب شده است. آقای مصطفی تاج‌زاده نیز در همان ایام انتشار نامه اول خواهان مشارکت سیاسی نویسندگان نامه انتقادی به نحوه تصمیم‌سازی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاحات شد و در همین راستا نوشت: «شورای سیاست‌گذاری باید به نامه صدنفره توجه کند همچنان آقای خاتمی نیز باید به آن بذل توجه کند و خوب است جلساتی با نمایندگان این عزیزان برگزار کند و از نزدیک انتقاد‌ها و پیشنهاد‌های آنان را بشنود. صدالبته شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز لازم است با این دوستان به مشورت بنشیند و راهی پیدا کند برای جلب مشارکت همه نیرو‌های اصلاح‌طلب، به‌طوری‌که شورای سیاست‌گذاری سخنگوی فقط بخشی از اصلاح‌طلبان نشود و همه احساس کنند که در روند اصلاحات نقش دارند و سهیم‌اند.» و پس از آن نوبت به عضو حزب اتحاد ملت رسید؛ آقای محمد کیانوش‌راد خط استحاله اصلاحات را هشدار داد و خواهان تأمل جدی بر مفاد نامه شد.


تخریب درون‌جناحی یکی از این افراد در نگاه کارشناسانه به این امر، تنها می‌تواند به‌عنوان یک پروژه سیاسی برای انتخابات آتی قلمداد شود؛ جایی که ممکن است عارف مجدداً کاندیدا شود و این‌بار به نفع کسی کنار نکشد.
این پیش‌بینی که اتفاقاً منطبق با ویژگی‌های شخصیتی عارف هم هست، حالا فصل مشترکی بین اتحاد ملت و کارگزاران ایجاد کرده و ظاهراً اتخاذ تصمیم نهایی را پیش انداخته است.

ترامپ برنده جایزه ششمین جشنواره بین‌المللی باروت خیس


در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی باروت خیس که با حضور چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی برگزار شد، دونالد ترامپ به عنوان منفورترین چهره سیاسی برگزیده شد و جایزه خود را دریافت کرد.
کد ویدیو

نامه‌ای مهم برای تعیین تکلیف FATF


ماجرای FATF و مقررات ذیل آن که مطالبات مهمی را از ایران عنوان کرده، چند ماهی است که به یکی از موضوعات مهم صحن علنی مجلس و بالطبع شورای نگهبان و نهایتا مجمع تشخیص مصلحت نظام تبدیل شده است

جوان‌آنلاین: ماجرای FATF و مقررات ذیل آن که مطالبات مهمی را از ایران عنوان کرده، چند ماهی است که به یکی از موضوعات مهم صحن علنی مجلس و بالطبع شورای نگهبان و نهایتا مجمع تشخیص مصلحت نظام تبدیل شده است. کارشناسان بسیاری معتقدند اجرای چهار خواسته مهم FATF یا همان گروه ویژه اقدام مالی از ایران که در قالب چهار لایحه شامل دو درخواست برای اصلاح قوانین داخلی و دو درخواست برای پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و منع تامین مالی تروریسم از سوی دولت به مجلس ارائه شد، از سویی مشکلات بین‌المللی فراوانی را برای ایران فراهم خواهد آورد و به هدفمند شدن تحریم‌های آمریکا کمک خواهد کرد و از دیگر سو اعضای جبهه مقاومت در منطقه مانند حزب‌ا... لبنان را به‌عنوان تروریسم شناسایی می‌کند. ضمن آنکه در داخل نیز بستر مساعدی را برای خودتحریمی فراهم می‌آورد.

تصویب این لوایح البته صرفا درخواست دولت و مطرح‌شده از سوی FATF نبود و بعدا مشخص شد که اهرم فشار دیگری هم پشت آن است. چندی پیش گفته شد که عباس عراقچی در مجلس بیان کرده که اروپایی‌ها در جریان مذاکرات اخیر از ایران خواسته‌اند مطالبات FATF را اجرایی کند. در همین ایام پیوستن به کنوانسیون پالرمو در مجلس تصویب و به شورای نگهبان فرستاده شد و همچنین سه لایحه دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت که در مهم‌ترین آنها با پافشاری تعداد زیادی از نمایندگان و همراهی رئیس مجلس، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم، دو ماه به تعویق افتاد.
حالا با نامه آیت‌ا... هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت‌ا... جنتی، دبیر شورای نگهبان درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو)، تحولات ناظر به این لایحه، که به نظر می‌رسید در سیر فرآیند قانونی از سایر لوایح چهارگانه مورد بحث وضعیت بهتری دارد، وارد فازی جدید و البته شاید بتوان گفت وارد مرحله پایانی شده است.

آنطور که از فحوای این نامه برمی‌آید، نگاه حاکم بر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با پالرمو و سایر بندهای مورد درخواست گروه FATF از این قرار است که این موارد بیش از هر چیز، شناسایی دقیق فعالیت‌های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی‌ای را هدف گرفته که قرار است در مرحله بعد مورد تحریم و فشار دشمن قرار گیرند؛ موضوعی که در شرایط تحریم، ‌معنایی جز بالا بردن دست‌ها و تسلیم در برابر نظام سلطه ندارد.

در رابطه با این نامه شاید یادآوری این موضوع خالی از لطف نباشد که یکی از مهم‌ترین استدلال‌های دولت و حامیان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو، از این قرار بود که جمهوری اسلامی ایران برای پیوستن به این کنوانسیون تفسیر خود را اصل قرار داده و با هدف ممانعت از سوءاستفاده‌های احتمالی، از تن دادن به مقررات حاکم بر این کنوانسیون خودداری خواهد کرد.
این اولین محوری است که در نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن اشاره شده. آن‌طور که در این نامه آمده، اگرچه مجلس شورای اسلامی تلاش کرده در بند ۱ ماده‌واحده خود، با ملاک قرار دادن تفسیر جمهوری اسلامی از کنوانسیون، راه را بر سوءاستفاده‌های محتمل سد کند، اما به دلیل اینکه بیانیه تفسیری فاقد ارزش حقوقی است، امکان اینکه ایران بتواند مفاد کنوانسیون را برابر قوانین و مقررات داخلی خود تفسیر کند، نیست و بالعکس ایران حتی موظف است قوانین و مقررات خود را جهت مناسب‌سازی با مفاد این کنوانسیون اصلاح کند؛ موضوعی که با سیاست‌های کلی امنیت ملی در حوزه دفاعی مغایر است.

تن دادن به داوری دیوان بین‌المللی دادگستری درخصوص تفسیر یا اجرای مفاد کنوانسیون مذکور موضوع دیگری است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روی آن دست گذاشته و آن را مغایر با اصل حاکمیت ملی و نیز سیاست‌های کلی امنیت ملی در حوزه اقتصادی تشخیص داده است.

منتقدان از همان ابتدا نتیجه پذیرفتن توصیه‌های FATF و پیوستن به کنوانسیون‌های ذیل آن را همراهی با استانداردهای گروه ویژه اقدام مالی در تروریست قلمداد کردن گروه‌های مقاومت نظیر حزب‌ا... لبنان، حماس فلسطین، حوثی‌های یمن و... می‌دانستند؛ موضوعی که البته هر بار با عناوینی نظیر درنظر گرفتن حق شرط از سوی دولت ایران و مورد قبول بودن این استثنائات از سوی پالرمو، کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم و... توجیه می‌شد. اعلام نظر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این خصوص اما پایانی بود بر این تفسیر و تأویل‌ها. آن‌طور که در نامه آیت‌ا... هاشمی شاهرودی آمده، اگرچه مجلس اعلام کرده کنوانسیون پالرمو خدشه‌ای بر حق مشروع و پذیرفته‌شده ملت‌ها یا گروه‌های تحت سلطه وارد نمی‌آورد، اما این شرط با توجه به تاکید FATF، مبنی‌بر لزوم حذف این استثنائات در قانون ایران بی‌اثر است. به بیان دقیق‌تر، معنای واضح این درخواست آن است که گروه‌های مبارز به‌عنوان گروه‌های مجرم سازمان‌یافته تلقی خواهند شد؛ موضوعی که با اصل حمایت از جریانات اصیل اسلامی و نیروهای حامی انقلاب اسلامی مغایرتی آشکار دارد.

پیوستن به پالرمو به منزله مراوده حقوقی با سایر اعضای حاضر در این کنوانسیون است؛ اعضایی که رژیم صهیونیستی نیز یکی از آنها است. به عبارت دیگر، براساس مقررات حاکم بر پالرمو در صورت ملحق شدن جمهوری اسلامی ایران به این کنوانسیون، توجیهی برای عدم همکاری با سایر کشورهای عضو جهت مبارزه با جرائم سازمان‌یافته – مطابق با تعریف کنوانسیون- و پاسخ به استعلامات مربوطه و... وجود ندارد. از این رو در نامه آیت‌ا... هاشمی شاهرودی به دبیر شورای نگهبان، تصریح شده مصوبه مجلس درخصوص اینکه پذیرفتن کنوانسیون به معنای شناسایی رژیم اشغالگر صهیونیستی نخواهد بود، از کفایت لازم برخوردار نیست و در هیچ جای این مصوبه به صراحت نیامده که هیچ‌گونه معاضدت حقوقی یا هرگونه تعاملی با رژیم صهیونیستی انجام نخواهد گرفت.

مهم‌تر از همه اما روح حاکم بر این کنوانسیون و سایر بندهای مورد درخواست FATF است که زمینه‌ساز شناسایی دقیق فعالیت‌های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی است که در تحریم‌های آتی هدف قرار خواهند گرفت؛ امری که تن دادن به آن در شرایط تحریم معنایی جز نقد کردن مطالبات نظام سلطه در حوزه اقتصادی ندارد و بیش از هر چیز دست کشور را برای دور زدن تحریم‌ها می‌بندد. موضوعی که با اصل رعایت تناسب تعهدات خارجی با توانمندی‌های اقتصادی کشور در تضاد است.

هرچه هست، به‌رغم اصرار رئیس‌جمهور برای تصویب فوری لوایح چهارگانه، می‌توان گفت اکنون شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر نهایی خود را در این‌باره اعلام کرده‌اند و تکلیف تا حد زیادی در این خصوص روشن شده است؛ تکلیفی که دبیر شورای نگهبان آن را به‌عنوان دلایل این شورا جهت رد لایحه پالرمو، عینا جهت اجرا به رئیس مجلس ابلاغ کرده است. حالا باید ماند و نظاره کرد آیا حامیان پروپاقرص FATF و لوایح مربوط به آن که از قضا انگار مرغ‌شان فقط یک پا دارد، این بار به قانون تن می‌دهند یا آنکه بار دیگر با توسل به نامه‌نگاری و رایزنی و بحث و لابی و... به جست‌وجوی روزنه‌ای دیگر می‌نشینند.

تهدید اول انقلاب اسلامی عملیات روانی دشمن است


رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز تهدید اول متوجه انقلاب اسلامی عملیات روانی دشمنان است، گفت: دشمن امروز با ایجاد یک امپراطوری رسانه‌ای در پی تلخ کردن حلاوت انقلاب در کام مردم است.
تهدید اول انقلاب اسلامی عملیات روانی دشمن است

جوان آنلاین: سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اولین اجلاس اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه کشور، انقلاب اسلامی ایران را از نعمت های بزرگ پروردگار برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی موهبتی الهی است که پس از غیبت امام عصر (عج) خداوند متعال به دست یک حکیم فرزانه و عارف و واصل، این انقلاب را با کمک و همراهی مردم متدین ایران اسلامی رقم زد.

وی افزود: امروز با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و برغم هزینه هایی که در این مسیر نورانی داده ایم، به دستاوردهای ارزشمندی چون عزت، اقتدار  و استقلال و آزادی دست یافته ایم.

سردار غیب پرور در ادامه خاطرنشان کرد : پس از انقلاب کبیر فرانسه تفکر لیبرالیستی در عالم منتشر شد، آنها داعیه‌دار اداره مردم و جوامع بودند و این تفکر نه تنها در محدوده اروپا و دنیای مسیحیت بلکه کشورهای اسلامی را نیز درنوردید که امام خمینی (ره) این تفکر که چندین قرن در جوامع حاکم بود را بر هم زد.

وی افزود: از روزی که انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت دشمن تمام قد در برابر ما ایستاد و یک لحظه هم از خباثت وتوطئه خود کوتاه نیامد، اما برغم تمامی توطئه ها، انقلاب اسلامی با قوت و قدرت مسیر تعالی بخش خود را طی می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به خباثت و دشمنی ها علیه انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف خاطرنشان کرد :دوران دفاع مقدس را می توان روزهای غربت انقلاب اسلامی نامید و در آن دوران که در نهایت، عزت و عظمت ملت ایران را رقم زد، مردم ما با ایستادگی و مقاومت، دشمنان را ناکام گذاشتند.

سردار غیب پرور در ادامه با برشماری گوشه ای از دستاوردها و خدمات انقلاب طی این چهار دهه گفت: امروز به فضل الهی و با همت و مجاهدت های صورت گرفته  و به گواه آمارهای مجامع بین المللی در حوزه های مختلف از امنیت، کشاورزی، صنعت، علم، سازندگی، بهداشت، تعلیم و تربیت، توسعه و ترویج معارف دینی و سایر حوزه ها به یمن انقلاب اسلامی قابل قیاس با پیش از انقلاب نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز تهدید اول متوجه انقلاب اسلامی عملیات روانی دشمنان است، گفت: دشمن امروز با ایجاد یک امپراطوری خبری و رسانه ای قدرتمند در پی تلخ کردن حلاوت انقلاب اسلامی در کام ملت ایران هستند و در این عرصه نخبگان جامعه و علما می بایست دستاوردهای انقلاب را با مردم در میان بگذارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه بدون شک افق آینده انقلاب اسلامی امید بخش، روشن وشفاف است، گفت: در این مسیر نورانی نباید دست و پای ما بلرزد و سست شویم بلکه باید ثابت قدم در دفاع از انقلاب اسلامی گام برداریم.

وی افزود :انقلاب اسلامی ایران با تمام عظمت وشکوه خود، الگویی کوچک شده از عاشورا بوده و شهدای گرانقدر ما مرتبت خود را از امام حسین علیه السلام دارند.

سردار غیب پرور تهدیدات علیه انقلاب اسلامی را چند بعدی و ترکیبی توصیف و خاطرنشان کرد: تقابل ما با استکبار از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفته است، اما زمانی رگه های امنیتی و نظامی، زمانی رگه های فرهنگی و در برخی مقاطع رگه های اقتصادی آن نمود پیدا می کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین پمپاژ و انتشار امید و نشاط به مردم با توجه به دستاوردهای انقلاب و مطالبه‌گری منطبق بر مصالح کشور و تدابیر رهبری را از وظایف مهم نخبگان جامعه برشمرد و با تاکید بر اینکه پیروزی و نصرت از دل آتش در می آید، اظهار کرد: تجربه تاریخی ما نشان می‌دهد که در هر میدان خطری که وارد شده و استقامت کرده ایم، به طور قطع پیروز میدان بوده ایم و مردم ما نیز ثابت کرده اند که در مسیر انقلاب همواره ثابت قدم و استوارند.

سردار غیب‌پرور در پایان با تاکید بر اینکه تقابل جبهه حق و باطل تمام شدنی نیست، گفت :ما بر پیوند عمیق سپاه و بسیج و علما اصرار داشته و هدایت های روحانیت را چراغ راه خود میدانیم.

دستگیری تیم داعشی در ایران


وزیر اطلاعات در زنجان گفت: تیم 4 نفره‌ای که قصد تشکیل گروه برای پیوستن به داعش را داشتند به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند.

جوان‌آنلاین: حجت‌الاسلام محمود علوی شب گذشته در گفت‌وگو با شبکه اشراق زنجان اظهار کرد: تیم چهار نفره‌ای با محوریت فردی که برادرش در سوریه در گروه داعشی در تور سربازان گمان امام زمان (عج) به هلاکت رسیده بود، شناسایی و دستگیر شدند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این فرد قصد تشکیل گروهی در ایران را داشته تا به داعش بپیوندند، افزود: این گروه روز گذشته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و نقشه شومشان نقش برآب شد. 

وی تصریح کرد: این تیم قصد خرابکاری در برخی مناطق را داشتند که این عملیات با ورود به موقع سربازان گمنام به سرانجام نرسید.

وزیر اطلاعات از بازگرداندن ۲۱ هزار میلیارد تومان از پرونده‌های مفاسد اقتصادی به بیت المال خبر داد و گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی با جدیت تمام ادامه دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی با وجود امنیت برقرار می شود گفت: وزارت اطلاعات همواره در مبارزه با فساد اقتصادی، چون قاچاق و فرار مالیاتی فعال است.

 علوی ادامه  داد: وزارت اطلاعات در یک سال گذشته با رصد اطلاعاتی بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان از مجموع پرونده‌های مفاسد اقتصادی کشف و اموال به بیت المال برگردانده شده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی با قوای تمام ادامه دارد، افزود: سربازان گمنام امام زمان(عج)برای آسایش و آرامش مردم در هر لحظه و زمانی با مفاسد اقتصادی برخورد خواهد کرد.


بستن