گروه خبری سیاسی

پیشنهاد چوب حراج بر مولفه های اقتدار!


-
پیشنهاد چوب حراج بر مولفه های اقتدار!
«اعتماد‌سازی موشکی برای اروپا » این عنوان سرمقاله روزنامه شرق است که بار دیگر از دولت – ودر واقع نظام اسلامی – می خواهد تا در مسیر اعتمادسازی برای کشورهای غربی گام برداشته تا کشور در ریل توسعه حرکت کند!
پیشنهاد تکیه کردن به اروپا در حالی به نقل محافل جریان غربگرا و غرب باور داخلی طی یکسالی که از دوران ریاست جمهوری ترامپ سپری می شود تبدیل شده است که اروپا هیچکدام از تعهدات گسترده خود در پیوست 1 توافق هسته ای را اجرایی نکرده و همپایی آمریکایی ها بارها مدعی نقض برجام و قطعنامه 2231 توسط ایران شده است و از لزوم افزایش فشارها به ایران سخن به میان آورده است.
آخرین اقدام هماهنگ اروپایی ها با آمریکایی ها جهت نقض برجام و تحدید قدرت جمهوری اسلامی ایران در دوران پسا برجام «تشکیل کمیته اصلاح برجام» است که مقامات رسمی انگلیسی فرانسوی و آلمانی آن را تایید کرده اند ، اقدامی که در تناقض آشکار با منافع جمهوری اسلامی ایران بوده و بر خلاف متن برجام است.
این سطح از دشمنی های اروپا در شرایطی رو به افزایش است که رهبران و پس از آن فعالان رسانه ای وابسته به جریان هواخواه لیبرالیسم در داخل کشور از لزوم تکیه کردن به اروپا سخن به میان آوردند،رهبران این جریان برجام را الگوی موفق برای تقلیل مناقشات فی مابین ایران با آمریکا می دانند و فعالان رسانه ای از نیز از ضرورت اقناع سازی متحد آمریکا سخن به میان می آورند.
مقاله نویس روزنامه شرق روز گذشته در بخشی از یادداشت خود ، دشمنی های ترامپ را بر اساس عقده ضد ایرانی می داند نه سیاست های دامنه دار دستگاه سیاست خارجه آمریکا در 40سال گذشته و دشمنی آمریکا را به دوران ترامپ تقلیل می دهد و ابراز می کند‌:« موضوع کره‌شمالی هم جز ناکامی نتیجه‌ای برای ترامپ نداشته، بنابراین به‌شکل لجوجانه‌ای تلاش می‌کند از نزدیک‌شدن کره‌شمالی به کره‌جنوبی جلوگیری کند. محیط‌ زیست و بقیه موارد هم که فرصت بحث بر سر آنها اکنون نیست، ناکامی‌های مشابهی نصیب این فرد نژادپرست کرده است. همه اینها از دونالد ترامپ فردی عقده‌ای ساخته که دنبال فرصتی است تا خشم و زهر خود را در جایی بپاشد».
نویسنده در ادامه بدون توجه به دسیسه های شبه آمریکایی اروپا و با خوش بینی نسبت به نقش این کشورها در متقاعد کردن آمریکا برای پایبندی به توافق هسته ای ادامه می دهد:«در یادداشت‌های قبلی گفته شد که تنها بازیگری که ایران می‌تواند برای مهار ترامپ روی آن حساب کند، اتحادیه اروپاست و نه روسیه و چین. اروپایی‌ها هم تلاش می‌کنند برای مهار ترامپ و منصرف‌کردن او از اقدامی نامعقول درباره ایران یا کره‌شمالی، راهی برای راضی‌نگه‌داشتن ترامپ پیدا کنند. »
نویسنده به میزانی به نقش پذیری اروپایی برای مقابله با آمریکا خوش بین است که از واژه شکلات برای فریب دادن ترامپ توسط اروپا یاد می کند!آنهم در حالی که سابقه روابط تجاری ، اقتصادی و سیاسی اروپا و آمریکا بیش از 100 سال قدمت دارد و منافع اروپایی ها در مسائلی مانند برجام در گرو منافع آمریکاست. نویسنده در این بخش با خوش بینی مفرط بیان می کند:«اروپایی‌ها از مجموعه سخنان و عملکرد ترامپ دریافته‌اند که باید در زمینه‌های غیرهسته‌ای به‌نوعی شکلاتی به ترامپ بدهند تا از یک‌سو زمان بخرند و از سوی دیگر ترامپ آن را برای خود کسب وجهه‌ای محسوب کند و به شرایط حاضر رضایت دهد. ترامپ با ناکامی در زمینه برهم‌زدن توافق هسته‌ای به سه موضوع شناخته‌شده دیگر توجه دارد... حقوق‌بشر، تروریسم و توسعه صنعت موشکی ایران».

پیشنهاد چوب حراج بر مولفه های اقتدار!

زیر سوال بردن قدرت بازدارندگی و گفتمان انقلاب اسلامی

این نویسنده غربگرا در ادامه عملیات رسانه ای کشور جهت ایجاد قدرت بازدارندگی در سطح منطقه ای و بین المللی آنهم با وجود تهدیدات روزانه و هفتگی آمریکا و اروپا و کشورهای همپیمان غرب در منطقه را اشتباه عنوان می کند و آن را یکی از عوامل عدم نگرانی غرب عنوان می کند!
وی همچنین در ادامه یکی از مولفه های مهم گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی مبنی بر محو رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار را به صورت تلویحی عامل دیگری برای افزایش نگرانی غرب از توسعه صنعت موشکی عنوان می کند و این به معنای زیر سوال بردن مولفه های گفتمان انقلاب اسلامی است.
نویسنده این مطلب تلاش می کند دغدغه های اروپا و آمریکا درباره فعالیت های صلح آمیز گذشته هسته ای کشور و فعالیت موشکی اخیر را صحیح و مبتنی بر واقعیت عنوان کند و مقصر اصلی جو بوجود آمده در عرصه بین المللی علیه کشور را نوع فعالیت های ایران عنوان کند.
به طوری که در بخش دیگری از مطلب می آید:« اروپا از توسعه موشکی پاکستان، هند، اسرائیل، عربستان، ترکیه، امارات و مصر احساس نگرانی نمی‌کند. چرا در مورد ایران که برد موشکی‌اش از همه کشورهای فوق کمتر است، اعلام احساس خطر می‌شود؟ راز این امر در دو دلیل نهفته است: اول، هیچ‌کدام از کشورهای منطقه درباره برد موشکی خود تبلیغ نمی‌کنند، درحالی‌که بی‌سرو‌صدا به توسعه آن مشغول‌اند. دوم، هیچ‌کدام از این کشورها اقدام به تهدید هیچ کشوری با موشک‌های خود نمی‌کنند.»

اغماض هواخواهان لیبرالیسم از تجربه تلخ برجام

این فرد همانند سایر همفکران خود بدون توجه به هزینه هایی که برجام برای کشور در عرصه های مختلف امنیتی ، سیاسی و اقتصادی به همراه داشت و نتوانست حتی موانع حداقلی را در جهت توسعه روابط تجاری – اقتصادی ایران با سایر کشورها بردارد از ضرورت مذاکرات موشکی سخن به میان می آورد که نسخه پیچی اینچنینی می تواند به حذف اقتدار جمهوری اسلامی ایران و افزایش احتمالی حمله نظامی به کشور در آینده منجر شود. 
به گونه ای که وی در بخش پایانی یادداشت خود با خوش بینی مفرط می گوید‌: « این به آن معناست که احساس ناامنی اروپا در خدمت مطامع سیاسی آمریکا قرار می‌گیرد. بنابراین موضوعی که اروپا انگیزه ورود به آن را دارد و تلاش خواهد کرد محدودیت‌هایی به وجود آورد، همین حوزه توسعه موشکی است. بدون هرگونه مجامله‌ای باید گفت اگر ایران دنبال راه‌حلی است که اروپا را به خود نزدیک کند، باید ابتدا در صدد رفع دو عامل فوق برآید تا درجه احساس ناامنی اروپا از توسعه موشکی ایران را به مقدار زیادی کاهش دهد. سپس ایران با اروپا گفت‌وگویی شروع کند که در آن علت منطقی توسعه موشکی ایران مطرح شود».

فشار برای تعدیل بیشتر قدرت بازدارندگی کشور

این نخستین بار نیست که وابستگان به جریان هواخواه لیبرالیسم به دولت و دستگاه دیپلماسی کشور پیشنهاد توام با فشار روانی – رسانه ای وارد می کنند تا انعطاف هسته ای را این بار در حوزه های مهمی که اقتدار ملی و بین المللی کشور با آن پیوند خورده است تکرار کنند و در صنعت موشکی در جهت اقناع سازی نظام سلطه گام بردارد.
چندی پیش بود که احمد نقیب زاده در روزنامه آرمان از ضرورت باز شدن مذاکرات موشکی ایران با اروپا و آمریکا سخن به میان آورده بود و نوشت: «بهتر است که ما هم با آغاز مذاکره خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم. اگر مذاکره نکنیم ممکن است که اروپایی‌ها مواضع تند و تیز آمریکایی‌ها را در این مورد همراهی کنند. عربستان نیز یکی از کشورهایی است که به طور مستقیم می‌تواند از سامانه‌های موشکی ایران آسیب و لطمه جدی ببیند».
بهار نیز در  یادداشتی با عنوان « پرونده های باز » می نویسد :« دیگر موضوعی که احتمال اجماع ملی بر روی مذاکره درباره «پرونده‌های باز» را افزایش می‌دهد تجربه برجام است. توافق اتمی نشان داد که با فنون دیپلماسی می‌توان به موازات حفظ و تثبیت حقوق هسته‌ای موانع تحریمی بر سر راه مردم را نیز رفع کرد. کوتاه سخن آنکه این تصویر کلی از فضای امروز کشور در سه سطح رسانه‌ها و سیاسیون، مردم و مسئولان این نوید را می‌دهد که امکان اجماع ملی برای به کارگیری دیپلماسی و مذاکره برای حل‌وفصل تنش‌های موجود میان ایران و غرب کمتر از اجماعِ با یک دهه تاخیر در پرونده هسته‌ای نخواهد بود».
آنچه در این میان قابل فهم است این مسئله می باشد که جریان غربگرا و غرب باور داخلی این بار در تلاش است تا به صورت آرام و پلکانی ذهن جامعه را به سمت یک ضرورت پوشالی دیگر به نام مذاکرات موشکی هدایت کند و از افکار عمومی جهت ابزاری فشاری برای تعدیل مواضع نظام در عرصه بین المللی استفاده کند.

آیت‌الله مكارم: به گردن كلفت‌ها نمی‌شود اعتماد كرد ضربه می‌خوریم


-

آیت‌الله مكارم شیرازی مذاكره در زمینه موشكی را بی معنا دانست و گفت: نسبت به دنیای كنونی كه گردن كلفت‌ها بر آن حاكم هستند باید بدبین بوده و اعتماد نكنیم و الا ضربه خواهیم خورد.
به گزارش رسا، آیت‌الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید دیروز در درس خارج خود، با اشاره به وضعیت دنیای كنونی گفت: وقتی به ظاهر دنیا نگاه می‌كنیم مجامعی مانند سازمان ملل، شورای امنیت و نهادهای طرفدار مظلومان و حتی گروه حمایت از حیوانات وجود دارد، اما وقتی به باطن دنیای امروزی نگاه می‌كنیم سه اصل زورگویی، ریاكاری و دروغگویی در حد اعلا حاكم است، عجیب این است كه مردم دنیا آرام آرام عادت كردند و این مسائل را پذیرفتند، امریكا از آن طرف دنیا به كره در این سر دنیا می‌آید و می‌گوید چرا می‌خواهید بمب اتمی بسازید در حالی كه هزاران بمب اتمی در زرادخانه‌های خود دارند. وی ادامه داد: این كشورها انواع موشك‌ها را دارند اما به ایران اسلامی فشار وارد می‌كنند كه چرا برای دفاع از خود موشك دارد، معنا ندارد كه آ‌نها هر چه می‌خواهند داشته باشند اما ما برای دفاع هم چیزی نداشته باشیم، دشمنان می‌گویند ایران باید ضعیف باشد تا حاكمیت آنها بر منطقه و جهان محفوظ بماند. آیت‌الله مكارم شیرازی مذاكره در زمینه موشكی را بی معنا دانست و گفت: می‌گویند كه درباره مسائل موشكی و دفاعی مذاكره شود، چرا باید در این زمینه مذاكره صورت گیرد؟ چرا این كشورها از خود شروع نمی‌كنند؟ فرانسوی‌ها و غرب به منافقان كه تروریست واقعی هستند جا دادند و دفاع می‌كنند و امكانات می‌دهند در حالی كه هزاران نفر را ترور كردند. وی افزود: نسبت به دنیای كنونی كه این گردن كلفت‌ها بر آن حاكم هستند باید بدبین بوده و اعتماد نكنیم و الا ضربه خواهیم خورد چون به صورت كلی نمی‌توان جلوی كار آ‌نها را گرفت مگر اینكه بشریت در برابر زورگویان قیام كنند و آ‌نها را سر جای خود بنشانند.

بوسه فرمانده كل سپاه بر دستان بسیجی جانباز اغتشاشات اخیر

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشكر محمدعلی جعفری در مصاحبه ‌ای با اشاره به اینكه عده‌ای با انواع سلاح و امكانات مختلف در نقطه‌ای از پایتخت قلعه‌ای برای خود بنا كرده بودند و با سستی‌ها و كاستی‌هایی كه در مراحل قبلی ایجاد شده بود فكر می‌كردند می‌توانند به قلدری خود ادامه دهند، گفت: با همت جوانان مؤمن، غیور و انقلابی و شهدایی كه در راه امنیت و مقابله با فتنه تقدیم كرده‌ایم دشمنان به جایی نخواهند رسید. وی تأكید كرد: همه این جانفشانی‌ها در دل صحنه‌های پرخطر برای حفظ انقلاب، اسلام و ایران عزیز ماست. 
سرلشكر جعفری با بیان اینكه امنیت بالاترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: همه این امنیت را مدیون غیرت و مردانگی جوانان كشورمان هستیم. 
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: مخالفان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران پی در پی درحال توطئه علیه كشورمان هستند و تجربه ثابت كرده است در همه فتنه‌ها، به خصوص از 20 سال پیش به بعد اغتشاش‌ها دلایل مختلفی داشته و معاندین با تعداد اندكی فرصت طلب در پی آشوب و به‌هم ریختگی كشور بودند. 
وی گفت: متأسفانه در این میان مخالفان نظام فرصت سازمان دهی، آموزش و دسترسی به فضای مجازی بدون كنترل پیدا كردند كه اگر این كنترل‌ها محكم بود و نیروهای امنیتی و بسیجی دستشان این طور بسته نبود و محدودیت نداشتند، این شیطنت‌ها بسیار زودتر در نطفه خفه می‌شد.  سرلشكر جعفری با بیان اینكه هر حادثه‌ای كه با برخورد قاطع جوانان غیور این مرز و بوم روبه‌رو شد به سرعت پایان یافت، افزود: سال 78 دشمنان با زمینه‌های سیاسی وارد معركه شدند كه با بصیرت مردم انقلابی نقشه آنها نقش بر آب شد و این بار به بهانه نابسامانی‌های اجتماعی و اقتصادی به دنبال اغتشاش و سوء استفاده بودند كه آن هم با حضور جدی مردم انقلابی و جانفشانی شهدایی مانند شهید حدادیان چه در فتنه دی ماه و چه در غائله خیابان پاسداران به جایی نرسید اما باید مردم بصیر باشند و بدانند دشمن دست از كار نمی‌كشد و به سرعت و به هر بهانه‌ای برای ناامنی ایران اسلامی زمینه سازی می‌كند.  وی تأكید كرد: باید با اقدام بموقع و هوشمندانه جلوی همه زمینه‌های ناآرامی را گرفت و به راحتی می‌توان زمینه‌ها را مدیریت كرد و از بین برد.  فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح كرد: از بین بردن زمینه‌های سوء استفاده دشمنان وظیفه مسئولان و نهادهای اجرایی كشور است و باید در این باره اقدامات جدی را عملی كنند. 
سردار سرلشكر جعفری در پایان با بیان اینكه باید مردم غیور ایران اسلامی قدردان خون شهدا و ایثار جانبازان و خانواده‌های آنان باشند، گفت: امید خسروی برای امنیت این مرز و بوم تا مرز شهادت رفت و او از این پس جزو ایثارگران عزیز ایران اسلامی است.  امید خسروی نیمه شب اول اسفند امسال در اغتشاشات فرقه‌ای خیابان پاسداران توسط آشوبگران از ناحیه سر آسیب جدی دید كه به بیمارستان منتقل شد و از همان لحظه اقدامات درمانی روی وی آغاز شد.  این بسیجی دلاور هفت روز در حالت كما بود كه روز گذشته به لطف خدا و كوشش پزشكان به هوش آمد و علایم حیاتی وی هم اكنون ثبات لازم را دارد. 

هیچ‌كس حق مذاكره در مورد توان موشكی كشور را ندارد


-
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تاكید كرد: هیچ‌كس حق مذاكره با بیگانگان در مورد توان دفاعی و موشكی كشور را ندارد. 
سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واكنش به برخی خبرها و ادعاهای امریكایی‌ها و بعضی سران كشورهای اروپایی درباره قدرت موشكی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: ارتقای توان دفاعی كشور بدون وقفه ادامه خواهد یافت و بیگانگان حق ورود به این میدان را ندارند. وی توضیح داد: در شرایط امروز كه رژیم‌های سلطه‌گر مدام علیه جمهوری اسلامی ایران دست به تهدید و ارعاب می‌زنند و یا در منطقه جنایات جنگی انجام می‌دهند، وظیفه نیروهای مسلح ارتقای توانمندی‌های دفاعی در همه عرصه‌ها و از جمله سیستم‌های موشكی است. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح همچنین اظهار داشت: هیچ‌كس حق مذاكره و گفت‌‌وگو با بیگانگان در مورد توان دفاعی و موشكی كشور را ندارد. 

فروزنده: مبارزه با فساد و نا كارآمدی مدیران را بیمه می‌كند


-
اگر با اشرافی‌گری، فساد و مدیرانی كه كارآمدی لازم را ندارند مبارزه شود انقلاب بیمه خواهد شد. 
لطف الله فروزنده، عضو شورای مركزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت و گو با رسا، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره عدالت اظهار داشت: گرایش به اشرافی‌گری، توجه نكردن به محرومان، توجه نكردن به عدالت، توجه نكردن به مردم ارتجاع در انقلاب و كردن ارزش‌ها است. 
فروزنده ادامه داد: متأسفانه تفكری از دولت آقای كارگزاران در دستگاه‌های اجرایی كشور توسط جریان شبه لیبرالی حاكم شد، ادامه پیدا كرد و در دولت فعلی هم كم و بیش این مسئله را داریم.
 وی خطاب به مسئولان گفت: باید بدانیم كه مردم ولی‌نعمت ما هستند و انتظار دارند كه خدمتگزارشان باشیم؛ خدمتگزار بودن هم در سیره و روش است؛ یعنی مسئولان باید در سیره و روش فردی و سازمانی و خانوادگی این مسئله را نشان دهند. فروزنده سخنان رهبر معظم انقلاب درباره این مسئله را اتمام حجت توصیف كرد و اظهار داشت: بر همه مسئولان و كسانی كه در هر سه قوه هستند واجب است كه خودشان این فریاد آقا را لبیك بگویند؛ این فریاد رهبر معظم انقلاب فریاد اسلام بود، فریاد مردم بود و اگر با اشرافی‌گری، فساد و مدیرانی كه كارآمدی لازم را ندارند مبارزه شود انقلاب بیمه خواهد شد. فروزنده با اشاره به وجود افراد دو تابعیتی و اشرافی در دستگاه ها، گفت: این‌ افراد باید كنار بروند و یا مسئولان مافوقشان باید برخورد كنند و در اصل هم این كار باید توسط رؤسای سه قوه انجام شود كه نزدیك‌ترین مسئولان به رهبری هستند و امیدواریم كه خودشان همت كرده و زیر مجموعه خود را اصلاح كنند.  

استاندارد دوگانه دولت در قبال روسیه و غرب


-
سردار محبی، جانشین اطلاعات نیروی زمینی سپاه اخیراً در یادواره شهدا در گرگان گفته كه «پوتین به تازگی مجوزی صادر كرد تا ایرانیان و شیعیان بتوانند به راحتی در هر جایی از روسیه حسینیه و مسجد تأسیس كنند و كارهای فرهنگی نیز انجام دهند، حتی دستور داد تمام محصولات كشاورزی ایران در روسیه خریداری شود كه متأسفانه به سبب ضعف مدیریت نتوانستیم از این فرصت بهره مند شویم. » او درمورد ارتباط كنونی ایران با دولت روسیه و حمایت‌های پوتین از ایران هم گفته كه «در چند روز گذشته شاهد نخستین وتو روسیه به نفع جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل بودیم و بر این باورم كه حمایت‌های روسیه از ایران ادامه دارد. »
در سال‌های اخیر روابط ایران و روسیه به جهت منافع مشترك در منطقه و نیز هم جهت بودن سیاسی و نظامی در جنگ سوریه گسترش بسیاری یافته و باعث شده فرصت‌های مناسبی برای بهره برداری ایران فراهم شود. اما آنچنان كه روشن است، دولت یازدهم و دوازدهم اعتنایی به این فرصت بهره برداری ندارد. در حالی كه این دولت علاقه و تلاش وافری برای ارتباط با غرب دارد و در عین حال بهانه این كار را پیشرفت اقتصادی عنوان می‌كنند. اگر دغدغه پیشرفت اقتصادی واقعی است، چرا از فرصت فراهم روسیه استفاده نكنیم و دنبال فرصت سازی از كسانی باشیم كه به همان برجام و پیمان خودشان هم پای بند نیستند؟

لاریجانی: اصلاح‌طلبان ویدئو را حرام می‌دانستند
علی لاریجانی در اواخر دولت اول هاشمی و اوایل دولت دوم وی وزیر ارشاد جمهوری اسلامی بود و پس از مدت كوتاهی از این وزارتخانه به صدا و سیما منتقل شد. یكی از اقدامات لاریجانی در وزارت ارشاد آزاد كردن ویدئو بود كه در ادامه جزییات این اتفاق به نقل از خاطرات وی در روز پنج‌شنبه 7 بهمن ماه 1372 نقل می‌شود:  «این كارها در چند ماه صورت گرفت و امروز با حضور آقای دكتر حبیبی، معاون اول افتتاح می‌شد. آقای حبیبی از این اقدام تشكر كردند چون مؤسسه رسانه‌های تصویری می‌تواند نیاز جامعه را در این زمینه رفع كند. حالا دیگر همه قبول داشتند كه ممنوعیت ویدئو كار درستی نبوده اما نمی‌دانستند با این آزادی كه ارشاد ایجاد كرده وضع چگونه می‌شود. راه اندازی این مؤسسه با مخالفت‌هایی همراه بود و در گذشته وزارت فرهنگ مانع راه اندازی بود و مشكلاتی به خاطر این تصمیم نادرست، ایجاد شده بود. وقتی پیشنهاد راه اندازی آن را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بردم، در آنجا هم مخالفت‌هایی می‌شد. ولی آقای هاشمی كه فردی میانه رو و متوجه شرایط كشور هستند و تصمیمات ایشان غالبا عقلانی است از این طرح دفاع كردند... 
شاید به دلیل همین كش و قوس بود كه روزنامه سلام در یكی از صفحات خود تیتر زد: «ویدئو؛ از فعلی حرام تا جشنی تمام!» هر چند در مقاله، برداشت گذشته را محكوم كرده بود ولی كیست كه نداند دوستان همین روزنامه، ویدئو را فعلی حرام می‌دانستند!
مؤسسه رسانه‌های تصویری مركزی است كه فیلم‌های مناسب را تكثیر می‌نماید تا در سطح كشور توزیع شود اما برای توزیع این فیلم‌ها احتیاج به مراكزی بود كه بتواند در محلات مختلف ماموریت توزیع فیلم‌ها را برعهده گیرند. برای این كار از ماه‌ها پیش، طراحی «فروشگاه‌های محصول فرهنگی» را نمودیم كه اكثر محصولات فرهنگی نظیر، كتاب، نوار صوتی و تصویری و... را توزیع كند و قطعاً با این كار افراد بسیاری باید داوطلب راه اندازی چنین فروشگاه‌هایی شوند. حدود هزار فروشگاه مشخص شد كه ضمن فروش محصولات فرهنگی به توزیع فیلم‌های مؤسسه رسانه‌های تصویری اهتمام ورزد. از این طریق تعداد زیادی شغل هم در كشور ایجاد شد. در واقع ویدئو به جای اینكه به تعبیر این نویسنده مقاله روزنامه فعل حرام و تهدید محسوب شود، با حركتی ایجابی به فرصت بدل گردید، با این كار هم فیلم‌های مناسب در اختیار مردم قرار می‌گرفت و هم شغل در كشور ایجاد شده بود و هم به صنعت سینما می‌توانست كمك كند چون حق پخش ویدئو برای صاحب اثر سینمایی در نظر گرفته شد. »
>