پیروزی انگلیس در نیمه اول مقابل کرواسی


تیم فوتبال انگلیس در نیمه اول بازی مقابل کرواسی در نیمه نهایی جام جهانی 2018 به پیروزی رسید.
پیروزی انگلیس در نیمه اول مقابل کرواسی
به گزارش جهان نیوز، تیم‌های انگلیس و کرواسی از مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه لوژنیکی مسکو به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به نفع سه شیرها به پایان رسید.

گل‌ها: تریپیر(۵) انگلیس-
داور: جنید چاکر از کشور ترکیه
اخطارها: 
اخراج: 

ترکیب کرواسی: سوباچیچ، ورسالیکو، استرینیچ، لوورن، ویدا، راکیتیچ، مودریچ، بروزویچ، پریسیچ، ربیچ و مانژوکیچ.

ترکیب انگلیس: پیکفورد، استونز، واکر، مگوایر، تریپیر، یانگ، لینگارد، هندرسون، دله الی، کین و استرلینگ.

شرح نیمه اول
سه شیرها خیلی زود به گل رسیدند و در دقیقه ۳ بازی دله الی پشت محوطه جریمه یک خطا از مدافعان کروات گرفت تا تریپیر گل اول انگلیس را به زیبایی تمام با یک ضربه فنی و آزاد از پشت محوطه جریمه به ثمر برساند. در نهایت این دیدار در نیمه اول با برتری یک بر صفر سه شیرها به پایان رسید.

منبع: فارس

مشتریان جدید مدافع استقلال


در حالی که ترابوزان اسپور اصلی‌ترین متقاضی به خدمت گرفتن سید مجید حسینی معرفی شده بود، حالا از دو تیم اسپانیایی و انگلستانی هم بعنوان آفرهای جدید وی یاد می‌شود.
مشتریان جدید مدافع استقلال
به گزارش جهان نیوز، یکی از دغدغه‌های بزرگ باشگاه استقلال در ایام نقل و انتقالات سید مجید حسینی و حفظ او برای فصل آینده در این تیم است. این موضوع آنقدر برای این باشگاه اهمیت دارد که حاضر شدند با گرو گرفتن پاسپورت این بازیکن چالش بزرگی را به جان خریده اما او را حفظ کنند. در همه روزهای گذشته باشگاه ترابوزان اسپور اصلی ترین گزینه انتقال سید مجید حسینی معرفی می‌شد و حتی رسانه‌های نزدیک به این باشگاه نیز این موضوع را تایید کرده‌اند.

ترابوزان تنها باشگاه خارجی نیست که خواهان به خدمت گرفتن مدافع جوان و ملی پوش آبی پوشان است که در جام جهانی نیز بازیهای درخشانی از خود به نمایش گذاشت.

پیگیری‌ها در این خصوص نشان می‌دهد حسینی پیشنهاداتی جدی از دو باشگاه از کشورهای انگلستان و اسپانیا دارد که بیشتر از ترابوزان به این دو پیشنهاد بعنوان آفرهای اصلی ترانسفرش نگاه می‌کند. شاید اگر امکان انتقال حسینی به انگلستان و اسپانیا فراهم نشود او ترجیح دهد به جای انتقال به ترابوزان اسپور کارش را برای فصل بعد در استقلال ادامه دهد. 

منبع: مهر

تیم ملی خوب بازی کرد اما شق‌القمر نکرد


مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت:نظرات در مورد تیم ملی و عملکردش در جام جهانی متفاوت است اما معتقدم ما خوب بودیم ولی شق‌القمر نکردیم که مردم به خاطرش به خیابان‌ها ریختند.
تیم ملی خوب بازی کرد اما شق‌القمر نکرد
به گزارش جهان نیوز، خداداد عزیزی در خصوص صحبت‌هایی که پیرامون برگشت خوردن چک‌های بازیکنان تیم سپیدرود مطرح شده است، صحبت‌های زیر را انجام داد.

*قرار است تا پایان ساعت اداری امروز چک‌ها پاس شود

وی در بخش اول صحبت‌های خود گفت: قرار شده امروز تا پایان ساعت اداری چک‌های بازیکنان ما پاس شود و بی‌انصافی است تا زمانی که ساعت اداری امروز به پایان نرسیده در مورد این مسئله قضاوت کنیم، اما در هر صورت اگر قرار باشد چک‌ها پاس نشود شرایط مثل سال گذشته تغییری نکرده و دچار مشکل می‌شویم، سال قبل بازیکنان سپیدرود به اندازه کافی مصیبت کشیده‌اند، چون از لحاظ مالی در تنگنا بودند، ولی حالا اعتماد کرده‌اند و اگر قرار باشد مشکلات مثل سال گذشته باشد پس تیم با تیم سال قبل فرقی نکرده و اصلاً چرا باید تغییرات ایجاد شود.

* از روز اول به مالک گفتم اگر وعده می‌دهید عمل کنید

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود تأکید کرد: بازیکنان من در کمال آرامش و دور از همه حواشی تمرین کرده‌اند و در حالی که خیلی‌ها مصاحبه کردند و مدعی شدند که این تیم مال شخص تن‌زاده است در تمرینات جنگیدند و کم نگذاشتند. ما قرارداد امضاء کردیم و بازیکنان باید پول‌هایشان را دریافت کنند، روز اول هم در حضور مالک به همه اعضای باشگاه گفتم اگر وعده‌ای می‌دهید عمل کنید و حتی اگر دچار مشکلات مالی هم هستید به بازیکنان این را هم بگویید. حق با بازیکنان سپیدرود است که مطالبات‌شان را دریافت کنند و ما هم منتظر هستیم، ولی من با بازیکنانم هستم و از آن‌ها حمایت خواهم کرد.

*بعید است با معافیت سرباز‌ها موافقت کنند

مهاجم سابق تیم ملی ایران که گل حساس صعود تیم ملی به جام‌جهانی ۱۹۹۸ زده بود در خصوص درخواست وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال از ستاد کل نیرو‌های مسلح برای معافیت ۷ بازیکن تیم ملی از خدمت سربازی، گفت: من این موضوع را نشنیدم، ولی بعید می‌دانم که ستاد کل با این موضوع موافقت کند برای حرفم هم دلیل دارم در آمریکا قانونی وجود دارد که برای فرار مالیاتی جرائم سنگینی در نظر می‌گیرند. در ایران هم در مورد سربازی چنین اتفاقی می‌افتد شاید خیلی‌ها بتوانند از مالیات فرار کنند، اما از سربازی نمی‌توانند.

* دوست نداشتم برای فتح بازی کنم، اما مجبور شدم

عزیزی تأکید کرد: من زمانی که در ابومسلم بودم دوست داشتم در مشهد بمانم، ولی پرونده‌ام را به تهران منتقل کردند و مجبور شدم در تیم فتح بازی کنم، اصلاً دوست نداشتم به تهران بیایم، ولی شما وقتی سرباز می‌شوید یعنی باید تحت فرمان باشید و اجبار‌ها را بپذیرید.

*در جام جهانی خوب بودیم، اما چیزی به دست نیاوردیم

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود تأکید کرد: شاید مهدی تاج برای اینکه چند بازیکن خوب بازی کرده‌اند درخواست کرده تا ۷ بازیکن سرباز تیم ملی معاف شوند. اعتقادم این است که در این زمینه کار تاج درست بوده، اما نظر‌ها بسیار متفاوت است. برای شما مثال می‌زنم وقتی تیم ملی از جام‌جهانی برگشت نظرات متفاوت بود یک عده‌ای می‌گویند تیم ملی خیلی خوب بازی کرد و من هم نظرم این است که ما خوب بودیم، اما چیزی به دست نیاوردیم. مثل همیشه حذف شدیم و مردم مثل همیشه به خیابان‌ها ریختند. دلیلش هم این است که آن‌ها گرفتاری‌های اقتصادی زیادی دارند و واقعاً می‌خواهند یکی دو ساعت شاد باشند ما همه این موضوع را می‌دانیم.

*تیم ملی خوب بود، اما شق‌القمر نکرد

مهاجم سابق تیم ملی تأکید کرد: تیم ملی ما ۴ امتیاز گرفت، ولی چیزی به دست نیاورد مراکش را که بردیم مردم به خیابان ریختند، به اسپانیا باختیم باز هم این کار را کردند و بعد از تساوی مقابل پرتغال و حذف باز هم در جشن‌های خیابانی بودند چرا، چون آن‌ها می‌خواستند مشکلات را فراموش کنند از طرفی ژاپن به دور بعد صعود کرد و برای آن‌ها این جام‌جهانی خوب بود، ولی تیم ملی ما شق‌القمر نکرد، پس نظرات مردم با هم متفاوت است و در مورد سربازی هم قطعا همین خواهد بود.

*مردم در مورد معافیت بازیکنان نظر بدهند

وی ادامه داد: خبرگزاری فارس رسانه‌ای معتبر است و من از شما می‌خواهم که یک نظرسنجی بگذارید تا مردم نظراتشان را در مورد سربازی رفتن فوتبالیست‌ها بگویند، این بهترین راه است. اجازه بدهیم مردم قضاوت کنند. اگر این کار غلط یا درست است بهتر است مردم کار وزیر ورزش و تاج را نقد و یا تأیید کنند.

*بازیکنان به پادگان نمی‌روند

وی در پاسخ به این سوال که بازیکنان سرباز راهی پادگان نمی‌شوند و فقط در تیم‌هایشان بازی می‌کنند، گفت: با این حرف موافقم، چون بازیکنان تیم ملی به پادگان نمی‌روند و فقط در تیم‌هایی مثل تراکتورسازی تمرین و بازی می‌کنند و بعضاً رقم‌های خوبی هم می‌گیرند. شما کارتان نقد کردن است و حق دارید این چیز‌ها را ببینید، ولی بعضی مواقع یک مسئله می‌تواند چند شاخه داشته باشد که باید آن‌ها را بررسی کرد.

*برخی بازیکنان را در لیگ برتر می‌بینم حس می‌کنم می‌توانم در ۴۸ سالگی بازی کنم

عزیزی تصریح کرد: الان ببینید چه بازیکنانی در لیگ برتر بازی می‌کنند و اصلاً نمی‌شود حال حاضر را با قدیم قیاس کرد. بعضی وقت‌ها بازیکنانی را می‌بینم که احساس می‌کنم در ۴۸ سالگی می‌توانم بازی کنم. بازیکن در تیم لیگ برتری وجود دارد که ۲۸ بازی کرده و وقتی از او سوال می‌کنم چند گل زده می‌گویند در این همه بازی ۲ گل زده است، بعضی وقت‌ها به مدیران باشگاه‌ها می‌گویم من با این سن و سال ۲۸ بازی برایتان می‌کنم اگر کمتر از ۴ گل زدم به من هیچ پولی ندهید و حاضرم یک چیز هم دستی به شما بدهم، ولی اگر بیشتر از این مهاجم گل زدم قرارداد من را کامل پرداخت کنید.

*عزت‌اللهی از اینترمیلان پیشنهاد دارد

وی در خصوص اینکه آیا حق است ۷ بازیکن از تیم ملی از سربازی معاف شوند و این در جامعه قیاس‌های بدی را به وجود می‌آورد، گفت:‌نظر شخصی‌ام این است که این افراد معاف نمی‌شوند، اما من به شخصه دوست دارم سعید عزت‌اللهی و تا حدودی آزمون از سربازی معاف شوند، عزت‌اللهی یک فوتبالیست جنگنده است و باید از اروپا برای سربازی‌اش به ایران برگردد در حالی که شانس دارد به تیم‌های بزرگ‌تر برود، او از اینترمیلان پیشنهاد دارد و من این موضوع را از گوشه و کنار شنیده‌ام پس درست نیست که ۲ سال از زندگیش به خاطر سربازی رفتن به هدر برود اگر چه معتقدم سربازی برای همه نیاز است، از طرف دیگر سردار آزمون هم مشکلات خانوادگی دارد و من با او صحبت کردم ما با فوتبالی که در جام‌جهانی بازی کردیم بازی آزمون را هم خراب کردیم او قبل از جام‌جهانی نشان داد توانایی‌های خوبی دارد و مطمئناً می‌تواند به فوتبال ما کمک کند حرف آخر من هم این است که در مورد سربازی رفتن اجازه بدهیم مردم تصمیم بگیرند و آن‌ها نظر بدهند.
 
منبع: خبرگزاری فارس

ادعای عجیب و غیرقابل باور درباره رونالدو


یک رسانه ایتالیایی ادعای عجیب و غیرقابل باوری را درباره برنامه اصلی ستاره پرتغالی پیشین رئال مادرید برای ورود به کالچو کرده است.
ادعای عجیب و غیرقابل باور درباره رونالدو
به گزارش جهان نیوز، در حالی که پیوستن کریستیانو رونالدو به یوونتوس هنوز برای خیلی‌ها غیرقابل باور است، گزارشی توسط یکی از رسانه‌های ایتالیا منتشر شده مبنی بر اینکه بانوی پیر مقصد اصلی این بازیکن پرتغالی نبوده و او در واقع می‌خواست به ناپولی ملحق شود اما زمانی که مالک این باشگاه اورلیو دلورنتیس درخواست او را رد کرد به بیانکونری پیوست.

این ادعای کارلو آلوینو خبرنگار شبکه تی‌وی لونای ایتالیا است که جزو منابع خبری نزدیک به باشگاه ناپولی محسوب می‌شود و اولین نفری بود که خبر مذاکره این باشگاه با کارلو آنچلوتی را فاش کرد.

طبق ادعای مطرح شده توسط آلوینو درباره رونالدو که در نشریه کوریره دلواسپورت هم آمده است، کاپیتان تیم ملی پرتغال به مالک این باشگاه گفته اگر ۳۵۰ میلیون یورو خرج کند حاضر است برای آبی‌پوشان سن‌پائولو بازی کند و بازی برای یوونتوس دومین گزینه او بوده است. آلوینو همچنین ادعا کرده که ژرژ مندز، مدیربرنامه‌های رونالدو که با دلورنتیس رابطه خوبی دارد به او پیشنهاد کرده که برای جذب برنده ۵ توپ طلا اقدام کند اما ناتوانی ناپولی برای پرداخت هزینه‌های مربوط به خرید او، ستاره سابق رئال مادرید را به فکر پیوستن به یوونتوس انداخته است.

رونالدو هفته گذشته با قراردادی ۱۱۲ میلیون یورویی و با حقوق سالانه ۳۰ میلیون یورو به یوونتوس پیوست و برای ۴ سال خودش را به این تیم متعهد کرد.
 
منبع: تسنیم

مصری ها هم کی روش را نخواستند


یک منبع نزدیک به فدراسیون فوتبال مصر در گفت‌وگویی که با روزنامه بوابة الاهرام داشت، تاکید کرد که فدراسیون فوتبال مصر بی‌خیال جذب سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران شده است.
مصری ها هم کی روش را نخواستند
به گزارش جهان نیوز، فدراسیون فوتبال مصر از جذب کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران منصرف شد.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی‌روش توانست در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتظارات را برآورده کند و نتایج خوبی به دست آورد.

عملکرد خوب تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در روسیه باعث شده تا چند تیم به جذب سرمربی این تیم علاقه نشان دهند. یکی از تیم‌های که خبرهای زیادی درباره احتمال حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت این تیم به گوش می‌رسید تیم‌ ‌ملی فوتبال مصر بود.

یک منبع نزدیک به فدراسیون فوتبال مصر در گفت‌وگویی که با روزنامه بوابة الاهرام داشت، تاکید کرد که فدراسیون فوتبال مصر بی‌خیال جذب سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران شده است.

او مدعی شد که خود کی‌روش موافق حضور در نیمکت مصر بود اما چون فدراسیون فوتبال ایران او را می‌خواست در نهایت در این تیم ماندنی شد.

تیم‌ ‌ملی فوتبال مصر عملکردی ناامید کننده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشت تا جایی که در هر سه دیدار خود تن به شکست داد.

منبع:ایسنا

چگونه آی‌دی کارت آزمون در روسیه به‌فروش رفت؟


آی‌دی کارت مهاجم تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2018 سر از یک سایت خرده‌فروشی روسیه درآورد!
چگونه آی‌دی کارت آزمون در روسیه به‌فروش رفت؟
به گزارش جهان نیوز، روز گذشته (شنبه) آگهی فروش آی‌دی کارت سردار آزمون که در جام جهانی ۲۰۱۸ آن را بر گردنش داشت با مبلغ ۲۰ هزار روبل در سایت خرده‌فروشی یولای روسیه به‌نمایش گذاشته شد، اقدامی که تعجب واکنش رسانه‌های ورزشی روسیه را به‌دنبال داشت.

روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه در این رابطه به‌نقل از مدیر برنامه‌های سردار آزمون نوشت: مسئله این است که او آی‌دی کارت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در فرودگاه گم کرد. هر کسی آن را خریداری کند دیوانه است، زیرا تیم ملی فوتبال ایران خیلی وقت است که جام جهانی ۲۰۱۸ را ترک کرد. هر کسی این را هم به‌خوبی می‌داند.

منبع: تسنیم

بستن