تبلیغات در تلکسیران

بانوی پیر آماده قهرمانی در اروپا+عکس


روزنامه مارکا با پیوستن فوق ستاره پرتغالی به یوونتوس این ترکیب این تیم برای فصل آینده را رویایی توصیف کرد.
بانوی پیر آماده قهرمانی در اروپا+عکس
به گزارش جهان نیوز، روزنامه مارکا اسپانیا خبر داد که تیم فوتبال یوونتوس همچنان کاندیدای قهرمانی در اروپا است و با پیوستن کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی رئال به بیانکونری این تیم ترکیبی عالی برای فصل آینده پیدا کرد.

اگرچه بوفون از یووه رفت ولی شزنی می تواند بهترین جایگزین برای جی جی باشد. با آمدن کریس به بانوی پیر ترکیب رویایی برای فصل آینده تشکیل شد که به شکل زیر است:منبع: فارس

عابدینی: تاج پول کی‌روش را با لابی می‌گیرد


فدراسیون‌نشینان برای تمدید قرارداد کی‌روش و پرداخت مبلغ قرارداد او، با مشکل جدی‌ای مواجه هستند و ممکن است پس‌لرزه‌های بحران ارزی کشور، گریبان‌ فوتبال و تیم ملی را بگیرد و درنهایت کار به جدایی کی‌روش کشیده شود.
عابدینی: تاج پول کی‌روش را با لابی می‌گیرد
به گزارش جهان نیوز، جلسه‌ای میان مهدی تاج و کارلوس کی‌روش درخصوص موضوع ادامه همکاری، تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال و اردوهای پیش‌رو برگزار شد که در آن کی‌روش اعلام کرد در صورت مشخص نشدن زمان پرداخت پولش در چند روز آینده دیگر نمی‌تواند به کارش در ایران ادامه دهد.

در جلسه مذکور در‌حالی چنین موضوعی مطرح شد که در روزهای گذشته مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به دفعات برای تامین منابع مالی به نهادهای ذی‌ربط از‌جمله بانک مرکزی و موسسات مالی مختلف مراجعه کرده اما مشکلی که در این میان وجود دارد این است که بانک مرکزی به ورزش، ارز دولتی پرداخت نمی‌کند و فدراسیون فوتبال برای پرداخت پول کی‌روش و دستیاران او باید از بازار آزاد ارز تهیه کند که این موضوع با توجه به مشکلات اقتصادی و کمبود منابع فدراسیون فوتبال کاری بسیار دشوار و سخت و تا حدود زیادی نشدنی است.

به همین دلیل فدراسیون‌نشینان برای تمدید قرارداد کی‌روش و پرداخت مبلغ قرارداد او، با مشکل جدی‌ای مواجه هستند و ممکن است پس‌لرزه‌های بحران ارزی کشور، گریبان‌ فوتبال و تیم ملی را بگیرد و درنهایت کار به جدایی کی‌روش کشیده شود.

 ماندن کی‌روش به چه قیمتی؟
درست است که در آستانه جام ملت‌های آسیا ثبات در کادرفنی امری حیاتی و مهم به‌شمار می‌رود و درست است که شاکله تیم ملی در حال حاضر روی افکار و خواسته‌های کارلوس کی‌روش استوار بوده و به‌واسطه وی در اردوی تیم ملی یک فضای منظم به وجود آمده است؛ اما این سوال پیش می‌آید که کی‌روش به چه قیمتی باید بماند و آیا مربی خارجی با کیفیت ولی ارزان‌تر وجود ندارد؟

در همین‌جا اشاره می‌کنیم که خودمان هم قبول داریم هر چیزی جای خودش را دارد؛ مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و گرانی ارز و بحران‌های حاصل از آن در یک‌ سو، ورزشی که موجب نشاط اجتماعی و بعضا بالا رفتن اتحاد ملی می‌شود نیز در سوی دیگر!

ولی باز هم این دلیل نمی‌شود این سوال را مطرح نکنیم که کی‌روش به چه قیمتی باید در تیم ملی بماند و اینکه با کدام دستاورد؟ قهرمانی‌های گذشته‌اش با تیم ملی در جام ملت‌ها یا نتایج درخشان و صعودی که با وی به دور حذفی جام جهانی داشتیم؟

آیا دستاوردهای صوری مانند بی‌شکست ماندن یا گل نخوردن در یک بازه زمانی خاص یا صدرنشینی رنکینگ فیفا در بین تیم‌های آسیایی می‌تواند تحت هر شرایطی این مربی را با رقمی هنگفت حفظ کند؟ هرچند که چنین موفقیت‌هایی اگر هرگز برای تیم ملی، هوادارانش و فدراسیون فوتبال آب نداشت، برای کی‌روش نان داشت و او را در هفت سال با همه دعواها، بی‌اخلاقی‌ها، ناهنجاری‌ها و... در تیم ملی فوتبال ایران ماندگار کرد.

 تعجب از رفتار مسئولان فدراسیون!
همه این اتفاقات در حالی رخ داده که در روزهای اخیر شاهد رفتاری عجیب از مسئولان فدراسیون فوتبال هستیم. گویی آنها از مشکلات مردم و دغدغه‌های مردم بی‌خبر هستند! اسلامیان، نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال در حالی از برآورد هزینه 40 میلیاردی و مقایسه آن با شادی 80 میلیون نفری صحبت می‌کند که انگار همه مشکلات جامعه حل شده است و فقط قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا باقی مانده است!

او حتی پای رئیس‌جمهور را هم به این قضیه باز کرده و از وی تقاضای کمک می‌کند! «من به شخصه از دکتر روحانی که می‌دانم خودش به فوتبال علاقه‌مند است تقاضا می‌کنم به حمایت از تیم ملی ورود کند و برای حل این مشکل پا جلو بگذارد. ما برای نگه داشتن کی‌روش به ورود رئیس‌جمهور نیاز داریم.»

 یک علامت تعجب بزرگ!
از سوی دیگر ممبینی، عضو هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال می‌گوید: «دولت برای کالاهای اساسی، ارز با نرخ 4200 تومان را در‌نظر گرفته ولی در بخش‌های فرهنگی و ورزشی این موضوع لحاظ نشده و این نشان می‌دهد تیم اقتصادی دولت همه جوانب را د‌رنظر نگرفته است. قطعا اگر با این شرایط ارز بخواهیم به یک مربی خارجی مثل کی‌روش پول بدهیم باید به قیمت چهار برابر پول خودمان بودجه تامین کنیم.

طبعا باید دولت این مسائل را درنظر بگیرد و وقتی آنها می‌دانند فوتبال یک ورزش نشاط‌آور در جامعه است و تاثیر مستقیم در رفتارهای مردم دارد باید برایش تدابیری نیز اندیشیده شود.

اگر یک مربی خارجی خوب به کشورمان می‌آوریم یا بازیکن خوبی وارد ایران می‌شود باید برای پرداخت مطالبات یا تامین هزینه‌هایش از طرف دولت راهکار داشته باشیم وگرنه شما مطمئن باشید با این شرایط در مسابقات بین‌المللی دچار مشکل خواهیم شد.» در قبال این اظهارات آن هم در این وضعیت جامعه فقط می‌توانیم یک علامت تعجب بزرگ بگذاریم و اینجا این بحث را ببندیم!

 عابدینی: چرا فقط کی‌روش؟!
بر همین اساس «فرهیختگان» به سراغ امیر عابدینی رفته و درباره موضع اخیر مسئولان فدراسیون فوتبال دقایقی با وی همکلام شد؛ اعزام بیشتر رشته‌های ورزشی لغو شده است، دلار برای همه مردم گران است و اوضاع اقتصادی خوب نیست. عابدینی در این مورد به «فرهیختگان» گفت: «الان دولت در شرایطی هست که می‌تواند ارز تامین کند و مشکلی از این لحاظ نیست اما اولویت‌های دولت فعلا بحث ارزاق عمومی مردم، دارو و درمان، بهداشت و سلامت، خدمات اجتماعی و تولید صنایع کوچک است. ما در شرایط بد اقتصادی و در بحران هستیم.

این یک بحث است. بحث دیگر اینکه فوتبال به‌عنوان یک هنجار اجتماعی آن‌هم از نوع زیبایش در کجای اولویت‌ها قرار دارد. اگر اولویت اول نیست، اولویت سوم هست؟ بحث دیگر اینکه کی‌روش چه کار می‌تواند انجام دهد که مربیان دیگر نمی‌توانند انجام دهند؟ حالا سوال من این هست که اگر ارز مورد نیاز تامین شود و در اختیار کی‌روش قرار بگیرد -یعنی از کاسه ملتی که در فشار شدید اقتصادی هستند به این مربی پرداخت شود- آن زمان فدراسیون فوتبال چه قولی به مردم می‌دهد؟ و اگر این قول اجرایی نشود، چه کسی پاسخگوست؟»

 چرا جوسازی؟! پول کی‌روش را با لابی از دولت می‌گیرند!
عابدینی ادامه داد: «خوب است آقایانی که راه افتاده و ادعا می‌کنند باید برای ماندن کی‌روش کمک کرد، فقط در یک سال گذشته تا این اندازه تحول ایجاد شده است، چون همین آقایان تا پارسال قاطعانه می‌گفتند کی‌روش باید برود و امروز می‌گویند باید بماند. حتما تحول فنی و سیستماتیک در وجود او دیده‌اند که موفقیت فوتبال‌مان را وابسته به بقای وی می‌دانند. در غیر این صورت این یک نظریه عجیب و جدید است و باید دید از کجا نشأت می‌گیرد!

به هرحال از فدراسیون فوتبال بر‌می‌آید با لابی که با دولت دارد مشکل ارزی کی‌روش را حل کند اما اینکه چرا با جوسازی می‌خواهند این کار را انجام دهند برایم جالب است و اینکه ضرورت این کار چقدر است؟

اگر این ضرورت وجود دارد یک قول بدهند که مثلا مانند والیبال می‌درخشیم اما اگر قرار است در همان مراحل ابتدایی بگوییم خداحافظ، برای چه این اندازه هزینه کنیم؟ مگر دوره قبل این همه هزینه کردیم چه شد؟ این‌بار بچه‌های امید را با مربی داخلی بفرستیم، شاید بهتر هم نتیجه بگیرند و کسی هم از آنها توقعی ندارد!»

ورزش بانوان یک ابزار دم دستی برای نمایش و تبلیغ


مروری بر آنچه اعزام بانوان ورزشکار به بازیهای آسیایی اندونزی نشان می‌دهد، شکست فنی و نگاه تبلیغی به این موضوع در این دوره بود که جای تاسف دارد.
ورزش بانوان یک ابزار دم دستی برای نمایش و تبلیغ
به گزارش جهان نیوز، هجدهمین دوره بازیهای آسیایی که به میزبانی دو شهر جاکارتا و پالمبانگ برگزار شد، برای ورزش کشورمان با نتایج مطلوبی همراه نشد و در نهایت با تنزل در مدال‌آوری و جایگاه، نمایشی ضعیف به ثبت رسید. در این بین، برخی از نگاه ویژه به بخش بانوان در این اعزام می‌گفتند که یک بررسی ساده نشان می‌دهد برخلاف تبلیغات گسترده، این اتفاق با واقعیت میدانی همراه نبوده و به ثمر نرسیده است.

مدیریت کلان ورزش کشور در حوزه بانوان، اسیر تبلیغات و نمایش شده و نتوانسته اقدام قابل توجهی انجام دهد. به طور مثال، در این دوره برای اولین بار، پرچمدار کاروان اعزامی یک ورزشکار خانم بود که مشخص نیست چه اصراری برای چنین تصمیمی وجود داشت. از سویی، با احترام به خانم الهه احمدی که این نقش را برعهده داشت، ورزشکاری شاخص در تاریخچه ورزش بانوان نبوده و در حد متوسط به شمار می رود که عملکرد ضعیفی را نیز در این دوره به نمایش گذاشت.

چرا وی باید برای این منظور انتخاب می شد؛ در حالیکه گزینه هایی به مراتب پرافتخارتر در ترکیب کاروان حضور داشتند. ریشه این تصمیم غیرکارشناسی و اصرار بر آن، نگاه تبلیغی و غیرورزشی به این حوزه است که در سال های اخیر شدت بیشتری نیز پیدا کرده است.

در سوی دیگر، افزایش تعداد ورزشکاران اعزامی در بخش بانوان نیز یک رکورد عجیب ثبت کرد؛ ولی این اعداد بزرگ در اعزام‌ بانوان چه دستاوردی برای ورزش کشور و کاروان ایران داشت به غیر از یک نمایش و حرکت تبلیغی صرف؟

آیا اعزام بیش از 100 بانوی ورزشکار به اندونزی منجر به موفقیت مدالی شده که پاسخ مبرهن است؛ کاهش یک مدال طلا در مقایسه با دوره قبل (ملاک ارزیابی در بازیهای آسیایی و المپیک، تعداد مدال طلا است).

مروری بر کارنامه بانوان اعزامی نیز نتایج نامطلوبی را به ثبت رسانده که نشان می دهد این افزایش تعداد ورزشکاران اعزامی و هزینه هنگفت برای این موضوع، با واقعیت های داخلی همسویی نداشته است. با این هزینه و اعزام صورت گرفته، کسب بیشتر چند مدال نقره و برنز، اتفاقی معمولی به شمار می رود که تبلیغ در این باره، نوعی قلب واقعیت است.

ورزش بانوان ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی با نمره مردودی مواجه شد و نشان داد برخلاف تبلیغات گسترده و دولتی، نتوانسته به توسعه پایدار دست یابد. توسعه پایدار یعنی داشتن مربیان با دانش و توانمندی که این حوزه را متحول کنند که در این زمینه، می توان اذعان داشت اوضاع بحرانی است.

این ضعف نیز منتهی به این می شود که ورزش بانوان همچنان در سطح کشور، گستردگی و توسعه همه جانبه نداشته و صرفا مدلی گلخانه ای را به نمایش بگذارد که این مدل نیز در اندونزی با نتایجی ناامیدکننده همراه بود.

اکنون که هیجانات خوابیده و فرصتی برای تامل و درنگ بر مبنای عقلانیت است، باید بررسی کرد چرا ورزش بانوان نتوانست به موفقیت برسد؟ چرا این حوزه حتی با مدل گلخانه ای نیز پسرفت داشته است؟ آیا صرف اعزام گسترده ورزشکاران که موجب اتلاف بیت المال نیز شده، یک موفقیت است یا نمایشی برای اهداف غیر ورزشی؟

و ... سوالاتی که جوابشان به یک نقطه مشخص می رسد؛ شکست مدل کنونی مدیریت ورزش بانوان که در دهه های اخیر نیز حاکم بوده است. بر متولیان ورزش است با یک تجدیدنظر جدی و فراگیر، شعار و تبلیغ را کنار گذاشته و ورزش بانوان به ریل اصلی حود در بخش های مختلف (قهرمانی، حرفه ای و همگانی) بازگردانند که ادامه روش فعلی، اتلاف سرمایه های انسانی و مالی را در پی دارد.

آیا انتشار قراردادهای فوتبالیست‌ها قانونی است؟


موضوع انتشار قرارداد های فوتبالیست ها با تیم های باشگاهی هر از چندگاهی سوژه اصلی برخی از اهالی فوتبال می شود.
آیا انتشار قراردادهای فوتبالیست‌ها قانونی است؟
به گزارش جهان نیوز، موضوع رقم قرارداد فوتبالیست ها از چند سال قبل سوژه اصلی فوتبال باشگاهی ایران در زمان نقل و انتقالات محسوب می شود و هر از گاهی سر مربیان و مدیران عامل باشگاه های فوتبال در مورد ناکامی خود در جذب بازیکن بهانه ای به نام پول های بی حساب و کتاب برخی بادشگاه های متمول را مطرح می کنند و معتقدند در بازار نقل و انتقالات سوای اسناد موجود نقل و انتقالاتی رقم های قابل توجهی جابجا می شود.
 
روزگاری قانون سقف قرارداد برای جذب بازیکنان فوتبال در کشور ما وضع شد و این درحالی بود که سقف  تعیین شده می توانست به تعدیل هزینه های باشگاه ها و بالا رفتن بی دلیل قیمت بازیکنان کمک کند اما این سقف راه های نفوذی  داشت و در نهایت به شکست منجر شد تا این طرح که البته در هیچ جای دنیا رایج نبود در نطفه خفه شود.

 آن زمان باشگاه ها برای جذب بازیکنان مجبور بودند تا سقف تعیین شده را در قرارداد قید کنند و پس از آن پول های زیر میزی و ماشین های آنچنانی قرارداد بازیکنان را پر بار تر از قبل می کرد و مهمترین معضل این ماجرا فرارهای مالیاتی از رقم واقعی قرارداد بود وگرنه بازیکنان همان دریافتی را داشتند و هر باشگاهی پول زیر میزی بیشتری می داد می توانست ستاره های لیگ برتر را تصاحب کند و این موضوع تا جایی پیش رفت که مسئولان فوتبال عطای این طرح را به لقایش بخشیدند و دوباره همه چیز به روال عادی برگشت.

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟
 
افشای قراداد های میلیاردی برخی بازیکنان در سال های اخیر هم دردی از فوتبال را دوا نکرد وبا واکنش های متفاوتی همراه بود و در این میان مخالفان افشای قراداد بازیکنان معتقد بودند طبق عرف بین المللی بازیکن می تواند هر قیمتی را برای نقل و انتقالات خود تعیین کند و باشگاه ها هم برای جذب بازیکن مورد نظر مجاز  هستند هر مبلغی را می خواهند بپردازند و به طور کلی فیلتری برای جذب بازیکن از دیدگاه این دسته مورد قبول نبود.

اما در سوی مقابل افرادی با فشار قصد داشتند افشای قرارداد ها را امری عادی جلوه دهند و این را در چارچوب قانون فوتبال بگنجانند و اعتقاد داشتند این روند افزایش قیمت می تواند فوتبال ایران و در نهایت باشگاه های فوتبال را به نابودی بکشاند و حتی این مضوع می تواند تاثیر به سزایی در دیگر رشته های ورزشی داشته باشد.

این افراد با تکیه بر پول های دولتی و صنعتی بخش خصوصی را قربانی تلقی می کردند و معتقد بودند این امر باعث می شود خصوصی سازی در باشگاه های ورزشی با تاخیر انجام  شود و یک عامل بازدارنده برای ترغیب بخش خصوصی در باشگاه داری خواهد بود.   

اگر چه رشته فوتبال در سال های اخیر فاصله قابل توجهی با دیگر رشته ها در بحث در آمد زایی دارد اما این موضوع ارتباط مستقیمی با سطح علاقه مردم به فوتبال دارد و شاید این روز ها فوتبال نوعی تجارت برای افراد است و آنهایی که شم بالایی برای درآمد زایی دارند و این موضوع را نباید با دیگر رشته های ورزشی مقایسه کنند.
اگرچه با توجه به شرایط اقتصادی این روزها کمی درک تعداد صفرهای قراداد فوتبالی ها سخت و دشوار است اما قانون در مورد افشای قرارداد بازیکنان و انتشار آن نظر متفاوتی دارد و این موضوع را صحیح نمی داند.

کارشناسان فوتبال در این زمینه دیدگاه های متفاوتی دارند که در ادامه گزارش با دلایل مخالفت و موافقت آنها آشنا خواهیم شد.

**ویسی: مبلغ دریافتی فوتبالیست‌ها به کسی ارتباطی ندارد!

عبدالله ویسی، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، درباره انتشار قراردادهای بازیکنان گفت : مخالف انتشار قراردادهای بازیکنان فوتبال هستم چرا که این موضوع خصوصی است .اصلا به من ربطی ندارد وزیر ورزش و جوانان و یا فلان رییس چقدر دربافتی دارد .در دنیا اگر از یک نفر سوال کنید چند تا بچه دارید طرف ناراحت می‌شود چه برسد به اینکه سوال درباره میزان حقوق او باشد. به نظرم بحث دریافتی و حقوق، بحثی شخصی است و به من ارتباطی ندارد ورزشکاران چقدر دریافتی دارند.

او ادامه داد: اینکه علی دایی اینقدر ارزش دارد. وزیر ورزش و جوانان به این میزان حقوق می‌گیرد و یا قلعه نویی از فوتبال چقدر دریافتی دارد، این موارد اصلا به هیچ فردی ارتباط ندارد. آیا ما به یک جراح قلب می‌گوییم که چقدر در سال دریافتی دارد که بخواهیم این سوال را از یک ورزشکار بپرسیم؟ بنابراین درست نیست.

ویسی افزود: اصلا به کسی ارتباطی ندارد که یک تیم چقدر خرج می‌کند و یا یک بازیکن چقدر می‌گیرد .شاید تیم فوتبال سپاهان بخواهد بابت حضور در جایگاهی در جدول به میزانی هزینه کند، بنابراین نباید دخالت کنیم .هزینه‌ها به من مربی، هوادار و دیگری ربطی ندارد.

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟

**برانکو: اول خود سازمان لیگ قراردادهایش را منتشر کند!

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، درباره انتشار قرارداد‌های اهالی فوتبال، گفت:چه کسی می‌خواهد قرارداد ها را منتشر کند؟ این قرارادادها بین دو طرف است و هیچ کسی حق ندارد بدون اجازه طرفین، قرارداد‌ها را منتشر کند.

او افزود: خود سازمان لیگ نیز قراردادهای خود را منتشر می‌کنند که چقدر دریافتی دارد؟ من مخالف انتشار قرارداد‌ها هستم و این موضوعات شخصی است. اول معلوم کنند خودشان چقدر دریافتی دارند سپس قراردادهای ما را انتشار دهند.
 
تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟

**نصیرزاده: از نظر قانونی هیچ قراردادی نباید فاش شود

هوشنگ نصیر زاده مدیر عامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز، درباره انتشار قراردادهای فوتبالیست‌ها گفت: مخالف این موضوع هستم. اصلا این چه کاری است .بحث انتشار قراردادها به قوانین هر کشوری بر می گردد .انتشار قرارداد ها در سوئیس جریمه سنگینی دارد و در ایران هم فقط حکم مقام قضایی می تواند در بحث انتشار ها نقش داشته باشد .در حالت عادی هیچ قراردادی در دنیا فاش نمی‌شود مگر اینکه طرفین درخواست داشته باشند.

او در ادامه گفت: به طور کلی مردم همیشه دوست دارند بچه هایشان بدون استعداد کافی وارد فوتبال شوند و از طرفی علاقه دارند تا میزان دریافتی بازیکنان فوتبال را بدانند.باز هم اعلام می کنم با انتشار قرارداد ها موافق نیستم .

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟
 
**سلطانی: آقای قلعه‌نویی!مبلغ قراردادها به هیچ‌کس ربطی ندارد
امیر سلطانی، مدیر عامل باشگاه استقلال خوزستان،  درباره انتشار قراردادهای فوتبالیست‌ها گفت : فوتبال ورزش وارداتی است, اگر در آلمان قرارداد ها انتشار پیدا می کند اشکالی ندارد ما هم همین کار را انجام بدهیم .در خارج قرارداد سرمربی و میزان مالیات ها مشخص است. زیرساخت‌های ما مشکل دارد.

به طور مثال هم اکنون فوتبالیست ها قرارداد می بندند فلان  تومان اما چقدر می گیرند و به چه میزان مالیات می‌دهند؟ مطمئنا کسی این موضوع را نمی داند. بنابراین باید زیر ساخت ها را درست کنیم .ما هر طرحی را هم در نظر بگیریم آن طرح شاید خوب است اما وقتی نظارت و زیر ساخت نباشد در آخر کار به دور کشیدن می‌رسد.

او  افزود: ما امسال برای کل بودجه تیممان 3 میلیارد تومان هزینه کردیم .به عنوان جوان ترین مدیر عامل لیگ ثابت کردم که اگر بخواهیم کار کنیم و هزینه ها را پایین بیاوریم می شود این کار را کرد .ما با تیمی بازی کردیم که بازیکنانمان کمترین دریافتی را دارند . باشگاه‌های ایرانی وقتی پول ندارند نباید سراغ بازیکن گران بروند. تازه از نیم فصل مشکلات زیاد می شود و اعتصاب ها به خاطر بی پولی بی داد می کند و در آن صورت تیم ما می تواند بهترین عملکرد را در این بحران داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال خوزشتان افزود: درباره اینکه با توجه به اعتراض برخی اهالی فوتبال نسبت به ریخت و پاش تیم های صنعتی  و اینکه  سازمان لیگ قراردادها  را منتشر کند، تا مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان این تیم ها و سایر تیم ها مشخص شود، گفت: ابتدا باید بگویمذوب آهن، باشگاه صنعتی نیست.

سپاهان، سایپا، پیکان و فولاد خوزستان چهار تیم لیگ برتری عضو اتحادیه باشگاه های صنعتی هستند. امیر قلعه نویی هفته پیش درخواست کرد قراردادها منتشر شود. او به عنوان پیشکسوت و فردی که در ذوب آهن زحمت کشیده قابل احترام است اما می خواهم بگویم آقای قلعه نویی به هیچکس ربط ندارد که بازیکنان و مربیان فوتبال دستمزدشان چه قدر است و نباید به گونه ای فشار آورد که قلعه نویی مجبور شود بگوید قراردادها را منتشر کنید.

او ادامه داد: شما دیدید در بازی ذوب آهن- استقلال بازیکن جوانی به نام رضا حبیب زاده جانش را کف دست خود گرفت و تا پای مرگ پیش رفت. او تمام دارایی یک خانواده برای کسب درآمد است که در لحظه مصدومیت نزدیک بود جان خود را از دست بدهد. به همین دلیل این بحث درست نیست که از سازمان لیگ بخواهیم مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان را منتشر کند.

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟

**آذری: مردم مرغ عزا و عروسی هستند

سعید آذری، مدیر عامل باشگاه ذوب آهن اصفهان  در این باره گفت: این روزها مردم مرغ عزا و عروسی هستند و فوتبالیست ها سر مردم منت می گذارند که به خاطر آنها قرارداد بستند درحالیکه هیچ فوتبالیستی به دلیل مردم قرارداد نمی بندد بلکه پول برای او ارزش دارد. ضمن اینکه ما به هیچ وجه نمی توانیم بخواهیم قرارداد فوتبالیست ها منتشر شود ،بهتر است به جای فوتبالیست ها پیگیر پرونده های کلان اختلاس و رقم های نجومی در دیگر بخش ها باشیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن افزود: این امر به هیچکس ارتباط ندارد. به عنوان فردی که سابقه 18 ساله در مدیریت ورزشی دارم و تاکنون نه از کسی پول گرفته ام، نه به کسی پول داده ام و حقوق کارمندی هم می گیرم چنین حرفی می  زنم. طبق قوانین سازمان لیگ و آئین نامه نقل و انقلات قرارداد بازیکنان و مربیان محرمانه است و نباید منتشر شود.

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟

**جباری: انتشار قراردادها حساسیت‌زا است

علی جباری، رییس کمیته فنی باشگاه استقلال، درباره انتشار قرارداد بازیکنان از سوی سازمان لیگ گفت:انتشار قرارداد ها از جهتی خوب و از جهاتی جالب نیست.اگر شفاف سازی از ابتدا صورت گرفته بود شرایط خیلی بهتر بود نه اینکه در حال حاضر چنین کاری انجام شود چون اعتماد از بین می رود و باعث دلسردی بازیکنان خواهد شد .همه خوب است درباره قرارداد ها بدانند اما به شرطی قرارداد همه بازیکنان منتشر شود.

با این وجود معتقدم انتشار قرارداد ها حساسیت و مشکلات زیادی را برای تیم ها ایجاد می کند و ممکن بازیکنان نسبت به قرارداد های یکدیگر خیلی حساس شوند.

او  افزود: از طرفی اگر بازیکنان از قرارداد های همدیگر مطلع شوند از لحاظ روحی بهم می ریزند. در دنیا شفاف سازی انجام می شود در حالیکه در ایران این کار را اصلا انجام نمی‌دهند.با این وجود شفاف سازی بسیار خوب است و باید مشخص کنند که هر بازیکن چقدر دریافتی دارد .

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟

**درویش: جنگ نابرابری در لیگ برتر وجود دارد

رضا درویش، مدیرعامل باشگاه سایپا درباره اینکه آیا با منتشر شدن قرارداد بازیکنان برای مشخص شدن رقم هزینه تیم های پرخرجی مانند سپاهان و استقلال تهران موافق است یا خیر، گفت: مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان تمام تیم ها به هیچکس ارتباط ندارد و هر تیمی مختار است هر چه دوست دارد هزینه کند. تیمی که می خواهد در لیگ برتر شرکت کند برای کسب موفقیت و رسیدن به قهرمانی باید تیم تکمیلی در اختیار داشته باشد. سرمربیان بزرگ برای فعالیت در تیم های بزرگ باید اسباب بزرگی را هم در اختیار داشته باشند و لزومی ندارد مبلغ قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم ها منتشر شود.

او ادامه داد: قرارداد یک موضوع شخصی بین فرد و باشگاه است و کسی نمی تواند درباره مبلغ آن پیگیر باشد. طبیعی است جنگ نابرابری در لیگ برتر وجود دارد و ما هم دوست داریم بودجه فراوانی داشته باشیم تا طبق آن با بازیکنان بزرگ قرارداد ببندیم و با خیال راحت تری در مسابقات شرکت کنیم.تیم ها برای قهرمانی باید خود را تجهیز کنند و بازیکنان بزرگی در اختیار بگیرند تا در مسابقات دوام بیاورند اما این امر دلیل متتشر شدن قراردادها نیست.

درویش افزود: تازمانیکه بازیکن یا مربی دلش نخواهد نباید قرارداد او منتشر شود. هیچ جای دنیا اینگونه نیست بدون اجازه قرارداد کسی را منتشر کنند و اگر می بینید به صورت مثال قرارداد کریستیانو رونالدو با یوونتوس منتشر می شود به این دلیل است که خودش چنین موضوعی را قبول کرده است.

تاپ ساعت 7 صبح سه شنبه///آیا انتشار قرارداد های فوتبالیست ها قانونی است؟

برای انتشار قرارداد‌ها باید تصمیم گیری واحدی صورت بگیرد

سعید فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر در همین باره خاطرنشان کرد: قرارداد‌ها 2 طرفه است و طرفین باید راضی باشند و ما نمی‌توانیم فقط قرارداد اشخاص خاص را منتشر کنیم و برای برخی دیگر این کار را نکنیم. درباره این موضوع باید تصمیم گیری کنیم و باشگاه‌ها هم باید نظر بدهند، چون ما قرارداد‌ها را منتشر کنیم امثال امیر قلعه نویی راضی به این کار هستند و برخی دیگر مخالفت می‌کنند.

او درباره اینکه قرارداد‌های اروپایی‌ها منتشر می‌شود، گفت: قرارداد‌های بازیکنان و مربیان در اروپا منتشر می‌شود و حتی در آنجا قرارداد‌های شهرداری و وزارتخانه‌ها هم انتشار می‌یابد، اما در ایران به این صورت نیست و هر کشور قوانین متفاوتی دارد. آن سال که منتشر کردیم تصمیم گرفته شد که انتشار یابد و این مسئله حل می‌شود و باید جمع بندی نهایی شود تا قرارداد‌ها منتشر شود.
 
منبع : باشگاه خبرنگاران

سکوهایی که وحدت ایرانیان را تهدید می‌کنند


قرار بوده فوتبال حال همه ما را بهتر از این کند اما اگر قرار باشد که وحدت و انسجام ملتی را که در سخت ترین روزها مثل کوه پشت هم بودند خدشه دار سازد، این فوتبال را نمی‌خواهیم.
سکوهایی که وحدت ایرانیان را تهدید می‌کنند
به گزارش جهان نیوز، سکوهای ملتهب و تماشاگرانی که جهت کوچک شمردن بحران های اخلاقی آنها را تماشاگرنما می نامیم و سنگ ها و آجرهایی که هنوز به درستی نمی‌دانیم چگونه بعد از چند مرحله بازرسی به ورزشگاه راه پیدا می کنند. اینها تنها بخشی از وقایع بیرون از مستطیل سبز ورزشگاه بود و در داخل زمین بازیکنانی که ترجیح می‌دادند کمتر به خط اوت و سکوهای خشمگین نزدیک شوند تا برای پرتاب یک اوت یا ارسال ضربه کرنر مورد هدف سنگ ها و آجرها قرار نگیرند!
 
این خلاصه ای است از وضعیت ورزشگاه در یکی از مسابقات حرفه ای لیگ برتر فوتبال ایران و اتفاقاتی که همین یک بار در طول فصل شاهدش نخواهیم بود.

اما تلخ تر و سیاه تر از روز خونین اهواز سکوهایی است که به آلت دست دشمنان خارجی این ملت مبدل شده اند و وحدت و انسجام تاریخی ایرانیان را با افکار و شعارهای ناپاک خود مورد تهدید قرار می دهند.

همه این اتفاقات یک بار دیگر در فصل گذشته و در مسابقه پرسپولیس و تراکتورسازی در تهران به شکل دیگری تکرار شد. شعارهای نژادی که ابتدا از جانب سکوهای سرخ میزبان علیه قومیت میلیون ها آذری زبان به گوش رسید و دقایقی بعد شعارهای وحدت شکن هواداران رقیب به تلافی این رفتار زشت در ورزشگاه شنیده شد. در این کری خوانی ناپاک غیر ورزشی آن چیزی که مورد تهدید قرار گرفت وحدت و انسجام ملتی بود که سال های سال برادرانه فارغ از هرگونه تبعیض و تفاوت نژادی در کنار هم زیسته اند.

اینک فوتبال همین پدیده زیبا و چشم نوازی که قرار است مردمان جهان را به یکدیگر نزدیک تر کند ابزار دست دشمنانی شده که تحمل دیدن برادری و وحدت این ملت را ندارند. 

شنیده شدن شعار های قومیتی در ورزشگاههای ایران دیگر پدیده ای نیست که بخواهیم از کنارش به سادگی عبور کنیم. همچنین با توجه به تکرار وقایع نمی توان آن را یک حادثه مقطعی و کم اهمیت به شمار آورد. یک روز در تهران ، روز دیگر در تبریز و حالا در اهواز ، به قومیت و نژاد فارس و ترک و عرب و عجم یا هر نژاد دیگری توهین شده و این واقعه تلخ به هیچ وجه قابل تحمل نیست!

از کوتاهی و چشم پوشی باشگاههای ظاهرا  فرهنگی و کانون های هواداری نمی توان گذشت که مدعی اخلاق مداری و ترویج فرهنگ و ادب روی سکوهای ورزشگاه هستند اما وضعیت فرهنگی استادیوم ها فصل به فصل و روز به روز وخیم تر از گذشته می شود. تنها بودجه ها و هزینه های میلیاردی است که در قالب فرهنگ لیدر پروری به اسم بودجه فرهنگی خرج می شود اما خروجی آن همین شرایط بحرانی است که دیگر از فحاشی و نا امن سازی فضای اخلاقی ورزشگاهها عبور کرده به سمت تهدید وحدت و امنیت کشور در حرکت است!

انتظار از فدراسیون فوتبال ، وزارت ورزش و حتی نهادهای امنیتی بیشتر است که حداقل نسبت به چنین موضوعی برخورد قاطع تری از خود نشان دهند و مانع از تکرار چنین فجایع غیر قابل جبرانی شوند. 

آنچه مسلم است قرار بوده فوتبال حال همه ما را بهتر از این کند اما اگر قرار باشد که وحدت و انسجام ملتی را که در سخت ترین روزها مثل کوه پشت هم بوده اند خدشه دار سازد، این فوتبال وحدت ستیز تفرقه افکن را نمی خواهیم.
 
منبع: مهر

مقصر دشت بی‌فرهنگی فوتبال کیست؟


باشگاه‌های فوتبال ایران در لیگ برتر و لیگ دسته اول در زمینه فرهنگی چه اقدام‌هایی انجام می‌دهند و چقدر حاضرند برای مسئولیت‌های اجتماعی خود هزینه کنند؟!
مقصر دشت بی‌فرهنگی فوتبال کیست؟
به گزارش جهان نیوز، شرایط فرهنگی فوتبال باشگاهی ایران به خط قرمز نزدیک شده و حتی در برخی مسابقات شاهد رفتارهایی هستیم که در بدترین مکان‌های اجتماعی نیز کمتر می‌توان نمونه‌اش را دید! حمله با چاقو به سمت هوادار حریف، پرتاب سنگ و آجر به سمت هواداران رقیب در شش هفته ابتدایی لیگ برتر را شاهد بودیم.

حتی در مرحله سوم جام  حذفی که روز شنبه بین دو تیم دسته اولی خونه به خونه مازندران و شاهین شهرداری بوشهر برگزار شد اقدام شنیع یک هوادار جای هیچ توجیهی را باقی نمی‌گذارد.

عریان شدن تماشاگر در روی سکوها به نشانه تحقیر سرمربی حریف واقعا شرم آور است. ورزشگاه‌های ایران قرار بوده و هست که مکان‌هایی مقدس باشند ورزشکاران ما همواره به حضرت علی(ع) و ائمه اطهار توکل می‌کنند و در چنین شرایطی برخی حوادث در روی سکوها رخ می‌دهد که قلم از بازتابش شرم دارد.
 
برای حل این معضل فرهنگی فوتبال و البته بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها مسئولان و باشگاه‌ها چه اقدام‌هایی انجام داده‌اند؟ اصولا سهم هر کدام در این دشت بی‌فرهنگ فوتبال چقدر است؟ آیا فدراسیون فوتبال،سازمان لیگ و حتی وزارت ورزش به تنهایی می‌توانند همه مشکلات فرهنگی فوتبال ایران را حل کنند؟ یا باشگاه‌ها به عنوان رکن اصلی فوتبال باید بیش از گذشته نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی خود  یا همان امور فرهنگی حساس و مسئول باشند.

البته وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ برای آسیب شناسی رفتارهای اجتماعی جلسات متعددی با حضور کارشناسان برگزار کردند و ظاهرا تصمیم‌هایی نیز اتخاذ شده که قرار است به زودی اجرایی شود که امیدواریم تاثیر آن را  در فضای ورزشگاه‌ها در عمل ببینیم.

با این حال باشگاه‌های فوتبال چه در لیگ برتر و چه در لیگ دسته اول که واژه فرهنگی را یدک می‌کشند چه اقدام‌های عملی برای ساماندهی هوادارانشان انجام داده‌اند؟! آیا اعزام رایگان چند صد هوادار به شهر تیم رقیب را می‌توان اقدامی مثبت و موثر و کافی دانست؟ آیا اصولا باشگاه‌ها بودجه‌ای برای مسایل فرهنگی و کانون هواداری خود دارند؟ آیا باشگاه‌ها حتی آنالیز دقیقی از سن، شغل و میزان تحصیلات هواداران خود دارند؟ یا فقط باشگاه‌ها به دنبال پیدا کردن سامانه‌ای از اپراتورهای تلفن همراه برای درآمدزایی از هوادارانشان هستند؟

باشگاه‌های بزرگ و پرهوادار فوتبال ایران از پرسپولیس و استقلال گرفته تا تراکتورسازی و سپاهان و نفت آبادان و نساجی مازندران، ملوان انزلی و ... به جز پرداخت حقوق به چند لیدر سرشناس و معروف که در اکثر مواقع سطح تحصیلاتشان هم بسیار پایین است در زمینه ساماندهی هواداران‌شان اقدامی می‌کنند؟! آیا باشگاه‌های فوتبال ایران حتی می‌دانند که درفوتبال اروپا که شاید جذاب‌ترین و خوش آب‌ ورنگ ترین فوتبال دنیا را دارد پدیده‌ای به نام لیدر و سر مشوق و حتی بوقچی وجود خارجی ندارد! با این حال همواره شاهد رفتارهای مناسب تماشاگران در ورزشگاه‌ها هستیم. اصولا در فوتبال اروپا دیده نشده که برخی بخواهند با عنوان لیدر به تماشاگران خط بدهند!

 برخی از مدیران باشگاه‌های فوتبال ایران حاضرند میلیاردها تومان برای جذب بازیکنان و ستاره‌ها هزینه کنند اما در بخش مسئولیت‌های اجتماعی و مسایل فرهنگی اگر بودجه‌ای در نظر بگیرند بسیار بسیار اندک است. لیدرها نیز به نوعی ابزار قدرت برخی از مدیران باشگاه‌ها و مربیان و گاهی بازیکنان روی سکوها شده‌اند تا یا علیه کسی شعار بدهند یا مانع شعار دادن به ضرر کسی شوند یا بازیکنان مورد نظرشان را تشویق کنند! لیدر پروری فقط در برخی از کشورهای آمریکای جنوبی و حتی افریقایی نیز مراکش و الجزایر دیده می‌شوند که آنها نیز اقدام‌های مثبت و موثری در فوتبال ندارند. 

بهترین راه برای حل مشکلات فرهنگی فوتبال شاید همراهی و همدلی مردم فوتبالدوست باشد که آنها را نیز از طریق باشگاه‌های محبوب‌شان  می‌تواند ساماندهی کرد و با برگزاری مراسم فرهنگی مناسب در ورزشگاه‌ها قبل از مسابقه و بین دو نیمه هم به تماشاگران آموزش‌های لازم را ارایه کرد و هم بساط سرگرمی را برای تماشاگری که گاهی بیش از 4 ساعت برای دیدن یک مسابقه به ورزشگاه آمده فراهم کرد.

بنابراین اگر چه مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال باید اقدام‌های موثری انجام بدهند اما باشگاه‌ها مسئولیت بیشتری در این زمینه دارند.

منبع: فارس
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟