گروه خبری سیاسی

می‌خواهندپروژه «یلتسین‌‌سازی»را درکشور تکرار کنند


امریکایی‌ها پس از گورباچف،‌ مردم را بر سر انتخاب اصلاحات تندتر یا بازگشت به عقب قرار دادند و در نهایت با آوردن یلتسین به عنوان اصلاح‌طلبی تندرو، مردم را به ورطه فقر و فساد کشاندند.
می‌خواهندپروژه «یلتسین‌‌سازی»را درکشور تکرار کنند
به گزارش جهان نیوز، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، با صدور بیانیه‌ای به تحلیل وضعیت کشور پرداخته و نکاتی را به دولت، نمایندگان مجلس و مردم گوشزد کرده است.

آزمون و خطا در مسائل مهم کشور درست نیست
در این بیانیه آمده است: هر چند برای رسیدن به حقیقت و یافتن راه درست،‌ در مواردی آزمون و خطا مناسب است ولی در مسایل مهم و کلان کشور که سرنوشت یک ملت - گاه چند نسل- به آن بستگی دارد مناسب نیست. زیرا گاهی ممکن است ملتی را تباه و نابود سازد و به سادگی نتوان آثار و تبعات آن را جمع کرد. به همین دلیل است که خدای متعال در قرآن و کتب آسمانی ملت‌ها را به درس گرفتن از سرنوشت دیگر اقوام و ملت‌ها دعوت می‌کند و در کتاب هدایتش مردم را به پند گرفتن از تاریخ پیشینیان فرا می‌خواند (فَسیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانْظُروا کَیْفَ کانَ عاقِبَهُ الْمُکَذِّبینَ) و از سوی دیگر مردم را به اطاعت و تبعیت از تصمیم و فرمان معصومین علیهم السلام دعوت می‌کند. (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ) شخصیت‌هایی که از علم الهی برخوردارند و آغاز و پایان حوادث و اتفاقات را می‌دانند و می‌بینند و به دلیل داشتن ملکه عصمت از هرگونه خطا در امان بوده، خیرخواهانه ملت‌ها را به راه درست و تصمیمی که به نفع آنهاست رهنمون می‌سازند.

درس‌هایی که باید از عصر امیرالمؤمنین آموخت

آن چه در عصر امام امیرالمؤمنین علیه السلام اتفاق افتاد از دو جهت برای ما درس‌آموز است؛ هم پیامدهای اعتماد به معاویه و حیله‌گری‌های دشمن پیش روی ماست و هم عواقب شوم بی‌توجهی به هشدارهای حکیمانه ولیّ خدا، درس تاریخ است؛آری چنانچه اگر اکثریت یاران علی(ع) در صفین به مدیریت آن حکیم گردن می‌نهادند اینگونه ذلیل و خوار نمی‌شدند و ده‌ها سال جریان شیطانی بنی‌امیه و آل‌مروان و حجاج بن یوسف ثقفی بر آنها مسلط نمی‌شد؛ بلکه تاریخ به گونه‌ی دیگری رقم می‌خورد و چهره دیگری از خود به یادگار می‌گذاشت.

وضعیت این روزهای کشور، معلول تجربه نگرفتن از گذشته است

داستان این روزهای کشور ما نیز معلول عدم توجه به همین دو عامل مهم است؛ ‌اگر از تجارب گذشتگان از صفین تا کودتای ۲۸ مرداد و سرنوشت دیگر ملت‌ها مانند لیبی و شوروی سابق و... درس عبرت گرفته بودیم امروز نیازی به آزمون و خطا نبود که سرمایه عظیم ملتی را به قربانگاه ببریم تا برایمان روشن شود که آمریکا و غرب غیرقابل اعتمادند.

اگر به هشدارهای رهبر حکیم و الهی که نیابت عامه امام معصوم علیه السلام را به عهده دارند و فرجام و اعتماد به دشمن را از همان آغاز مذاکرات برایمان تبیین کردند، توجه کرده بودیم امروز نه تنها در صنعت هسته‌ای به قله علمی دست یافته بودیم که در دیگر عرصه‌ها نیز به چند کشور پیشرفته دنیا نزدیک شده بودیم و در سایه مقاوم‌سازی اقتصاد توانسته بودیم تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و در یک معادله معکوس،‌ بر دشمن فشار وارد کنیم و امتیاز بگیریم.

آیا وقت عبرت‌گیری دولت و مجلس نرسیده است؟
براستی آیا وقت آن نرسیده که دولت و مجلس و همه تصمیم‌گیران کلان کشور و همه آحاد ملت،‌ از آن چه اتفاق افتاد درس عبرت بگیرند و به جای آزمون و خطا،‌ به رهنمودهای حکیمانه ولیّ خدا توجه کنند؟

نیم نگاهی به بازار و افزایش بی‌رویه نرخ سکه و ارز و التهاب شدید بازار برای درک شرایط اقتصادی کافی است و نیازی به بسط سخن و تبیین در این بیانیه ندارد. آنچه مهم است و باید به تحلیل آن پرداخت بررسی چرایی وقوع چنین شرایط و یافتن راه‌های برون رفت از این مشکلات است.

۱- بی تدبیری دولت و نداشتن کفایت سیاسی لازم
راهبرد رهبری درباره مذاکرات، نادیده گرفته شد
هر چند مقام معظم رهبری به مذاکره با دشمن خوش‌بین نبود، ولی در عین حال از ارایه رهنمود به دولت آقای روحانی دریغ نمی‌ورزید. یکی از نکات مهم و کلیدی که معظم‌له روی آن اصرار داشتند راهبرد نقد در برابر نقد و نسیه در برابر نسیه و گرفتن تضمین محکم در برابر وعده نسیه آنها بود.
بی‌تردید چنانچه به این راهبرد توجه می‌شد، امروز تحریم‌ها برداشته شده بود و یا اینکه سرمایه عظیم هسته‌ای در اختیار بود. از دست رفتن سرمایه هسته‌ای با تشدید تحریم‌ها مرهون بی‌تدبیری‌های دولت جناب روحانی و تمسخر منتقدان دلسوز است که باید پاسخگوی آن باشد.

متأسفانه باز هم برای این دولت درس عبرتی نشده و درصدد پذیرش کنوانسیون‌هایی است که می‌خواهند از کشور ما نقد بگیرند و در برابرش هیچ چیز نقدی ندهند. به راستی اعتماد مجدد به دولتی که در برابر دوربین و نگاه ملت‌های جهان بر روی یک قرارداد بین‌المللی آب دهان می‌اندازد و یک طرفه از آن خارج می‌شود عاقلانه است؟!

۲- غرب باوری به جای خودباوری
یکی از شاهکارهای انقلاب اسلامی، ‌تغییر نگرش ملت از «ما نمی‌توانیم» به «ما می‌توانیم» بود که این خودباوری توانست ملت ایران را به قله‌های پیشرفت و تعالی در همه عرصه‌های علمی، ‌سیاسی، ‌اقتصادی و منطقه‌ای نزدیک کند. مع الاسف حاکمیت تیم غرب‌گرای دولت یازدهم و دوازدهم با نگرش «غرب باوری» به جای «خودباوری» همواره راه حل‌ها را در تغییر رویکرد ۴ قدرت امریکا و اروپا دانسته و بر این اعتقادند که جز تکیه بر این قدرت‌ها، راهی برای پیشرفت وجود ندارد.

رویکرد غرب‌باوری دولت، کشور را عقب می‌راند

رییس جمهور محترم و برخی اعضای اصلی و کلیدی کابینه در نوشته‌ها و اظهاراتشان بر این نکته تصریح دارند که برای تغییر رویکرد غربی‌ها نسبت به ایران باید از هویت خود نیز دست کشید و با اکتفا به اسلام حداقلی اعتماد آنها را جلب کرد! بی‌تردید چنین رویکرد خطرناکی روز به روز کشور را به عقب رانده، مسؤولان را از انجام کارهای مهم و حل معضلات باز می‌دارد. نتیجه چنین رویکردی واگذاری صنعت کلیدی نفت به توتال و شل،‌ محیط زیست کشور به جاسوس‌های اسراییل و زدن چوب حراج بر ماهی دریا تا آهوی بیابان و تعطیلی ده‌ها هزار کارخانه و بیکاری میلیون‌ها کارگر و کشاورز شده است.

آشفتگی‌های اقتصادی ناشی از تحریم نیست

افزایش سرسام آور نقدینگی به بیش از ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان در حالی اتفاق افتاده که رکود بی‌سابقه بر کشور حاکم شده و چرخ تولید نیز از حرکت باز ایستاده و می‌رود که شرایط کشور به مرحله هشدار برساند. روشن است که این‌گونه وقایع تلخ،‌ معلول سیاست‌های تحریمی دشمن نیست چرا که هنوز اقدامی عملی در دوران پس از خروج امریکا از برجام نیفتاده است. شاید به جرأت بتوان گفت که امروز کمتر کسی است که به بی‌تدبیری و عدم وجود کفایت لازم دولت آقای روحانی واقف نشده باشد.

۳- نقش مجلس شورای اسلامی

مجلس و رئیس آن، نقش خود را خوب ایفا نکردند
متأسفانه مجلس شورای اسلامی به‌ویژه رییس و هیأت رییسه آن، نه تنها در این برهه حساس نقش نظارتی خویش را بر دولت ایفا نکردند، بلکه با تصویب برخی لوایح و طرح‌ها و اعتماد مجدد به وزرای استیضاح شده و جلوگیری از طرح سؤال از رییس جمهور، در به وجود آمدن این شرایط سخت، نقش اساسی ایفا کرده‌اند.

تبدیل شدن مجلس منتقد به مجلس توجیه‌گر سیاست های دولت و حذف حق نظارت بر عملکرد قوه مجریه، وضعیت اقتصادی را به این جا کشانده که عده‌ای در داخل و خارج با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی، اقتصاد کشور را به روز سیاه بنشانند و پروژه ایجاد شکاف میان ملت و انقلاب را کلید بزنند.
جا دارد نمایندگان انقلابی و مستقل مجلس بدون توجه به سیاست‌های اعمالی از سوی رییس و هیأت رییسه و بدون وابستگی‌های حزبی و سیاسی با یادآوری سوگندی که در برابر قرآن کریم خورده‌اند نسبت به وظایف خود در برابر ملت اقدام کنند و نظارت خود را بر دولت و سایر دستگاه‌های اجرایی افزایش داده،‌ با مشورت نخبگان دلسوز راهکارهای مقاوم‌سازی اقتصاد و خروج از وضعیت نابسامان اقتصادی را جستجو،‌و طی مصوباتی دولت را به اجرای آنها ملزم کنند.

۴- نقش دستگاه قضایی کشور

ضعف دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان
بی‌تردید دستگاه قضایی نقش بسزایی در مبارزه با مفسدان سیاسی و اقتصادی و امنیتی دارد. سستی و ضعف در برخورد با مفسدان کلان و اخلال‌گران بازار ارز و سکه و کالاهای اساسی این وضعیت اسفناک را به‌دنبال داشته است.

شکی نیست کسانی که سکه‌های طلا را دو تن دو تن خریداری می‌کنند، یا دلارهای کشور را از بازار جمع کرده و سیستم ارزی کشور را مختل می‌کنند عناصر خرده پا و مردم کوچه و بازار نیستند. آنها کسانی هستند که در قدرت سیاسی کشور دارای پایگاه و موقعیت هستند و از رانت‌های اطلاعاتی نیز برخوردارند. برادر فلان شخصیت بلندپایه اجرایی و بهمان مسؤول اجرایی که با استفاده از موقعیت خود بازار را به هم ریخته است امروز نباید آزادانه در کوچه و خیابان رفت و آمد کند و در مراسم رسمی در کنار رییس جمهور عکس یادگاری بگیرند و به ریش ملتی که ۴۰ سال است با خون خود پای این انقلاب اسلامی ایستاده است، لبخند تمسخرآمیز بزنند.
 
باید دادگاه انقلاب اقتصادی تشکیل شود
قاطعیت در برخورد با این عناصر و دستگیری این اوباش و اراذل اقتصادی، فوریت دستگاه قضایی است. از این رو پیشنهاد می‌شود در شرایطی که دشمن رسماً جنگ اقتصادی، علیه انقلاب اسلامی آغاز کرده، با تشکیل دادگاه انقلاب اقتصادی و انتخاب قضات انقلابی، این عناصر فاسد را به دادگاه های صالحه بسپارند.

۵- تعاون و همکاری آحاد ملت

الگوهایی برای مسؤولان
در این شرایط حساس که اقشار مختلف ملت به‌ویژه مردم ضعیف در زیر چرخ‌های تعدیل اقتصادی به سختی روزگار می‌گذرانند ثروتمندان و صاحبان مکنت و سرمایه، دستگیری از ضعفا را در اولویت قرار داده، ‌هر کس در هر جایگاهی هست در جهت حل مشکلات مردم که ضعف دستگاه اجرایی عامل آن است بکوشد. اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، آستان قدس رضوی، ائمه جمعه مردمی و دیگر تشکل‌ها و فعالان جبهه انقلابی در حل مشکلات مردم مانند موضوع آب‌رسانی به مردم خوزستان و سرعت عمل در بهره‌برداری از پالایشگاه بندرعباس، موجب خرسندی مردم و تشکر ویژه ولی امر مسلمین شده،‌ این الگو می‌تواند سرمشق همه مردم و مسوولان در سراسر کشور باشد.

۶- مراقب یلتسین های سیاسی باشیم

آمریکا به دنبال مدل شوروی در مورد ایران است
نکته پایانی اینکه امریکایی‌ها که به براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرده و می‌کنند در برخی اظهاراتشان ‌از به کارگیری مدل فروپاشی ابر قدرت شوروی برای ایران اسلامی سخن می‌گویند.
امریکایی‌ها پس از گورباچف،‌ مردم را بر سر انتخاب اصلاحات تندتر یا بازگشت به عقب قرار دادند و در نهایت با آوردن یلتسین به عنوان یک اصلاح‌طلب تندرو، ‌بر شیب اصلاحات آمریکایی افزودند و در نهایت با فروپاشی شوروی،‌ مردم این کشورها را به ورطه فقر و فساد کشاندند به طوری که دختران بی‌گناه این کشورها برای گذران زندگی خود با مهاجرت به اروپا به تن فروشی پرداختند.

اصلاح‌طلبان خود را برای آلترناتیو روحانی آماده کرده‌اند
برخی مدعیان اصلاح‌طلب نیز امروز دقیقاً بر همان طبل می‌کوبند و می‌خواهند مردم را بر سر همان دو راهی وادارند. نامه نگاری‌های این جماعت برای مذاکره مستقیم و بدون قید و شرط با ترامپ و طرح استیضاح و عدم کفایت رییس جمهور و انتقادات تند این جماعت در مطبوعات و رسانه‌های خبری، همه و همه از این راهبرد سیاسی خبر می‌دهد که آنها خود را برای آلترناتیو حسن روحانی آماده کرده‌اند تا به خیال واهی خود، باقیمانده این راه -نابودی کشاندن نظام و انقلاب- را سرعت بخشند.

نه گورباچف،نه یلتسین؛ بازگشت به درون
ملت ما باید بدانند نه انتخاب گورباچف و نه یلتسین هیچ کدام نتوانست به سازندگی و سر و سامان دادن کشور شوروی کمکی کند، لیکن بازگشت به درون و تکیه بر اقتصاد علمی که به انتخاب پوتین انجامید توانست روسیه را مجدداً بازسازی و به قدرتی بزرگ در برابر دیگر قدرت‌های غربی قرار دهد.
امروز نباید بگذاریم پروژه یلتسین‌سازی در کشور ما تکرار شود؛ بلکه باید از هم‌اکنون ضمن بهره بردن از ظرفیت‌هایی که جریان معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی در اختیار دارد، ضمن رفع مشکلات مردم و کمک برای تقویت کارآمدی نظام جمهوری اسلامی، کشور را در جهت عبور با کمترین هزینه از دوران حاکمیت غرب‌گرایان یاری نماییم.

تامین آب شرب مردم جزو وظایف دولت است


استاندار خوزستان،گفت: حکومت خوب، حکومتی است که نسبت به مردم پاسخگو باشد و به خواسته‌ های مردم تمکین کند.
تامین آب شرب مردم جزو وظایف دولت است
به گزارش جهان نیوز، به نقل از ایلنا، غلامرضا شریعتی، پس از شرکت در مراسم کلنگ زنی طرح انتقال آب شرب به بندر چوئبده، در این جلسه بیان کرد: شرایط برای زندگی مردم، تامین معیشت، تامین حقوق اولیه، سلامت و آموزش آنها باید فراهم شود. سلامت جزو حقوق اولیه است و باید آن را با برنامه‌ریزی فراهم کنیم.

وی گفت: خط لوله انتقال آب ۱۰۰۰، چوئبده، به صورت استاندارد ۲ سال طول می‌کشید اما تلاش کردیم و با تدبیر در تیرماه انجام شد.

استاندار خوزستان افزود: خشکسالی باعث شد این مشکلات خودش را نشان بدهد. شرایطی به وجود آمد که گلایه‌مندی به حق مردم آبادان، خرمشهر و تا حدودی شادگان را شاهد باشیم. در این فرصت با شرایط سخت‌تری مواجه شدیم. ایسی آب بهمنشیر بالا بود و با خط لوله اول، داشتیم حداقل را تامین می‌کردیم.

شریعتی ادامه داد: ما با حداقل‌ها در کمترین زمان خواستیم کار را انجام دهیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: باید دغدغه آب شرب در کل استان رفع شود. باید کار این مخزن دوم که قرار است در مردادماه تکمیل شود سریعتر انجام شود.

وی اظهار کرد: تامین آب شرب آبادان، خرمشهر و شادگان با خط لوله دوم بیشتر و پایدار می‌شود. ما نسبت به مردم آبادان، خرمشهر، مینوشهر، چوئبده و اروندکنار و همچنین روستاهای این شهرها شرمنده‌ هستیم.

شریعتی بیان داشت: تاکید می‌کنم حتما باید برنامه‌ریزی به شکلی باشد که اروندکنار و چوئبده در روز به طور میانگین ۶ ساعت آب غدیر را داشته باشند در این راستا آبفای روستایی هم باید تلاش خود را بیشتر کند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: یک روز خودمان را به جای مردم قرار دهیم؛ واقعا تحملش را داریم؟ همین الان به همه اعلام می‌کنم پروژه‌ های آبرسانی با جدید پیگیری شود.

شریعتی افزود: امروز خط ۱۰۰۰ پس از ۱۰ سال به نتیجه رسید. ۲۵ خرداد تصمیم گرفتیم و امروز آن را انجام دادیم. از کسانی که در این مسیر گام برداشتند تشکر می‌کنم. از کارگران عزیزی که در این هوای گرم تلاش کردند متشکرم، حتی برخی از کارگران به دلیل سختی کار، راهی بیمارستان شدند که برایشان آرزوی سلامتی دارم.

ناگفته‌های جذاب هکر پیج «مریم رجوی»


صفحه مریم رجوی را که زدم حس می‌کردم این اتفاقات بیفتد و تماس و پیام‌های مشکوکی برای من ارسال شد.
ناگفته‌های جذاب هکر پیج «مریم رجوی»
به گزارش جهان نیوز، صفحه مریم رجوی را که زدم حس می‌کردم این اتفاقات بیفتد و تماس و پیام‌های مشکوکی برای من ارسال شد.

۷ تیر ۱۳۶۰ بر اثر انفجار یک بمب نیرومند در مقر حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی به شهادت رسیدند؛ آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی، رییس وقت دیوان عالی کشور و بیش از ۷۰ نفر از مقامات و چهره‌های برجسته سیاسی از جمله چهار وزیر، چند معاون وزیر، ۲۷ نماینده مجلس و جمعی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در جریان انفجار مقر اصلی این حزب به شهادت رسیدند.
این حادثه توسط گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق (سمخا) رخ داد.

آمار کشتار مردم بی گناه ایران در دهه اول انقلاب توسط تروریست‌های مجاهدین خلق، به ۱۷۰۰۰ (هفده هزار) نفر می‌رسد. این گروهک تروریستی مسئول به شهادت رسیدن نیرو‌های خدومی از این نظام مانند شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، طالقانی، دستغیب، مدنی، صیادشیرازی و... است.

در آن زمان حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی تولیت آستان قدس رضوی، مسئول رسیدگی به پرونده مسببان قتل عام ۱۷۰۰۰ ایرانی شد.

پرده دوم؛ مسیح علینژاد کیست؟! معصومه علی‎نژاد قمی، معروف به مسیح علی‎نژاد در سال ۱۳۵۵ در بابل متولد شد. او روزنامه‎نگاری را از سال ۱۳۷۸ با روزنامه همبستگی آغاز کرد و بعد از آن با ایلنا همکاری کرد. از او در روزنامه‎های شرق، بهار، وقایع اتفاقیه، هم‎میهن و اعتماد ملی نیز نوشته‎هایی منتشر شده است.

اقدام ?‏مسیح علی نژاد برای دزدی اسناد محرمانه مجلس شورای اسلامی (دوره هفتم مجلس که باعث اخراجش از مجلس شد) هنگامی که خبرنگار ایلنا بود علی‌نژاد را طعمه خوبی برای سرویس جاسوسی انگلیس قرار داد تا از وی جاسوسی خوب تربیت کند، لذا از همان زمان بود که وی به دام MI۶ افتاد و الحق مورد مناسبی برای این سرویس جاسوسی برای فعالیت علیه ?‏ایران بود.

علینژاد پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم و با فراخوان رسانه‌های معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی، مانند صدای آمریکا، رادیو فردا، بی‎بی‎سی، گویانیوز، روز نت، رادیو زمانه و... از ایران فرار می‌کند و فعالیت‌های خود را علنی و به تشکیل کمپین‌های ضد دینی و توهین به شعائر اسلامی می‌پردازد.

فرمان امام خامنه‌ای درباره کار کردن به شکل «آتش به اختیار»
رهبر انقلاب در دیدار رمضانی با دانشجویان، آن‌ها را به تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه توصیه نمودند. ایشان در ضمن این بحث فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار.»

چندی پیش خبری در فضای مجازی مانند بمب صدا کرد و آن هک شدن صفحه اینستاگرام مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین بود. این خبر انقدر مهم بود و آنقدر برای منافقین تکان دهنده و سخت آمد که تقریباً تمامی فعالان فضای مجازی به آن اشاره کرده و از آن به عنوان خبر خوش برای تمامی مردم ایران یاد کردند.
آرمین راد، جوانی ۲۸ ساله است که با استعانت طلبیدن از ائمه اطهار و به خصوص سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و با اطاعت از فرمان آتش به اختیار امام خامنه‌ای دست به هک این صفحه زد.

در ادامه مشروح مصاحبه با آرمین راد را مشاده می‌کنید.

تا به حال به خاطر کار‌هایی که انجام می‌دهید از جایی حمایت می‌شوید؟

من نیاز به هیچ هزینه‌ای ندارم. بار‌ها گفتم به خون پاک سیدشهدا قسم من یک هزار تومانی بابت هزینه‌هایی که انجام دادم از هیچ سازمانی نگرفتم و نخواهم گرفت. زمانی بود که من بیماری چشمی داشتم به اندازه‌ای که چشم‌های من به حد کوری رسیده بود. از امام حسین خواستم که چشمان مرا به من بازگرداند و من شفا گرفته دست توانای سیدالشهدا هستم.

آن موقع بود که راهم را عوض کردم. قبل از این من خیلی بی تفاوت بودم. یک حاج آقایی دو سال پیش یه من گفت: آرمین تو استعداد فعالیت در فضای مجازی را داری و می‌توانی با کسانی که به امام حسین و شیعیان توهین می‌کنند برخورد کنی. اول از انجام کار امتنا کردم، اما یک خواب سرنوشت من راعوض کرد. یک شب خواب دیدم مرده بودم. خیلی تشنه بودم و هرقدر درخواست آب می‌کردم، به من آبی نمی‌دادند. یک نفر گفت: مگر تو در دنیا کمک ما کردی که اینجا به تو آب بدهیم؟
صبح آن روز که بیدار شدم با همان حاج آقا که پیشنهاد فعالیت در فضای مجازی را به من داده بود تماس گرفتم و خواب شب قبلم را برای ایشان تعریف کردم و بعد از آن هر دوی ما شروع به گریه کردیم. من همان جا عهد بستم و گفتم یا امام حسین من از این لحظه هر استعداد و تخصصی که دارم در راه شما و فضای مجازی استفاده می‌کنم و تاکنون بیش از سه هزار صفحه هتاک به اهل بیت و شیعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در اینستاگرام بستم.

از هک کردن صفحه مریم رجوی برای ما بگو و اینکه اتفاقی برای تو پیش نیامد؟
صفحه مریم رجوی را که زدم حس می‌کردم این اتفاقات بیفتد و تماس و پیام‌های مشکوکی برای من ارسال شد. آن‌ها میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند که مسیح علی نژاد شب شهادت امام صادق کلیپ هتاکانه منتشر کند. من تمام پیچ‌هایی که این کلیپ را منتشر کردند را زدم.

از جایی پیشنهاد کار به شما شده است؟
دوست ندارم برای جایی کار کنم دوست دارم خودم باشم برای کشور و دینم تک و تنها کار کنم. خیلی از سازمان‌ها دوست دارند برایشان کار کنم، ولی واقعا همان چیزی که اکثر ارگان‌ها می‌خواهند را انجام می‌دهیم، ولی دوست نداریم سازمان یافته باشم. من هکر کلاه سفید هستم اگر مردم نقص امنیتی داشته باشند مثل هکر‌های کلاه مشکی به آن‌ها ضربه نمی‌زنم یا اطلاعاتشان را فاش نمی‌کنم. هکر‌های کلاه سفید وظایفی دارند که آن هم کمک به مردم است.

آیا از خارجصفحه سلطنت طلبان را هم زده بودی. درست است؟ از کشور هم پیشنهاد کار داشته‌اید؟
از خارج از کشور خیلی پیشنهاد داشتم از همان کسانی که چشم به این آب و خاک دارند خیلی پیشنهاد داشتم پیشنهاد با هزینه‌های بالا. شاهین نجفی از من خواست در آلمان در کنارش باشم. من جواب گفتم انقدر بدبخت نشدم که بیایم در جوار تو باشم.

از هک صفحه عرب اسپرت برای ما بگویید و اتفاقات پیرامونی که در آن موضوع پیش آمد.
هک پیج عرب اسپورت را شش ماه کار کردم تا توانستم بگیرم. پیجی با یک میلیون دنبال کننده. آن‌ها پرچم مقدس ایران را آتش زدند. من خیلی به غیرتم برخورد می‌دانستم که این خبر هم در دنیا صدا می‌کند. صفحه آن‌ها را گرفتم پرچم ایران را در آن زدم و نوشتم که هیچ وقت برای ایران و ایرانی شاخ نشوید یا علی. هنوز نزدیک سه ماه از این داستان گذشته با خرج کردن میلیون‌ها دلار و هکر‌های روسی و چینی نتوانستند صفحه را از دست من خارج کنند. استوری جنجالی گذاشتم با این موضوع که ما لر‌ها با کسی شوخی نداریم. به آن‌ها گفتم تلاش شما با پرداخت میلیون‌ها دلار به هکر‌های مختلف روسی برای پس گرفتن پیج تان بی فایده است، از ورزشکاران ایرانی عذرخواهی کنید که پیجتان را باز کنم.
 
من صفحه سلطنت طلبان را با ۴۰۰ هزار دنبال کننده را زدم. در روز عاشورا آیینی به نام گل مالی در بین لر‌ها وجود دارد. آن‌ها با تمسخر این آیین به سیدالشهدا و تمامی قوم لر توهین کردند. آن صفحه را با اینکه امنیت بالایی داشت، در ۵ هک کردم. اول زیارت عاشورا را در پیج گذاشتم. در پست بعد گفتم من یک لر هستم. دشمنان این آب و خاک بدانند کشور و انقلاب ما جوان‌هایی دارد هر چند تیپ ما به حزب اللهی‌ها نخورد، اما ما پشت انقلاب و نظام هستیم.

اگر می‌خواستی با سازمان کار کنی، با کدام سازمان کار می‌کردی؟
دوست دارم با سپاه هم همکاری کنم، خیلی سپاه را دوست دارم.

نظر شما درباره هکر‌های ایرانی چیست؟
اگر یادتان باشد یک بار رادیوی اسرائیل توسط بچه شیعه‌ها هک شد و در آن اذان پخش شد. واقعا ما ایرانی‌ها خودمان را دست کم گرفته ایم، ما خیلی قدرت داریم. ایران هکر‌هایی دارد که هیچ جای دنیا ندارد حتی این هکر‌ها در امریکا هم پیدا نمی‌شوند. ترامپ خیلی از هکر‌های ایرانی می‌ترسد و تنها ترس اصلی ترامپ از هکر‌های ایرانی است. اکثر مجله‌های هکری و اکثر سایت‌ها نوشتند همیشه از هکر‌های ایرانی می‌ترسند. اگر شرکت اینستا تیک وریفای را مد نمی‌کرد الان ترامپ صفحه‌ای در اینستا نداشت.

مکتب عاشورا در کار‌ها و حرکت خود را تا چه اندازه‌ای می‌بینید؟
انی سلمن لمن سالمکم شعار زندگی من بوده و درس از مکتب عاشورا گرفته ام. یک روز با یک مسیحی در مورد روز عاشورا صحبت می‌کردم. برای او توضیح می‌دادم که بر سر امام ما چه آوردند و قرار بود او شیعه شود. این خاطره بد هیچ وقت از یاد من نمی‌رود. من او را راهنمایی کردم. آن مسیحی تحقیق کرده بود و اولین چیزی که با سرچ زدن شیعه دیده بود سایت‌های قمه زنی بالا آمده بودند و من ناراحت شدم از این که چرا باید ما در دنیا با این که همه شیعه هستیم همه دوستمان دارند، این همه دلمان پاک است، چرا باید این طوری به عنوان تروریست معرفی شویم؟

از ارادت خود به امام خامنه‌ای گفته بودید. آیا مورد خاصی در این باره هست که برای ما بگویید؟
یک روز به حاج آقا بی‌آزار تهرانی گفتم «حضرت آقا خیلی مظلوم هستند، خیلی قلبشان را می‌شکنند من نمی‌توانم به چشم ببینم رهبر این مملکت که واقعا مدیونش هستیم اینقدر مظلوم باشد اینقدر در مجازی به ایشان بی‌احترامی کنند، ببینم کاری بتوانم بکنم و نکنم». واقعا حضرت آقا را خیلی دوست دارم. تنها درخواستم از مسئولین کشور بابت کار‌هایی که کردم فقط این است که حضرت آقا را یک روز از نزدیک زیارت کنم. خیلی دوستشان دارم، حضرت آقا عشق و الگوی زندگی من هستند. بعد از سید الشهدا و بعد از مکتب عاشورا من از حضرت آقا خیلی درس گرفتم تا پای جانم هم پای ایشان هستم.

گفتید از حضرت آقا درس گرفتید. مشخصاً چه درسی را‌ای ایشان گرفتید؟
حضرت آقا هیچ وقت زیر بار حرف زور نمی‌روند. این اخلاق و منشی است که سید الشهدا داشتند هیچ وقت زیر بار زور نمی‌رفتند. واقعا این اخلاقشان را دوست دارم خیلی این اخلاق حضرت اقا من را جذب خودشان کرد. واقعا افتخار می‌کنم به کشورم که چنین رهبری دارد.

از سیدالشهدا و مکتب ایشان سخن گفتید. آیا تا به حال به کربلا مشرف شده‌اید؟
(سکوت کوتاهی می‌کند، اشک درون چشمانش حلقه می‌زند و با صدای لرزان پاسخ می‌دهد) خیلی دوست دارم کربلا برم، شاید قسمت نشده که کربلا بروم. من همه امامان را دوست دارم از حضرت علی تا، ولی عصر را خیلی دوست دارم، ولی روی امام حسین بحث دیگری دارم. اگر هم اتفاقی برایم بیفتد سرم پیش امامم بالا است می‌گویم یا امام حسین همان طور که کمکم کردید آرمین راد شد آرمین راد با حمایت شما بود اگر آرمین راد وقتی هک می‌کند می‌گوید یا سیدالشهدا یا قمربنی هاشم خودتان کمکم کنید واقعا موفق می‌شم. خیلی دیدم هک‌هایی قبلا انجام می‌دادم نیتی نبود نیت شخصی بود درست است می‌خواستم ضربه بزنم، ولی نیت نمی‌کردم اصلا به جایی نمی‌رسیدم شکست می‌خوردم و برمی‌گشتم، ولی یک جا‌هایی خیلی بزرگی بود مثل سایت وهابیت گفتم آرمین تو نمی‌توانی. آن شب نیت کردم گفتم یا امام حسین بحث آبرویم است کمکم کن آبرویم را نریز دستم را بگیر ساعت ۴ و نیم صبح اذان صبح تازه گفته بودند که وارد سایت شدیم فقط خدا را شکر کردم گفتم یا امام حسین دستت درد نکند.

آیا برای هک صفحات ضد اهل بیت باز هم برنامه داری؟
با صفحه منافقین، ضد حکومت و سلطنت طلبان کاری ندارم، ولی به خون پاک سید شهدا همین لحظه از اینجا بیرون بروم صفحه ضد اهل بیت ببینم می‌زنم، رحم به بزرگ و کوچکشان نمی‌کنم و می‌زنم. این چیزی نیست که کسی جلوی من را در این زمینه بگیرد.

شما مشخصاً در خط نظام و انقلاب اسلامی کار می‌کنید و بنا به گفته خودتان این کار کاملاً آتش به اختیار، خودجوش و بنا به اعتقادات مذهبی شماست. آیا تا به حال به شما فشار خارجی بوده که پول و هزینه‌ای دریافت می‌کنید که این کار‌ها را انجام دهید؟
بله بوده و بسیاری به من پیام داده‌اند و به من گفته‌اند که با مردم باش! این به چه معناست که با مردم باش؟! این‌ها فکر می‌کنند من پول و هزینه‌ای میگیریم. باز هم بهم تهمت زدند، توهین کردند، ولی من گفتم نظر شما مهم است، عیبی ندارد مرسی که فحش می‌دهید، ولی شما صبر کنید. راه را اشتباه می‌روید می‌بینید مسیح علی نژاد چه طور با شما بازی می‌کند. زنان مملکت ما اینقدر ذلیل هستند که برده یک وطن فروش شوند و بروند برای کمپین‌های او کار کنند؟ کمپین چهارشنبه سفید علی‌نژاد به جایی نرسید، با کمپین برقص و برقصیم مسخره بازی در بیاورد؟ چرا این خانم باید کنار اماکن مذهبی مثل امامزاده و مسجد بگوید این فیلم‌ها را تهیه کنید؟ این‌ها حساب کتاب شده است خرج می‌کنند سر این‌ها سرمایه گذاری می‌کنند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

نامه سرگشاده وزیر خارجه احمدی نژاد به سیف


منوچهر متکی درنامه ای سرگشاده به ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی پشت پرده انتشار اخباری علیه خود در روزنامه شرق و نقش مقامات پنهان بانک مرکزی در این باره را برشمرد.
نامه سرگشاده وزیر خارجه احمدی نژاد به سیف
به گزارش جهان نیوز، منوچهر متکی درنامه ای سرگشاده به ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی پشت پرده انتشار اخبار تکذیب شده در روزنامه شرق و نقش مقامات پنهان بانک مرکزی را برشمرد.

وی خطاب به سیف نوشت: آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! بجای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده اند؟

متن نامه منوچهر متکی به شرح ذیل است:

بنام خداوند بخشنده مهربان
جناب آقای دکتر ولی‌الله سیف
ریاست محترم بانک مرکزی

باسلام و احترام
به دنبال درج خبر کذب «دریافت مبلغ ۱۲۴ میلیارد تومان» توسط اینجانب از مؤسسه مالی اعتباری ثامن الحجج در روزنامه شرق در تاریخ ۲۶/۴/۱۳۹۷، با مدیرمسئول این روزنامه تماس گرفته و خواستار تکذیب خبر مندرج در ارتباط با خود شدم. به ایشان گفتم که این تکذیب نه فقط برای ۱۲۴ میلیارد که برای ۱۰۰، ۵۰، ۱۰ و حتی یک میلیارد تومان است. اطلاع یافتم که در منتشر کردن گزارش مذکور بین سردبیر و مدیرمسئول روزنامه شرق اختلاف وجود داشته است. در نهایت آقای مدیرمسئول که شرمنده و متأثر به نظر می رسید به اینجانب گفت که از «بانک مرکزی» به ما گفته‌اند این گزارش را منتشر کنید.

متعاقب انتشار این مطلب در روزنامه شرق، در فضای مجازی خبر کذب دیگری به نقل از برخی مقامات بانک مرکزی با سرعت بدین مضمون منتشر شد که به آقای متکی گفته شده این پول ها را برگردانید و ایشان گفته اند که این پول شخصی من است! اینها و برخی موارد دیگر دلایل نگارش این نامه به شماست.

جناب آقای سیف
در بانک مرکزی چه خبر است؟! این مقامات بانک مرکزی که ظاهرا بجای محفوظ داشتن دین خود، صرفا امضایشان محفوظ است در پشت پرده اشاعه این اکاذیب چه اهدافی را دنبال می کنند؟

از جنابعالی می خواهم ظرف روزهای آینده با ردیابی و پیگیری دو اتهام فوق نسبت به شناسایی این مقامات! و مجازات آنان و اعلام به افکار عمومی اقدام فرمایید. بدیهی است حق اینجانب در پیگیری حقوقی و تعقیب قانونی منتشرکنندگان چنین اکاذیبی محفوظ خواهد بود.

جناب آقای سیف
جنابعالی و آحاد مردم عزیز ایران از اینجانب به خاطر مسئولیت هایی که به برکت نظام جمهوی اسلامی برعهده داشتم شناخت اجمالی دارید اما لازم می بینم نکاتی را در این نامه برایتان بنویسم:
اینجانب فرزند پدری هستم که به شهادت هم‌شهریانم، کوهی از طلا و تلی از خاک در نگاه او تفاوتی با هم نداشتند.

اینجانب در تمام چهل سال گذشته علیرغم مسئولیت های وکالت مجلس، سفارت و وزارت حتی یک متر مربع زمین و یا یک متر مربع ملک مسکونی از دولت ها و نهادهای مختلف کشور نگرفته‌ام.

در سال ۱۳۶۵ وزیر وقت مسکن و شهرسازی مرحوم مهندس کازرونی طی نامه ای رسمی به اینجانب مصوبه هیأت زمین شهری تهران مبنی بر واگذاری قطعه زمینی در خیابان ملاصدرا را ابلاغ نمود که اینجانب طی یادداشتی ضمن تشکر اعلام کردم که نیازی به زمین تخصیص یافته ندارم و این در حالی بود که طی سالهای نمایندگی مردم در دوره اول مجلس شورای اسلامی و در آن زمان در تهران مستأجر بودم و هیچگونه ملکی نداشتم.

جناب آقای سیف
در یک جستجوی ساده توسط همکاران شما در تمامی بانک های دولتی و غیر دولتی کشور آشکار می شود که اینجانب طی چهل سال گذشته حتی یک ریال وام از هیچ بانکی دریافت نکرده ام.
در تمام سالهای خدمت و اشتغال در نظام جمهوری اسلامی از ۱۳۵۸ (اعاده به کار معلمی) تا ۱۳۸۹ (بازنشستگی از وزارت امور خارجه) در هیچ فعالیت اقتصادی شخصی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مشارکت نداشته ام.

اینجانب و نیز فرزندانم که مدارج تحصیلی عالیه را طی کرده اند از بورس خارج یا داخل کشور استفاده نکرده‌ایم. همسرم با مدرک دکترای داروسازی از دانشگاه تهران فرزند معلم شهیدی است که اساتید و متخصصین بسیاری شاگردان تحصیلی و تربیتی او هستند.

بیان مراتب فوق صرفا بیان افتخار و وابستگی اعتقادی به دولت (نظام) کریمه ای است که نیاکان ما در دعاهایشان آرزو می کردند و علما و خطبا و مبارزین ما حقانیت چنین نظامی را فریاد می زدند.

جناب آقای سیف
آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! بجای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده اند؟ به یاد عبارتی از مرحوم دکتر شریعتی افتادم که می گفت: همه چیز را گفتن برای نگفتن یک چیز!

مطالب گفتنی دیگری هست که بیان آنها را به فرصتی مناسب موکول می کنم.

توفیق جنابعالی را در مأموریت خطیری که به رسم امانت بر عهده شما گذاشته اند از خدای متعال آرزومندم.

خداوندا
ما به اسلام، امام راحل، ولایت و خدمت به ملت شریف و قهرمان ایران وفادار خواهیم ماند.
بنده خدا- منوچهر متکی
۲۸/۴/۱۳۹۷

ساده‌انگاری است که دست در جیبت بگذاری و با وزیر امور خارجه آمریکا قدم بزنی و بعد مشکلات حل شود/ کاری که حقوقدانان حزب الله کردند و دولت حقوقدان نمی تواند


نادر طالب‌زاده می‌گوید رسانه‌ در ایران انقلابی عمل نمی‌کند.
گروه سیاسی جهان نیوز: دی‌ماه امسال که فرابرسد، ۶۵ سالگی را به پایان می‌برد؛ مردی که در سال‌های عمرش همواره در پی تأکید بر این گزاره بوده که «رسانه باید متعهد باشد»آقای مستندساز سال‌هاست که از فروپاشی تدریجی آمریکا سخن می‌گوید. «نادر طالب‌زاده» امروز بیش از گذشته به فروپاشی آمریکا اعتقاد دارد و تأکید می‌کند که رسانه‌ها باید به طور جدی به این مسأله بپردازند. او حرف‌های مهمی درباره بایسته‌های «رسانه انقلابی» در دل دارد و نقدهای فراوانی نیز بر مدیریت فرهنگی و سیاسی کشور.

«راز» را خیلی‌ها به خاطر دارند. راز مجالی برای آزاد گفتن و آزاد اندیشیدن بود؛ برای افشای نقص‌هایی که شاید کم‌تر کسی جرأت به زبان آوردنشان را داشت. از این «رازها» در شخصیت طالب‌زاده بسیار است و چشم خیلی‌ها به برنامه‌هایی است که او دنبال کرده و می‌کند.
زندگی آقای مستندساز آن‌قدر پیچ و خم و فراز و نشیب دارد که می‌توان از آن مستند ساخت اما ما ترجیح دادیم که پرداختن به زندگی این استاد رسانه را به وقتی دیگر موکول کنیم و از اندیشه او بهره بگیریم.

به گزارش جهان نیوز، طالب‌زاده در گفتگویی که با مرات انجام داده، سخنان بسیار مهمی را با مخاطبان در میان می‌گذارد.

جناب آقای طالب‌زاده! شما ۸ سال قبل به برگزاری یک نشست ضدایرانی در آمریکا اشاره و تأکید کردید که طرح‌ریزی بسیاری از تصمیمات ضدایرانی در این نشست و نشست‌های مشابه آن صورت می‌گیرد. در آن مقطع شما تأکید می‌کردید که ما باید در این نشست‌ها حضور داشته باشیم و از آن‌ها بهره‌برداری کنیم. اکنون هشت‌سال از آن روزها می‌گذرد. آیا اصحاب رسانه ایرانی و نهادهای مسئول، چنان‌که باید و شاید به این نشست‌ها توجه می‌کنند؟
من ۸ سال قبل، در برنامه «راز» که از شبکه ۴ پخش می‌شد، به نشستی که سالانه توسط بنیاد دفاع از دموکراسی(FDD) برگزار می‌شد اشاره کردم؛ نشستی که در واقع یک لابی صددرصد تل‌آویوی در قلب واشنگتن بود. این نشست سه‌روزه را معمولا در یک هتل برگزار می‌کردند که مستقل جلوه کند اما در این نشست به ظاهر مستقل، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و ژنرال‌های اسرائیلی حضور پیدا می‌کردند.

وقتی سناتورهای آمریکایی برای صهیونیست‌ها خودشیرینی می‌کنند!
از سوی دیگر رقابتی میان سناتورها در جریان بود تا بتوانند در این نشست حضور یابند و برای لابی اسرائیل خودشیرینی کنند. روسای جمهور سابق آمریکا هم در این نشست حضور پیدا می‌کردند. معمولا عموم مردم آمریکا هم از این دست نشست‌های مفصل و پرطمطراق بی‌اطلاع هستند. در این سه روز افراد بسیاری سخنرانی می‌کنند و اتفاقا فیلم سخنرانی‌ها را هم در یوتیوب منتشر می‌کنند.

آیا ایران یک تهدید است؟
عنوان کنفرانس مذکور «تهدید ایران» بود. گویی این که ایران یک تهدید است یک امر مسلم برای شرکت‌کنندگان در این کنفرانس بود. آن‌ها می‌گفتند ایران هرروز آمریکا را تهدید می‌کند و می‌گوید پنتاگون را از زمین برخواهد داشت، به کاخ سفید حمله خواهد کرد و اسرائیل را با بمب اتم نابود خواهد کرد و البته اروپا هم از دست موشک‌های ایران در امان نیست، هریک از شخصیت‌های مهم سخنران در این نشست، به لیستی از اراجیف تحت عنوان تهدیدهای ایران اشاره می‌کردند.

فرصتی کم‌نظیر برای جمهوری اسلامی
این کنفرانس، یک فرصت کم‌نظیر برای جمهوری اسلامی ایران بود. لازم نبود ما در آن نشست حضور پیدا کنیم؛ همین که سخنرانی‌های آن نشست را ببینیم و ترجمه کنیم؛ اقدام درخوری است. اتفاقا آقای رضا داوری سردبیر سایت مشرق تمام آن سخنرانی‌ها را ترجمه کرده است و پَکی مشتمل بر سی‌دی‌های این سخنرانی‌های ترجمه‌شده را به مراکز تحقیقاتی مختلف و کتابخانه‌های ایران فرستاده است.

اجتماع شخصیت‌های مطرح ضدایرانی در یک نشست
نشست‌های مذکور پس از حادثه یازده سپتامبر تا کنون برگزار می‌شود. FDD اکنون به بررسی مراکز تحقیقاتی در ایران روی آورده است. مطرح‌ترین شخصیت‌های طرف مقابل، در قالب نشست‌های FDD و برای ارائه طرح‌های خود علیه ایران اجتماع می‌کنند؛ این اجتماع، اندیشیدن به طرح‌های ضدایرانی را برای ما آسان کرده است اما چرا ما از این نشست‌ها مطلع نمی‌شویم؟

وزارت خارجه چه می‌کند؟
دفتر ما در واشنگتن چه می‌کند؟ دفتر ما در سازمان ملل چه می‌کند؟ این‌ها هستند که باید در خصوص این نشست‌ها اطلاع‌رسانی کنند. وزارت خارجه ما چه می‌کند؟ مگر ما در وزارت خارجه، معاونت آمریکا و اروپا نداریم؟ چرا آن دفاتر و این معاونت از این دست نشست‌ها این‌قدر بی‌خبر هستند؟ چرا باید یک برنامه تلویزیونی این موضوع را افشا کند؟ در برنامه راز دست من باز بود و برنامه هم به طور زنده پخش می‌شد و من توانستم این موضوع را برای نخستین‌بار در کشور افشا کنم.
در آن برنامه با چند کارشناس آمریکایی هم ارتباط تصویری برقرار کردیم و درباره این نشست صحبت کردند. این آغاز کار بود. با این کار پنجره‌ای باز شد تا بنگریم که در این حوزه چقدر عقب هستیم. نه تنها درباره نشست مذکور بلکه درباره بسیاری از مسائل مشابه دیگر نیز عقب هستیم. بگذارید مثالی بزنم. ۱۲ سال قبل یکی از دوستانم قصد سفر به آمریکا داشت و از من برای مشاوره کمک می‌خواست.

ماجرای سفر به آمریکا و داده‌های تصادفی!
او برای من ویزای خبرنگاری گرفت و من هم به آمریکا سفر کردم. همین‌جا باید بگویم که من گرین‌کارت ندارم. شما با ویزای خبرنگاری می‌توانید تا زمانی که مشغول کار رسانه‌ای هستید در آمریکا بمانید. در آن سال من تصادفا به داده‌هایی دست پیدا کردم. از جمله به طور تصادفی در دو نشست حضور پیدا کردم و در هر دو جا موفق به فیلمبرداری شدم.

بسیاری از آمریکایی‌ها دروغ‌های ساخته شده علیه ایران را باور ندارند
نخست؛ نشستی در نیویورک برای رونمایی از کتابی درباره ایران بود. نویسنده این کتاب، فرد مشهوری به نام «اسکات ریتر» از همکاران «هانس بلیکس» در گروه بازرسان سازمان ملل بود. او کتابی به نام «Target Iran» نوشته بود. من شاهد بودم که در آن نشست هزاران نفر از اساتید دانشگاه‌های نیویورک در سالنی اجتماع کرده بودند؛ به طوری جایی برای نشستن در سالن نبود؛ حتی راه‌پله‌ها هم مملو از جمعیت بود. «اسکات ریتر» در آن نشست در خصوص دروغ‌هایی که درباره ایران می‌گویند سخنرانی کرد. از آن جمعیت انبوه می‌شد فهمید که چقدر مخاطب برای مقابله با دروغ‌پردازی وجود دارد.

بمب اتم ایرانی؛ دروغی که منافقین ساختند و صهیونیست‌ها پرداختند
اگر درباره کتاب «Target Iran» در اینترنت جستجو کنید، درمی‌یابید که «اسکات ریتر» در این کتاب می‌گوید این که می‌گویند ایران می‌خواهد بمب اتم بسازد و با آن اسرائیل را نابود کند یک کلک و دروغ بزرگ است؛ دروغ بزرگی که منافقین آن را ساخته و پرداخته‌اند. «ریتر» در همان ده صفحه نخست کتابش از نقش منافقین در ساختن این دروغ سخن می‌گوید و سپس نقش اسرائیلی‌ها در پردازش این دروغ را لو می‌دهد. در شبی که این کتاب رونمایی می‌شد من به زحمت توانستم از راه‌پله سالن بالا بروم و به سختی توانستم از آن نشست فیلمبرداری کنم. میهمان‌دار آن برنامه آقای «سیمور هرش» بود. «هرش» مطرح‌ترین روزنامه‌نگار افشاگر آمریکایی است.

چرا مردم ایران از این نشست‌ها خبردار نمی‌شوند؟
«سیمور هرش» در آن برنامه عهده‌دار مصاحبه با «اسکات ریتر» بود. پرسش من این است که آیا مردم ایران نباید از این نشست خبردار شوند؟ در آن زمان آقای غرقی مسئول دفتر ما در سازمان ملل بودند و به من گفتند که چنین محفل مهمی در فلان روز و فلان ساعت برپا می‌شود و فکر می‌کنم خوب است که تو بروی و ببینی چه آن‌جا چه خبر است.

بهره‌برداری از نشست‌های ضدایرانی به «روند» تبدیل نشده است
آقای غرقی آن روز محبت کرد و من به آن محفل رفتم. من در پایان آن نشست با «اسکات ریتر» مصاحبه‌ای داشتم که چندین‌بار از تلویزیون ایران پخش شد اما بهره‌برداری از این دست نشست‌ها در میان ما به یک «روند» تبدیل نشده است. محفلی که در واشنگتن برپا می‌شد؛ محفلی برای طراحی عملیات روانی، اقتصادی و نظامی علیه ایران بود. از همان سال‌ها می‌گفتند که ما باید ایران را تحت تحریم‌های اقتصادی قرار دهیم.

تنها نماینده آمریکایی که از سیاه‌نمایی اسرائیلی‌ها سخن می‌گفت
این مسائل تماما از زیر رادار ایران رد می‌شود. ما اساسا این مسائل را رصد نمی‌کنیم. مثال سوم من مربوط به «دنیس کوسینیچ» نماینده اوهایو در کنگره است. «کوسینیچ» تنها نماینده آمریکایی بود که معتقد بود ایران در مسائل هسته‌ای هیچ تقصیری ندارد و لابی اسرائیل است که در این زمینه سیاه‌نمایی می‌کند. «دنیس کوسینیچ» اتفاقا رابطه خوبی هم با آقای ظریف داشت.

آقای ظریف در گذشته با «کوسینیچ» در ارتباط بود و اطلاعاتی که لازم داشت در اختیار او قرار می‌داد. او رابطه خوبی با دفتر ما در نیویورک داشت و علیه دروغ‌هایی که درباره ایران می‌گویند، حرف می‌زد. چند سال قبل آقای «کوسینیچ» در سالنی در داخل کنگره آمریکا، پنلی با عنوان «آیا ایران تهدید است؟» گذاشته بود. او در آن پنل هفت هشت شخصیت از جمله یک سرهنگ آمریکایی و فردی از سازمان سیا را دعوت کرده بود.

بدون کارت ویژه وارد کنگره آمریکا شدم!
«کوسینیچ» برای پوشش خبری آن پنل از مطبوعات واشنگتن دعوت کرده بود. من هم به طریقی از برگزاری این پنل خبردار شدم و به طور شانسی توانستم وارد آن محفل شوم! من کارت مخصوص ورود به آن محفل نداشتم و شانسی که آوردم این بود که از من کارت نخواستند و فکر کردند که مثل دیگر مدعوین هستم. آن محفل سه چهار ساعتی طول کشید.

یک آمریکایی در تلاش برای جلوگیری از حمله به ایران
من پس از برگزاری پنل، مصاحبه‌ای با آقای «کوسینیچ» درباره این گزاره نادرست که «ایران تهدید است» انجام دادم. همه این وقایع مربوط به سال ۲۰۰۶ است. من به مدت شش‌ماه در آمریکا ماندم و مصاحبه‌ها و تحقیقات فراوانی انجام دادم. این برای من جالب بود که یک‌نفر در کنگره آمریکا می‌خواهد کاری کند تا حمله‌ای به ایران صورت نگیرد و درباره این کشور دروغ‌پردازی نشود.

جالب‌تر این بود که با وجود این که خبرنگارانی در آن محفل حضور یافته بودند، خبر برگزاری این پنل در روز بعد، کم‌ترین انعکاس را در رسانه‌های آمریکایی داشت و همه آن را سانسور کرده بودند. من این مثال‌ها را از زمان حضورم در آمریکا مطرح کردم تا ببینید چه کارهایی می‌توان انجام داد. اگر در آن زمان بیش‌تر جستجو می‌کردم حتما محافل دیگری را هم با این محتوا می‌یافتم.

کنفرانس افق نو؛ تنها مجال سخن گفتن ما با آزادیخواهان ضدآمریکایی
ما باید با محافل طراحی عملیات علیه ایران آشنا شویم. متأسفانه ما در رسانه‌های خود ذکری از این محافل نمی‌کنیم. سالانه چندین نشست به سود ایران و به ضرر ایران برگزار می‌شود اما نه وزارت خارجه در این ارتباط کاری می‌کند و نه رسانه‌ها. تنها جایی که ما می‌توانیم از آدم‌های بانفوذ آمریکایی که مخالف سیاست‌های آمریکایی هستند، حرف بزنیم، کنفرانس افق نو است.

یک خطای بزرگ: بهره‌برداری نکردن از اندیشه‌های ضدآمریکایی
شخصیت‌های بسیاری در قالب این کنفرانس به ایران می‌آیند و یک هفته در کشور ما برنامه دارند. در این یک هفته، خبرنگاران، جوانان و اساتید ما فرصت می‌کنند که با آن‌ها سخن بگویند. آن‌ها در تلویزیون هم برنامه دارند. به جز کنفرانس افق نو، هیچ برنامه دیگری برای بهره‌برداری از اندیشه‌های این افراد وجود ندارد و این یک خطای بزرگ است.

تحریم‌ها چنان‌که پیش‌بینی می‌کردیم اتفاق افتاد
دشمنان همواره علیه ایران در حال طراحی هستند و ایران اسلامی دشمن بزرگ آمریکایی‌هاست. ما قبلا هم می‌گفتیم که دشمنان برای وارد کردن فشار بر ایران و تحریم کشور ما جدی هستند اما کسی توجهی نمی‌کرد و اکنون کار را به جایی رسانده‌اند که آمریکایی‌ها برنامه‌های خود را با سهولت بیش‌تری دنبال می‌کنند. تحریم‌ها چنان‌که پیش‌بینی می‌کردیم اتفاق افتاد و ما را ضعیف کرد.

دولت واقعا به غرب باور داشت
شرایط به گونه‌ای است که شما مجبورید کوتاه بیایید! ما در ایران با دولتی طرف هستیم که به دنبال تحلیل این مسائل نیست. اکنون که برجام به شکست منجر شده است، دولت قدری متواضع‌تر شده است اما پیش‌تر گویا واقعا به غرب باور داشتند و دولت‌های غربی را حیله‌گر نمی‌دانستند. آن‌ها گمان می‌کردند که می‌توان با غرب، متمدنانه و دیپلماتیک صحبت کرد در حالی که ابدا این‌گونه نیست.

رژیم چنج؛ هدف اوباما و ترامپ
اگر تنها و تنها کنفرانس FDD را رصد کنید درمی‌یابید که تمام نقشه‌های دشمنان معطوف به نابودی ایران است. سایکولوژی آمریکایی‌ها برای ایران Regime Change است. این ایده هرگز تغییر نکرده است. در دوره اوباما هم هدف همین بود و اکنون هم هدف همین است. اوباما هم می‌گفت تمام گزینه‌ها روی میز است. همه گزینه‌ها روی میز است یعنی حتی گزینه حمله اتمی هم روی میز است.

تصور حل کردن مسائل با «قدم زدن»؛ ساده‌انگاری بود
اهداف آمریکایی‌ها هرگز تغییر نکرده است؛ پس این ساده‌انگاری است که شما دست در جیبت بگذاری و با وزیر امور خارجه آمریکا قدم بزنی و تصور کنی که این راه‌حل مسائل است. اکنون جان کری هیچ‌کاره است و دائما به سخره گرفته می‌شود. او در رادار مطبوعات آمریکا دیده نمی‌شود. «کری» ۷۰۰ میلیون‌دلار در بانک خودش دارد و راحت زندگی‌اش را می‌گذراند! کسی که باخت ما بودیم.

تا زمانی که اسرائیل وجود دارد...
ما بازنده بودیم که فکر می‌کردیم این‌ها آدم‌اند! آمریکایی‌ها توطئه‌گرند و نابودی ما هدف اصلی آن‌هاست. این گزاره یک کد مهم است که «تا زمانی که اسرائیل وجود دارد، برنامه دشمنان برای ما معطوف به نابودی است» تا زمانی که اسرائیل وجود دارد، رابطه دشمنان با ما در این خلاصه می‌شود که «ایران نباشد!» یا همان Regime Change. آن‌ها می‌خواهند توان دفاعی ما را هم محدود کنند.
دشمنان نمی‌خواهند ما موشک داشته باشیم و اگر این دست خواسته‌های دشمنان در ایران انعکاس پیدا نکند، هیچکس حساس نخواهد شد. در حالت خوشبینانه متأسفانه ۹۵ درصد از گردهمایی‌هایی که ضد ایران یا به سود ایران برگزار می‌شود، سانسور شده است. ما نتوانسته‌ایم نتایج این گردهمایی‌ها را به ملت خود نشان بدهیم تا آگاه شوند.

 آنچه که شما به آن اشاره کردید، مربوط به مرحله پیشگیری است و سمت و سوی انتقادها در این حوزه بیش‌تر متوجه رسانه است اما مسأله مهم‌تر آن است که حتی وقتی تصمیمات اتخاذشده در این گردهمایی‌ها به مرحله اجرا گذاشته می‌شود ما شاهد اقدامات درخوری از سوی نهادهای حاکمیتی نیستیم. به طور مثال وقتی ما توسط یک دادگاه آمریکایی به اتهام دست داشتن در حادثه ۱۱ سپتامبر محکوم می‌شویم و شما اعلام می‌کنید که دولت باید به سرعت اقامه دعوا کند؛ هیچ توجهی به این مسأله نمی‌شود. این همه بی‌توجهی را یک غفلت تاریخی بدانیم یا یک روند متعمدانه؟
من با بدبینی کامل می‌گویم که این یک روند عمدی است. ما به چه زبانی در اخبار تلویزیون بگوییم که یک دادگاه کوچک در نیویورک ما را به دست داشتن در ماجرای ۱۱ سپتامبر متهم کرده است و ما باید عکس‌العمل نشان بدهیم؟ گویی ما حتی نمی‌خواهیم در این‌باره حرف بزنیم! اگر من به این موضوع اعتراض نمی‌کردم، هیچ‌کس چیزی نمی‌گفت. حرف ما این بود که لااقل این موضوع را به بحث بگذارید تا موافقان و مخالفان پاسخ دادن به این اقدام آمریکا حرف‌هایشان را بزنند.

اتهام‌زدایی حزب‌الله از خود با کمک یک تیم بزرگ حقوقی
برخی در وزارت خارجه معتقد بودند که باید جواب آن‌ها را در همان دادگاه آمریکایی داد و عده‌ای می‌گفتند نباید آن‌ها را به رسمیت بشناسیم. من معتقدم دیدگاه دوم کاملا اشتباه است. حزب‌الله این کار را نکرده است. وقتی این اتهام را به حزب‌الله لبنان وارد کردند، آن‌ها یک گروه بزرگ حقوقی را در نیویورک برای پیگیری این موضوع تعیین کردند.

آمریکایی‌هایی که حاضر بودند به نفع ایران شهادت بدهند!
وقتی یک قاضی احمق ما را محکوم می‌کند ما باید پاسخ بدهیم. ما حتی از پاسخ دادن لفظی هم اجتناب می‌کنیم! این در حالی است که آن‌ها ۶ میلیارد دلار مدنظرشان را به هر طریق ممکن از اموال ایران می‌کَنند! مسأله مهم‌تر این است که تعدادی از آمریکاییان بنام در آن مقطع اعلام آمادگی کردند که در دادگاه حاضر می‌شوند و درباره یازده سپتامبر صحبت می‌کنند.

15هزار میلیارد به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یک تصمیم خطا 15 هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور ضربه زد گفت: صمیم دولت در تعیین نرخ ارز یک تصمیم اشتباه فاحش اقتصادی بود.
15هزار میلیارد به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد
به گزارش جهان نیوز، محمدرضا پورابراهیمی امروز صبح در نشست تخصصی قرارگاه شهید احمدی‌روشن بسیج دانشجویی استان کرمان با موضوع مالیات بر سرمایه با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور محصول چند عامل است اظهار داشت: عامل اول آن ساختار اقتصادی کشور است که باید اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه سهم نفت در بودجه عمومی کشور باعث شده دشمن بر کشور فشار بیاورد، افزود: کشور ما نفت‌خیز است و قبل از انقلاب موضوع مالیات جایی در بودجه نداشت اما با تحریم‌های که علیه کشور ما اعمال شد که بعضا تحریم‌های فلج‌کننده نیز نام گرفت دولت مجبور شد سهم نفت در بودجه عمومی کشور را کاهش بدهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عامل بعدی ساختار اقتصادی، سهم دولت در اداره دولت است افزود: در هیچ جای دنیا دولت‌ها مستقیم وارد نمی‌شوند و اداره امور اقتصادی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما اجرای اصل ۴۴ ظاهری انجام شد اما واقعیت چیز دیگری است بیان کرد: به عنوان مثال شرکت ملی مس سال ۸۵ در دستور کار واگذاری قرار گرفت و حدود ۶۰ درصد این شرکت واگذار شد.

پورابراهیمی با بیان اینکه امروز شرایط این شرکت به‌گونه‌ای شده که ۴۰ درصد دست سهام عدالت است و اصلا مشخص نیست سهام عدالت توسط چه کسانی اداره می‌شود و پاسخگو هم نیستند، افزود: ۱۵ درصد در اختیار صندوق بازنشستگی مس است که رئیس آن را مدیرعامل مس تعیین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵ درصد سهام خرد دست مردم است و اداره شرکت مس به مراتب بدتر از گذشته شده است بیان کرد: حداقل قبلا وزیر پاسخگو بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز وزیر رفاه متولی اقتصاد ایران است گفت: چند روز پیش وزیر نفت اعلام کرد که تنها وزیری که پتروشیمی و پالایشگاه ندارد من هستم.

دولت فرانسه باید پاسخگو باشد
وی با اشاره به اینکه سوءتدبیر و عدم مدیریت اقتصادی از دیگر مشکلات ساختار اقتصادی کشور است افزود: در زمان جنگ فرمانده خودساخته بود و در این زمینه مهارت کامل داشت امروز هم فرمانده اقتصادی نیز باید تخصص لازم را داشته باشد و اگر اینگونه نباشد می‌شود تصمیم دولت در تغییرات ارزی که برای کشور به‌شدت مشکل‌آفرین شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه دشمن اتاق جنگ اقتصادی تشکیل داده و قصد براندازی نظام اسلامی را دارد و رسما منافقان را در فرانسه جمع کردند و برای براندازی نظام برنامه‌ریزی می‌کنند افزود: در صحن علنی مجلس گفتم سفیر فرانسه باید از کشور اخراج شود و دولت فرانسه پاسخگو باشد.

کسی که دو واحد اقتصادی خوانده باشد چنین تصمیم اقتصادی نمی‌گرفت
وی با اشاره به اینکه امروز اگر کسی دو واحد اقتصادی خوانده باشد این تصمیم ارزی را نمی‌گیرد تصریح کرد: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز یک تصمیم اشتباه فاحش اقتصادی بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز وضعیت نظام بانکی ما یک عامل اصلی التهابات در کشور شده است و هنوز تحریم‌ها شروع نشده که مشکلات را به تحریم‌ها ربط می‌دهند گفت: باید بانک‌هایی که داشتیم سر و سامان می‌دادیم و تاکید رهبری نیز ساماندهی بانک‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه با یک تصمیم خطا ۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور ضربه زد افزود: در تغییر نرخ ارز نیز به دولت گفتیم که باید برای بازار ثانویه نرخ ارز جداگانه تعیین کرد که قبول نمی‌کرد.

افزایش ۳۰ درصدی واردات
پورابراهیمی با بیان اینکه این تصمیم در حوزه ارزی باعث شد که تقاضای واردات نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش پیدا کند گفت: رهبری تاکید بر طراحی ریشه‌ای و تهیه نقشه راه برای رفع مشکلات اقتصادی دارند نه اینکه دولت مقطعی کارهایی را انجام بدهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در دنیا قلدری می‌کند و ادبیات بسیار سخیفی دارد و تمام تلاش خود را برای نابودی نظام اسلامی به کار بسته است بیان کرد: در جریان تحریم‌های اخیر بیش از ۳۵۰ نفر به استخدام در آورده که شرکت‌های ما را رصد کنند تا جلوی مبادلات اقتصادی ما در دنیا را بگیرند.

وی افزود: ما نیز دستمان خالی نیست و نگران تحریم‌های خارجی نیستیم و با هر نقشه‌ای که دشمن طراحی کند ما قابلیت خنثی کردن آن را داریم اما نگران تصمیمات اقتصادی داخلی کشور هستیم.
 
منبع: تسنیم

بستن