گروه خبری سیاسی

سرداررمضان شریف:جنگ امروزدشمن اقتصادی است


سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به آینده است، گفت: جنگ امروز دشمن علیه کشور جنگ اقتصادی است.
سرداررمضان شریف:جنگ امروزدشمن اقتصادی است
به گزارش جهان نیوز، سردار رمضان شریف عصر چهارشنبه در گردهمایی رزمندگان تبلیغات دفاع مقدس با اشاره به اینکه دشمن به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به آینده است، اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا مردم را مقابل همدیگر قرار دهد.

وی عنوان کرد: ۹۰ درصد خوراک اطلاعاتی جنگ روانی دشمن از داخل تامین می شود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن از هر حادثه برای ایجاد جنگ روانی استفاده می کند، بیان کرد: باید در مقابل جنگ روانی دشمن ایستاد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از هر حادثه ای در راستای اهداف شوم خود استفاده می کند، بیان کرد: دشمن در حادثه برخورد اتوبوس با نفت کش در سنندج بهره گیری کرده است و بیان کرده است که راننده نفتکش عراقی بوده است و  این راننده می خواسته است که سوخت به عراق ببرد که دادستانی به صراحت این خبر را تکذیب کرده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن  با بیان این مورد می خواهد القا کند که ایران در عراق حضور دارد.

اقتدار کشور مرهون رشادت ها و ایثارگری های شهدا در هشت سال دفاع مقدس است
وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی بیش از گذشته مقتدر شده است، بیان کرد: اقتدار امروز کشور مرهون رشادت ها و ایثارگری های شهدا در هشت سال دفاع مقدس است.
وی بیان کرد: شهدای انقلاب اسلامی با گذشتن از خون خود موجب عزت و اقتدار امروز کشور شده اند.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: جنگ امروز استکبار جهانی در مقابل کشور جنگ اقتصادی است.

وی بیان کرد: دشمن اقتصاد کشور را هدف قرار داده است و به دنبال این است که از این طریق به اهداف شوم خود جامعه عمل بپوشاند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران مستحکمتر از آن است که با جنگ روانی دشمن دچار خدشه شود.

منبع: مهر

چرا دولت از نظر مجمع تشخیص عصبانی است؟


این قانون صراحتا اعلام میدارد که مجمع تشخیص وظیه دارد تا نسبت طرح ها و لوایح مجلس، با سیاست های کلی نظام را بررسی کند و در صورت مغایرت آنها با سیاست های کلی نظام به مجلس شورای اسلامی اعلام کند و در صورت تایید آن در مجلس، شورای نگهبان می تواند مظابق با اختیارات و وظایف خود بر اساس نظر مجمع تشخیص عمل کند.
چرا دولت از نظر مجمع تشخیص عصبانی است؟
به گزارش جهان نیوز، هنوز یک ماه از دیدار رهبرانقلاب با نمایندگان مجلس و مخالفت علنی ایشان با  FATFنمی گذرد که پافشاری دولتی ها و برخی نمایندگان بر این موضوع باعث شده که هنوز پیوستن به این معاهده خطرناک از دستور کار مسئولین کشور خارج نشده است.
 
به گزارش رجانیوز؛ دو روز قبل (سه شنبه ۹۷/۴/۲۶) مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به شورای نگهبان نظر تخصصی خود در خصوص لوایح چهارگانه را اعلام کرد. در این نامه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده اند که تصویب این لوایح منجر به شناسایی فعالیت های اقتصادی ایران و تحریم بیشتر می شود. به بیان دیگر کنوانسیون پالرمو و سایر بندهای مورد درخواست گروه FATF در جهت شناسایی دقیق فعالیت‌های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی صورت می‌گیرد که در مرحله بعد مورد هدف تحریم و فشار دشمن قرار گیرند، در حالی‌ که در شرایط تحریم، پذیرش تعهدات مندرج در این کنوانسیون و شروط گروه اقدام FATF به‌معنای تسلیم شدن در برابر خواست‌های مخرب نظام سلطه در حوزه اقتصادی خواهد بود.
 
این نامه در استدلال‌های خود ثابت می کند که تصویب این لوایح مغایر با امنیت ملی وسیاست های کلی کشور است. همین امرباعث شد تا دولتی ها بدون اشاره به محتوای متقن آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام حمله کنند.
 
حسینعلی امیری معاون پارلمانی حسن روحانی اولین فرد دولتی بود که به این مهم واکنش نشان داد. امیری به روزنامه دولتی ایران گفته است طبق قوانین ایران، مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌تواند به شورای نگهبان نظر مشورتی بدهد. امیری گفته است نیازی به چنین اظهارنظری از سوی مجمع نبود و ورود مجمع به این مساله را یک اتفاق جدید خوانده است!
 
محمود واعظی، رئیس دفتر روحانی هم به برچسب زدن به مجمع تشخیص پرداخت و گفت: بخش‌هایی از مطالبی که مطرح شده، ارتباطی به مجمع تشخیص ندارد و مربوط به شورای عالی امنیت ملی است. فکر می‌کنم کار عجولانه‌ای شده و پخته نبوده است!   واعظی در حالی می گوید که شورایعالی امنیت ملی مسئول چنین امری است که قبلا این شورا هم تکلیف FATF را مشخص کرده بود.
 
نکته جالب اینجاست که مجمع تشخیص مصلحت نظام دقیقا با عمل به ابلاغیه «مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» که در تاریخ ۲۲/۲/۹۳ توسط رهبرانقلاب صادر شده بود چنین نظر کارشناسی را داده و در صورتی باید به مجمع انتقاد وارد می شد که این نهاد در قبال چنین قانون مهمی سکوت می کرد.
 
علت قانونی ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام
اصل ۱۱۰ قانون اساسی تعیین سیاست‌های کلی نظام و نظارت بر حسن اجرای آنها را از وظایف رهبری برشمرده است. وظیفه نخست در سالیان گذشته به اعتبار جایگاه مستشاری مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام گرفته است تا آنجا که تاکنون بالغ بر ۳۴ مورد سیاست‌های کلی تدوین و پس از تایید، توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.
 
اما نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام وظیفه جدیدی است که رهبرانقلاب در تاریخ ۹۳/۲/۲ برعهده بازوی مشورتی خود گذاشته است. این وظیفه مهم در چند سال گذشته کمتر به آن توجه شده است. اما پس از فوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و در دوره ریاست جدید مجمع برای اولین بار کمیته ای خاص برای پیگیری چنین مهمی تشکیل شد تا قانون رسمی کشور روی زمین نماند. شاید به دلیل ناآشنایی دولتی ها با این وظیفه مجمع تشخیص و مغفول ماندن آن در سال های گذشته است که نماینده پارلمانی دولت آن را به عنوان «اتفاق جدید» معرفی می کند.
 
در ماده هفتم متن ابلاغیه رهبرانقلاب آمده است: «رئیس مجلس شورای اسلامی موظف است پس از اعلام وصول طرح‌ها و لوایح در مجلس، نسخه‌ای از آن را برای اطلاع مجمع ارسال کند. همزمان با بررسی طرح‌ها و لوایح به‌خصوص قانون برنامه، قانون بودجه و تغییرات بعدی آنها در مجلس شورای اسلامی، کمیسیون نظارت مجمع نیز محتوای آنها را از نظر انطباق و عدم مغایرت با سیاستهای کلی مصوب و بررسی می‌کند، کمیسیون نظارت مواردی را که مغایر یا غیر منطبق (حسب مورد) با سیاستهای کلی می‌بیند به شورای مجمع گزارش می‌کند. در صورتی که مجمع هم مغایرت و عدم انطباق را پذیرفت، نمایندگان مجمع موارد مغایرت و عدم انطباق (حسب مورد) را در کمیسیون‌های ذیربط مجلس مطرح می‌کنند و نهایتاً اگر در مصوبه نهایی مجلس مغایرت و عدم انطباق باقی ماند، شورای نگهبان مطابق اختیارات و وظایف خویش براساس نظر مجمع تشخیص مصلحت اعمال نظر می‌کند.»
 
این قانون صراحتا اعلام میدارد که مجمع تشخیص وظیه دارد تا نسبت طرح ها و لوایح مجلس، با سیاست های کلی نظام را بررسی کند و در صورت مغایرت آنها با سیاست های کلی نظام به مجلس شورای اسلامی اعلام کند و در صورت تایید آن در مجلس، شورای نگهبان می تواند مظابق با اختیارات و وظایف خود بر اساس نظر مجمع تشخیص عمل کند. 
 
حالا مجمع تشخیص مصلحت نظام همزمان با شورای نگهبان لوایح چهارگانه را بررسی کرده و در خصوص لوایح تصویب شده در مجلس یعنی «الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو» و نیز «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» نظر کارشناسی خود را به شواری نگهبان داده است.
 
اما دولتی‌ها یا بی توجه به ماده هفتم ابلاغیه و یا در جهت سیاست های غرب گرایانه ۵سال گذشته درصدد هستند تا به قیمت تناقض لوایح با امنیت ملی و سیاست های کلی بر تصویب آنها اصرار ورزند و حتی به نهادهای قانونی کشور حمله کنند و وظایف آنها را زیر سوال ببرند.
 
گفتنی است رهبر معظم انقلاب در زمینه معاهدات و کنوانسیونهای بین المللی در دیدار با نمایندگان و رئیس مجلس شورای اسلامی گفتند: این معاهدات ابتدا در اتاقهای فکر قدرتهای بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولتهای همسو یا دنباله رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‌المللی می‌گیرد به‌گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‌دهند که مثلاً ۱۵۰ کشور پذیرفته اند شما چطور آن را رد می کنید؟
 
رهبر انقلاب همچنین در تبیین راه صحیح برخورد با این گونه کنوانسیونها افزودند: همانگونه که درباره «برخی کنوانسیونهای بین‌المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانونگذاری کند. ایشان افزودند: البته ممکن است برخی مفاد معاهدات بین المللی خوب باشد اما هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیونهایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها آگاه نیستیم یا می‌دانیم که مشکلاتی دارند.

ناگفته‌های جذاب هکر پیج «مریم رجوی»


صفحه مریم رجوی را که زدم حس می‌کردم این اتفاقات بیفتد و تماس و پیام‌های مشکوکی برای من ارسال شد.
ناگفته‌های جذاب هکر پیج «مریم رجوی»
به گزارش جهان نیوز، صفحه مریم رجوی را که زدم حس می‌کردم این اتفاقات بیفتد و تماس و پیام‌های مشکوکی برای من ارسال شد.

۷ تیر ۱۳۶۰ بر اثر انفجار یک بمب نیرومند در مقر حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی به شهادت رسیدند؛ آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی، رییس وقت دیوان عالی کشور و بیش از ۷۰ نفر از مقامات و چهره‌های برجسته سیاسی از جمله چهار وزیر، چند معاون وزیر، ۲۷ نماینده مجلس و جمعی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در جریان انفجار مقر اصلی این حزب به شهادت رسیدند.
این حادثه توسط گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق (سمخا) رخ داد.

آمار کشتار مردم بی گناه ایران در دهه اول انقلاب توسط تروریست‌های مجاهدین خلق، به ۱۷۰۰۰ (هفده هزار) نفر می‌رسد. این گروهک تروریستی مسئول به شهادت رسیدن نیرو‌های خدومی از این نظام مانند شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، طالقانی، دستغیب، مدنی، صیادشیرازی و... است.

در آن زمان حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی تولیت آستان قدس رضوی، مسئول رسیدگی به پرونده مسببان قتل عام ۱۷۰۰۰ ایرانی شد.

پرده دوم؛ مسیح علینژاد کیست؟! معصومه علی‎نژاد قمی، معروف به مسیح علی‎نژاد در سال ۱۳۵۵ در بابل متولد شد. او روزنامه‎نگاری را از سال ۱۳۷۸ با روزنامه همبستگی آغاز کرد و بعد از آن با ایلنا همکاری کرد. از او در روزنامه‎های شرق، بهار، وقایع اتفاقیه، هم‎میهن و اعتماد ملی نیز نوشته‎هایی منتشر شده است.

اقدام ?‏مسیح علی نژاد برای دزدی اسناد محرمانه مجلس شورای اسلامی (دوره هفتم مجلس که باعث اخراجش از مجلس شد) هنگامی که خبرنگار ایلنا بود علی‌نژاد را طعمه خوبی برای سرویس جاسوسی انگلیس قرار داد تا از وی جاسوسی خوب تربیت کند، لذا از همان زمان بود که وی به دام MI۶ افتاد و الحق مورد مناسبی برای این سرویس جاسوسی برای فعالیت علیه ?‏ایران بود.

علینژاد پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم و با فراخوان رسانه‌های معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی، مانند صدای آمریکا، رادیو فردا، بی‎بی‎سی، گویانیوز، روز نت، رادیو زمانه و... از ایران فرار می‌کند و فعالیت‌های خود را علنی و به تشکیل کمپین‌های ضد دینی و توهین به شعائر اسلامی می‌پردازد.

فرمان امام خامنه‌ای درباره کار کردن به شکل «آتش به اختیار»
رهبر انقلاب در دیدار رمضانی با دانشجویان، آن‌ها را به تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه توصیه نمودند. ایشان در ضمن این بحث فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار.»

چندی پیش خبری در فضای مجازی مانند بمب صدا کرد و آن هک شدن صفحه اینستاگرام مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین بود. این خبر انقدر مهم بود و آنقدر برای منافقین تکان دهنده و سخت آمد که تقریباً تمامی فعالان فضای مجازی به آن اشاره کرده و از آن به عنوان خبر خوش برای تمامی مردم ایران یاد کردند.
آرمین راد، جوانی ۲۸ ساله است که با استعانت طلبیدن از ائمه اطهار و به خصوص سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و با اطاعت از فرمان آتش به اختیار امام خامنه‌ای دست به هک این صفحه زد.

در ادامه مشروح مصاحبه با آرمین راد را مشاده می‌کنید.

تا به حال به خاطر کار‌هایی که انجام می‌دهید از جایی حمایت می‌شوید؟

من نیاز به هیچ هزینه‌ای ندارم. بار‌ها گفتم به خون پاک سیدشهدا قسم من یک هزار تومانی بابت هزینه‌هایی که انجام دادم از هیچ سازمانی نگرفتم و نخواهم گرفت. زمانی بود که من بیماری چشمی داشتم به اندازه‌ای که چشم‌های من به حد کوری رسیده بود. از امام حسین خواستم که چشمان مرا به من بازگرداند و من شفا گرفته دست توانای سیدالشهدا هستم.

آن موقع بود که راهم را عوض کردم. قبل از این من خیلی بی تفاوت بودم. یک حاج آقایی دو سال پیش یه من گفت: آرمین تو استعداد فعالیت در فضای مجازی را داری و می‌توانی با کسانی که به امام حسین و شیعیان توهین می‌کنند برخورد کنی. اول از انجام کار امتنا کردم، اما یک خواب سرنوشت من راعوض کرد. یک شب خواب دیدم مرده بودم. خیلی تشنه بودم و هرقدر درخواست آب می‌کردم، به من آبی نمی‌دادند. یک نفر گفت: مگر تو در دنیا کمک ما کردی که اینجا به تو آب بدهیم؟
صبح آن روز که بیدار شدم با همان حاج آقا که پیشنهاد فعالیت در فضای مجازی را به من داده بود تماس گرفتم و خواب شب قبلم را برای ایشان تعریف کردم و بعد از آن هر دوی ما شروع به گریه کردیم. من همان جا عهد بستم و گفتم یا امام حسین من از این لحظه هر استعداد و تخصصی که دارم در راه شما و فضای مجازی استفاده می‌کنم و تاکنون بیش از سه هزار صفحه هتاک به اهل بیت و شیعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در اینستاگرام بستم.

از هک کردن صفحه مریم رجوی برای ما بگو و اینکه اتفاقی برای تو پیش نیامد؟
صفحه مریم رجوی را که زدم حس می‌کردم این اتفاقات بیفتد و تماس و پیام‌های مشکوکی برای من ارسال شد. آن‌ها میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند که مسیح علی نژاد شب شهادت امام صادق کلیپ هتاکانه منتشر کند. من تمام پیچ‌هایی که این کلیپ را منتشر کردند را زدم.

از جایی پیشنهاد کار به شما شده است؟
دوست ندارم برای جایی کار کنم دوست دارم خودم باشم برای کشور و دینم تک و تنها کار کنم. خیلی از سازمان‌ها دوست دارند برایشان کار کنم، ولی واقعا همان چیزی که اکثر ارگان‌ها می‌خواهند را انجام می‌دهیم، ولی دوست نداریم سازمان یافته باشم. من هکر کلاه سفید هستم اگر مردم نقص امنیتی داشته باشند مثل هکر‌های کلاه مشکی به آن‌ها ضربه نمی‌زنم یا اطلاعاتشان را فاش نمی‌کنم. هکر‌های کلاه سفید وظایفی دارند که آن هم کمک به مردم است.

آیا از خارجصفحه سلطنت طلبان را هم زده بودی. درست است؟ از کشور هم پیشنهاد کار داشته‌اید؟
از خارج از کشور خیلی پیشنهاد داشتم از همان کسانی که چشم به این آب و خاک دارند خیلی پیشنهاد داشتم پیشنهاد با هزینه‌های بالا. شاهین نجفی از من خواست در آلمان در کنارش باشم. من جواب گفتم انقدر بدبخت نشدم که بیایم در جوار تو باشم.

از هک صفحه عرب اسپرت برای ما بگویید و اتفاقات پیرامونی که در آن موضوع پیش آمد.
هک پیج عرب اسپورت را شش ماه کار کردم تا توانستم بگیرم. پیجی با یک میلیون دنبال کننده. آن‌ها پرچم مقدس ایران را آتش زدند. من خیلی به غیرتم برخورد می‌دانستم که این خبر هم در دنیا صدا می‌کند. صفحه آن‌ها را گرفتم پرچم ایران را در آن زدم و نوشتم که هیچ وقت برای ایران و ایرانی شاخ نشوید یا علی. هنوز نزدیک سه ماه از این داستان گذشته با خرج کردن میلیون‌ها دلار و هکر‌های روسی و چینی نتوانستند صفحه را از دست من خارج کنند. استوری جنجالی گذاشتم با این موضوع که ما لر‌ها با کسی شوخی نداریم. به آن‌ها گفتم تلاش شما با پرداخت میلیون‌ها دلار به هکر‌های مختلف روسی برای پس گرفتن پیج تان بی فایده است، از ورزشکاران ایرانی عذرخواهی کنید که پیجتان را باز کنم.
 
من صفحه سلطنت طلبان را با ۴۰۰ هزار دنبال کننده را زدم. در روز عاشورا آیینی به نام گل مالی در بین لر‌ها وجود دارد. آن‌ها با تمسخر این آیین به سیدالشهدا و تمامی قوم لر توهین کردند. آن صفحه را با اینکه امنیت بالایی داشت، در ۵ هک کردم. اول زیارت عاشورا را در پیج گذاشتم. در پست بعد گفتم من یک لر هستم. دشمنان این آب و خاک بدانند کشور و انقلاب ما جوان‌هایی دارد هر چند تیپ ما به حزب اللهی‌ها نخورد، اما ما پشت انقلاب و نظام هستیم.

اگر می‌خواستی با سازمان کار کنی، با کدام سازمان کار می‌کردی؟
دوست دارم با سپاه هم همکاری کنم، خیلی سپاه را دوست دارم.

نظر شما درباره هکر‌های ایرانی چیست؟
اگر یادتان باشد یک بار رادیوی اسرائیل توسط بچه شیعه‌ها هک شد و در آن اذان پخش شد. واقعا ما ایرانی‌ها خودمان را دست کم گرفته ایم، ما خیلی قدرت داریم. ایران هکر‌هایی دارد که هیچ جای دنیا ندارد حتی این هکر‌ها در امریکا هم پیدا نمی‌شوند. ترامپ خیلی از هکر‌های ایرانی می‌ترسد و تنها ترس اصلی ترامپ از هکر‌های ایرانی است. اکثر مجله‌های هکری و اکثر سایت‌ها نوشتند همیشه از هکر‌های ایرانی می‌ترسند. اگر شرکت اینستا تیک وریفای را مد نمی‌کرد الان ترامپ صفحه‌ای در اینستا نداشت.

مکتب عاشورا در کار‌ها و حرکت خود را تا چه اندازه‌ای می‌بینید؟
انی سلمن لمن سالمکم شعار زندگی من بوده و درس از مکتب عاشورا گرفته ام. یک روز با یک مسیحی در مورد روز عاشورا صحبت می‌کردم. برای او توضیح می‌دادم که بر سر امام ما چه آوردند و قرار بود او شیعه شود. این خاطره بد هیچ وقت از یاد من نمی‌رود. من او را راهنمایی کردم. آن مسیحی تحقیق کرده بود و اولین چیزی که با سرچ زدن شیعه دیده بود سایت‌های قمه زنی بالا آمده بودند و من ناراحت شدم از این که چرا باید ما در دنیا با این که همه شیعه هستیم همه دوستمان دارند، این همه دلمان پاک است، چرا باید این طوری به عنوان تروریست معرفی شویم؟

از ارادت خود به امام خامنه‌ای گفته بودید. آیا مورد خاصی در این باره هست که برای ما بگویید؟
یک روز به حاج آقا بی‌آزار تهرانی گفتم «حضرت آقا خیلی مظلوم هستند، خیلی قلبشان را می‌شکنند من نمی‌توانم به چشم ببینم رهبر این مملکت که واقعا مدیونش هستیم اینقدر مظلوم باشد اینقدر در مجازی به ایشان بی‌احترامی کنند، ببینم کاری بتوانم بکنم و نکنم». واقعا حضرت آقا را خیلی دوست دارم. تنها درخواستم از مسئولین کشور بابت کار‌هایی که کردم فقط این است که حضرت آقا را یک روز از نزدیک زیارت کنم. خیلی دوستشان دارم، حضرت آقا عشق و الگوی زندگی من هستند. بعد از سید الشهدا و بعد از مکتب عاشورا من از حضرت آقا خیلی درس گرفتم تا پای جانم هم پای ایشان هستم.

گفتید از حضرت آقا درس گرفتید. مشخصاً چه درسی را‌ای ایشان گرفتید؟
حضرت آقا هیچ وقت زیر بار حرف زور نمی‌روند. این اخلاق و منشی است که سید الشهدا داشتند هیچ وقت زیر بار زور نمی‌رفتند. واقعا این اخلاقشان را دوست دارم خیلی این اخلاق حضرت اقا من را جذب خودشان کرد. واقعا افتخار می‌کنم به کشورم که چنین رهبری دارد.

از سیدالشهدا و مکتب ایشان سخن گفتید. آیا تا به حال به کربلا مشرف شده‌اید؟
(سکوت کوتاهی می‌کند، اشک درون چشمانش حلقه می‌زند و با صدای لرزان پاسخ می‌دهد) خیلی دوست دارم کربلا برم، شاید قسمت نشده که کربلا بروم. من همه امامان را دوست دارم از حضرت علی تا، ولی عصر را خیلی دوست دارم، ولی روی امام حسین بحث دیگری دارم. اگر هم اتفاقی برایم بیفتد سرم پیش امامم بالا است می‌گویم یا امام حسین همان طور که کمکم کردید آرمین راد شد آرمین راد با حمایت شما بود اگر آرمین راد وقتی هک می‌کند می‌گوید یا سیدالشهدا یا قمربنی هاشم خودتان کمکم کنید واقعا موفق می‌شم. خیلی دیدم هک‌هایی قبلا انجام می‌دادم نیتی نبود نیت شخصی بود درست است می‌خواستم ضربه بزنم، ولی نیت نمی‌کردم اصلا به جایی نمی‌رسیدم شکست می‌خوردم و برمی‌گشتم، ولی یک جا‌هایی خیلی بزرگی بود مثل سایت وهابیت گفتم آرمین تو نمی‌توانی. آن شب نیت کردم گفتم یا امام حسین بحث آبرویم است کمکم کن آبرویم را نریز دستم را بگیر ساعت ۴ و نیم صبح اذان صبح تازه گفته بودند که وارد سایت شدیم فقط خدا را شکر کردم گفتم یا امام حسین دستت درد نکند.

آیا برای هک صفحات ضد اهل بیت باز هم برنامه داری؟
با صفحه منافقین، ضد حکومت و سلطنت طلبان کاری ندارم، ولی به خون پاک سید شهدا همین لحظه از اینجا بیرون بروم صفحه ضد اهل بیت ببینم می‌زنم، رحم به بزرگ و کوچکشان نمی‌کنم و می‌زنم. این چیزی نیست که کسی جلوی من را در این زمینه بگیرد.

شما مشخصاً در خط نظام و انقلاب اسلامی کار می‌کنید و بنا به گفته خودتان این کار کاملاً آتش به اختیار، خودجوش و بنا به اعتقادات مذهبی شماست. آیا تا به حال به شما فشار خارجی بوده که پول و هزینه‌ای دریافت می‌کنید که این کار‌ها را انجام دهید؟
بله بوده و بسیاری به من پیام داده‌اند و به من گفته‌اند که با مردم باش! این به چه معناست که با مردم باش؟! این‌ها فکر می‌کنند من پول و هزینه‌ای میگیریم. باز هم بهم تهمت زدند، توهین کردند، ولی من گفتم نظر شما مهم است، عیبی ندارد مرسی که فحش می‌دهید، ولی شما صبر کنید. راه را اشتباه می‌روید می‌بینید مسیح علی نژاد چه طور با شما بازی می‌کند. زنان مملکت ما اینقدر ذلیل هستند که برده یک وطن فروش شوند و بروند برای کمپین‌های او کار کنند؟ کمپین چهارشنبه سفید علی‌نژاد به جایی نرسید، با کمپین برقص و برقصیم مسخره بازی در بیاورد؟ چرا این خانم باید کنار اماکن مذهبی مثل امامزاده و مسجد بگوید این فیلم‌ها را تهیه کنید؟ این‌ها حساب کتاب شده است خرج می‌کنند سر این‌ها سرمایه گذاری می‌کنند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

جهرمی: کاری به تلگرام طلایی نداشته باشید!


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سئوالی در خصوص ‌فعالیت تلگرام طلایی گفت: دعواهای سیاسی را رها کنید و به مسائل منطقه خود بپردازید.
جهرمی: کاری به تلگرام طلایی نداشته باشید!
به گزارش جهان نیوز، محمدجواد آذری‌جهرمی بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص علت فعال بودن تلگرام طلایی‌ اظهار داشت: شما کاری با تلگرام طلایی، نرم‌افزارهای مربوطه و دعواهای سیاسی نداشته باشید؛ مشکلات منطقه ایذه و باغملک را پیگیری کنید.وی در پاسخ به اینکه آیا تلگرام رفع فیلتر می‌شود، گفت: موضوع را از مسئولان مربوطه پرسش کنید و جواب بگیرید؛ رفع فیلتر در حوزه فعالیت بنده نیست.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری  از این گفت‌وگوی خبری خود افزود: تمامی مناطق صعب‌العبور ایذه و باغملک تا پایان سال زیرپوشش اینترنت پرسرعت و شبکه موبایل نسل سوم و چهارم قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات صبح امروز در جهت افتتاح چندین پروژه ارتباطات وارد باغملک خوزستان شد و در شورای اداری این شهرستان شرکت کرد و با مشکلات این مناطق آشنا شد.

«کار دولت قبل است»، بالاخره حذف شد


اقتصاددانان و چهره های سیاسی اصلاح طلب که مشکلات اقتصاد امروز ایران در کارنامه آنها نوشته می شود، در دولت یازدهم با بروز هر مشکل اقتصادی می گفتند، «کار دولت قبل است»؛ اما این روزها این فرافکنی تاریخ انقضا پیدا کرده و مجبور به پذیرش اشتباهاتشان شدند.
«کار دولت قبل است»، بالاخره حذف شد
به گزارش جهان نیوز، ناکارآمدی دولت دوازدهم در اولین سال فعالیت آن به حدی این روزها جدی شده است که حتی حامیان آن نیز در تلاش هستند تا جلوی فعالیت آن گرفته شود. در این خصوص می توان به تلاش نمایندگان مجلس در فراکسیون امید اشاره کرد که موضوع طرح عدم کفایت حسن روحانی را دنبال می کنند.

در میان ناکارآمدی های دولت آنچه بیش از همه به چشم می آید ضعف تیم اقتصادی دولت است. به عبارتی در حالی که اصلی ترین مشکل کشور به باور اغلب صاحبنظران مساله اقتصادی است، تیم اقتصادی کابینه در چاره جویی برای مشکلات اقتصادی ناتوان ظاهر شده اند.

این ناکارآمدی تیم اقتصادی کابینه سبب شده است که برخی محافل سیاسی و رسانه های حامی دولت قبل از استیضاح کل دولت به دنبال این باشند تا هرچه زودتر بخش اقتصادی کابینه ترمیم شود و برخی مدیران و حتی وزرای اقتصادی جابه جا شوند.

در کنار چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس که این روزها بیشترین انتقاد را نسبت به عملکرد دولت نشان داده اند، اقتصاددان های حامی دولت نیز هرچند ملایم اما در مصاحبه ها و مقاله های مطبوعاتی شان نشان داده اند که از تیم اقتصادی دولت رضایت ندارند و ایجاد تغییر در کابینه و ساختارهای دولت خواسته آنها نیز هست.

اعتقاد به لزوم اصلاحات اقتصادی
در این خصوص می توان به مصاحبه مهدی پازوکی، اقتصاددان حامی دولت در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا اشاره کرد. او که معتقد است اقتصاد ایران نیازمند اصلاحاتی بسیار اساسی است و تاخیر در اجرای این اصلاحات عواقب سنگینی دارد، می گوید احتمال دارد تغییراتی در ترکیب تیم اقتصادی دولت رخ دهد.

پازوکی تاکید می کند اصلاحات اقتصادی نباید جنبه عوام فریبانه داشته باشد و می بایست از عناصر تکنوکرات و مدیران به معنای واقعی استفاده شود. انتظار این اقتصاددان این است که به منظور اجرای این اصلاحات لازم است فرادولتی عمل شود و مسئولان نظام وارد عمل شوند.

این اقتصاددان حامی دولت همچنین می گوید سیاستمداران ما باید شجاعانه و در چارچوب منابع ملی تصمیماتی اساسی بگیرند؛ چرا که این مسائل از عهده اقتصاددانان خارج است و ما حتی اگر بهترین اقتصاددان‌ها را در این وضعیت به کار بگیریم باز هم نمی‌توانند مشکلات را حل کنند.

تقاضا از مسئولان نظام برای کنترل دولت
پازوکی در مصاحبه دیگری با سایت فرارو که آن هم از جمله رسانه های حامی دولت است، با صراحت بیشتری نسبت به نقاط ضعف دولت اشاره کرده است. او در این مصاحبه می گوید ما باید سلامت را به اقتصاد ایران برگردانیم. این سلامت شامل سیاست‌های بخردانه در زمینه حمایت از تولید ملی، سیاست بخردانه در جهت حمایت از سرمایه‌گذاری، سیاست‌های منطقی و علمی در جهت هدایت نقدینگی به سمت تولیدات داخلی و جلوگیری از فعالیت‌های سفته بازی در اقتصاد ایران است.

همچنین پازوکی تاکید می کند اگر قرار باشد این روند به همین روال ادامه پیدا کند، کشور با مشکلات بسیار شدیدتری مواجه خواهد شد. ما باید به سمت شفافیت حرکت کنیم یعنی الان زمانش رسیده که تمام حاکمیت وارد میدان شوند زمینه را برای افزایش شفافیت و کنترل و هدایت نقدینگی در کشور فراهم کنند.

این اقتصاددان در بخش پایانی این مصاحبه می گوید: «مردم و حاکمیت باید بدانند که به عنوان مثال وقتی در بازار ارز دولت نرخ ۴۲۰۰ تومانی تعیین می‌کند این قیمت کاملا غیرواقعی است و دیر یا زود مجددا از کنترل خارج می‌شود. به نظر من در این باره باید دولت اعتراف به اشتباه کند و هیچ ایرادی هم ندارد. ۴۲۰۰ تومان قیمت واقعی ارز نیست و این موجب تشدید واردات می‌شود. اینگونه تولید داخلی آسیب می‌بیند. واقعیت این است که اقتصاد ما مانند دومینویی است که اگر یک جا اشتباه تمام بازار‌ها را تحت تاثیر قرار خواهیم داد. با سیاست سرکوب قیمت‌ها نمی‌شود استقلال اقتصادی به دست آورد. ما قیمت واقعی ارز را باید ثابت نگه داریم، نه قیمت ظاهری آن را. اشتباه دولت‌ها این است که می‌خواهند با ثابت نگه داشتن قیمت اسمی با تورم مبارزه کنند که این کاملا ضد تولید و منافع ملی است.»

برشمردن ۴ خطای راهبردی دولت روحانی
فرشاد مومنی هم از جمله اقتصاددان های حامی دولت است که انتقادات خود علیه دولت را علنی کرده است. او در مصاحبه با روزنامه آرمان می گوید روحانی در مقطعی می توانست مشکلات اقتصادی کشور را به احمدی نژاد منتسب کند، اما امروز دیگر امکان ندارد. دولت باید در زمینه عملکرد خود پاسخگو باشد و نمی‌تواند مدعی شود که ریشه‌های مشکلات کنونی جامعه را همچنان باید در گذشته جست‌وجو کرد. ژست آقای روحانی در هنگام انتخابات ریاست جمهوری به شکلی بود که گویا نسبت به وضعیت نابسامان اقتصادی جامعه اشراف کامل دارند.

مومنی سپس به طرح این موضوع می پردازد که بعد از گذشت یک دوره ۶ ساله سیاست های اقتصادی باید نمود پیدا کند. با توجه به این موضوع او می گوید بزرگ‌ترین خطای راهبردی دولت حسن روحانی این بود که از تدوین یک گزارش عالمانه کارشناسی درباره بنیان‌های اندیشه‌ای حاکم بر دولت احمدی‌نژاد به هر دلیل طفره رفت. هنگامی که دولت حسن روحانی تحلیل دقیق و علمی از آثار و پیامدهای سیاست‌های دولت احمدی‌نژاد نداشته باشد همواره این خطر دولت را تهدید می‌کند که همان خطاهای گذشته را تکرار کند. دولت حسن روحانی با عنوان اینکه قرار است در چارچوب «اعتدال» حرکت کند به جای اینکه رویکردهای اشتباه گذشته را متوقف کند و رویکردهای مورد غفلت قرار گرفته را احیا کند، تصمیم گرفت رویکرد کلی گذشته را با شیب کمتر ادامه بدهد.

این اقتصاددان دومین خطای راهبردی دولت را در خصوص سیاست نرخ گذاری ارز می داند. مومنی که معتقد است هرچه قیمت دلار کمتر باشد زندگی مردم با آسایش بیشتری خواهد بود، می گوید در نیمه دوم سال۹۱ که کشور در اوج تحریم‌ها قرار داشت هنوز قیمت دلار در حدود۱۴۰۰ تومان بود. در چنین شرایطی، شوک آینده هراسی سبب شد که قیمت دلار در برخی از ماه‌ها از مرز۴۰۰۰ تومان نیز عبور کند. اقتصاد ایران به رغم همه کارهای غیر اصولی دولت احمدی‌نژاد خودش را با دلار۱۴۰۰تومان تنظیم کرده بود. با این وجود شوک آینده هراسی دولت حسن روحانی در زمینه تنش زدایی از سیاست خارجی سبب شد قیمت دلار افزایش پیدا کند. نکته قابل توجه اینکه هنگامی که قیمت دلار در حدود ۳۰۰۰ تومان بود، رئیس کل بانک مرکزی دولت در سخنانی پرمناقشه و مبهم عنوان کرد «ما نمی‌توانیم قیمت دلار کمتر از ۳۰۰۰ تومان را تحمل کنیم» و بدون شک این سخنان بزرگ‌ترین ظلم به مردم و تولید کشور و بزرگ‌ترین خدمت به رباخواران، دلالان و وارد کنندگان بود.

مومنی سومین و بزرگ ترین خطای راهبردی دولت در عرصه اقتصادی را نداشتن تدبیر برای ممانعت از واردات بی رویه کالاهای مصرفی و قابل تولید در داخل می داند. او با اشاره به اینکه در سال ۹۳ در حالی که در برخی از ایام قیمت نفت حدود ۷۰ دلار کاهش پیدا کرده بود، واردات خودروهای لوکس در مقایسه با سال۹۲ در حدود۶۰ درصد افزایش داشته است و استناد به گزارشی از دفتر مطالعات اقتصاد و توسعه اتاق بازرگانی مشهد می گوید میانگین واردات در کشور در پنج سال دولت حس روحانی از میانگین واردات در هشت سال دولت احمدی‌نژاد بالاتر رفته است.

در بخش دیگری از این مصاحبه مومنی به طرح این موضوع می پردازد که دولت روحانی خطای راهبردی دیگر هم داشته است و آن خطا این بوده است که دولت روحانی گمان می‌کرد امکان این وجود دارد که اداره امور پیچیده و بحران‌های متنوع ایران را به صورت غیر برنامه‌ای سامان داد. بدون شک دولت حسن روحانی بیشترین سهل انگاری را در فرصت تاریخی تدوین برنامه ششم توسعه انجام داده است. بنده به عنوان کسی که بیش از سه دهه برنامه‌ریزی توسعه در ایران را دنبال کرده‌ام باید به صراحت عنوان کنم که در طول تاریخ جمهوری اسلامی در هیچ مقطعی چنین برنامه بی‌کیفیت و دور از مسائل اصلی کشور وجود نداشته است.

دولتی که همزبان مردم نیست
داود سوری دیگر اقتصاددانی است که انتقاد خود از دولت و بویژه تیم اقتصادی را به شکل علنی رسانه ای کرده است. او طی مقاله ای در روزنامه اصلاح طلب اعتماد می نویسد: «...آنچه در تحولات اخیر (افزایش قیمت دلار) مشخص شد که نگرانی بیشتری از کرده‌ها و نکرده‌های دولت ایجاد می‌کند، ضعف تئوریک و مدل رفتاری دولتمردان در مواجهه با ناملایمات اقتصـادی و پاسخگویی به کسانی است که با امید به آینده‌ای بهتــر، آنهــا را برگزیده و بر مسند قدرت نشانده‌اند. افزایش قیمت ارز چه به دلیل سیاست‌های اقتصادی دولت، چه به دلیل تحریم و عناد‌ورزی امریکا و برخی دیگر از کشورها و چه به دلیل مخالفین داخلی دولت برای مردم تشویش و نگرانی به همـراه دارد...»

این اقتصاددان معتقد است رفتار تیم اقتصادی دولت در مواجهه به افزایش نرخ ارز سبب شد بسیاری از حامیان دولت ناامید شوند، او در بخش دیگری از این یادداشت این گونه می نویسد: «آنچه از ابتدا فقدان آن مشهود بود و همچنان هست تحلیل علمی دولت از چرایی افزایش قیمت ارز و توضیح و توجیه سیاست‌هایی است که دولت برای مواجهه با مساله افزایش نرخ ارز انتخاب کرده است. به عبارت دیگر پزشکان اقتصادی دولت به جای تشخیص بیماری و اتخاذ روش درمان و توضیح آن به بیمار از همان ابتدا چاره را در انکار و ناچیز شمردن بیماری یافتند و سپس با شدت گرفتن بیماری، آن را غیراقتصادی و به گردن دشمن و جو روانی با حباب معروفش انداختند، دریغ از ذره‌ا&zwnj ‌ی تحلیل علمی و دریغ از ذره‌ای احساس مسوولیت که می‌باید چرایی پیدایش این مشکل را حتی اگر غیراقتصادی است با مردم در میان بگذارند و از نگرانی آنها بکاهند...»

سوری در بخش انتهایی این نوشته بر این نکته تاکید دارد که تیم اقتصادی دولت با مردم همزبانی نمی کند. در همین بخش او این گونه نوشته است: «...هیچ‌یک از اعضای اقتصادی دولت به زبان اقتصادی با مردم صحبت نکردند و تنها با صحبت‌های دوپهلوی خویش بر تشویش و نگرانی و بی‌اعتمادی مردم به خود افزودند. این چه مدل رفتاری است که به جای توضیح علمی سازوکار بازار ارز و ریشه‌یابی مشکلات آن، در مورد بازار ارز نیز آمرانه صحبت می‌کند و انتظار اقناع مردم را نیز دارد. چرا انتظار دارند که مردم رفتار اقتصادی و برنامه زندگی خود را بر مبنای قول رییس‌جمهور و ان‌شاءالله گفتن رییس کل و نصیحت‌های رییس سازمان برنامه و بودجه تنظیم کنند؟ این انتظار از کجا حاصل می‌شود؟ در چارچوب همین مدل رفتاری است که نمایندگان مجلس نیز با روش‌های غیرمتعارف گلایه خود را از اداره بازار ارز اظهار می‌کنند و متاسفانه آنچه در انتها فدا می‌شود عقلانیت و علم اقتصاد است.»

دولت در چشم مردم یک گروه توانا و کارآمد باشد/ همانند تیم ایران مقابل اسپانیا باشید


نشریه «خط حزب‌الله» بخش‌های جدیدی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار هیات دولت در هفته جاری را منتشر کرد.
گروه سیاسی جهان نیوز: نشریه «خط حزب‌الله» در صد و چهل و دومین شماره می نویسد: یکشنبه‌ هفته‌ی جاری، رهبر انقلاب با هیأت دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور جلسه‌ای برگزار کردند. در این جلسه، رهبر انقلاب، شرایط و اقداماتی که در این مقطع زمانی، دولت می‌بایست انجام دهد را برشمردند. گرچه از این دیدار، صرفا خبر آن منتشر شد، اما نظر به اهمیت بیانات رهبر انقلاب در این دیدار، خط حزب‌الله بخش‌هایی از آن را منتشر می‌کند:در میدان نبرد و مبارزه آنچه بیش از همه به آن احتیاج دارید این است که روحیه‌ی تحرّک، روحیه‌ی پیشرفت، روحیه‌ی مبارزه‌ی با شرایط را در خودتان تقویت کنید؛ این شرط اول است. شجاعت ورود در میدان را به خودتان [بدهید]، عزم راسخ در این زمینه را داشته باشید. مشکل طبعاً پیش می‌آید.

دو جور آدم در مواجهه با مشکل
همواره در اجتماعات، در جوامع، در کشورها مشکل پیش می‌آید. در مواجهه‌ی با مشکل، دو جور آدم داریم: یک جور آدم هست که وقتی با مشکل مواجه می‌شود احساس مسئولیت مضاعف پیدا می‌کند، جوششِ غیرت پیدا می‌کند. وقتی می‌بیند مشکل پیش آمد انگیزه‌ی او مضاعف می‌شود، احساس مسئولیتش مضاعف می‌شود، احساس می‌کند تحرّک بیشتری باید انجام بدهد، وارد میدان بشود.
یک جور آدم هم هست که وقتی با مشکل مواجه شد دچار یأس و ترس و منفی‌بافی و  نمی‌شود  و  نمی‌توانیم و  چکار کنیم  و این چیزها میشود. مدیران دولتی باید از نوع اول باشند یعنی وقتی با مشکل مواجه میشوند این روحیه در آنها وجود داشته باشد؛ روحیه‌ی برخورد، روحیه‌ی  می‌توانیم ، روحیه‌ی  حتماً اقدام می‌کنیم ، این یک مسئله است؛ شجاعت در اقدام و روحیه‌ی برخورد با مشکل به‌صورت عاقلانه و مدبرانه.
طبعاً هر مشکلی، نوعی برخورد لازم دارد... این را باید همه‌ی دوستانی که در کار دولت هستند هم خود شما، هم مدیران زیردست شما [داشته باشند.] بنده گاهی دیده ام در یک وزارتخانه مثلاً مدیر دارای روحیه‌ی خوب، قوی، پرانگیزه، می‌آیند، صحبت می‌کنند، می‌گویند، و آدم احساس می‌کند که انگیزه‌ی قوی‌ای وجود دارد.

باید تصویر دولت، تصویر گروهی کارآمد باشد
بایستی تصویر دولت در چشم مردم تصویر یک گروه توانا و کارآمدی باشد که دارند تلاش می‌کنند. حالا البته انسان تلاش که می‌کند همیشه موفق نمی‌شود، نفْس اینکه دارند تلاش می‌کنند و کار می‌کنند برای مردم جذاب است. شما ملاحظه کردید ما در بازی فوتبال امسال در مقابل اسپانیا گل خوردیم اما همه، تیم ما را تأیید کردند ... گفتم: «کارتان عالی بود». مردم هم آمدند در خیابان‌ها در حالیکه گل خورده بودیم. چرا؟ چون خوب بازی کردند، چون همه دیدند که اینها در میدان تلاش کردند، عرق ریختند، ابتکار به خرج دادند، شجاعت به خرج دادند. دروازه‌بان با هوشمندی و فداکاری و سرعت عمل یک کاری کرد که کارستان بود. مردم وقتی این را از شما ببینند برایتان شعار می‌دهند، به نفعتان شعار می‌دهند، این باید احساس بشود. آدم ممکن است مشکل را هم یک جایی نتواند حل کند. همین قدر که بدانند وارد میدان هستید و دارید تلاش می‌کنید، روز و شب نمی‌شناسید، به مردم پیام اقتدار را می‌دهد. باید احساس بکنند دارد کار می‌شود.

بستن