تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

سرداررمضان شریف:جنگ امروزدشمن اقتصادی است


سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به آینده است، گفت: جنگ امروز دشمن علیه کشور جنگ اقتصادی است.
سرداررمضان شریف:جنگ امروزدشمن اقتصادی است
به گزارش جهان نیوز، سردار رمضان شریف عصر چهارشنبه در گردهمایی رزمندگان تبلیغات دفاع مقدس با اشاره به اینکه دشمن به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به آینده است، اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا مردم را مقابل همدیگر قرار دهد.

وی عنوان کرد: 90 درصد خوراک اطلاعاتی جنگ روانی دشمن از داخل تامین می شود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن از هر حادثه برای ایجاد جنگ روانی استفاده می کند، بیان کرد: باید در مقابل جنگ روانی دشمن ایستاد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از هر حادثه ای در راستای اهداف شوم خود استفاده می کند، بیان کرد: دشمن در حادثه برخورد اتوبوس با نفت کش در سنندج بهره گیری کرده است و بیان کرده است که راننده نفتکش عراقی بوده است و  این راننده می خواسته است که سوخت به عراق ببرد که دادستانی به صراحت این خبر را تکذیب کرده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن  با بیان این مورد می خواهد القا کند که ایران در عراق حضور دارد.

اقتدار کشور مرهون رشادت ها و ایثارگری های شهدا در هشت سال دفاع مقدس است
وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی بیش از گذشته مقتدر شده است، بیان کرد: اقتدار امروز کشور مرهون رشادت ها و ایثارگری های شهدا در هشت سال دفاع مقدس است.
وی بیان کرد: شهدای انقلاب اسلامی با گذشتن از خون خود موجب عزت و اقتدار امروز کشور شده اند.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: جنگ امروز استکبار جهانی در مقابل کشور جنگ اقتصادی است.

وی بیان کرد: دشمن اقتصاد کشور را هدف قرار داده است و به دنبال این است که از این طریق به اهداف شوم خود جامعه عمل بپوشاند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران مستحکمتر از آن است که با جنگ روانی دشمن دچار خدشه شود.

منبع: مهر

وقتی شبکه «من و تو» در دام توطئه خودش افتاد


از یک ماه پیش به دنبالش بودند، مجری اصراری غیر معمول برای دعوتش داشت، بالاخره راضی شد، موضوع مناظره؛ «بن‌بست سیاسی در ایران». برنامه خاصی چیده شده بود که حتی اجازه پاسخگویی به او ندهند اما علی علیزاده این فرصت را تبدیل به سلاحی قوی کرد، در مقام یک تخریب‌چی ظاهر شد تا تلویزیون «من و تو»‌ این سلاح بزرگ علیه مردم ایران را در حد خودش منهدم کند.
وقتی شبکه «من و تو» در دام توطئه خودش افتاد
به گزارش جهان نیوز، «علی علیزاده» تحلیلگر سیاسی و مدرس فلسفه ساکن پایتخت انگلیس در یک برنامه تلویزیونی به صحبت درباره اقتدار جمهوری اسلامی ایران، جنگ تروریستی-‌اقتصادی و روانی دشمنان اقتدار ایران و مواضع ضد ایرانی یک شبکه سلطنت‌طلب پرداخت و گفت: شفافیت را باید کسی اعلام کند که خودش شفافیت داشته باشد؛ «من و تو» 9‌سال از تاسیسش می‌گذرد اما تا حالا نگفته بودجه‌اش را از کجا می‌گیرد! 

او در «اتاق خبر» شبکه ضد انقلاب و سلطنت‌طلب «من و تو» به سؤال مجری درباره وضعیت «نابسامان» اقتصاد ایران و مقصر شرایط جاری این‌طور پاسخ داد: «ما بعد از اینکه قرارداد هسته‌ای را امضا کردیم، چه کسانی حمله اقتصادی و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران را درخواست کردند؟ همین رضا پهلوی و شبکه تلویزیونی شما؛ تلویزیون شما بود که جنجال و جو روانی مبنی بر اینکه آب خوزستان به عراق می‌رود راه انداخت. شما روابط ایران و عراق را خراب کردید.»

مجری شبکه سلطنت‌طلب از مهمان خود درباره «فسادها در ایران» سؤال کرد. علیزاده در جواب او گفت که «در همه جای جهان فساد وجود دارد. در همین کشور انگلیس که من و شما هستیم، دزدی‌های بسیار وجود دارد. البته که ما ساختار «دولت-ملت» در ایران داریم و این ساختار می‌تواند مشکلات کنونی را حل کند.»
علیزاده در بخش دیگری از اظهاراتش به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه پرداخت و گفت: «ما هیچ‌وقت در 400‌سال اخیر این اقتداری که اکنون داریم، نداشته‌ایم. شما ببینید ارتش رضاشاه کبیر در سال‌1320 در برابر انگلیسی‌ها که از جنوب وارد کشور شدند و شوروی‌ها که از شمال، تنها در عرض 24‌ساعت فروپاشید اما ایران در 8‌سال جنگ در برابر تمام دنیا حتی همین انگلیسی که ما در آن زندگی می‌کنیم، ایستاد و حتی یک وجب از خاک کشور را از دست نداد.»

این کارشناس افزود: «برخلاف رژیم پهلوی که بحرین را از دست داد، ایران با تمام قدرت در مقابل همه دشمنان ایستاد و حتی یک وجب از سرزمین خود را از دست نداد. ما برای نخستین‌بار از زمان هخامنشیان به دریای مدیترانه رسیده‌ایم، 6‌سال است که کشورهای غربی می‌گویند بشار اسد سقوط می‌کند اما این‌طور نشده است. ظرف 10‌سال آینده ایران جزء پنج تا 10‌ کشور اول جهان خواهد شد.»

علیزاده خطاب به مجری این برنامه گفت: «ببینید ما الان در کجا نشسته‌ایم، ما در تلویزیون من و تو نشسته‌ایم. منابع مالی شما از کجا می‌آید؟ از رضا پهلوی، از عربستان سعودی، اسرائیل یا از کجا؟ چرا شفاف‌سازی نمی‌کنید؟»

این کارشناس در بخش دیگری از سخنانش به سوالی درباره بیانات رهبر انقلاب درباره دشمنی‌های آمریکا جواب داد و در دفاع از این بیانات گفت: «کدام رهبر است که در شرایط جاری بیاید و بگوید که ما تحمیل‌ها و شرایط تحمیلی آمریکا را می‌پذیریم و دست‌هایمان را بالا می‌بریم؟ دشمن و تروریست به ما حمله کرده و ما باید مقابل آن بایستیم. موضع آقای خامنه‌ای این است و درست می‌گوید.»
وی در بخش دیگری از این برنامه تلویزیونی با رد ادعاهای مجری شبکه سلطنت‌طلب و یکی دیگر از مهمانان این برنامه، اینکه «ایران در آستانه فروپاشی است» را قویاً رد کرد و گفت که «رقابت اصلی در‌حال‌حاضر بین ایران و سعودی است و این سعودی است که واقعاً در آستانه فروپاشی واقعی است و نه ایران.»
این مناظره بازتاب‌های فراوانی را به همراه داشت و در توییتر هشتگ‌هایی همچون #علیزاده، #علیزاده_متشکریم، #شفافیت‌مالی_من‌وتو و ... به راه افتاد.

 «علیزاده در من و تو از ایران و اسلام دفاع می‌کنه، اونوقت یکی مثل شما از بیت‌المال مسلمین پول می‌گیری و از دشمنان ایران دفاع می‌کنی، پولی که #علیزاده می‌گیره حلاله مثل شیر مادر.»، «من وتو برای این که بگوید ببینید چقد ما بی‌طرفیم‌! چقد عدالت‌طلبیم! که هم موافق جمهوری اسلامی میاریم و هم مخالف‌، اما تو این 10‌سال فعالیتش فقط علیزاده رو آوردن که می‌خواستن هم بکوبنش‌، اما آقای علیزاده با زیرکی قبول کردن و من‌وتو رو با حرفاشون نابود کرد.»، «مصاحبه کامل مناظره #علیزاده رو با شبکه صهیونیستی سلطنت‌طلبِ من‌و‌تو دیدم، باورکنید همین چند دقیقه صحبت‌های علیزاده ضربه‌ای به بنیان‌های دشمنان انقلاب زد که تا ماه‌ها از ترکش‌هایش ناله می‌کنند!» و ... این‌ها تنها بخشی از توییت‌های حمایتی از سخنان علیزاده است.

اما نکته عجیب در بازتاب مناظره علیزاده در شبکه من‌وتو، حمله اصلاح‌طلبان به این تحلیلگر سیاسی است، البته پیش از این هم اصلاح‌طلبان به‌دلیل حضورش در شبکه افق او را بایکوت کرده بودند و علیزاده خود در این‌باره گفته است که «‌پارسال که به شبکه افق جمهوری‌اسلامی رفتم [اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها] مرا از گروه‌های[‌تلگرامی و مجازی] اخراج کردند، مرا بایکوت کردند و انگ زدند. وقتی هم که از #من‌وتو انتقاد کردم کنارش ایستادند!» اما این حواشی‌به قدری زیاد شد و انگ دریافت پول از شبکه من‌وتو را به علیزاده زدند که او به ناچار با انتشار ویدئویی در کانال تلگرامی‌اش، پاسخ برخی شبهات را داد.

او در بخشی از توضیحات خود تاکید کرد: «‌کیوان عباسی و مرجان عباسی صاحبان تلویزیون من‌وتو، شما الان حدود 9تا 10‌سال است که حدود 300 تا 500 میلیون دلار پول گرفته‌اید این پول را چه کسی به شما داده است و صرف چه کارهایی کرده‌اید. منابع مالی و پرسش از شفافیت من و تو از نیم میلیارد تا 600 یا 700 میلیون دلار حاکی از این است که چه هدفی پشت این تلویزیون است آیا هدف تجزیه ایران ‌یا تضعیف دولت ایران است ‌یا کلنگی کردن ایران مثل سوریه و لیبی است؟ شما باید بدانید که این رسانه متعلق به کیست. برای اینکه اگر بدانید کسی که بچه‌آزار است و مهد‌کودک زده است، بچه خود را به آنجا نمی‌فرستید. اگر بدانید که دولت سعودی این تلویزیون را راه انداخته است و پول می‌دهد تا مغزشویی و بخش‌هایی از ایران را ملتهب کند دیگر شما به آن گوش نمی‌دهید.» 

وی در بخشی از توضیحاتش در پاسخ به این سؤال که چرا بخشی از این حمله از طرف روزنامه‌نگاران شناخته‌شده اصلاح‌طلب و اعتدالی بود، گفته است: «این مسأله فقط شخصی نیست و مسأله ساختاری و سیاسی است، اینکه روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب کنار تلویزیون من‌و‌تو می‌ایستد و به کسی حمله می‌کند که از کلیت دولت ملت ایران دفاع می‌کند در مقابل سلطنت‌طلبی که با کلیت این ملت مشکل دارد و می‌خواهد آن را تجزیه کند ایستادم و باز هم به من حمله شد.

 این به این معنی است که از سال‌76 اصرار داشتیم که دوستان لیبرال ما با دشمن خارجی ایران خط‌کشی دقیق کنند و نکردند، این‌ها بیشتر با منتقدین داخلی خط‌کشی دارند. دوستان اصلاح‌طلب و اعتدالی این خط‌کشی را ندارند. یک مسأله عمده درگیری‌های سیاسی در ایران این است که بعد از این همه سال دوست و دشمن را تشخیص نمی‌دهند، علت این دوستان این است که من از تلویزیون من‌و‌تو پول گرفتم، معلوم است که از یک ماه گذشته برای من نقشه کشیده بودند. من باید یک‌سری قوانین را می‌پذیرفتم. اگر می‌گفتم پول نمی‌گیرم احتمالاً دعوت را برهم می‌زدند. من هرگز پولی نگرفتم و هنوز به حساب من پولی نریخته‌اند.

 لحظه‌ای که من به سلامت از ساختمان من‌و‌تو پا بیرون گذاشتم به آقای زراعتی(مجری من‌وتو) تلفن و ایمیل زدم که پول شما را که آلوده به خون مردم ایران و بچه‌های یمن و خون بچه‌های فلسطین و عراق و افغانستان است در جیبم نمی‌گذارم. اما خبرنگار ایران و جای دیگر، چرا در زمین زراعتی بازی می‌کند؟ بنابراین از آن خبرنگار اصلاح‌طلب انتظار دارم که خط‌کشی‌اش را برای همیشه با دشمن ایران مشخص کند.»

منبع: صبح نو

دستیار آقای روحانی یا سخنگوی ترامپ؟!/ دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند


دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اقدامی غیرحرفه‌ای و البته تأسف برانگیز با ادعاهایی همچون «دخالت قوه قضائیه در امور اجرایی»! و «برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب»! و «دستگیری فعالین حقوق زنان»! در حقیقت با بازی در پازل دشمن، برای ادعاهای پوچ و بی‌اساس بدخواهان مردم ایران، سندسازی کرده است!
گروه سیاسی جهان نیوز، شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، اظهارات تأمل برانگیزی بیان کرد.

به گزارش جهان نیوز، مولاوردی در این مصاحبه مدعی شده است که تلاش‌های دولت برای مانع شدن از دخالت‌های قوه قضائیه در امور اجرایی با شکست مواجه شده است.

دستیار رئیس‌جمهور در این مصاحبه ضمن اعتراض به دستگیری جاسوسان توسط دستگاه‌های امنیتی، با‌‌ اشاره به دستگیری و محاکمه «نزار زاکا» گفته است: دولت روحانی برای ممانعت از دستگیری زکا و پس از آن برای آزادی او از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است، اما این تلاش‌ها ثمربخش نبوده‌اند.

وی همچنین برخورد نیروی انتظامی با زنان «بدحجاب» را محکوم کرده و خواستار حضور فعال‌تر زنان در رقابت‌های ورزشی شده است.
مولاوردی در این مصاحبه گفته است بسیاری از دوستان او که برای حقوق زنان تلاش می‌کنند، توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده‌اند.

دستیار رئیس‌جمهور گفته کار به جایی رسیده است که تلاش‌های یک قوه می‌تواند از سوی قوه دیگر نادیده گرفته شود و یا حتی خنثی گردد.

دهن کجی به قانون!
بر پایه گزارش کیهان، «نزار زکا» تبعه لبنانی- آمریکایی در آبان سال 94 به اتهام جاسوسی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران بازداشت شد. وی پس از برگزاری دادگاه به 10 سال حبس محکوم شد.

6 ماه پس از بازداشت زکا در ایران، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی تأیید کرد «نزار زکا» با تأیید وزارت خارجه آمریکا به ایران سفر کرده و از آمریکا برای «پیش بردن پروژه‌هایش» پول دریافت کرده بود.

پس از دستگیری «نزار زکا»، زمزمه‌های ارتباطات او با برخی از مسئولین دولتی مطرح شد. زکا در برخی همایش‌ها و مراسم‌های دولتی که توسط وزارت ارتباطات و معاونت زنان ریاست‌جمهوری در دولت یازدهم(مولاوردی) برگزار شده بود، حضور داشت.
حال با وجود اینکه قوه قضائیه کشورمان حکم این جاسوس را صادر کرده است، اما متاسفانه دستیار رئیس‌جمهور با دهن کجی به قانون، به دفاع تمام قد از وی پرداخته است.

بازی در پازل دشمن
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اقدامی غیرحرفه‌ای و البته تأسف برانگیز با ادعاهایی همچون «دخالت قوه قضائیه در امور اجرایی»! و «برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب»! و «دستگیری فعالین حقوق زنان»! در حقیقت با بازی در پازل دشمن، برای ادعاهای پوچ و بی‌اساس بدخواهان مردم ایران، سندسازی کرده است!

مولاوردی عضو دولت است و از جایگاه حقوقی برخوردار است و می‌تواند به راحتی موارد مختلف را با سایر قوا در میان بگذارد، اما متاسفانه وی نه در جایگاه دستیار رئیس‌جمهور بلکه در نقش سخنگوی ترامپ، با مصاحبه با یک رسانه آمریکایی به سیاه‌نمایی علیه کشور پرداخته است.

از سوی دیگر هماهنگی میان قوای مجریه و قضائیه وظیفه وزیر دادگستری است. اما متاسفانه دستیار رئیس‌جمهور بدون توجه به این مسئله، به بیان اطلاعات غلط و بی‌پایه و اساس و ارسال پالس ضعف به دشمن پرداخته است.
 
دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه قوه قضائیه حتماً باید علیه اظهارات خانم مولاوردی اقامه دعوی کند، تصریح کرد: همین اظهارات، ممکن است تبدیل به سند بیگانگان، علیه ملّت ایران شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب فارس گفت: ما این مشکل را با برخی از اصلاح‌طلب‌ها، نظیر خانم مولاوردی داریم که در داخل کشور یک طور سخن می‌گویند و در بیرون کشور، طوری دیگر، بعد هم  نمی‌گذارند اظهارات آن‌ها در داخل کشور منتشر شود تا مردم متوجه تناقضات آن‌ها شوند.

وی افزود: خوب است اظهارات مولاوردی در داخل کشور منتشر شود تا مردم بدانند با چه پدیده‌هایی روبه‌رو هستند.

سلیمانی با بیان اینکه کسانی که قبلاً مسئولیت داشته‌اند یا اکنون مسئولیت دارند، نباید ساختارشکنی کنند، تصریح کرد: این افراد، دست‌شان به قدرت و نهادهای مختلف می‌رسد و می‌توانند مطالب خود را بیان کنند. بنابراین لزومی ندارد این افراد، با رسانه‌های خارجی صحبت کنند، چرا که همین اظهارات، تبدیل به سند بیگانگان علیه ملّت ایران می‌شود.

وی ادامه داد: فردی مثل خانم مولاوردی، عضو دولت است و از جایگاه حقوقی بالایی برخوردار است و صحبت او، به عنوان سخن عادی و یا فردی تلقی نمی‌شود. این سخنان، ضربه به ارکان کشور و نظام محسوب می‌شود و قاعدتاً هم باید پاسخگوی اظهارات خود باشد.

وزیر اسبق ارتباطات با بیان اینکه قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر، حتماً باید علیه این نوع اظهارات اقامه دعوی کنند، تصریح کرد: این نهادها نباید در قبال این اظهارات سکوت کنند، چرا که اگر سکوت کنند، به معنای درست بودن سخنان این خانم است.

سلیمانی تأکید کرد: باید حتماً اقدام عملی علیه این اظهارات انجام بشود تا دیگر هیچ فردی جرأت نکند از جایگاه حقوقی، حرف بی‌ربط و کذب علیه ساختارهای کشور بزند.

وی وجود افراد نفوذی در بدنه دولت را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این موضوع بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: افراد مختلفی هم در ارتباط با این موضوع دستگیر شده‌اند و آمریکایی‌ها و غربی‌ها از آن‌ها دفاع کرده‌اند. این در حالی است که این افراد، مسئله‌دار هستند و باید اجازه داد که قوه قضائیه  به آن‌ها رسیدگی کند. بنابراین، عنصری از دولت، نمی‌تواند در جایگاه قاضی بنشیند و رأی صادر کند.

سلیمانی ادامه داد: فردی متهم بوده و دستگیر شده است؛ روال رسیدگی به پرونده او طی می‌شود و بر اساس اسناد و مدارکی که در اختیار دادگاه قرار می‌گیرد حکمی برای او صادر می‌شود. بعد هم طبیعتاً راه تجدیدنظر وجود دارد و بعد از اینکه محکومیت او، نهایی شد، اگر کسی آن حکم را زیر سؤال ببرد، به معنای این است که ارکان نظام را قبول ندارد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه همان اشکالی که خانم مولاوردی به قوای دیگر وارد می‌کند، در مورد خود ایشان بیشتر صدق می‌کند، تصریح کرد: ایشان به چه حقی در امر قضا دخالت می‌کند و حکم به برائت کسی می‌دهد؟ ایشان چرا اجازه نمی‌دهد مراحل قانونی طی شود و وقتی طی شد و حکم صادر شد،‌ به عنوان یک قوه دیگر، به آن حکم گردن بنهد. در غیر این‌صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: این نوع ادبیات و سخنان، ممکن است از لحاظ فردی، به نفع شخصی  مثل مولاوردی یا کسی که مثلاً به دنبال اقامت دائم برای خودش یا فرزندانش است باشد؛ همچنین برای کسی که به دنبال «به‌به و چه‌چه» گفتن دیگران است، امّا قطعاً به نفع نظام و مردم ایران نیست.

کری: ما هم به وقتش از برجام خارج می‌شدیم


وزیر خارجه اسبق امریکا در یکی از متعدد مصاحبه‌های این روزهایش درباره توافق هسته‌ای با ایران از نقشه شوم دموکرات‌ها در مقایسه با دشمنی آشکار و کمتر پیچیده رویکرد ترامپی در استفاده از اهرم خروج از برجام پرده برداشت و به این ترتیب معلوم شد که هدف و زمان‌بندی خروج از برجام اساس اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات‌ها را تشکیل می‌دهد و در اصل خروج از برجام و در عهدشکنی ایران‌ستیزانه میان آن‌ها تفاوتی وجود ندارد.
گروه بین الملل جهان نیوز: وزیر خارجه اسبق امریکا در یکی از متعدد مصاحبه‌های این روزهایش درباره توافق هسته‌ای با ایران از نقشه شوم دموکرات‌ها در مقایسه با دشمنی آشکار و کمتر پیچیده رویکرد ترامپی در استفاده از اهرم خروج از برجام پرده برداشت و به این ترتیب معلوم شد که هدف و زمان‌بندی خروج از برجام اساس اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات‌ها را تشکیل می‌دهد و در اصل خروج از برجام و در عهدشکنی ایران‌ستیزانه میان آن‌ها تفاوتی وجود ندارد.

به گزارش جهان نیوز، جان کری در مصاحبه‌ای با رادیو امریکایی سلم گفت: حصول توافق هسته‌ای موجب نشد که امریکا از اعمال تحریم‌های موشکی، حقوق بشری و منطقه‌ای کوتاه بیاید. او گفت: «ما حتی در حالی که درباره برجام در حال مذاکره با آن‌ها بودیم، [تحریم‌ها را]افزایش دادیم.» وزیر خارجه اسبق امریکا با تکرار اینکه واشنگتن باید توافق هسته‌ای با ایران را حفظ می‌کرد، گفت: «می‌شد این توافق را به عنوان اهرم فشاری برای وادار کردن ایران به امتیازدهی در موضوعات دیگر از جمله مسائل موشکی و منطقه‌ای مورد استفاده قرار داد.» وی گفت: «شما این توافق را نگه می‌دارید و به ایرانی‌ها می‌گویید ببینید، ما به شما گفته‌ایم که باید این چیز‌ها [فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای]را متوقف کنید. من به شما دو سال یا یک سال یا هر زمان دیگری، وقت می‌دهم. ما حاضریم درباره این چیز‌ها مذاکره کنیم. اما اگر شما مذاکره نکنید، اگر تا آن زمان این کار را نکنید، من از این توافق خارج می‌شوم.» کری افزود: «با این کار، شما چین، روسیه و دیگر کشور‌ها را در تلاش برای وادار کردن ایران به رفتار متفاوت با خود همراه می‌کنید، نه اینکه یکجانبه [از توافق]خارج شوید، خود را منزوی کنید و امکان هرگونه مذاکره دیگر با ایرانی‌ها را بسیار دشوار کنید.»

تهدید کری به زندان
رئیس‌جمهور امریکا در اظهارنظر توئیتری بر مبنای ادعایی که جان کری در یک مصاحبه در روز چهار شنبه و همینطور در همین مصاحبه با رادیو سلم مطرح کرد و از چند دیدار با محمدجواد ظریف همتای ایرانی طی ماه‌های گذشته خبر داد، نوشت: «جان کری با دولت متخاصم ایران جلسات غیرقانونی برگزار کرد که فقط در خدمت تضعیف اقدامات عالی ما و آسیب زدن به مردم امریکاست». وی با لحن کنایه‌آمیز درباره اینکه کری عامل کشور‌های خارجی در امریکا است، افزود: «او به آن‌ها گفت که دولت ترامپ را معطل کنید! آیا او در قانون ثبت عوامل خارجی، ثبت‌نام شده است؟ [این]بد است»! براساس قانونی موسوم به لوگان دیدار شهروندان امریکایی با مقامات کشور‌های خارجی بدون تأیید و مجوز دولت امریکا غیرقانونی محسوب می‌شود. همچنین به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه فاکس‌نیوز، یک مقام ارشد دولت امریکا گفت: دیدار کری با وزیر خارجه ایران و آنچه تلاش او برای حفظ توافق هسته‌ای خوانده شده، «شرم‌آور» است. همزمان «مانیشا سینگ» دستیار وزیر خارجه امریکا در امور مالی و تجاری هم که روز جمعه برای تشریح سیاست‌های تحریمی این کشور در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان امریکا حاضر شده بود، با بیان اینکه گزارش‌ها درباره دیدار کری و ظریف را شنیده، گفت: ادامه چنین رفتاری از سوی وزیر خارجه اسبق امریکا «کاملاً نامناسب» است. نشریه واشنگتن‌اگزمینر هم که با جناح محافظه‌کار جمهوریخواهان رابطه نزدیکی دارد، کری را به دلیل «دیپلماسی در سایه» و دیدار با ظریف مستحق زندان دانست. «آوی فلیشر» سخنگوی کاخ سفید در دولت «جورج بوش» پسر نیز در این مورد گفت: «جان کری به ایران درباره اینکه چطور آنچه را دونالد ترامپ [رئیس‌جمهور امریکا]انجام می‌دهد دور بزند، مشاوره داده است. مضحک است. نمی‌دانم این کار قانونی است یا غیرقانونی. این وجهش برایم مهم نیست. اما این کار غلط است.»

در مقابل جان کری تلاش کرد برای فرار از اتهام نقض قانون لوگان اقدام خود را این طور توجیه کند که در دیدارهایش با ظریف به صراحت از وی خواسته است که موضع جامعه جهانی درباره برنامه موشکی ایران و حمایتش از حزب‌الله را درک کند. به گزارش فاکس‌نیوز، کری در مصاحبه‌اش با رادیو سلم توضیح داد که در این دیدار‌ها کارش مشاوره دادن به جواد ظریف، برای مواجهه با سیاست خارجی دونالد ترامپ نبوده است، بلکه خواسته در دیدارهایش متوجه شود «ایران ممکن است چه کاری برای بهبود مناسبات منطقه انجام دهد؟ بحران یمن چه طور حل می‌شود؟ برای صلح در سوریه چکار خواهید کرد؟» کری همچنین در گفت‌وگویش با برنامه «نشست روزانه با دانا پرینو» که از شبکه فاکس‌نیوز پخش می‌شود، تکذیب نکرد که به ایرانی‌ها گفته است تا پایان دوره ترامپ و روی کار آمدن یک رئیس‌جمهور دموکرات دیگر منتظر بمانند. این دیپلمات سابق امریکایی گفت: «فکر می‌کنم همه در جهان درباره منتظر ماندن تا پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ صحبت می‌کنند.» یکی از تحلیلگران امنیتی فاکس‌نیوز نیز با اشاره به نقض قانون لوگان از سوی مایک فلین، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ اظهار کرد، رسانه‌ها دیدار فلین با «دیپلماتی که کشورش در واشنگتن سفارت دارد» را یک «رسوایی» قلمداد کردند، اما وقتی کری «با نظامی که در فهرست ترور امریکا قرار دارد» دست به «دیپلماسی موازی» می‌زند، آن را «عادی» می‌دانند. تام کاتن، سناتور جمهوریخواه نیز از دموکرات‌ها و رسانه‌های وابسته به حزب آنان برای «دورویی» و عدم واکنش درباره اظهارات کری انتقاد کرد و قانون لوگان را «قانونی احمقانه و بی‌تأثیر» دانست.

وعده نوامبری اروپا علیه تحریم‌ها
سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس در تلاشند تا پیش از نوامبر آینده نهادی مالی مستقل تأسیس کنند که بدون امریکا بتوانند با ایران رابطه بازرگانی داشته باشند. به گزارش روز جمعه نشریه آلمانی اشپیگل به همین منظور «اولاف شولتس» و همتایان انگلیسی و فرانسوی وی در تلاش هستند شرکت‌های اروپایی را از عواقب ناشی از این تحریم‌ها در امان نگه دارند. آن‌ها می‌خواهند تا اول نوامبر یک مؤسسه مالی تأسیس کنند که تنها وظیفه آن دور زدن کانال‌های مالی معمول و پرداخت برای معاملات بازرگانی با تهران باشد. قرار است این مؤسسه جدید بانک نباشد بلکه در قالب حقوقی، مستقل فعالیت کند. چنین ایده‌ای که به ابتکار عمل فرانسه پیگیری می‌شود این مزیت را دارد که نیازمند سرمایه یا بودجه عمومی نیست. همچنین چنین تأسیساتی باید در اختیار تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا قرار گیرد. سه وزیر اروپایی چنین نهادی را به عنوان عاملی برای حفظ حاکمیت اتحادیه اروپا ارزیابی کرده‌اند. شولتس تاکنون چندین بار با همتایان اروپایی خود دیدار کرده است که یکی از این دیدار‌ها در اواسط جولای گذشته و در حاشیه نشست وزرای دارایی گروه 20 در بوینس‌آیرس بوده است. دولت ایتالیا هم ابراز تمایل کرده است که به همراه این سه‌کشور در تأسیس نهاد یاد شده همکاری کند. همچنین یکی از سخنگویان وزارت اقتصاد آلمان روز جمعه با تأیید این خبر گفت: «آلمان و شرکای اروپایی‌اش در حال بررسی ایجاد ساختار پرداخت به ایران هستند که امکان رابطه بازرگانی با ایران را پس از اعمال تحریم‌ها فراهم می‌کند.»

هیلی: تمرکز ما بر مردم ایران است
نیکی هیلی، سفیر امریکا در سازمان ملل مدعی شد ایران از تحریم‌های ایالات متحده احساس ضعف می‌کند و این فشار‌ها ادامه خواهد یافت. او سیاست‌های دولت ترامپ در قبال ایران را تضمین‌کننده امنیت ایالات متحده خوانده است. به گزارش دویچه‌وله، هیلی در گفت‌وگویی اختصاصی به شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت: «آن‌ها [ایران]احساس ضعف می‌کنند و ما تا جایی به آن‌ها فشار می‌آوریم که به موضوع موشک‌های بالستیک خود بپردازند؛ آن‌ها باید به موضوع حمایت‌شان از تروریسم بپردازند.» به گفته نیکی هیلی، ایران «تأثیر دردناک» تحریم‌های گسترده‌ای را که با امضای دونالد ترامپ، از ماه آگوست دوباره برقرار شدند، حس می‌کند. او درباره دلایل خروج امریکا از برجام گفت: «نقش ایران در سوریه کاملاً مخرب است. دیدیم که تلاش کردند اسرائیل را تهدید کنند و در سراسر خاورمیانه جنگ‌های نیابتی به راه انداخته‌اند. همه این‌ها دلایلی هستند که سبب شدند ما از توافق با ایران خارج شویم. چون ما مبالغ بسیاری در اختیارشان می‌گذاشتیم که به این رفتار مخرب ادامه دهند. هیچ چیز شرایط ایران را بهبود نمی‌بخشد، مگر اینکه ایران خود را تغییر دهد.» نیکی هیلی در ادامه با اشاره به ناآرامی‌های ماه‌های اخیر در مناطق مختلف ایران به شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفت: «تمرکز ما در حال حاضر بر مردم ایران است. آن‌ها اعتراض کردند، آن‌ها به زبان آمدند، آن‌ها گفتند که خواستار زندگی بهتری هستند...، اما در نهایت ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که آن‌ها [جمهوری اسلامی]برنامه اتمی داشته باشند.» نیکی هیلی در واکنش به گزارش‌هایی که ادعا می‌کنند جان کری، وزیر خارجه باراک اوباما، به کشور‌های دیگر گفته است منتظر پایان دولت دونالد ترامپ بمانند، بار دیگر به توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در زمان اوباما و کری حمله کرد: «آن‌ها می‌توانند منتظر پایان دولت این رئیس‌جمهور بمانند، اما این رئیس‌جمهور کسی است که با در پیش گرفتن این سیاست امنیت ما را تضمین کرد، زیرا در غیر این صورت آن‌ها [جمهوری اسلامی ایران]در عرض تنها چند سال به همه پول‌های خود دسترسی پیدا می‌کردند و محدودیت‌های برنامه هسته‌ای هم که [طبق برجام]در هر حال پایان می‌یابند.»

ولی الله سیف از حسن روحانی پست جدید گرفت!


حسن روحانی در حکمی «ولی‌الله سیف» را به عنوان «مشاور رئیس‌جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب کرد.
ولی الله سیف از حسن روحانی پست جدید گرفت!
به گزارش جهان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در حکمی «ولی‌الله سیف» را به عنوان «مشاور رئیس‌جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب کرد.

متن حکم حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به شرح‌ ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر ولی‌الله سیف

نظر به مراتب تعهد، توان علمی و سوابق مدیریتی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان«مشاور رئیس‌جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب می‌شوید.

امید است با توفیق الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

گفتنی است این اقدام عجیب روحانی در حالی انجام شده است که اعتراض به ناکارآمدی سیف در بین تمام جناح های سیاسی به یک سخن مشترک تبدیل شده بود.

محسنی اژه ای، معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا هم در برنامه نگاه یک گفته بود که از دستگیری مهره های کوچک اختلال بازار ارز به دانه درشت هایی مانند عراقچی و سیف رسیدیم که از آقای سیف تحقیق شده اما بازداشت نشده است.

باید دید این حکم مشاوره که از سوی رئیس جمهور به فردی همچون سیف عطا شده با چه نیتی صادر شده است؟

رذایل اخلاقی دوران پهلوی تطهیر نمی‌شود


عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی تمام رذایل اخلاقی دوران پهلوی را فراموش کرده و پیوسته نظام ستمشاهی را حق می‎دانند.
رذایل اخلاقی دوران پهلوی تطهیر نمی‌شود
به گزارش جهان نیوز، آیت الله سیداحمد خاتمی در برنامه شب چهارم محرم حرم مطهر رضوی اظهارکرد: امروز برخی تمام رذایل اخلاقی دوران پهلوی را فراموش کرده و پیوسته نظام ستم‎شاهی را حق می‎دانند و شعارهایی به نفع آن‌ها سر می‎دهند اما نمی دانند استعمار این رژیم را برای دین ستیزی ایجاد کرد.

وی افزود: این افراد اگر حق‎مدار باشند با کمی مطالعه به خباثت پهلوی پی‎ برده و به جای حمایت از این خاندان علیه آنها نیز شعار خواهند داد و مهم است جانب حق رعایت شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: سیدالشهدا(ع) پیوسته در واقعه کربلا حق‎مداری را به اصحابشان یادآوری می کردند زیرا حق‎مداری امر مهمی است که تشخیصش کار سختی به‎شمار می‎رود. 

خاتمی تاکید کرد:  موج باطل بین مردم، علاقه‏‌های عاطفی و دوستان فاسد از جمله مواردی هستند که باعث حق‎گریزی می‎شود و مومنان باید مراقب باشند در دام این موارد گرفتار نشوند. مومن هرگز تن به باطل نمی‎دهد حتی اگر برای او مشکل پیش بیاید باز هم حق را انتخاب می‎کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فاصله گرفتن از جبهه ولایت‎ فاصله از راه حق بوده و از صدر اسلام تا کنون خیلی‎ها به خاطر اینکه از حق دفاع نکردند، به اسلام ضربه وارد کردند.
منبع: مهر
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟