تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

حمید بقایی بازداشت شد؟


-
حمید بقایی بازداشت شد؟
به گزارش جهان نیوز، برخی منابع خبری از بازداشت «حمید بقایی» معاون اجرایی رئیس جمهور در دولت دهم و از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، برای تحمل دوران محکومیت خبر می دهند.

گفتنی است بقایی در نامه ای به یکی از مقامات عالی رتبه سپاه پاسداران ادعا کرده بود که به 15 سال حبس محکوم شده است.

مجلس دهم از آزمون فعلی سربلند بیرون خواهد آمد؟/ هزینه‌هایی که هیئت رئیسه برای نظام می‌تراشد


مجلس در بحبوحه مشکلات اقتصادی مردم زیر ذره بین افکارعمومی قرار گرفته است و قطعا این موضوع در انتخابات آینده مجلس اثرگذار خواهد بود.
گروه سیاسی جهان نیوز: مجلس شورای اسلامی این روزها بیش از هر روز دیگر در جایگاه آزمایش و امتحان قرار دارد. انتخابات آتی مجلس یازدهم در پیش است و این روزها مجلسی‌ها بیش از گذشته در اتاق شیشه ای قرار دارند.

از سوی دیگر در این بحبوحه مشکلات اقتصادی مردم که روزانه شاهد نوسانات شدید نرخ ارز هستیم و ثبات بازار با چالش جدی مواجه شده است، نگاه‌ها به خانه ملت دوخته شده که قوه مقننه که وظیفه نظارت بر کار دولت را دارد چه رفتاری از خود بروز می دهد.

مجلس دهم در هفته های اخیر بر خلاف گذشته وزاری دولت که در هر استیضاح سر بلند بیرون می آمدند و دوباره به سر کار خود بازمی گشتند، دو وزیر کار و اقتصاد را بی کار کرد. از سوی دیگر رئیس جمهور را به مجلس کشاند و از وی درباره اوضاع بوجود آمده، سئوال کرد. 5 سئوالی که روحانی نتوانست در مودر چهار مورد آنها پاسخ راضی کننده‌ای به مجلس دهد و نمایندگان را قانع کند.

اما بعد از این موضوع انتظار این بود که این 4 سئوال به قوه قضائیه برود و در آنجا این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد که این کار صورت نگرفت. افکارعمومی امروز از مجلس این سئوال را دارد که نتیجه سئوال از رئیس جمهور چه شد؟ این درحالی است که روحانی اخیرا «ولی الله سیف» رئیس کل سابق بانک مرکزی که دلار 3300 تومانی را تحویل گرفت و در هنگام ترک پست 11 هزار تومان آنرا تحویل داد، را به سمت «مشاور امور بانکی و پولی» خود منصوب کرد.

نطق‌های اخیر دو تن از نمایندگان جریان اصلاحات که به تعبیر برخی از نمایندگان شنیدن رادیوهای بیگانه در مجلس بود، نیز باعث شد 20 تن از نمایندگان مجلس با امضای نامه‌ای خطاب به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خواستار بررسی نطق سلحشوری و حیدری در این هیات شدند. اما تذکری از سوی هیئت رئیسه به این افراد داده نشده است.

همچنین مجلس به طرح شفافیت آرای نمایندگان که توسط حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با امضای 29 نفر از نمایندگان، تقدیم هیئت رئیسه شد و 207 نماینده مجلس از آن حمایت کرده بودند، رای منفی داد. یعنی بسیاری از حامیان ظاهری طرح، به آن رای ندادند.

برخی از منتقدان اتفاقات مجلس مطرح می کنند مجلس به سمتی می‌رود که مسئولهای خود را قبول نمی کند وهزینه این موارد را به گردن نظام می اندازد. در همین رابطه، «حمیدرضا حاجی بابایی» رئیس فراکسیون ولایی مجلس بیان می کند: « گویا مجلس می‌خواهد به یک نحوی همراه با یک سیاستی جلو برود که این سیاست هیچ هزینه‌ای نداشته باشد و برای او هیچ ضرری نداشته باشد.»

وی درباره این روند می افزاید: «در مجلس به شکلی کار دنبال می‌شود که هم وضعیت موجود را حفظ کنند و هم آسیبی به هیات رئیسه وارد نشود؛ یعنی از نظام هزینه داده شود، حرف‌های ساختارشکنانه بیان شود، اما مباحث خاص زمانی مطرح شود که کسانی ریاست جلسه را برعهده داشته باشند که این حرف‌ها را قبول دارند!»

خروجی مجلس نیز برای بسیاری جای سوال دارد. حاجی بابایی از طرح هایی که به سرانجامی نمی رسند سخن می گوید و بیان می کند: «وقتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، رئیس محترم مجلس از تعداد طرح‌ها و لوایح بررسی شده گزارشی دادند. مقام معظم رهبری به نوعی فرمودند خروجی این‌ها در بیرون چه بوده است؟! من هم همین حرف را می‌گویم. در این آخرین هفته کاری ما در تابستان که روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته قبل بود، خروجی مجلس چه بود؟»

روند اهمال کاری و انداختن هزینه کار به گردن نظام در حالی است که چندی پیش ادعای برخی ‌اشخاص درخصوص «نظر مساعد دفتر رهبری درباره لوایح مبارزه با پولشویی» توسط دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تکذیب شد. اما متاسفانه «محمود صادقی» نماینده مدعی اصلاحات بدون توجه به اطلاعیه شورای عالی امنیت ملی، این ادعای کذب را مجددا مطرح کرده است.

در همین رابطه، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی سخنان مبنی بر نظر مقام معظم رهبری با FATF گفت: «بعد از چندبار رد و بدل شدن نامه با دفتر مقام معظم رهبری در رابطه با FATF نهایتا ایشان اعلام کردند که خود دولت و مجلس تصمیم بگیرند یعنی این اختیار را به مجلس ودولت دادند. اینکه برخی نماینده ها و بعضی افراد می‌خواهند دوباره موضوع را به زمین دفتر مقام معظم رهبری بیندازند ظلم به خود رهبری است.»

این اظهارات غلط افرادی چون محمود صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس که سابقه طول و درازی در انتشار مطالب خلاف واقع دارد، درحالی است که مجلس در این عرصه تذکر چندانی به نمایندگان نمی دهد.

این درحالی است که ابوالفضل ابوترابی، چندی پیش با اشاره به اظهارات محمود صادقی در جلسه علنی مجلس درباره قضات گفت: «بنده درباره اظهارات آقای صادقی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردم و تا نتیجه نهایی پیگیر آن خواهم بود.»

با این حال عملکرد هئیت رئیسه مجلس چه در داخل مجس چه در خارج از آن با انتقادات فراوانی روبروست. البته این موضوع در روند رای گیری سومین دوره ریاست هیئت رئیسه خود را به نوعی نشان داد هر چند که چندان سطوح بالایی هئیت رئیسه مجلس تغییری نکرد اما موضوع پیام قابل توجهی را مخابره کرد که عملکرد روسای مجلس دهم برای برخی رضایت آمیز نبوده است. خانه ملت در بحبوحه مسائل اقتصادی که مردم را در تنگنا قرار داده است نیز بیش از پیش زیر ذره بین قرار گرفته و صداهایی غیر از مطالباتی که مردم دارند حتما توسط افکارعمومی رصد و دیده می شود.   

تجلیل از گوگوش و سروش تمام شد سری هم به خانواده شهدا بزنیم!


این تعبیر که جبهه اصلاح‌طلبان، از سروش تا گوگوش را شامل می‌شود، در حالی است که سروش پس از خروج از کشور، مدتی عضو اتاق فکر سبز در لندن بود اما نهایتاً منکر رسالت پیامبر اعظم(ص) شد و وحی الهی را «نعوذبالله» رویاهای شاعرانه توصیف کرد.
گروه سیاسی جهان نیوز: دکتر محمدرضا عارف با تجلیل از همسر شهید سلطان زاده، گفت:شهیدان بیشترین هزینه را برای انقلاب و آرمانهایشان پرداختند. جان شهیدان خیلی ارزشمند بود ولی هزینه‌ای که خانواده‌های شهید پرداختند کمتر از آن چیزی نیست که شهیدان پرداختند.

به گزارش جهان نیوز، وی  با بیان اینکه کشور متعلق به شهیدان، امام و مردم است خطاب به همسر شهید سلطان‌زاده‌، گفت: وقتی با خانواده معظم شهدا دیدار می‌کنم احساس می‌کنم با بهترین بندگان خدا ملاقات می‌کنم و این افتخار بزرگی است که نصیب من می‌شود.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه خانواده شهدا از جمله وفادارترین جامعه انقلابی ما هستند بر نقش و جایگاه بی‌بدیل شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی در پیروزی، تثبیت و حفظ نظام اسلامی و صبر و مقاومت خانواده‌های آنان در تاریخ انقلاب تاکید کرد.

بر ژایه گزارش کیهان، این تجلیل از خانواده شهدای انقلاب -که کار درستی هم هست- در حالی است که آقای عارف  اخیراً از دو تن از عناصر ضد انقلاب تمجید کرده بود. او در دیدار 27 مرداد اعضای انجمن اندیشه و قلم گفته بود:
«مزیت گفتمان اصلاحات جذب حداکثری است؛ این مثال مردمی درباره اصلاحات که از «سروش تا گوگوش» را شامل می‌شود، صحیح است و ما نمی‌توانیم کسی را حذف کنیم.

عارف ضمن اشاره به خاطره گفت و گوی خود با یکی از چهره های اصولگرا گفته بود: به ایشان گفتم تفاوت ما  در این است که قطار ما به هر ایستگاهی می‌رسد، ابتدا دست افراد را می گیریم و با خود همراه می‌کنیم، سپس آنها را شناسایی می‌کنیم اما شما اگر احساس کنید با فردی کوچکترین اختلاف نظری دارید، او را پایین می‌اندازید و این مهمترین اختلاف و تفاوت گفتمان اصلاحات با شماست. این ویژگی در ذات انقلاب نیز وجود دارد، مگر در جریان انقلاب ما افراد را گزینش می‌کردیم؟ توده‌های مردم همراه انقلاب بودند، اما متاسفانه باید بگویم ما به دلیل برخی از انحصارطلبی‌ها  این سرمایه اجتماعی عظیم را از دست داده‌ایم و گرفتار شدیم.

این تعبیر که جبهه اصلاح‌طلبان، از سروش تا گوگوش را شامل می‌شود، در حالی است که سروش پس از خروج از کشور، مدتی عضو اتاق فکر سبز در لندن بود اما نهایتاً منکر رسالت پیامبر اعظم(ص) شد و وحی الهی را «نعوذبالله» رویاهای شاعرانه توصیف کرد.

اصلاح‌طلب توصیف کردن خواننده کاباره‌ای رژیم طاغوت هم تهمتی است که با چند من سریش هم به گوگوش نمی‌چسبید. وی با کمک سلطنت‌طلبان آمریکایی، شبکه ضد دینی و ضد اخلاقی من و تو را راه‌اندازی کرد و به تازگی، ترانه‌ای مبتذل علیه 40 سالگی انقلاب اسلامی خواند.

پاسخ‌ دندان‌شکن تحلیلگر سیاسی به شبکه من و تو


«علی علیزاده» تحلیلگر سیاسی ساکن در لندن با حضور در شبکه ضد انقلاب و سلطنت طلب گفت: «در 400 سال اخیر ایران هیچ وقت به اندازه کنونی مقتدر نبوده است».
پاسخ‌ دندان‌شکن تحلیلگر سیاسی به شبکه من و تو
به گزارش جهان نیوز، به نقل از فارس، یک تحلیلگر سیاسی و مدرس فلسفه ساکن پایتخت انگلیس در یک برنامه تلویزیونی به صحبت درباره اقتدار جمهوری اسلامی ایران، جنگ تروریستی- اقتصادی و روانی دشمنان اقتدار ایران و مواضع ضد ایرانی یک شبکه سلطنت طلب پرداخت.

«علی علیزاده» تحلیلگر سیاسی ساکن در لندن در برنامه موسوم به «اتاق خبر» شبکه ضد انقلاب و سلطنت طلب «من و تو» به سوال مجری درباره وضعیت «نابسامان» اقتصاد ایران و مقصر شرایط جاری اینطور پاسخ داد: «100 درصد اکنون وضعیت مناسبی نیست و من معتقدم که ما مورد حمله تروریسم اقتصادی قرار گرفتیم شبیه به وضعیتی که آمریکا در 11 سپتامبر 2001 با آن مواجه شده بود».

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: «ما بعد از اینکه قرارداد هسته‌ای را امضا کردیم، چه کسانی حمله اقتصادی و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران را درخواست کردند؟ همین رضا پهلوی و شبکه تلویزیونی شما»

علیزاده همچنین تصریح کرد: «تلویزیون شما بود که جنجال و جو روانی مبنی بر اینکه آب خوزستان به عراق می‌رود راه انداخت. شما روابط ایران و عراق را خراب کردید».

مجری شبکه سلطنت‌طلب از میهمان خود درباره «فسادها در ایران» سوال کرد. علیزاده در جواب او گفت که «در همه جای جهان فساد وجود دارد. در همین کشور انگلیس که من و شما هستیم، دزدی‌های بسیار وجود دارد. البته که ما ساختار «دولت ـ ملت» در ایران داریم و این ساختار می‌تواند مشکلات کنونی را حل کند».

علیزاده در بخش دیگری از اظهاراتش به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه پرداخت و گفت: «ما هیچ وقت در 400 سال اخیر این اقتداری که در حال حاضر داریم، نداشته‌ایم. شما ببینید ارتش رضا شاه کبیر در سال 1320 در برابر انگلیسی‌ها که از جنوب وارد کشور شدند و شوروی‌ها که از شمال، تنها در عرض 24 ساعت فروپاشید اما ایران در 8 سال جنگ در برابر تمام دنیا حتی همین انگلیسی که ما در آن زندگی می‌کنیم، ایستاد و حتی یک وجب از خاک کشور را از دست نداد».

این کارشناس افزود: «برخلاف رژیم پهلوی که بحرین را از دست داد، ایران با تمام قدرت در مقابل همه دشمنان ایستاد و حتی یک وجب از سرزمین خود را از دست نداد. ما برای اولین بار از زمان هخامنشیان به دریای مدیترانه رسیده‌ایم، 6 سال است که کشورهای غربی می‌گویند بشار اسد سقوط می‌کند اما اینطور نشده است. ظرف 10 سال آینده ایران جزو 5 تا 10 کشور اول جهان خواهد شد».

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اسناد غربی درباره  پادشاه مخلوع و فراری پهلوی اشاره کرد و گفت: «در تمام اسناد انگلیسی ـ آمریکایی به محمدرضا شاه می‌گفتند شاه چمدانی یعنی کسی که آماده فرار از کشور و متواری شدن بود».

علیزاده در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به ادعاهای ضد ایرانی یکی دیگر از میهمانان برنامه خطاب به او گفت که بسیاری از اپوزیسیون هنوز در فضای 40 سال قبل و زمان پهلوی گیر کرده‌اند.

وی گفت: «ضد انقلاب به معنای کسانی هستند که انقلاب سال 57 را نپذیرفتند».

این کارشناس سیاسی با ورق زدن تاریخ ایران در ادوار گذشته، درباره طاغوت پهلوی گفت: «در تمام 2800 سال گذشته تنها سلسله تاریخ ایران که توسط خارجی ها سرکار آمده، سلسله پهلوی بوده است».

علیزاده خطاب به مجری این برنامه گفت: «ببینید ما الان در کجا نشسته‌ایم، ما در تلویزیون من و تو نشسته‌ایم. منابع مالی شما از کجا می آید؟ از رضا پهلوی، از عربستان سعودی، اسرائیل یا از کجا؟ چرا شفاف سازی نمی‌کنید؟»

این کارشناس در بخش دیگری از سخنانش به سوالی درباره بیانات رهبر انقلاب درباره دشمنی‌های آمریکا جواب داد و در دفاع از این بیانات گفت: کدام رهبر است که در شرایط جاری بیاید و بگوید که ما تحمیل‌ها و شرایط تحمیلی آمریکا را می‌پذیریم و دستهایمان را بالا می‌بریم؟ دشمن و تروریست به ما حمله کرده و ما باید مقابل آن بایستیم. موضع آقای خامنه‌ای این است و درست می‌گوید».

علیزاده، در بخش مربوط به حقوق زنان، تاکید کرد که با پیروزی انقلال اسلامی سال 1357 زنان جایگاه  و حقوق خود را شناخته‌اند.

او گفت: درباره حقوق زنان باید این را بگویم، همین خانم مسیح علی‌نژاد که در تلویزیون شما حضور می یابد، باید گفت که در نتیجه این انقلاب اسلامی سال 57 بوده که او توانسته از خانه بیرون آمده و خبرنگار پارلمانی بشود.

وی در بخش دیگری از این برنامه تلویزیونی با رد ادعاهای مجری شبکه سلطنت طلب و یکی دیگر از میهمانان این برنامه، اینکه «ایران در آستانه فروپاشی است» را قویا رد کرد.

او گفت که «رقابت اصلی در حال حاضر بین ایران و سعودی است و این سعودی است که واقعا در آستانه فروپاشی واقعی است و نه ایران».

علیزاده در بخش پایانی صحبت‌هایش در رد ادعاهای اپوزیسیون و ضد انقلاب‌ها علیه رهبر معظم انقلاب، گفت که (آیت‌الله) «خامنه‌ای می‌گوید ما باید موشک داشته باشیم، غنی سازی داشته باشیم، ما از سعودی‌ها نباید کمتر باشیم. ای مردم ایران! مشکل 30 ساله اپوزیسیون با علی خامنه‌ای همین‌ها است».

در ستایش و تمجید از برادر پرویز سروری!


چه خوب هست که در حوزه رسانه ها همچنان افرادی داریم که در دهه شصت مانده و حاضر نیستند سنگرها را رها کنند و دل آشوبی این روزهایشان هم حفظ خاکریز و نبرد داوطلبانه در خط مقدم است.
در ستایش و تمجید از برادر پرویز سروری!
گروه سیاسی جهان نیوز، مهدی جهان تیغی: گرچه از سالهای گذشته توفیق همراهی هیات تحریریه جهان نیوز نصیب این حقیر شده بود ولی از زمان سردبیری در این رسانه انقلابی شناخت بیشتر افرادی همچون آقای سروری یکی از بهره های خوب و ماندگار برای ادامه زیست سیاسی  و فردی را برایم فرآهم کرد.

مهمترین ویژگی ایشان هم این بود که اصرار داشتند میان سلوک سیاسی، سلوک مدیریتی، سلوک رسانه‌ای شان با سلوک فردی روزمره شان تفاوتی نباشد. مساله ای که امروز بخشی از مریضی در سپهر سیاسی کشورمان است، که گاها سلوک فردی چهره‌های سیاسی با سلوک رسانه‌ای وسیاسی‌شان زمین تا آسمان فرق دارد. ضمن اینکه بماند حتی برخی چهره های ارزشی نیز نتوانسته اند تقوای فردی خود را در سلوک سیاسی و رسانه ای خود بسط داده و یا همراه کنند.

در همان جلسات اولیه شورای سیاست گذاری جهان نیوز که به عنوان سردبیر مشغول به فعالیت شدم، نکاتی از طرف ایشان و دیگر دوستان مطرح شد که چارچوب یک رسانه انقلابی را برایم روشن تر از قبل کرد. گزاره های که فکر می کنم برای همه کسانی که دغدغه رسانه انقلاب بودن را دارند، قابل استفاده باشد:

1: اولویت رسانه در تهیه گزارش، تحلیل، یادداشت، گفتگو و حتی عکس! اول دفاع و تقویت کلیت نظام و انقلاب، بسط و دفاع از گفتمان امامین انقلاب، در خدمت مردم بودن و  دوم دغدغه‌های دیگر!

2: رسانه انقلابی باید عصاره امید آفرینی به آینده، آینه دستاوردها، نقاط قوت، دلسوزی و ایثار و محافظت از انقلاب و مردم باشد نه خود بار، محل دغدغه و چالش‌های بی‌مورد، شبهه، تردید و سیانمایی در کشور

3: تراز رسانه انقلابی معلمی و هدایت کردن و به موقع فرقان شدن است نه مچ گیری. همچنانکه عقلانیت و آرمانگرایی و اخلاق در رسانه در کنار هم هستند و نه جدای از یکدیگر

4: حرفه‌ای‌گری رسانه در ذیل دفاع از انقلاب اصالت می‌یابد و گرنه تکنیک‌های رسانه‌ای فرع و ابزارند نه اصل.

5: رسانه بی‌تفاوت در برابر فساد اقتصادی و سیاسی صاحبان قدرت و ثروت رسانه انقلاب نیست بلکه رسانه طاغوت است!

6: دانستن حق مردم است ولی بالاتر از آن آگاهی دادن دلسوزانه، خیرخواهان، صادقانه، دروغ نگفتن، فریب ندادن و شفاف بودن با مردم بالاتر از آن است.

7: رعایت ادب و عدالت دربرابر همه واجب است و در برابر مخالفین سیاسی واجب تر!

8: از یک طرف هر فرد با هر گرایش سیاسی که حرف خوبی برای رفع مشکلات کشور و دفاع از انقلاب دارد باید رسانه انقلابی بلندگوی او باشد و از طرفی دیگر در برابر منحرفین داخلی و ضد انقلاب خارج نشین همواره باید صراحت انقلابی و نقادی شفاف داشت.

9: رعایت قانون، کمک به هر نهاد دولتی و باوجود سلیقه سیاسی کاملا متضاد! و هر مجموعه حاکمیتی دیگری برای تقویت نظام وظیفه و اولویت رسانه انقلابی است.

10: رسانه را برای آخرت خود بخواهیم نه دنیای خود و دیگران/ زمان کار در رسانه باوضو باشید!/ کار در رسانه باید به تقویت معنویت مان و ایمانمان کمک کند

و: ....
موارد بالا همیشه گفته شد و اگر در این ماه ها نسبت به این موارد کوتاهی شد قطعا به کوتاهی سردبیری مجموعه بر می گردد ولی باید گواهی داد که همیشه گوشزد شده است.

اما در چند سال مدیرمسئولی برادر بزرگترم پرویز سروری؛ پایگاه خبری و تحلیلی جهان نیوز همواره تلاش کرده که در صف دفاع از انقلاب و ولایت و مبارزه با فساد سیاسی و اقتصادی پیشتاز باشد. و این پیشتازی برای مجموعه جهان نیوز و البته شخص ایشان دارای هزینه های زیادی بوده که برخی قابل گفتن  است و برخی قابل گفتن نیست! ولی اصل این است که هرچه گذشته ذخیره شود برای آینده و نگفتنش به ثواب نزدیکتر...

جدای از مشکلات مالی همیشگی و گاها غم انگیر! وحضور تکراری و گاه هر هفته مدیر مسئول جهان نیوز در دادگاه مطبوعات، در ماه های گذشته همواره جناب سروری از هیات تحریریه گلایه هم داشتند! و البته هیچ وقت نتوانستیم گلایه ایشان را پاسخ درخور بدهیم...

ایشان همیشه به ما گلایه داشتند: درباره دفاع مقدس از جهان نیوز گلایه مند هستم، میزان و عمق پرداخت به جایگاه دفاع مقدس و شهدا  در این رسانه رضایت بخش نیست!

ضمن اینکه ایشان چند باری هم شفاها هیات تحریریه را به توبیخ خود نواخته اند... و همه این چند توبیخ هم به خاطر عدم رعایت انصاف و عدالت در برخی از کلمات به کار گرفته شده درباره مخالفین و رقبای سیاسی بود.

اما نکته دیگری که نیز به نظر قابل عرض می آید، فلسفه تغییر مدیر مسئول جهان نیوز است، ایشان در گفتگوی با خبرگزاری فارس، استعفای خود از مدیر مسئولی را در راستای جوانگرایی عنوان کرده اند. جوانگرایی در ظاهر شعار همه افراد و گروه های سیاسی است. اما فرق است بین گروه و فردی که می خواهد به بهانه جوانگرایی جوانان را در اطرف خود زیاد کند و با گروه و فردی که بخواهد جوانان را در جای و صحیح تر آنکه برجای! خود بنشاند.

در هر صورت چه خوب هست که در حوزه رسانه ها همچنان افرادی داریم که در دهه شصت مانده و حاضر نیستند سنگرها را رها کنند و دل آشوبی این روزهایشان هم حفظ خاکریز و نبرد داوطلبانه در خط مقدم  است.

و آخر آنکه گرچه ادامه حضور پرویز سروری در جهان نیوز همچنان مایه دل گرمی این مجموعه است، ولی برای نقش آفرینی ایشان در جایگاه مدیر مسئولی این رسانه ارزشی طی چندین سال، از طرف همه دوستان فعال انقلابی در رسانه ها به ایشان خسته نباشید می گویم؛ خدا قوت برادر سروری... حق یارتان.

عمده مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت‌ است/ نگوئیم مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل می‌کنند


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از اصول اولیه حقوق شهروندی این است که مردم مسئولینی انتخاب کرده‌اند مشکلاتشان را حل و فصل کنند، نه اینکه مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل کنند.
عمده مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت‌ است/ نگوئیم مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل می‌کنند
به گزارش جهان نیوز، محمدباقر قالیباف امشب در یادواره شهدای گردان 5 نصر در مجتمع آیه‌های سپاه امام رضا(ع) اظهار داشت: دفاع مقدس و دوران هشت ساله جنگ تحمیلی برای ما درس‌های متعددی داشت که باید از آنها عبرت بگیریم؛ دو اصل تکیه بر سنت‌های الهی و پشتوانه مردم دو درس عظیم و ارزشمند دوران دفاع مقدس است.

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه با تکیه بر همین دو اصل ما موفق شدیم موفقیت‌های متعددی را کسب کنیم ادامه داد: دشمن اگر ضعف ببیند بر ما می‌تازد و با قدرت به پیش می‌آید و نباید این ضعف را به آنها نشان دهیم.

قالیباف گفت: سرمایه گرانقدر کشور نیروی جوان است که باید قدر این نیرو و استعداد آن را بدانیم: همین نیروی جوان در زمان جنگ هشت ساله تحمیلی نیز حضوری فعال داشت؛ بیشترین شهدای ما در دوران جنگ هشت ساله تحمیلی زیر 24 سال و فرماندهان در سطوح مختلف همه زیر 30 سال بودند.

قالیباف با تصریح این نکته که جوانی یعنی تلاش، خلاقیت، اخلاص و شجاعت بیان کرد: امروز در وضعیت کنونی منطقه که آبستن حوادث است و امنیت نیست اما این کشور در بستر امنیت است چون ما در موضع دفاع و امنیت قرار داریم؛ بحران جدی ما در دهه اول انقلاب اسلامی بود اما با تکیه بر این دو اصل یعنی تکیه بر مردم و سنت الهی، کشور در این حوزه این موفقیت‌های بزرگ را کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز می‌بینیم که ماهواره‌های ما در مدار زمین و موشک‌های ما در دوهزار کیلومتری نقطه زنی می‌کنند؛ امروز در صنعت تولید تجهیزات نظامی بدون شک جزو پنج کشور اول دنیا هستیم. امروز در چهارمین دهه انقلاب، بحران ما بحران اقتصادی است چرا قادر نیستیم بر این بحران فائق بیائیم؟چرا نمی‌خواهیم از این تجربه بزرگی تاریخی و فرهنگ اهل بیت(ع) استفاده کنیم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: چرا در دهه چهارم انقلاب مردم از اقتصاد حذف شده‌اند؟ در حوزه اقتصاد وقتی صحبت از مردم می‌کنیم ممکن است بگویند ما به دنبال خصوصی سازی هستیم؛ اولا ما معتقدیم دنبال خصوصی سازی نیستید؛ وضعیت موجود نشان می‌دهد بخش عمده اقتصاد ما دولتی است و آنجایی هم که بخش خصوصی است؛ خاصه‌سازی است و افرادی خاص و سفارشی و به تعبیری چهار درصدی‌ها هستند که امور را در دست دارند.

قالیباف با تاکید بر این نکته که مشکلات اقتصادی با کمک مردم فقط قابل حل است اظهار داشت: اگر می‌خواهیم مبارزه با فساد کنیم باید اقتصاد را مردمی کنیم؛چه طور مردم توانستند در آن زمان جنگ را اداره کنند آیا نمی‌توانند اقتصاد را اداره کنند؟ ما می آییم شعار حقوق شهروندی می‌دهیم اما از اصول مهم حقوق شهروندی این است که فرصت‌های اقتصادی را در اختیار مردم بگذارید؛ وقتی گرانی و بیکاری به عنوان حقوق شهروندی را نمی‌توانیم حل کنیم توهین از این بالاتر نیست، با شعار که مشکلات حل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه پاداش الهی به حرفِ خوب نیست بلکه به عمل درست است افزود: به جای اینکه در اقتصاد به مردم تکیه کنیم به دنبال تکیه به اصطلاح بر ابرقدرت‌ها و بیگانگان هستیم، بیگانگانی که حداقل در 100 سال گذشته کاری جز خیانت برای ما نکرده‌اند؛ نمونه‌های آن  در 28مرداد، برجام و ده بار دیگر هم امتحان کرده‌ایم؛ دشمن، دشمن است.

قالیباف عنوان کرد: پس باید درس بگیریم و در اقتصاد هم به مردم تکیه کنیم؛ باید از این ماجراها درس بگیریم؛ درس بگیریم به جای دست دراز کردن به سمت کسانی که دشمنان قسم خورده ما هستند ایمان به سنت‌های الهی داشته باشیم اما این بدین معنا نیست که با دنیا حرف نزنیم، سخن گفتن و ارتباط برقرار کردن با دنیا شرط عقل است اما اینکه انسان فکر کند دشمنش می‌آید به او کمک می‌کند احمقانه است.

وی بیان کرد: از اصول اولیه حقوق شهروندی این است که مردم مسئولینی انتخاب کرده‌اند مشکلاتشان را حل و فصل کنند، نه اینکه مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل کنند، حداقل حرف از حقوق شهروندی نزنید، در این شرایط سخت اقتصادی این حرف بی‌احترامی به مردم است.

قالیباف تصریح کرد: ما می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی فائق بیاییم اما باید باورمان باشد؛ این مردم با دل و جانشان پای این انقلاب آمدند ما هم باید تا جانمان پای مردم، اسلام و ایران عزیز بایستیم.این گونه نباید باشد که تا زمانی که مسئولیت اجرایی داریم بگوییم مسئولیم فردا که از مسئولیت اجرایی رفتیم کنار بگوییم مسئول نیستیم ما از انقلاب کِی این درس را گرفتیم؟
وی خاطرنشان کرد: می‌بینید که فقر، آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانواده‌ها را از هم جدا می‌کند بعد بگوئیم مسئول نیستیم؟ فرد فرد ما در قبال جامعه مسئولیم.

قالیباف عنوان کرد: مهمتر از جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای است که دشمن آغاز کرده و باهدف کسب نارضایتی و سلب اعتماد مردم نسبت به نظام و انقلاب و سواری بر موج نارضایتی‌ها و بخشی از ناکار آمدی‌ها و بی‌تدبیری‌ها هزاران دروغ و شایعه را می‌سازد و ذهن مردم را خراب می‌کند؛ مردم به عنوان پایه‌های نظام و انقلاب باید بصیر باشند؛ آنها با اقدامات خود به دنبال تغییر ذهن و روان مردم هستند.

وی تصریح کرد: امام راحل فرمودند که ما با ایادی رژیم ستمشاهی در این کشور مبارزه کنیم و آنها را حذف می‌کنیم اما غرب زده‌ها را نمی‌شود چنین کاری کرد و کار بسیار سختی است.
قالیباف گفت: امروز غرب‌زدگان در کشور مصمم برای نوکری اربابان غربی هستند تا فرهنگ لیبرالیسم و نئو لیبرالیسم را به خورد مردم دهند و  فرهنگ اصیل مردم و کشور را که مبتنی بر فرهنگ قرآنی و مکتب اهل بیت است از میان بردارند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط ناامیدی بزرگترین گناه و گناهی نابخشودنی است اظهار داشت: من به عنوان خدمتگزار شما و با توجه به شناخت از ظرفیت‌های کشور می‌گویم نباید خستگی در وجود ما باشد و باید مسئولانه بایستیم و امیدوارانه، شجاعانه و دقیق، دشمن را نامید کنیم و اجازه ندهیم با عملیات شایعات و دروغ، اعتماد مردم نسبت به باورهایشان از انقلاب اسلامی تضعیف شود.

قالیباف تصریح کرد: همچنین  اجازه ندهیم عده‌ای از بعضی ضعف‌ها دستاوردی درست کنند تا اساس انقلاب اسلامی را مورد تهاجم قرار دهند.ما می‌توانیم با این ظرفیت‌های اقتصادی روز کشور، بر مشکلات فائق بیاییم؛ بخش عمده مشکلات ما ریشه در سوء مدیریت دارد همه می‌دانیم توانمندی این کشور بالاست و مشکلات قابل حل است.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟