_  

گروه خبری سیاسی

توضیح دادستانی تهران درباره بازداشت بقایی


حمید بقایی جهت اجرای حکم صادره به زندان معرفی شد.
توضیح دادستانی تهران درباره بازداشت بقایی
به گزارش جهان نیوز؛ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران پس از تایید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و هم‌چنین ابلاغ حکم صادره، مامورین پلیس روز سه‌شنبه (۱۳۹۶/۱۲/۲۲) نسبت به دستگیری و معرفی محکوم‌علیه جهت اجرای حکم صادره از جمله ۱۵ سال حبس و چهل و سه میلیارد تومان جزای نقدی اقدام نموده و به زندان معرفی شد.
 
دادستانی تهران متعاقباً در مورد مفاد حکم صادره جداگانه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد


نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون سهمیه کنکور فرزندان و همسران ایثارگران را تغییر دادند.
سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد
به گزارش جهان نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۳۰خرداد) قوه مقننه و در جریان بررسی طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰  قانون برنامه ششم توسعه، ماده واحده این طرح را با ۱۱۹  رای موافق، ۵۸  رای مخالف و ۱۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان تصویب کردند.

بنابراین گزارش ماده واحده طرح مذکور بدین شرح است:

ماده واحده- بند (الف) ماده ۹۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ به شرح زیر اصلاح می شود:

الف) الحاقات زیر در ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه بعدی آن و در ماده ۴۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) به شرح زیر صورت می گیرد:
سهمیه ورود با ۵ درصد، سهمیه اختصاصی برای همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه به ۳۰ درصد افزایش یافت.

 تبصره یک و دو این طرح در مورد جزئیات این افزایش سهمیه ورود به کنکور به دلیل مغایرت با برنامه ششم توسعه نیازمند دو سوم رای نمایندگان بود که رای لازم را به دست نیاورد و بر این اساس تبصره‌ها برای بررسی بیشتر و همچنین رسیدگی به پیشنهادات مطروحه به کمیسیون مربوطه ( کمیسیون آموزش) ارجاع شد.

همچنین در جریان بررسی این طرح اعلام شد که قانون جدید در مورد کنکور امسال جاری و ساری نخواهد بود.

منبع:تسنیم

بدون همکاری مدیران کار دلالان پیش نمی‌رود


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید حلقه‌هایی که در وضعیت گرانی اخیر و فسادهایی که به آن دامن می زنند، دخیل هستند شناسایی کنیم و با اشد مجازات با آنها برخورد کنیم، اگر با یک نفر به میزان لازم برخورد شود دیگر افراد جسارت نمی کنند صنعت خودرو کشور را به این روز درآورند.
بدون همکاری مدیران کار دلالان پیش نمی‌رود
به گزارش جهان نیوز، زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص وضعیت اخیر بازار خودرو و اصطلاح حباب گرانی خودرو که اخیرا مدام برای آن به کار می‌برند و نزدیکی آن به واقعیت و تبعاتش برای جامعه، گفت: معتقدم لازم است مسئولیت‌پذیری شایسته‌ای در این قضیه صورت پذیرد، ضمن اینکه شخص وزیر هم از شرایط فعلی رضایت مطلوبی ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر بازار به دست دلالان و احتکارگران است، باید کمیته‌ای ویژه برای برخورد با احتکارکنندگان تشکیل شود، البته به عبارتی می‌گویند احتکاری صورت نگرفته است اما اگر احتکار نشده باید با مستندات به مردم این گفته را ثابت کنند.

وی بابیان اینکه باید به مردم توضیح دهیم دلیل افزایش قیمت چه موضوعی است، اظهار کرد: اگر دلالان پشت این موضوع هستند حاکمیت باید پیش‌قدم شود و دست آنها را کوتاه کند، نباید این شرایط ایجاد شود که مردم بی اعتماد شوند.

نماینده مردم اصفهان تاکید کرد: متاسفانه مردم با بهانه‌هایی که به اتفاقات می‌دهیم، از مسئولان بی اعتماد می‌شوند، نمی‌شود به گرانی‌ها منشا روانی را ارتباط داد یا شبکه‌های اجتماعی را مقصر دانست.

وی خاطرنشان کرد: اگر برخی مدیران همکاری نکنند کار دلالان پیش نمی‌رود، باید قبل از پیش آمد بحران در کشور برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.

 سعیدی مبارکه افزود: باید حلقه‌هایی را که در وضعیت گرانی اخیر و فسادهایی که به آن دامن می‌زنند،  و دخیل هستند را شناسایی کنیم و با اشد مجازات با آنها برخورد کنیم، اگر با یک نفر به میزان لازم برخورد شود دیگر افراد جسارت نمی‌کنند صنعت خودرو کشور را به این روز درآورند.

وی در پایان گفت: بهتراست دولت و حاکمیت با مردم شفاف صحبت کنند و علت گرانی‌ها و فسادهای اقتصادی را به آنها توضیح دهند، بهانه های مداوم دردی را دوا نمی کند، مجلس همواره درکنار دولت بوده است. امیدوارم بهترین اتفاقات برای مردم رخ دهد.

6 فریم از سیاست‌ورزی یک رئیس‌جمهور مغرور


بنی صدر در دانشگاه صنعتی شریف سلسله جلساتی را که به مدت 10 روز نیز ادامه داشت، ترتیب داد و توانست خیلی زود خود را به‌عنوان روشنفکر دینی که سعی دارد با استفاده از مفاهیم و مضامین قرآنی و اسلامی پیوندی با دنیای متمدن غرب برقرار کند، به جامعه انقلابی آن روز بشناساند. این تازه آغاز راهی بود که بنی‌صدر به آن فکر می‌کرد.
6 فریم از سیاست‌ورزی یک رئیس‌جمهور مغرور
به گزارش جهان نیوز،  ۱۲ بهمن ۵۷ ابوالحسن بنی‌صدر همان‌گونه که پله‌های هواپیمای پاریس تهران را یک به یک و رو به پایین طی می‌کرد، در باورش این پله‌ها، پله‌های رسیدن به قدرت بود که یک به یک در حال طی شدن بود. او بلافاصله در دانشگاه صنعتی شریف سلسله جلساتی را که به مدت ۱۰ روز نیز ادامه داشت، ترتیب داد و توانست خیلی زود خود را به‌عنوان روشنفکر دینی که سعی دارد با استفاده از مفاهیم و مضامین قرآنی و اسلامی پیوندی با دنیای متمدن غرب برقرار کند، به جامعه انقلابی آن روز بشناساند. این تازه آغاز راهی بود که بنی‌صدر به آن فکر می‌کرد. او که پس از تشکیل دولت موقت، از منتقدان تند کابینه بود، روزنامه «انقلاب اسلامی» را در خرداد سال ۵۸ با این هدف که صرفا در خدمت انقلاب باشد تاسیس و راه‌اندازی کرد. یک ماه بعد بنی‌صدر به معاونت وزارت اقتصاد و دارایی و سپس در ماه آبان به سمت وزیر اقتصاد و دارایی منصوب شد. بنی‌صدر همچنین از ابتدای بهار ۵۸ نیز به عضویت شورای انقلاب درآمد تا در کمتر از یک‌سال به یکی از چهره‌های موثر در فضای سیاسی تبدیل شود. پس از استعفای دولت موقت و پذیرش این استعفا از سوی امام خمینی، اصلی‌ترین اتفاق در فضای سیاسی کشور، انتخابات ریاست‌جمهوری بود. ابوالحسن بنی‌صدر همان‌طور که رسانه‌ها گمانه‌زنی می‌کردند کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران شد. در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، جدی‌ترین رقیب بنی‌صدر جلال‌الدین فارسی از حزب جمهوری اسلامی بود اما طرح ملیت غیر ایرانی فارسی، او را مجبور به کناره‌گیری از انتخابات ریاست‌جمهوری کرد و درنهایت ابوالحسن بنی‌صدر با به دست آوردن حدود ۱۱ میلیون رای به‌عنوان نخستین رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد. ۱۵ بهمن سال ۵۸ و نزدیک به ۱۰ روز بعد از انتخابات، امام خمینی حکم منتخب ملت را تنفیذ کرد و بنی‌صدر رسما رئیس‌جمهور ایران شد.

در همان مراسم امام (ره) توصیه ارزشمندی به نخستین رئیس‌جمهور کرد. امام در آن مراسم گفت: «من یک کلمه به آقای بنی‌صدر تذکر می‎دهم، که آن یک کلمه تذکر برای همه است: حبّ ‎الدنیا رأس کلّ خطیئه؛ هر مقامی که برای بشر حاصل می‎شود، چه مقام‌های معنوی و چه مقام‌های مادی، روزی گرفته خواهد شد و آن روز هم نامعلوم است.» یک ماه پس از پیروزی در انتخابات، بنی‌صدر با حکم امام، به ریاست شورای انقلاب که هیات سیاستگذار و نظریه‌پرداز انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شد، منصوب شد. امام خمینی سمت فرماندهی کل قوا را نیز به بنی‌صدر محول کرد تا او چنین تصور کند که قدرت بلامنازع جمهوری اسلامی ایران است.

اما چرا عمر ریاست‌جمهوری ابوالحسن بنی‌صدر نخستین رئیس‌جمهور تاریخ انقلاب اسلامی با مجموعه گسترده‌ای از اختیارات و قدرت، تنها یک سال و پنج ماه دوام داشت و مجلس او را به دلیل عدم کفایت سیاسی برکنار کرد؟ رسمی‌ترین روایت از برکناری بنی‌صدر از ریاست‌جمهوری را می‌توان در بررسی طرح عدم کفایت سیاسی مجلس شورای اسلامی جست‌وجو کرد. مهم‌ترین دلایل مجلس برای رای به عدم کفایت سیاسی ابوالحسن بنی‌صدر در ۳۰ خرداد ۱۳۶۰، «موضع‌گیری وی علیه نظام جمهوری اسلامی و اتحاد نامقدس با کلیه نیروهای ضد انقلاب وابسته به شرق و غرب جهت نابودی نظام اسلامی» و همچنین «مخالفت مستمر با مجلس شورای اسلامی از بدو تاسیس و حتی پیش از افتتاح آن»، «دخالت صریح در قوه قضائیه و عدم درک صحیح از بدیهی‏ترین اصول قانون اساسی» و نیز «عدم اعتقاد به اصل تفکیک قوا» عنوان شد.

۳۷ سال از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ و برکناری ابوالحسن بنی‌صدر از ریاست‌جمهوری می‌گذرد. با این حال بررسی روند سیاست‌ورزی ابوالحسن بنی‌صدر از ریاست‌جمهوری تا پیوند با منافقین و دشمنان انقلاب، تجربه ارزشمندی پیش روی سیاستمداران و مقامات دولتی در ایران است. اگر چه بنی‌صدر دیگر در تاریخ انقلاب تکرار نشد اما در این سه دهه کم نبوده رفتارهایی که تکرار همان روش‌هایی است که ابوالحسن بنی‌صدر طی کرده است.

در این گزارش به برخی از این موارد اشاره شده است:

 قانون‌گریزی
شکست بنی‌صدر و حامیانش در انتخابات مجلس شورای اسلامی و تصاحب ۱۳۰ کرسی از سوی حزب جمهوری اسلامی، بنی‌صدر را در جبهه مقابل مجلس قرار داد. او در جریان معرفی نخست‌وزیر به مجلس برای تشکیل کابینه، با مجلس دچار اختلاف شد. مجلس گزینه‌های معرفی‌شده توسط وی را برای تصاحب این پست مناسب نمی‌دید. درنهایت هیات بررسی صلاحیت نخست‌وزیر تشکیل شد تا راه برای تشکیل کابینه باز شود. سرانجام مجلس از میان گزینه‌های مطرح، با نخست‌وزیری رجایی موافقت کرد. اما بنی‌صدر هیچ‌گاه حاضر نبود وی را به‌عنوان نخست‌وزیر به رسمیت بشناسد. او در اقدامی عجیب و در حالی که نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه بود و ۲۰ وزیر برای رای اعتماد به مجلس معرفی کرد، نامه‌ای به ‌هاشمی نوشت و با ۶ تن از ۲۱ وزیر منتخب رجایی مخالفت کرد. او اختلاف‌ها را در رسانه‌ها نیز مطرح کرد و ۱۱ شهریور در روزنامه‌اش مدعی شد که طرحی برای قبضه امور به‌وسیله‌ یک نیروی مسلح وجود دارد. چند روز بعد و در ۱۷ شهریور نیز اظهارات تندی علیه نهادها و مجموعه‌های انقلاب مطرح کرد.

او در این مراسم مدعی شد: «نظریه‌ای وجود دارد که باید یک اقلیت منسجم در خط حاکمیت کامل برقرار کند. این اقلیت برای استقرار حاکمیت خویش کوشیده است و می‌کوشد رهبری نهادهای انقلابی را به دست بگیرد. کوشیده است و می‌کوشد رادیو و تلویزیون و روزنامه را به دست بگیرد و نگذارد هیچ نشریه‌ای که مخالف باشد امکان حیات داشته باشد. این اقلیت می‌خواهد حکومت را قبضه کند و مخالفان حکومت را از راه همان روش‌هایی که گفتم منکوب کند و از سر راه بردارد و در نتیجه بدون مزاحم و مانعی برنامه‌ خود را به اجرا بگذارد.» بنی‌صدر چنین وضعی را به سود آمریکا خواند و گفت که آمریکا به دنبال تحقق چنین هدفی است.

او عدم موافقت با برخی وزیران را جهت جلوگیری از حاکمیت همین گروه اقلیت بر کشور خواند و گفت: «... به این گروه که دل خوش کرده است به قبضه‌ حکومت، هشدار می‌دهم که من نظریه‌ تو را افشا کردم. ضابطه‌های خود را گفتم. دفعه‌ دیگر درصورتی‌ که اصلاح نشدی و اصلاح نشوی، نوبتِ افشای با اسم و رسم می‌رسد.» آیت‌ا... بهشتی در پاسخ به ادعای بنی‌صدر نسبت به آرای مردم گفت: «مردم در مورد دو نهاد یا شخصیت رای می دهند: یکی در انتخابات ریاست‌جمهوری و دیگری در انتخابات مجلس شورای اسلامی. بنابراین باید گفت که مردم به برنامه‌هایشان رای نداده‌اند. مردم رای داده اند و رئیس‌جمهور انتخاب کرده‌اند. چگونگی اداره‌ کشور را هم قانون مشخص کرده است نه اینکه هرچه رئیس‌جمهور گفت باید اجرا شود. طبق قانون کشور دولت دارد، مجلس دارد و برای اجرای هر برنامه ای دولت و مجلس وظایفی دارند و برنامه دارند. بنابر این برنامه، وظایف هر نهاد قانونی مشخص است.»
آیت‌ا... بهشتی این سخنان را در حالی به زبان آورد که تاکنون جز در برابر گروهک‌ها، مواضعی این‌گونه انتقادی از خود نشان نداده بود. وی در آغاز همین سخنان درباره اشاره بنی‌صدر به حاکمیت گروه اقلیت، صریحا گفت: «اگر منظورشان حزب جمهوری اسلامی بود... مواضع حزب در قبال رئیس‌جمهور، دولت، مجلس و انقلاب روشن است... .» در دوره‌های بعد نیز کم نبوده که در موضوعاتی دولت‌ها بخواهند با قانون‌گریزی، به آنچه می‌خواهند دست یابند. شاید آخرین نمونه این قانون‌گریزی را بتوان تلاش برای عدم تصویب توافق هسته‌ای برجام در مجلس شورای اسلامی خواند.

 پیشنهاد رفراندوم
ابوالحسن بنی‌صدر پس از اختلافات با مجلس شورای اسلامی و نخست‌وزیر در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۶۰ مصاحبه‌ای تفصیلی با روزنامه خودش صورت داد. اصلی‌ترین بخش این مصاحبه که بیش از همه جلب نظر کرد، بخشی بود که بنی‌صدر در آن مدعی شده بود «کشور در بحران فرو رفته و باید رفراندوم شود.»  مسعود رجوی که در طرح‌های بنی‌صدر همفکری و هماهنگی سازمان با وی را هدایت می‌کرد، طی نامه‌ای با تبریک به رئیس‌جمهور به خاطر ارائه تز رفراندوم، او را در پیگیری این طرح تشجیع و تشویق و تاکید کرد: «هیچ‌یک از حضرات را یارای حذف شما نیست... طرف دیگر به خوبی می‌داند که شما چه از نظر سیاسی و چه به لحاظ اجتماعی در وضعی هستید که اگر بخواهید و اگر بایستید می‌توانید فی‌الواقع جارویش کنید.»

او روز نهم خرداد همان سال نیز بار دیگر در یک نشست خبری به این موضوع اشاره کرد و گفت: «من چیز عجیبی نگفته‌ام. در اصل ۵۹ قانون اساسی آمده است که در مسائل بسیار مهم سیاسی- اجتماعی- فرهنگی اعمال قوه مقننه از راه همه‌پرسی و مراجعه مستقیم به آرای عموم باید به تصویب دوسوم مجموع نمایندگان مجلس برسد. به همین دلیل هم بود که من در آنجا گفتم همه موافقت کنند چون اگر موافقت نکنند آن دوسوم آرا حاصل نمی‌شود.» پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی البته محدود به بنی‌صدر نشد و سال‌ها بعد نیز روسای جمهوری بودند که پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی درباره «هدفمندی یارانه‌ها» را مطرح کرد. پس از او نیز پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی مطرح شد و رئیس‌جمهور خواستار این شد که در مساله مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در قالب ماده قانونی یا برنامه به آرای عمومی مردم و همه‌پرسی گذاشته شود. این پیشنهاد یک‌بار دیگر و در ۲۲ بهمن ۹۶ مطرح شد با این توجیه که در موارد اختلاف نظر به همه‌پرسی روی آورده شود.

 افشای اسرار اقتصادی کشور
بنی‌صدر در حالی که کشور درگیر جنگ تحمیلی بود در یک سخنرانی از وضعیت بد کشور در حوزه تولیدات محصولات کشاورزی و... گفت و کشور را دچار «فلج اقتصادی» خواند. همین افشای اسرار اقتصادی کشور یکی دیگر از دلایل عدم کفایت آقای بنی‌صدر بود. اظهار میزان نیاز ایران به صدور نفت و میزان موجودی ارزی کشور و اظهار فلج اقتصادی از آن جمله است. افشای وضعیت کشور آن هم در برهه‌ای چون جنگ تحمیلی، در تصمیم‌گیری دشمن در ادامه نبرد بسیار تاثیرگذار بود. این نوع اظهارنظر بنی‌صدر بسیار شبیه اظهارنظری است که برای توجیه مذاکرات هسته‌ای با ۱+۵، مدعی خالی بودن خزانه کشور شد.

 حمله به سپاه
بنی‌صدر به‌رغم اینکه در ظاهر خود را به امام (ره) متعهد می‌دانست اما در عمل همه جوانب دیگر ولایت فقیه را مورد تعرض قرار می‌داد. او در حالی که امام خمینی (ره) از سپاه پاسداران تجلیل می‌کرد، در بسیاری از سخنرانی‌های خود و از جمله در غائله ۱۴ اسفند ۵۹ به صراحت سپاه را آماج حملات خود قرار داد. این رویه در دوره‌های دیگر نیز اتفاق افتاد و بودند مقامات دولتی که در خفا و تلویحا سپاه را مورد حمله قرار دادند.

 مشاوران مغرض
یکی از مشکلات اصلی بنی‌صدر، مشاوران فرصت‌طلب و مغرضی بود که دور او را گرفته بودند. او منزلت مشاورت را متوجه نبود و افراد فرصت‌طلب زیادى به‌عنوان مشاور جذب او شدند و با اطلاع‌رسانى‌هاى مغرضانه‌ که خوشایند او بود، بر باورهاى غلط او صحه گذاشتند و اشتباهات سیاسى او را دامن زدند. در دوره‌های بعد نیز بودند چهره‌هایی از مقامات که مشاوره می‌دادند و درنهایت به جرم جاسوسی دستگیر شدند.

همین مسائل باعث شد درنهایت مجلس شورای اسلامی در ۳۰ خرداد و ۱۰ روز پس از برکناری بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا از سوی امام خمینی (ره) با ۱۷۷ رای موافق، یک رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع طرح عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور را تصویب کرد و یک روز پس از تصویب طرح عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر، حضرت امام خمینی(ره)، وی را از ریاست‌جمهوری اسلامی ایران نیز عزل کردند تا او بار دیگر پله‌های هواپیما را البته به صورت آشکار بدون هیچ خیالی مخفیانه طی کند و به همان جایی که در بهمن ۵۷ آمده بود، فرار کند.

منبع:فرهیختگان

دکان دونبش دراویش گنابادی در ماجرای اعدام ثلاث +تصاویر


اکنون می توان رویکرد جنگ زرگری دراویش گنابادی را بهتر شناسایی کرد که عبارتند از: سیاست های اعلامی و سیاست های اقدامی.
دکان دونبش دراویش گنابادی در ماجرای اعدام ثلاث +تصاویر
به گزارش جهان نیوز، اعدام محمد ثلاث قاتل سه مامور شهید ناجا در شامگاه دوشنبه ۲۸ خرداد موجب موج سواری و مظلوم نمایی اعضای فرقه دراویش نعمت اللهی گنابادی شده است و  در این میان سایت و کانال مجذوبان نور وظیفه هجمه رسانه ای به جمهوری اسلامی را  به واسطه ارتباطات فرقه دراویش با بیرون از مرزها و تلاش برای  تشکیل اجماع بین المللی به نفع این فرقه تبهکار را بر عهده گرفته است. رسانه ای که از سوی قطب این فرقه نامعتبر شمرده شده بود ولی تحرکات اخیر این پایگاه نشان می دهد انکار ارتباط  و عدم تایید سایت مجذوبان نور با دراویش گنابادی  از سوی قطب این فرقه  می توانست ترفندی برای فرار از پاسخگویی درباره تبعات حقوقی و اجتماعی اقدامات آنها باشد. برای فهم دقیق ماجرا باید به مرور فعالیت چند ماه گذشته دراویش پرداخت.
 
۳۰ بهمن ۹۶  روزی است که تصاویر غیرقابل انتظاری از سبعیت و وحشیگری  فرقه انحرافی دراویش موسوم به گنابادی در اذهان و تاریخ ثبت کرد که در پی تجمع غیرقانونی این آشوب‌گران در گلستان هفتم خیابان پاسداران و مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران رقم خورد، در اوج این آشوب طلبی از سوی دراویش مدعی آرامش و مدارا! محمد ثلاث با راندن اتوبوس به سمت ماموران نیروی انتظامی آنان را هدف تهاجم عمدی خود قرار داده که منتهی به شهادت سه نفر از ماموران به اسامی گروهبان یکم رضا امامی، گروهبان یکم محمدعلی بایرامی و سرباز وظیفه رضا مرادی شد و در جریان تحقیقات، ضمن اقرار به عمدی بودن اقدام خود از جمله راندن و هدایت اتوبوس به سمت ماموران ناجا، علت را عصبانیت و خشم اعلام کرد.
 
اما در تمامی آن شب ناگوار و هفته های قبل از آن سایت و کانال مجذوبان نور به پوشش گسترده و لحظه به لحظه اغتشاشات دراویش می پرداخت و هر ناظر آگاهی می توانست بفهمد بار رسانه ای آشوب دراویش برعهده این رسانه است و مجذوبان نور رسانه رسمی و مرجع دراویش داعشی است؛ دراویشی که به نظر می رسید علاوه بر درویش بودن میلیشیای آموزش دیده ای هستند!
 
پس از رقم خوردن جنایت گلستان هفتم نورعلی تابنده قطب این فرقه  بیانیه ای در تاریخ ۲ اسفند منتشر کرد تا به بازسازی چهره جنایتکار فرقه اش بپردازد. تابنده در این بیانیه برای فرار از پاسخگویی پشت دراویش و مریدانش را خالی کرد و آنها را تنها منتسبان به دراویش دانست و هرگونه دخالت و ارتباطی با سایت مجذوبان نور را رد کرد:
 
همچنین رفتار نادرست این منسوبان به درویشی، اسباب زحمت همسایگان و مسئولان ذی‌ربط را فراهم آورد که از این بابت نیز معذورم. در القای اشتباهات یا اغراضی که این واقعه را رقم زد، بعضی سایت‌ها دخالت مستقیم داشتند. لازم می‌دانم صراحتاً اعلام کنم که هیچ سایتی حتی اگر به‌عنوان من باشد یا خود را وابسته به من معرفی کند، مربوط به من نیست و من دخالتی در آن ندارم.
 
 
این اقدام این پرسش را ایجاد کرد که  نورعلی تابنده چرا پیش از این و پس از فعالیت طولانی این رسانه ارتباط با مجذوبان نور و دخالت در آن را تایید نکرده است؟ در حالی که همان ابتدا می توانست اعلام کند رسانه رسمی  این فرقه کدام است؛ در نهایت هم تابنده در انتهای بیانیه اش خواستار برخورد مسئولان با عاملان حوادث خیابان گلستان هفتم از جمله دراویش شد.
 
از مسئولان محترم هم می‌خواهم که با عاملان حادثه خشونت‌بار اخیر، اعمّ از کسانی که به نام درویشی در وقوع آن دخالت داشتند، مطابق قانون و عدالت برخورد کنند.
 
بعلاوه در بیانیه ای هم که مجددا  ۲۵ اسفند از سوی تابنده منتشر شد اعلام شد:
 
حضرت آقای مجذوب علیشاه در پاسخ به این سوال فقرا که در متن بیانیه مورخ دوم اسفند ۹۶ تاکید شده که هیچ سایتی مربوط به من نیست، پس اخبار مربوط به سلسله را از کجا مطلع شویم؟ فرمودند: « سایت مزار سلطانی مورد تایید من است»
 
 
 پس از بیانیه نورعلی تابنده گردانندگان مجذوبان نور بلافاصله پایان فعالیت ها و کلیه حساب های کاربری مجذوبان نور را اعلام کردند.
 
 
اما با نزدیک شدن موعد قصاص محمد ثلاث مجذوبان نور در بی اعتنایی آشکار به فرمان قطب این فرقه به یکباره آغاز مجدد فعالیتهایش را اعلام کرد و به تنهایی طی هفته اخیر با فعالیتهای مخربش خوراک خبری ضد انقلاب را برای هجمه به نظام اسلامی فراهم می آورد؛ مجذوبان نور، قاتل شهدای نیروی انتظامی را شهید گلگون کفن می نامد.
 
 
رویکرد مجذوبان نور در بی اعتنایی به دستورات قطب پیش از این هم سابقه داشته و زمانی که  پس از اعلام برائت نورعلی تابنده از دراویش داعشی  در بیانیه اسفندماه این سایت همچنان اصرار داشت که دراویش داعشی را مظلوم و تحت ستم عنوان کند و پوشش پرحجم مطالب  اپوزیسیونی این سایت فورا توسط رسانه های معاند و ضد انقلاب پوشش داده می شد که البته قرائن نشان می دهند این بی اعتنایی ها به دستورات قطب فرقه چندان هم ناهماهنگ نیست!
 
حالا با روشن تر شدن موضوع دم خروس بازی دراویش گنابادی بیرون زده است، از یکطرف قطب فرقه از دراویش اغتشاشگر برائت می جوید و مدعی می شود آنها منتسب به دراویش خودسر منتسب هستند اما فرزند نور علی تابنده قطب فرقه خواستار جلوگیری از اعدام محمد ثلاث می شود و نگاهی به سایت مجذوبان نور این گزاره را ثابت می کند که دراویش بازداشتی از اعضای اصلی این فرقه و نه منتسب به آنها هستند.
 
 
اکنون می توان رویکرد جنگ زرگری دراویش گنابادی را بهتر شناسایی کرد که عبارتند از: سیاست های اعلامی و سیاست های اقدامی. در سیاست اعلامی نور علی تابنده،  سران  فرقه و سایت مزار سلطانی با چند بیانیه ضعیف از دراویش و سایت مجذوبان نور اعلام برائت صوری و فرمایشی می کنند تا بار حقوقی از روی دوش فرقه برداشته شود اما آنجه در عمل در جریان است یعنی سیاست اقدامی فرقه از این قرار است که مجذوبان نور با همکاری مصطفی آزمایش، بازوی بین المللی این فرقه که چندین سال است در خارج از کشور مشغول پرونده سازی و فعالیتهای حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی است دست به فعالیت پرحجم و همه جانبه برعلیه نظام می زنند که سریعا در رسانه های بین المللی و ضد انقلاب پمپاژ می شود. این است دکان دونبش فرقه دراویش گنابادی از ماجرای اعدام محمد ثلاث
 

مصطفی آزمایش
 

 
 
 
 

منبع: رجا

مصلحی: دشمن در تدارک فتنه بزرگی است


وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه در اوایل سال آینده شاهد فتنه بزرگی در کشور خواهیم بود، گفت: فتنه‌ها به‌صورت دقیق طراحی‌شده و مسؤولین باید مراقب امنیت کشور باشند.
مصلحی: دشمن در تدارک فتنه بزرگی است
به گزارش جهان نیوز، حیدرعلی مصلحی امشب در یادواره شهدای دانشگاه‌های اراک و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران اظهار داشت: استکبار جهانی در طی ۴۰ سالی که از پیروزی می‌گذرد همواره با توطئه‌های خود سعی داشته که تفکر و تمدن اسلامی را از کشور بگیرد و اجازه ندهد انقلاب سر پا بماند.

 وی افزود: در سال‌های قبل از انقلاب که ایران تحت سلطه کشورهای استکباری بود، سرمایه بزرگی را به آمریکا و اروپا منتقل کرد که در حال حاضر کشورهای استکباری از آن بهره می‌برند و آن سرمایه بزرگ علم است.

وزیر سابق اطلاعات بیان کرد: آنچه امروز به‌عنوان پیشرفت علمی در کشورهای آمریکایی و اروپایی از آن یاد می‌شود کتب اسلامی ایرانی است که ازجمله می‌توان به کتاب قانون بوعلی اشاره کرد.

مصلحی با تأکید بر اینکه تمدن اسلامی همراه با علم و پیشرفت همراه بوده است، اظهار داشت: در دنیای امروز ۲۰ درصد درزمینه? علمی پیشرفت داشتیم و مابقی آن تکرار علم است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آمریکا مرکز نظام سرمایه‌داری است اما در حال فروپاشی است، خاطرنشان کرد: بالغ‌بر ۱۴ میلیون مقاله توسط هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در آمریکا نوشته‌شده که اکثر مقالات اشاره به فروپاشی آمریکا توسط کشورهای اسلامی دارد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه باید وضعیت دشمن را مورد بررسی قرار داد، افزود: دشمن طراحی و برنامه‌ریزی‌های قابل‌توجهی برای نابودی تمدن اسلامی دارد، چراکه دشمن، متوجه قدرت کشور اسلامی ایران شده و تضعیف آن را مورد هدف قرار داده است.

 وی ادامه داد: دشمن از انقلاب وحشت دارد، به همین خاطر اتاق جنگ را تشکیل داده و توطئه‌های رنگارنگی علیه انقلاب طراحی می‌کند، این در حالی است که ایران تنها گوشه‌ای از قدرت انقلاب را به دشمن نشان داده است.

مصلحی با اشاره به اینکه در حال حاضر در کشور شاهد پیشرفت‌های علمی بی‌شماری بوده و در اوج قرار داریم، اظهار داشت: طی ۴۰ سال گذشته دشمن انواع نقشه‌ها و توطئه‌ها را برای نابودی و از بین بردن نظام بکار برده که همواره با شکست مواجه شده است.

 وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه در اواخر سال جاری و اوایل سال آینده بدون تعارف شاهد فتنه بزرگی در کشور خواهیم بود، افزود: فتنه‌ها به‌صورت دقیق و حساب‌شده طراحی‌شده است و مسؤولین نظام باید مراقب امنیت کشور باشند.

وی افزود: دشمن اصل و محور نظام که همان ولایت‌فقیه است مورد هدف و طراحی قرار داده است که باید در برابر توطئه دشمن هوشیار بود.

در این مراسم از یادمان دو شهید گمنام در دانشگاه امیرکبیر اراک رونمایی شد.

منبع: فارس

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن