_  

گروه خبری سیاسی

ادامه دروغ‌سازی‌های اصلاح‌طلبانه

-
ادامه دروغ‌سازی‌های اصلاح‌طلبانه
به گزارش جهان نیوز؛ در ادامه دروغ‌پردازی‌های خبرنگاران اصلاح‌طلب در صفحات اینترنتی‌شان، یكی از خبرنگاران روزنامه شرق در توئیتی مدعی شد كه «گفتنی است زنان درویش محبوس در زندان قرچك به دلیل ضرباتی كه هنگام بازداشت به اندام تحتانی آ‌نها وارد شده، خونریزی شدید دارند كه خونریزی بعضی از آنها هنوز قطع نشده. » این توئیت با اعتراض و سوال كاربران توئیتر مواجه شده كه چطور می‌شود یك انسان ۲۰ روز خونریزی شدید داشته باشد و همچنان سرحال و زنده باشد؟ مگر بدن هر انسانی چقدر خون دارد؟!

چند روز قبل از این هم یك خبرنگار دیگر اصلاح‌طلب مدعی شده بود كودكان حاضر در جشن شهرداری در برج میلاد به دادسرا احضار شده و ساعت‌ها مورد بازجویی قرار گرفته‌اند كه بعداً به‌طور كامل همه چیز را تكذیب كرد. در ماجرای جنایت دراویش گنابادی در پاسداران هم رسانه‌ها و كاربران ضدانقلاب مدعی كشته شدن درویشی به نام قادر مردانی شدند و حتی تصویر اعلامیه او هم منتشر شد. اما تصویری كه رسانه‌های ضدانقلاب آن را به عنوان قادر مردانی منتشر كردند، متعلق به سجاد خداكرمی، سردبیر گروه سیاسی روزنامه بهار بود و او با نوشتن متنی توضیح داد كه زنده است! پیش از این نیز، رسانه‌های ضدانقلاب تصویری از مرحوم نسیم حشمتی، همسر بنیامین بهادری (خواننده) را به عنوان كشته‌شدگان حوادث گلستان هفتم منتشر كرده بودند!

«مذاکره مجدد با آمریکا» تقاضای یک مشت دیوانه یا خائن/ توصیه کرباسچی و دوستان به ساخت بمب اتم!

شماری از مدعیان‌اصلاحات در‌کنار اپوزیسیون خارج از کشور در نامه‌ای تسلیم‌طلبانه بدون‌توجه به‌تجربه پرهزینه‌برجام خواستار مذاکره‌مستقیم با ترامپ‌شدند!
گروه سیاسی جهان نیوز: جمعی از مدعیان اصلاح‌طلبی به همراه چند تن از اعضای گروهک نهضت آزادی و برخی گروهک‌های برانداز مقیم خارج (نظیر فدائیان خلق و...) که وجه مشترکشان همکاری در فتنه سبز است، نامه تسلیم‌طلبانه‌ای امضا کرده و خواستار مذاکره با دولت ترامپ شده‌اند. در میان آنها نام كرباسچی (رئیس‌حزب ‌اشرافی کارگزاران)، علی كشتگر و بهروز خلیق (دو تن از سران گروهک منحله فدائیان خلق) احمد منتظری، ابوالفضل بازرگان، رضا علیجانی و عیسی سحرخیز ، جلال جلالی‌زاده، جمیله كدیور و صدیقه وسمقی، حسین كروبی، حمید آصفی و... دیده می‌شود.

تضمین آمریکایی!
نویسندگان این نامه تسلیم‌طلبانه با ادعای «از دست رفتن فرصت مناسب دولت باراك اوباما» از مسئولان تصمیم‌گیر نظام خواسته‌اند «فارغ از جنگ‌های روانی كاخ سفید با یك تصمیم ملی اعلام كند كه حاضر به انجام مذاكرات بدون قید و شرط با آمریكاست تا قدمی در راه‌حل مشكلات و اختلافات برداشته شود».

در این بیانیه تاكید شده كه این مذاكرات «می‌تواند با قدرت و از موضع حفظ منافع ملی دنبال شود» و «در صورت هرگونه زیاده‌خواهی یا عدم ارایه تضمین برای پابرجا ماندن تعهدات، راه بازگشت همیشه باز است».

«غلامحسین کرباسچی» که نام او در میان امضاءکنندگان این نامه به چشم می‌خورد در مصاحبه با روزنامه زنجیره‌ای اعتماد گفته است: «در صورتی كه آمریكا ضمانت دهد دیگر بدعهدی نكند ایران می‌تواند با ترامپ پای میز مذاكره بنشیند»!

کرباسچی در بخش دیگری از این مصاحبه گفته است: «تحلیل و نظری كه در این نامه ارایه شده برای مقابله با افراطیون خارج‌نشینی است كه با بیانیه‌ها یا حضور در رسانه‌ها سعی در تشدید بن‌بست و خلق مشكلات جدید برای كشور دارند. كسانی كه دغدغه منافع ملی دارند همواره به دنبال گشایش یك راه جدید هستند».

نامه مجلس ششم
به گزارش کیهان، این نامه شباهت بسیار زیادی به نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبری دارد. نامه‌ای که به جام زهر مشهور شد.مجلس ششم نماد سیاسی‌کاری و باندبازی و بی‌اعتنایی به مردم در ازای اولویت قرار دادن خواسته‌های چند گروهک بود و تا مرز برخی خیانت‌های بزرگ نظیر انتشارنامه جام زهر و لزوم تسلیم در برابر آمریکا، تحصن و تهدید به استعفاء پیش رفت. در مجلس ششم ۱۳۷ نماینده تحصن کردند و ۱۲۷ نماینده به رهبری نامه نوشتند.

اردیبهشت ماه ۱۳۸۱؛ ۱۲۷ نماینده مجلس ششم با ذکر نام نامه‌ای به رهبری نوشتند و مدعی شدند که قبل از اینکه استقلال و تمامیت ارضی کشور در مخاطره قرار گیرد باید جام زهر را نوشید و با آمریکا مذاکره کرد.
نظر رهبرمعظم انقلاب با پیشنهاددهندگان نوشیدن جام زهر متفاوت بود. آمریکایی‌ها از مذاکره می‌گفتند که یکی از پیش‌شرط‌هایش تغییر بخش‎هایی از قانون اساسی ایران بود.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۱ رهبر معظم انقلاب با ‌اشاره به پیشنهاد مذاکره با آمریکا فرمودند: «الان ورد و ذکر عدّه‌ای مذاکره با آمریکا شده است! چه مذاکره‌ای؟! می‌گویند با آمریکا مذاکره کنید تا موذی‌گری نکند؛ فشار وارد نیاورد؛ تهدید نکند و منافع ملی ما را رعایت نماید. مگر کشورهایی که امروز مورد تهدید آمریکا هستند - غیر از جمهوری اسلامی - با آمریکا مذاکره نمی‌کنند؟ مگر آنها با آمریکا رابطه ندارند؟ مذاکره و رابطه، مانع فشار آوردن و تهدید کردن و بدجنسی کردن و افزون‌طلبی نیست؛ مذاکره مشکلی را حل نمی‌کند. دولت آمریکا صریحاً با نظام اسلامی، هویّت اسلامی و ایمان اسلامىِ مردم ما اعلام مخالفت کرده است».

مگر دیوانه‌اند!
تناقض‌گویی جزو لاینفک رفتار مدعیان اصلاحات است.
این طیف تا چندی پیش در توجیه شکست و ناکامی برجام، تقصیرها را گردن ترامپ می‌انداختند و او را دیوانه و تافته‌ای جدابافته از حاکمیت آمریکا معرفی می‌کردند تا مردم از یاد ببرند که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره (سنا و مجلس نمایندگان) و دولت آمریکا، درباره دشمنی با ملت ایران متفق‌القولند؛ حتی اگر سر موضوعات دیگر اختلاف نظر داشته باشند.

اما حالا همین‌ها وسوسه می‌کنند که راه طی شده و به بن‌بست خورده اعتماد به شیطان بزرگ را دوباره و چندباره تجربه کنیم و طبعا با همان فرمول شیطان‌پسند، امتیازات نقد جدید - این بار در حوزه امنیت ملی و توان بازدارندگی- بدهیم و مشتی وعده جدید بگیریم؛ در حالی که تمام وعده‌های قبلی دروغ از آب در آمده یا برعکس عمل شده‌اند.

آقای روحانی که برجام را «آفتاب تابان» و «نشانه تسلیم همه قدرت‌های بزرگ در برابر اراده ملت» نامیده بود، آبان ۹۶ در جلسه دفاع از وزرای پیشنهادی نیرو و علوم در مجلس گفته بود: «داستان مضحکی اتفاق افتاده؛ می‌گویند تعهدی که قبلا بستیم، فعلا قرص و محکم نباشد، درباره موضوع دیگری حرف بزنیم! آمریکا با زبان و عمل می‌گوید که اهل مذاکره و تعهد نیست اما به برخی کشورهای شرق آسیا (کره شمالی) می‌گوید بیا با ما مذاکره کن؛ مگر دیوانه‌اند كه با شما مذاكره كنند؟ شما به مذاكره‌ای كه به تایید سازمان ملل رسیده، پایبند نیستید».

جنون گاوزدگی!
خوش‌بینانه‌ترین قضاوت درباره نامه مشترک دبیرکل کارگزاران با چند تن از اعضای حزب منحله مشارکت و برخی اعضای ورشکسته اپوزیسیون، مرض و دیوانگی در حد جنون آنهاست. وگرنه احتمال وطن‌فروشی درباره برخی از آنها، قضاوتی واقعی است. می‌گویند مردی سراغ روانپزشک رفت و گفت «آقای دکتر من هر شب کابوس می‌بینم که با گاوهای زبان نفهم مسابقه فوتبال دارم. گله‌ای حمله می‌کنند و من زیر لگدشان می‌مانم و از خواب می‌پرم. اگر می‌شود قرص و آمپولی تجویز کنید که دیگر از این کابوس‌ها نبینم و شب راحت بخوابم».

دکتر برای او دارو تجویز کرد و گفت از امشب مصرف کنید تا حالتان خوب شود. مرد بیمار نسخه را گرفت که برود؛ اما ناگهان برگشت و پرسید : «آقای دکتر ! نمیشه داروها رو از فردا شب مصرف کنم؟!». دکتر با تعجب پرسید «برای چی؟ مگه نگفتین که کابوس، شما رو اذیت می‌کنه؟!». مرد بیمار جواب داد «چرا آفای دکتر؛ گفتم. اما راستشو بخواین... آخه.... امشب هیجانش بیشتره. امشب مسابقه فیناله»!... آری برخی دچار شیدایی و جنون گاوزدگی و گاوگرفتگی حادّ هستند؛ فرقی هم نمی‌کند که طرف شان اوباما باشد یا ترامپ.

تکمیل پازل ترامپ
نکته قابل تأمل، تکمیل پازل ترامپ توسط نویسندگان نامه مذکور است. درست چند روز پس از ادعای ترامپ مبنی بر اینکه ایران پای میز مذاکره باز خواهد گشت، نویسندگان این نامه خواستار مذاکره مستقیم با رئیس‌جمهور آمریکا شدند.

این نامه در حقیقت ارسال پالس به ترامپ برای فشار بیشتر به مردم ایران است.
این نامه در حالی منتشر شده که، کارشناسان ارشد حوزه بین‌الملل بارها بر این مهم تأکید کرده‌اند که برنامه هیچ کشوری علیه کشور دیگر بدون همراهی عوامل وابسته یا مرعوب عملیاتی نخواهد شد و حمایت دولت آمریکا از برخی گروه‌های سیاسی داخلی ایران، برای بزنگاه‌هایی است که آمریکا قصد عملیاتی کردن برنامه‌های خود علیه ملت ایران را دارد که مقابله با توان دفاعی با ابزار فشار اقتصادی و تحریم نمونه بارز آن در مقطع کنونی است.

به گزارش تسنیم، تلاش آمریکا برای فشار بیشتر به ملت ایران با خروج واشنگتن از برجام، علنی شد؛ چیزی که علی‌اکبر ولایتی عضو هیئت نظارت بر برجام از آن با عنوان «تقسیم کار» آمریکایی‌ها با برخی کشورهای اروپایی برای فشار بیشتر خبر داد. حالا می‌توان گفت که فشار برای محدود و محصور کردن ایران در خاک خود از طریق طرح‌هایی چون FATF و... و مقابله با توان دفاعی و موشکی ایران یک نوع تقسیم‌کار علنی بین آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است.به‌نظر می‌رسد که در این تقسیم کار ضلع سومی هم وجود دارد و نقش کاتالیزوری برخی عوامل داخلی است که باید این مسیر را در داخل فراهم کنند و این نامه بیانگر این مهم برای پیوند زدن «فشار از بیرون» با «همراهی از داخل» در راستای عملی شدن توطئه‌ جدید آمریکاست.

نگاهی به لیست کسانی که درخواست مذاکره با آمریکا را امضا کرده‌اند، نشان می‌دهد که برخی از افراطیون مدعی اصلاحات علیرغم آنکه خود را در مقابله با نیروهای وفادار به انقلاب، «رفرمیست» و «اصلاح‌طلب» می‌خوانند، در بزنگاه‌های مهم، اعم از وقایع سال ۷۸، ۸۸ و حوادث دی ۹۶ یا در برهه‌هایی که آمریکا و اروپا برای صدور قطعنامه یا تحریم‌ علیه ایران، در صف مقابل ملت ایران قرار داشته‌اند، با جریان خارجی همراهی کرده‌اند و هیچ نشانه‌ای از اصلاح‌طلبی به‌معنای واقعی کلمه در آنها دیده نمی‌شود.

خسارت محض برجام
انتشار این نامه تأمل‌برانگیز توسط مدعیان اصلاحات در حالی است که اکنون تجربه پرهزینه برجام پیش روی ماست.از ابتدای مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، گزاره «با کدخدا می‌شود بست و بازی برد- برد انجام داد» به نخ تسبیح راهبرد دولت یازدهم تبدیل شد. مقامات ارشد دولت یازدهم در اقدامی تأمل‌برانگیز به تعریف و تمجید از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا پرداخته و او را فردی مؤدب! و باهوش! نامیدند.

روحانی در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم در توضیح چرایی اولویت مذاکره با آمریکایی‌ها در مقابل تروئیکای اروپایی گفته بود:«بنده معتقدم مذاکره با آمریکا راحت‌تر از مذاکره با اروپاست چرا که اروپایی‌ها به دنبال «آقا اجازه» از آمریکا هستند.... آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است»!

در هفته‌های گذشته، «علی اکبر صالحی» رئیس‌سازمان انرژی اتمی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما گفته بود:«ما در مذاکرات [هسته‌ای در دولت یازدهم]، با آمریکا مذاکره می‌کردیم نه مجموعه ۱+۵».

در مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در دولت یازدهم، دیدارهای دوجانبه وزرای خارجه ایران و آمریکا (ظریف-کری) رکورد زد. پیاده‌روی ۱۵ دقیقه‌ای ظریف و جان کری در ژنو، تماس تلفنی روحانی و اوباما و دست دادن ظریف و اوباما در سازمان ملل را نیز باید به فهرست اقدامات دولت در مذاکرات اضافه کرد. در مجموع تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از تمام امکانات و توانایی‌های موجود در پیشبرد مذاکرات آن هم به روش خود بهره برد.

اما اوباما در مقابل ایران را حامی تروریسم نامید، ۲ میلیارد دلار از اموال ملت ایران را غارت کرد، قانون محدودیت ویزا را با هدف سنگ‌اندازی در روابط تجاری ایران تصویب کرد و قانون تحریمی آیسا را تمدید کرد و در روزهای پایانی ریاست‌جمهوری خود، قانون وضعیت اضطراری علیه ایران را نیز تمدید کرد و به عبارتی، آخرین لگد را به برجام زد.

همیشه تاکید شده است که انسان عاقل، از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود. مدعیان اصلاحات به جای پیشنهاد مضحک مذاکره مستقیم با ترامپ برای رفع مشکلات، باید درباره خسارت محض برجام و هدر رفتن ۵ ساله ظرفیت‌های عظیم داخلی بخاطر «چشم دوختن به نقطه‌های خیالی» به مردم ایران پاسخگو باشند.

غیرقابل اعتماد
حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات با ‌اشاره به نامه مشترک برخی مدعیان اصلاحات با اپوزیسیون خارج کشور به مسئولان عالی نظام برای مذاکره مستقیم با ترامپ، گفت: بین امضاء کنندگان این نامه، فردی با عنوان آصفی نیز وجود دارد که بنده ایشان را اصلاً نمی‌شناسم و به هیچ عنوان چنین نامه‌ای را ندیده و امضا نکرده‌ام.

آصفی با بیان اینکه درخواست‌ مذاکره مستقیم با ترامپ به هیچ‌ عنوان قابل قبول نیست، تصریح کرد: تجربیات ما می‌گوید که دولت آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و این شرایط برای ترامپ مضاعف است. (۱)

توصیه کرباسچی و دوستان به ساخت بمب اتم
دکتر سیدمحمد مرندی، مدیرگروه مطالعات آمریکای دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در رابطه با نامه ۱۰۰ فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «خوشبختانه امضاکنندگان این نامه عناصر مهم و موثری در فضای سیاسی ایران نیستند. اگر آنها افراد مهمی بودند، اقدام آنها و مضمون نامه‌ای که منتشر کردند، سیگنالی به آمریکا بود و این پیام را دربر داشت که تحریم‌ها و فشارهای جدید ترامپ موثر واقع شده و به نوعی تشویق آمریکا برای فشار بیشتر جهت رسیدن به اهداف واشنگتن بود.»

وی در رابطه با ماهیت امضاکنندگان این نامه افزود: «برخی از این افراد ساده‌لوح و جاهلند، برخی از روی کینه با نظام چنین حرف‌هایی را مطرح می‌کنند و برخی نیز در این سال‌ها حقوق‌بگیر آمریکا و متحدان آن بوده‌اند، بنابراین طبیعی است که از زبان این افراد پیشنهاداتی از این دست مطرح شود.»

عضو هیات‌علمی دانشگاه تهران در رابطه با تشابه ظاهری این نامه با نامه جام زهر نیز به فرهیختگان گفت: «این نامه نمی‌تواند مثل نامه جام زهر باشد. همان‌طور که ذکر شد، این افراد عناصر موثری در جامعه ایران نیستند و بعضا حتی در خود آمریکا زندگی می‌کنند و به بیان دقیق‌تر در حاشیه سیاست تعریف می‌شوند. آنها علاقه‌مندند که در آمریکا از جایگاه خوبی برخوردار باشند و نزد حاکمیت آمریکا خوشنام باقی بمانند.»

مرندی در ادامه خاطرنشان کرد: «اگر چهره‌هایی شاخص و صاحب‌نظر این نامه را امضا کرده و چنین مطالبه‌ای را در داخل مطرح می‌کردند، اقدام آنها حامل پیام خطرناکی بود؛ چون آمریکایی‌ها آن را به‌عنوان موفقیت ترامپ تفسیر می‌کردند. درواقع نتیجه‌گیری آمریکایی‌ها این بود که فشارها را ادامه دهیم و تشدید کنیم که این صداها در جامعه ایران بلندتر شوند.»

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به‌رغم بی‌اعتمادی به آمریکا با این کشور هم بارها مذاکره کرده و در سال‌های اخیر نیز برجام را امضا کرد، گفت: «برجام از سوی ایران مو به مو اجرا شد و به‌رغم آنکه دانشمندان ما را شهید کردند و باوجود سرمایه‌گذاری‌هایی که از قبل از انقلاب صورت گرفته بود، ما از بخشی از حقوق خود صرف‌نظر کردیم تا به این توافق برسیم. معنی حرف این اشخاص این است که یعنی به‌رغم تجربه برجام و با وجود عدم پایبندی ایالات متحده به تعهدات خود در توافق هسته‌ای، ما از این تجربه چشم‌پوشی کرده و باز هم به این مسیر ادامه دهیم و عملا از حقوق خود در حوزه‌های دیگر نیز صرف‌نظر کنیم.»

به گفته مرندی، امضا‌کنندگان این نامه باید پاسخ دهند که چطور می‌توان با آمریکایی‌ها که تا الان به تعهدات خود پایبند نبودند مذاکره کرده و به آنها اعتماد داشت و از این به بعد باید از چه حقی صرف‌نظر کنیم؟

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه این اقدام عملا تلاشی بود برای چراغ سبز نشان دادن به آمریکایی‌ها جهت تشدید فشارها بر ایران تا صدای مطالبه مذاکره مستقیم با آمریکا در جامعه بلند شود، گفت: «پشت حرف اینها دانسته یا نادانسته خود آمریکایی‌ها هستند. آمریکایی‌ها مایلند این گزاره میان جامعه ایران تقویت شود تا در میان اقشار مختلف مردم و میان مردم و سیاستمداران شکاف ایجاد کنند و فشارهای این کشور بر ایران تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.»

وی درباره تشابه این اقدام و نامه چندی پیش۵۰ ایرانی ساکن آمریکا به ترامپ برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران بار دیگر تاکید کرد: «علی‌القاعده پشت پرده این نامه خود آمریکایی‌ها هستند. به جای آنکه این افراد خطاب به دولت آمریکا نامه بنویسند و به رفتار خصمانه این کشور اعتراض کرده و آن را محکوم کنند، از کشوری که به‌رغم بدبینی موجه، مذاکره کرده و به تعهدات خود پایبند بوده و با هدف ایجاد صلح و ثبات و کاهش تنش در منطقه از بخشی از حقوق خود صرف‌نظر کرده، خواسته‌اند که امتیازات بیشتری را به طرفی که پایبند نبوده بدهد. با این کار آنها ترامپ و آمریکا را به عدم پایبندی به تعهدات بین‌المللی خود در آینده تشویق می‌کنند.»

عضو هیات‌علمی دانشگاه تهران با اشاره به آنکه امضا‌کنندگان این نامه معتقدند در صورتی که آمریکا ضمانت بدهد که دیگر بدعهدی نکند، ایران می‌تواند با ترامپ پای میز مذاکره بنشیند، گفت: «آمریکایی‌ها نه‌تنها امروز بلکه از سالیان گذشته، به تضمین‌هایی که خودشان در معاهدات بین‌المللی و در قبال خیلی از کشور‌ها داده‌اند پایبند نبوده‌اند و مثال روشن آن هم برجام است. نه در دولت اوباما و نه در دولت ترامپ آمریکا به تعهدات خود در برجام ذره‌ای اعتنا نکرده است. آمریکا در تضمین‌های خود نسبت به دیگر تعهدات بین‌المللی هم وفا و تعهدی ندارد، لذا باید اذعان داشت افرادی که چنین نامه‌ای را امضا می‌کنند، واجد کمترین و حداقلی‌ترین شناخت از فضای واقعی جهان و عرصه مسائل بین‌المللی هم نیستند. اینها به جای نوشتن نامه به مسئولان ایرانی باید به مسئولان آمریکایی می‌گفتند تا زمانی که آمریکا به‌طور کامل به تعهدات خود در برجام پایبند نباشد، مذاکرات بی‌مفهوم است.»

مرندی در ارزیابی توصیه نگارندگان نامه به الگوگیری ایران از کره شمالی جهت گفت‌وگوی مستقیم با ایالات متحده نیز خاطرنشان کرد: «ما اگر بخواهیم این مساله را مورد توجه قرار دهیم، باید ابتدا شرایطی را که کره شمالی در بستر آن وارد مذاکره مستقیم با آمریکا شد بررسی کنیم. کره شمالی در شرایطی وارد گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا شد که هم موشک‌های قاره‌پیما داشت و هم به فناوری تولید کلاهک هسته‌ای و بمب اتم رسیده و سلاح اتمی ساخته بود.»

وی افزود: «این را هم باید گفت که ما نمی‌دانیم نتیجه مذاکرات آمریکا با کره شمالی به کجا می‌رسد. ضمن آنکه کره شمالی در این مذاکرات هیچ تعهد جدید و ویژه‌ای در مورد تسلیحات هسته‌ای خود نداده است.»

این کارشناس مسائل بین‌المللی در پایان تصریح کرد: «اگر طبق نظر امضا‌کنندگان این نامه بنا بر الگو قرار دادن کره شمالی باشد، ما ابتدا باید موشک‌های قاره‌پیما و بعد کلاهک‌های هسته‌ای بسازیم و وقتی به این سطح از توان رسیدیم، برویم و با آمریکا گفت‌وگو کنیم، لذا نتیجه نامه‌نگاری این افراد توصیه به تولید بمب اتم و موشک‌های حامل آن است.»(۲)پی نوشت:
۱)http://kayhan.ir/fa/news/۱۳۴۸۷۰
۲)http://newspaper.fdn.ir/?nid=۲۵۱۷&pid=۳&type=

تیم اقتصادی دولت فرماندهی واحدی ندارد

علی اصغر یوسف نژاد با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت فرماندهی واحدی ندارد، گفت: برنامه جدید اقتصادی دولت تدوین شود.
تیم اقتصادی دولت فرماندهی واحدی ندارد
به گزارش جهان نیوز، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم ترمیم کابینه دولت اظهارداشت: دولت باید با ارزیابی عملکرد یکساله وزرا، روسای سازمان ها و مسئولان استانی کابینه و ترکیب مدیران خود را ترمیم کند.

وی با بیان اینکه منتقدان و دلسوزان انقلاب و دولت مواردی را در مورد ضعف عملکرد مدیران و وزرا به رئیس جمهور یادآور شده اند، گفت: نمایندگان انتقاداتی را نسبت به شخصیت و عملکرد وزرا، معاونان وزرا و مسئولان استانی دارند که به رئیس جمهور انتقال داده اند. بنابراین ارزیابی عملکرد وزرا می تواند مبنای تصمیم گیری دولت برای ترمیم کابینه باشد.

تیم اقتصادی دولت دوازدهم ضعیف تر از دولت یازدهم
وی با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت دوازدهم ضعیف تر از دولت یازدهم است، گفت: تیم اقتصادی دولت بی برنامه است و افرادی در تیم دولت دوازدهم حضور دارند که در واقع برای دولت هزینه زا هستند.

یوسف نژاد افزایش سوال، تذکر و استیضاح وزرا را یکی از شاخص های نارضایتی نمایندگان از عملکرد وزرا خواند.

تیم اقتصادی دولت فرماندهی واحدی ندارد
عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت فرماندهی واحدی ندارد، گفت: با خروج آمریکا از برجام، شرایط جدید اقتصادی برای کشور ایجاد شد. در این وضعیت جدید باید دولت برنامه جدیدی را جهت اداره اقتصادی کشور ارائه کند و مدیران قبلی را برای اجرای این برنامه بگمارد.
عضو هیات رئیسه مجلس اظهارداشت: برنامه جدید اقتصادی دولت باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی و با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های درون کشور تدوین شود.

یوسف نژاد تصریح کرد: قطعا مدیران بی انگیزه که فقط به امور روزمره توجه دارند برای اجرای این برنامه جدید اقتصادی مناسب نیستند. در شرایط فعلی به مدیران پویا، استراتژیست و مدیران بحران برای اداره کشور نیازمندیم.

وی با بیان اینکه آقای روحانی باید بپذیرد شرایط جدید اقتصادی کشور نیازمند ارائه برنامه جدید و مدیران پرتوان است، گفت: اصرار رئیس جمهور بر باقی ماندن برخی مدیران، وزرا و استانداران منجر به انباشته شدن مشکلات و گرفتاری ها و تحمیل هزینه های اجتماعی و سیاسی به دولت است.
وی ترمیم کابینه را پاسخی به نگرانی منتقدان دلسوز و کارشناسان خواند و اظهارداشت: طبیعی است در این مسیر مجلس و کمیسیون های تخصصی می توانند به دولت کمک کنند.

مسیریابی دولت روحانی برای حل مشکلات اقتصادی کشور نادرست است
یوسف نژاد افزود: اگر وزیر یا استانداری عملکرد خود را مناسب نمی داند برای کمک به دولت باید استعفا دهد و زمینه را برای حل مشکلات کشور فراهم کند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مسیریابی دولت روحانی برای حل مشکلات اقتصادی کشور نادرست است، گفت: سوءمدیریت اقتصادی دولت موجب آشفتگی بازار ارز، مسکن و خودرو شده است، لذا ترمیم کابینه امری ضروری است.

وی تصریح کرد: متاسفانه توازن واردات و صادرات به نفع واردات است و واردات لجام گسیخته موجب شده حلقه های ضعیف تولید از بین برود.

منبع:مهر

حکم قصاص «محمد ثلاث» بامداد امروز اجرا شد

پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: حکم قصاص محمدرضا ثلاث باباجانی که ماموران ناجا را به شهادت رساند، سحرگاه دوشنبه مورخ 1397/3/28 اجرا شد.
حکم قصاص «محمد ثلاث» بامداد امروز اجرا شد
به گزارش جهان نیوز، ثلاث باباجانی در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ و در پی تجمع غیرقانونی آشوب‌گران در گلستان هفتم از خیابان پاسداران، با راندن اتوبوس به سمت مامورین ناجا، آنان را هدف تهاجم عمدی خود قرار داده که منتهی به شهادت سه نفر از ماموران به اسامی گروهبان یکم رضا امامی، گروهبان یکم محمدعلی بایرامی و سرباز وظیفه رضا مرادی شده بود.

نامبرده در جریان تحقیقات، ضمن اقرار به عمدی بودن اقدام خود از جمله راندن و هدایت اتوبوس به سمت ماموران ناجا، علت را عصبانیت و خشم اعلام کرده است. با انجام تحقیقات در دادسرای ویژه جنایی تهران و صدور کیفرخواست، پرونده به شعبه‌ی نهم دادگاه کیفری یک تهران ارجاع و متهم به همراه وکیل تعیینی خود در جلسه دادگاه حضور یافت.

دادگاه طی دادنامه‌ی مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ متهم را از بابت سه فقره قتل عمدی به سه بار قصاص نفس محکوم نمود و فرجام‌خواهی محکوم‌علیه طی دادنامه‌ی مورخ ۱۳۹۷/۲/۳ صادره از شعبه‌ی ۳۹ دیوان عالی کشور مردود شناخته شد.

متعاقباً با وصول پرونده به دادسرا و با عنایت به تقاضای اولیای دم هر سه شهید، مراحل استیذان از رییس قوه قضاییه برای اجرای قصاص نفس طی شد و حکم قصاص سحرگاه روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۲۸ اجرا گردید.

منبع:ایسنا

دولت فکری برای حل مشکلات مردم کند

نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها گفت: دولت به جای تعیین مکان‌هایی برای اعتراض مردم، بهتر است چاره‌ای برای حل مشکلات آنان بیاندیشد.
دولت فکری برای حل مشکلات مردم کند
به گزارش جهان نیوز، امیر خجسته نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور درباره مصوبه تعیین مکان‌های خاص برای برگزاری تجمعات قانونی در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای کشور، اظهار کرد: دولت به جای آنکه مکان‌هایی را برای اعتراض مردم در نظر بگیرد، بهتر است به مشکلات آنان رسیدگی کند.

وی ادامه داد: اغلب اعتراضات مردم حول مسائلی چون گرانی، وضعیت معیشتی و بیکاری است و دولت باید به دنبال راهکارهای اساسی برای حل این مسائل باشد.

نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور تصریح کرد: البته این مصوبه دولت اقدامی کاملا فرهنگی و بجاست که مردم در هر جایی به بیان اعتراض‌های به حق خود نپردازند و مطالباتشان را در جاهایی مطرح کنند که دولت مجوز داده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دکترجلیلی:رهبری نگاه ویژه به ورزش قهرمانی دارد

دکترجلیلی:رهبری نگاه ویژه به ورزش قهرمانی دارد
به گزارش جهان نیوز، دکتر سعید جلیلی با حضور در باشگاه ورزشی ابراهیم هادی در واوان اسلامشهر با جمعی از ورزشکاران برتر و مدال آوران ورزش های قهرمانی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

بنا بر این گزارش نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی در این دیدار گفت: در یک زمانی نگاهی وجود داشت که زیاد به ورزش قهرمانی توجه نمی کرد اما رهبر معظم انقلاب این نگاه را رد کردند، وی افزود، هر چقدر ورزشکاران بیشتری در حوزه ورزش قهرمانی داشته باشیم، مایه دلگرمی و تشویق سایرین است و هر موفقیتی در ورزش قهرمانی آثار آن برای کشور از بسیاری اقدام های دیگر بیشتر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه، در قله قرار گرفتن، اقتضائات خود را دارد چون انسان ها وقتی در قله قرار می گیرند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و به همین خاطر است که اگر کسی بتواند خودش را در قله ها حفظ کند، ارزشش بسیار بیشتر است، افزود: سال ۶۹ در سفری که به اندونزی داشتم به مسجدی رفتم که بیشتر اعضای آن جوانان بودند، وقتی علت را پرسیدم متوجه شدم چون نزدیک آن مسجد یک زمین ورزشی وجود داشت و از همان زمان دغدغه ام این بود که چرا در ایران چنین کاری نمی کنیم؟

دکتر جلیلی با اشاره به قهرمانان پرتعداد اسلامشهر بیان کرد: اگر در اسلامشهر چنین جمع موفقی در عرصه ورزش قهرمانی وجود دارد یعنی در سایر استانها و شهرستان ها نیز استعدادهای فراوانی وجود دارد که اگر امکانات لازم برای آنها نیز فراهم شود می توانند به موفقیت برسند.

دکتر جلیلی بیان کرد: اگر در اقتصاد باید هزینه کرد تا به سود رسید، در بسیاری از موضوعات فرهنگی از جمله ورزش هر هزینه ای شود اساسا نام آن هزینه نیست، بلکه «سرمایه گذاری» است چرا که بسیاری از هزینه ها را در آینده کاهش خواهد داد، مثلا در بودجه سال ۹۷ بخشی از هزینه های بودجه برای مبارزه با آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد است در صورتی که اگر در گذشته در زمینه های فرهنگی و به خصوص ورزش سرمایه گذاری خوبی می شد، امروز علاوه بر شادابی بیشتر جامعه، اساسا بسیاری از این آسیب های اجتماعی کمتر بروز پیدا می کردند.

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن