آیا روحانی ریاست مجمع را می‌خواهد؟!

سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 23:44 تغییر سایز فونت
آیا روحانی ریاست مجمع را می‌خواهد؟!
  بر خلاف شایعاتی كه مطرح شده، گویا دلیل عدم ریاست رئیس قوه مجریه قرار نگرفتن او در جایگاه ریاست بر مجمع است.  
گروه خبری سیاسی به گزارش جهان نیوز؛ حدود دو ماه است جلسات مجمع بدون حضور سران سه قوه برگزار می‌شود و گفته شد این عدم حضور در واقع اعتراض به حضور احمدی‌نژاد در مجمع است. سران سه قوه نسبت به این خبر واكنشی نداشتند. البته حسام آشنا در توئیتی ارتباط عدم حضور رئیس جمهور با احمدی‌نژاد را رد كرد. در ادامه اما حسام الدین آشنا در یادداشتی تلگرامی درباره دلیل حضور نیافتن حسن روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام، دلیل این مسئله را عدم ریاست رئیس جمهور بر مجمع دانست. آشنا در یادداشت خود می‌نویسد: «رؤسای جمهور قاعدتاً بنا به نص قانون اساسی خود را شخص دوم كشور می‌دانند و انتظار دارند مانند دو دوره اولیه مسئولیت مجمع بر عهده ریاست جمهور بماند تا محوریت قوه مجریه در سیاست‌های اجرایی تثبیت و از برآمدن یك شبه قوه جلوگیری شود.

آنها وقتی با عنوان حقوقی خود در مجمعی قانونی شركت می‌كنند، نمی‌توانند ریاست فرد دیگری را برآن بپذیرند، به ویژه آنكه مجمع تصویب سیاست‌های كلان را در دستور دارد و خود را هم ناظر بر اجرای آن می‌دانست. این تعارض در ۲۰ سال ریاست آقای هاشمی بر مجمع همچنان لاینحل باقی ماند و اگر چه رؤسای جمهور بنا بر تكلیف یا با ملاحظه احترام ایشان گاه در جلسات مجمع شركت می‌كردند، در عمل دولت‌ها اغلب سیاست‌های مصوب مجمع را نه چندان راهگشا تلقی می‌كردند و نه چندان به آن سیاست‌ها ملتزم بوده‌اند. »

سایت تابناك در مورد این یادداشت آشنا می‌نویسد: «این یادداشت نشان می‌دهد، بر خلاف شایعاتی كه مطرح شده، گویا دلیل عدم ریاست رئیس قوه مجریه قرار نگرفتن او در جایگاه ریاست بر مجمع است. »
 
منبع: روزنامه جوانلینک کوتاه : https://goo.gl/bZ81KC
آیا روحانی ریاست مجمع را می‌خواهد؟!

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن