گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

دانشگاه باید در تحقق تمدن اسلامی نقش آفرینی کند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: ماهیت نهضت 16 آذر سال 32 ضد استعماری و استکبار ستیز است و پس از کودتا و محیط رعب و وحشت، ندای حق طلبانه دانشجویان بلند شد.
وی با بیان اینکه دانشجویان باید تحلیل سیاسی مشخصی از اوضاع داشته باشند تصریح کرد : دانشجو باید اوضاع و احوال خود را بشناسد و تحلیل گر صحیحی باشد.
امام جمعه کرمان اظهار داشت: پس از گذشت چهار دهه از انقلاب، دانشجویان با بصیرت، باید دوست و دشمن را بشناسند و میدان جنگ علیه جمهوری اسلامی را تشخیص دهند و در موقع لازم به وظیفه خود عمل کنند.
وی با بیان اینکه امروز دانشگاه باید صحنه علمی باشد افزود: دانشجویان در برابر بحران و صحنه های مختلف اقتصادی به کشور کمک کنند.
حجت الاسلام علیدادی گفت: هفت ماه از خروج آمریکا از برجام می گذرد، اما اروپایی ها فقط حرف زده اند و عملی انجام نداده اند و در برخی موقعیت ها مانند برنامه موشکی ایران پرونده خوبی ندارند و با آمریکا همراهی کرده اند.
وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم به برجام اروپایی نیز نمی توان امید داشت و باید به توان و نیروهای داخلی تکیه کرد تا با هدایت رهبر معظم انقلاب و وحدت مردم و مسئولان از این شرایط عبور کنیم.
امام جمعه کرمان با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی چابهار اظهار داشت : در دنیای امروز ریاکاری و فاصله بین شعار و عمل وجود دارد و کسانی روزی در دفاع از ملت به میدان می آیند و روز دیگر در خیابان ها مردم را به خاک و خون می کشند.
وی افزود: امیدواریم مانند همه وقایع قبلی جمهوری اسلامی، با عوامل و دست های پشت پرده با قدرت برخورد شود.
حجت الاسلام علیدادی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در پیام خود به اجلاس سراسری نماز فرمودند، باید برای ادای حق این فریضه الهی همه با قدرت و ثروت در ترویج آن بکوشند.
وی با اشاره به نقش نماز در تربیت جوانان و نوجوانان افزود: جوان و نوجوانی که در مساجد و تحت تربیت و حاکمیت نماز قرار گیرد، تربیت دینی مورد نظر خداوند در موردش انجام می شود.
امام جمعه کرمان تاکید کرد: مراکز علمی وقت کلاس های خود را با نماز تنظیم کنند و برنامه های اداری نیز با زمان اقامه نماز هماهنگ شود.
7437/ 5054
انتهای پیام
منبع: جماران


addup.center