گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری گردشگری

527 پروژه در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد

رییس سازمان میراث فرهنگی 527 پروژه مختلف گردشگری را همزمان با دهه فجر افتتاح کرد.

چمدان: علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز با حضور در یک هتل پنج ستاره نوساز در شهر تهران 527 پروژه در 31 استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را افتتاح کرد. این پروژه‌ها با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 16 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.

مونسان در این برنامه با اشاره به آمار گردشگری کشور گفت: 8 میلیارد دلار درآمد ارزی کشور، باعث تحرک اقتصادی شده و سرمایه گذاری‌های متعدد در حوزه‌های مختلف مرتبط با گردشگری و مراجعه سرمایه گذاران به این حوزه نتیجه این اتفاق است.

معاون رئیس جمهور به طور ویدیو کنفرانس با 8 استان کشور ارتباط برقرار کرد و ضمن مطلع شدن از پروژه‌ها، دستور افتتاح و بهره‌برداری از آنها را صادر کرد.

14 پروژه در استان مرکزی، 3 پروژه در قزوین، 20 پروژه در خراسان شمالی، 42 پروژه در یزد، 5 پروژه در کردستان، 41 پروژه در تهران به طور همزمان افتتاح شدند. پروژه‌هایی نیز در اصفهان و هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفتند.

با افتتاح این پروژه‌ها هزار و 393 اتاق و 3 هزار و 641 تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه شد، با بهره‌برداری این پروژه‌ها زمینه اشتغال 2 هزار و 860 نفر فراهم می‌شود.

برچسب ها
آژانس‌های گردشگری آمار گردشگری سازمان میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مونسان ویدیو کنفرانس
منبع: توریسم


addup.center