گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری گردشگری

بازسازی زیارتگاه زرتشتیان اردکان یزد آغاز شد - توریسم آنلاین


نائب رییس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان از آغاز بازسازی و ساخت و ساز بخشی از نیایشگاه پیرسبز #8220چک چک#8221، از زیارتگاه های مهم زرتشتیان اردکان، ایران و جهان خبر داد. ایرنا: #8220کورش قدردان#8221 افزود: پیرو مصوبه انجمن زرتشتیان شریف آباد، بازسازی بخشی از این زیارتگاه به نام #8220سپندینه#8221 که از نخستین روزهای دی ماه hellip

نائب رییس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان از آغاز بازسازی و ساخت و ساز بخشی از نیایشگاه پیرسبز & ;چک چک& ;، از زیارتگاه های مهم زرتشتیان اردکان، ایران و جهان خبر داد.

ایرنا: & ;کورش قدردان& ; افزود: پیرو مصوبه انجمن زرتشتیان شریف آباد، بازسازی بخشی از این زیارتگاه به نام & ;سپندینه& ; که از نخستین روزهای دی ماه سال 1397 آغاز شده بود بعلت آیین همگانی زیارت پیرسبز متوقف شده بود که بار دیگر از سر گرفته شد.

وی به بازسازی برخی از بخش‌های خیله کوچه بیوک، بازسازی نمای خیله کاووسی و بازسازی بخش‌هایی از راه پله‌های مسیر سرویس بهداشتی و تکمیل بخش‌های جا مانده از پیش، اشاره کرد.

& ;چک‌چک& ; از زیارتگاه‌های مهم زرتشتیان جهان است که به آن & ;پیر سبز& ; نیز می‌گویند و در شهرستان اردکان در میان کوه‌های اردکان و انجیره قرار دارد.

زرتشتیان همه ساله از 24 خرداد به مدت چهار روز در این زیارتگاه، دور هم جمع شده و به نیایش می‌پردازند.

مجموعاً 150 هزار زرتشتی در جهان زندگی می کنند، 30 هزار نفر از این تعداد در ایران و حدود 6 هزار نفر در شهرستان های یزد، اردکان و تفت ساکن هستند.

مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

اعلام ویژه برنامه های گردشگری در بافت تاریخی تهران در نوروز 98
لینک کوتاه:
http://www.tourismonline.co/?p=56888
برچسب ها
انجمن زرتشتیان پیر سبز چک‌چک زیارتگاه زیارتگاه‌های زرتشتیان سپندینه کوه‌های اردکان و انجیره
منبع: توریسم