گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری گردشگری

امضای پیمان خواهرخواندگی ژئوپارک قشم و ژئوپارک چین - توریسم آنلاین

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار گردشگری

معاون گردشگری منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه همکاری و اعلام خواهرخواندگی ژئوپارک جهانی قشم و ژئوپارک جهانی دونهوانگ چین در خلال ششمین کنفرانس ژئوپارک های آسیا اقیانوسیه خبر داد. خبرگزاری مهر: مرتضی شیخ زاده ضمن اشاره به دستور ویژه مدیرعامل سازمان مبنی بر توسعه همکاری‌های بین المللی ژئوپارک جهانی قشم افزود: امری کاظمی، hellip

معاون گردشگری منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه همکاری و اعلام خواهرخواندگی ژئوپارک جهانی قشم و ژئوپارک جهانی دونهوانگ چین در خلال ششمین کنفرانس ژئوپارک های آسیا اقیانوسیه خبر داد.

خبرگزاری مهر: مرتضی شیخ زاده ضمن اشاره به دستور ویژه مدیرعامل سازمان مبنی بر توسعه همکاری‌های بین المللی ژئوپارک جهانی قشم افزود: امری کاظمی، مدیر ژئوپارک جهانی قشم به عنوان تنها ایرانی حاضر در تیم ارزیابان رسمی شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو که در راستای ارزیابی وضعیت ژئوپارک های جهانی وضعیت ژئوپارک Dunhuang در کشور چین حاضر است، این تفاهم همکاری و اعلام خواهرخواندگی را امضا کرده است.

وی ادامه داد: مقامات دو ژئوپارک جهانی قشم و دونهوانگ چین در این تفاهم بر انجام پروژه‌های مشترک و همکاری‌های دو جانبه در زمینه ارتقای سطح کیفی ژئوپارک ها و تبادل ژئوتوریست تاکید کردند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اعلام آمادگی مقامات ژئوپارک جهانی دونهوانگ برای بازدید از قشم در اوایل سال جدید میلادی و آشنایی با تجربیات ژئوپارک جهانی قشم، ادامه داد: به گفته مدیر ژئوپارک جهانی قشم در این دیدار فرماندار دونهوانگ ضمن اشاره به روابط مستحکم سیاسی و اقتصادی دو کشور و شباهت‌های فراوان این دو ژئوپارک, آمادگی خود را برای میزبانی از مقامات سازمان منطقه آزاد قشم در ژئوپارک دونهوانگ اعلام و ابراز امیدواری کرده است که این دو منطقه بتوانند در زمینه‌های گوناگون همکاری ثمربخشی داشته باشند.

به گفته شیخ زاده؛ ژئوپارک جهانی قشم و ژئوپارک جهانی دونهوانگ در زمینه‌های مختلف زمین شناختی و طبیعی و همچنین ظرفیت‌های جذب و توسعه گردشگری شباهت‌های بسیاری دارند و با عقد این پیمان خواهرخواندگی زمینه انتقال دانش، تجربه و تخصص بین این دو ژئوپارک فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با خواهرخواندگی این دو ژئوپارک، زمینه برای حضور هدفمند و بیش از پیش گردشگرانی از کشور چین در قشم فراهم شود و این تفاهم نامه به توسعه همه جانبه دو ژئوپارک کمک کند.

گفتنی است ژئوپارک دونهوانگ (Dunhuang) در شمال کشور چین واقع شده و با مساحتی حدود 2000 کیلومتر مربع، دارای 200 هزار نفر جمعیت است. چشم اندازهای اصلی این ژئوپارک جهانی کشور چین فرسایشی و بیابانی است و از نظر چشم انداز زمین شناسی و وسعت، شباهت زیادی به ژئوپارک جهانی قشم دارد.

جزئیات امکان جدید جستجوی گوگل برای گردشگران / نوار قیمت هتل‌ها به جستجوی گوگل آمد
امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

لینک کوتاه:
https://www.tourismonline.co/?p=65224
برچسب ها
خواهرخواندگی ژئوپارک جهانی قشم قشم گردشگران
منبع: توریسم