گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم | تماشاچی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

ماجرای خودسوزی سحر خدایاری فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم اختلال دو قطبی بیماری اعصاب و روان سحر خدایاری صحت دارد؟ مرگ دختر آبی

در حالی که چند روزی از مرگ دلخراش سحر خدایاری یا همان دختر آبی می گذرد، موجی از واکنش ها در خصوص این ضایعه در سراسر جهان به چشم می خورد و افراد مختلف نسبت به این اتفاق تلخ واکنش نشان داده اند، اما سکوت عاملین خودسوزی سحر در جای خود قابل تامل است.

آبروریزی یک روحانی در تمرین استقلال | تحریب اسلام به چه قیمتی؟

فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم

داستان سحر از جایی شروع شد که او نیز به سان بسیاری از دختران این سرزمین، آرزوی دیدن بازیهای فوتبال در استادیوم آزادی را در سر می پروراند و قانونی نامرئی که تنها زائیده ذهن متحجرین قرن بیست و یکم است، از ورود بانوان به استادیوم آزادی ممانعت به عمل می آورد و این در حالی بود که ورود بانوان به استادیوم های والیبال و بسکتبال مدتهاست که آزاد شده است و مشخص نیست فرق رشته ورزشی فوتبال با سایر ورزش ها در چیست که این ممنوعیت خاص برای هت لحاظ شده است.

سحر که قصد داشت بازی تیم محبوبش (استقلال) را مقابل فولاد خوزستان در استادیوم آزادی از نزدیک تماشا کند دل به دریا زد و با گریم چهره سعی کرد با تیپی مردانه وارد استادیوم آزادی شود که توسط مامورین نیروی انتظامی شناسایی شد و پس از بگو مگوی شدید بین او و مامورین نیروی انتظامی، او به رکن قضائی معرفی گردید و قصه دردناک سحر از همینجا آغاز شد.

سحر که از بیماری اعصاب رنج می برد، در برخورد با مامورین نیروی انتظامی مناسب عمل نکرده و قاضی مربوطه نیز او را به دلیل تخلفاتش به 6 ماه حبس محکوم کرد تا این شوک بزرگ به دختری که زیر فشار روانی سنگینی قرار داشت، او را به سمت خودسوزی پیش ببرد.

به راستی ای کاش قاضی مذکور به جای تعجیل در صدور حکم کمی در مورد حواشی و شرایط سحر تحقیق می کرد و به جای محکوم کردن سحر، عوامل فوتبال ایران را که در ایجاد زیرساختی مناسب برای میزبانی از خانواده ها در استادیوم آزادی قصور کرده اند محکوم می کرد تا سحر و امثال سحر مجبور نباشند با تغییر چهره و درگیری با مامورین نیروی انتظامی به استادیوم ها وارد شوند.

هنوز علت دقیق مخالفت تصمیم گیران ارشد مملکت با ورود بانوان به استادیوم ها مشخص نیست اما با اعلام موضع تنی چند از نمایندگان مشهور مجلس در این خصوص، به نظر می رسد رای نمایندگان مجلس نیز فراهم شدن سریع زیرساختهای ورود بانوان به استادیوم ها باشد.

با توجه به این ضایعه به نظر می رسد مدعی العموم می بایست نسبت به آن واکنش نشان داده و عوامل ثالث در این قضیه را به پای میز محاکمه بکشاند چرا که تعلل و قصور امثال مهدی تاج و سلطانی فر و … بوده که قضیه ورود بانوان به ورزشگاه ها را تا اینقدر بغرنج کرده و شاید این برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران باشد که بسیاری از مردم خواهان تحریم فدراسیون فوتبال توسط فیفا تا تعیین تکلیف قطعی این موضوع شده اند.

پی نوشت: در زمان عصر جاهلیت اعراب، رسمی مبنی بر زنده به گور کردن دختران وجود داشت که آیه ای در این زمینه بر پیامبر نازل شد که در نکوهش این موضوع این چنین آمد : بای ذنب قتلت (به کدامین گناه کشده شده اند؟) و اکنون نیز باید از مسئولین ارشد ورزش ایران پرسید این دختر به کدامین گناه کشته شد؟  آیا ورود آزاد و مسالمت آمیز به یک استادیوم ورزشی جرم است یا ناتوانی مسئولین در فراهم کردن زیرساختهای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها باید مورد باخواست قرار بگیرد؟   به نظر می رسد دوستان با ید طولایی که در سندسازی و جعل سند در سالهای اخیر بر جای گذاشته اند، به جای عصر جاهلیت در عصر جاعلیت قرار دارند و با میزبانی نمایشی از خانواده ها در استادیوم آزادی در برخی بازیهای خاص مثل فینال لیگ قهرمانان آسیا، سعی در فریب AFC و فیفا را در عادی جلوه دادن شرایط داشته و دارند.

منبع: تماشاچی