گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

آتش سوزی در مجتمع تجاری رزمال تهران

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

حوالی ظهر امروز مجتمع تجاری اداری رزمال در منطقه 22 شهری تهران دچار حریق شد. آتش سوزی که از طبقه همکف این مجتمع در حال ساخت شروع شد، به طبقات فوقانی نیز سرایت کرد، اما خوشبختانه هیچگونه تلفات جانی نداشت.

به گزارش تلکسیران، به نقل از خبرگزاری ایسنا، حوالی ظهر امروز مجتمع تجاری اداری رزمال در منطقه 22 شهری تهران دچار حریق شد. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی، جلال ملکی در گفتگو با ایسنا گفت: محل حادثه یک ساختمان 25طبقه در حال ساخت بود که آتش سوزی در طبقه همکف آن رخ داد و  آتش نشانان با حضور در محل حریق متوجه شدند یک موتور ژنراتور دچار حریق شده و به سقف‌های کاذب، ورق های mdf و بخش هایی از نمای ساختمان سرایت کرده است. آتش نشانان برای اطفای حریق وارد عمل شده و همزمان گروهی دیگر نیز برای نجات بیش از 40نفر از کارگران محبوس شده در ساختمان وارد عمل شده و آنها را نجات می‌دهند که در این میان سه تن از کارگران از ناحیه دست دچار سوختگی شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: در حال حاضر آتش سوزی اطفاء شده و عملیات جست و جو و لکه گیری در حال انجام است. این حادثه تاکنون مورد فوتی نداشته و علت آتش سوزی نیز از سوی کارشناسان بررسی خواهد شد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور نیز از محبوس شدن 50 نفر در داخل مجتمع تجاری در حال ساخت رز مال در پی این حادثه خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر منتظر هستیم که بعد از اطفای حریق وارد عمل شویم. سه موتورلانس، سه دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز برای امدادرسانی به مصدومان احتمالی حاضر هستند و خدمات درمانی برای مصدومان احتمالی فراهم است.

وی ادامه داد: تاکنون دو مصدوم به بیمارستان انتقال پیدا کرده و 12 نفر نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته اند،‌ افراد محبوس شده نیز در حال انتقال به خارج از ساختمان هستند. در صورت نیاز این مصدومان به بیمارستان تریتا که در نزدیکی این مجتمع واقع شده است منتقل خواهند شد.

سخنگوی اورژانس با بیان اینکه عملیات به پایان رسیده است، گفت: 20نفر به صورت سرپایی درمان شدند و سه نفر نیز توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند. گفتنی است تمامی این افراد چار دودگرفتگی ناشی از آتش سوزی بودند.