گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

یه بوس بده خانم؛ تکنیک های آرایش لب ها

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

بسیاری از خانم ها حاضرند برای داشتن ظاهر جذاب تر دست به انجام هر کاری بزنند، یکی از موضوعات مورد توجه خانم ها برجستگی و رنگ لبهاست که معولا برای داشتن زیبایی بیشتر آن پروتز می کنند اما غافل از اینکه با یک خط لب ساده و نحوه رژ زدن صحیح و یاد گرفتن خود آرایی و صرف هزینه کمتر هم می توانند لب های جذاب تری داشته باشند.

به گزارش تلکسیران، لب ها تأثیر زیادی در زیبایی چهره دارند و به راحتی می توان با گریم و آرایش درست، حالت لب ها را تغییر و به آنها فرمی شکیل داد. برای این کار تکنیک های استفاده از خط لب را بدانید. البته این کار، ساده نیست و خیلی از خانم ها نمی دانند که چگونه از خط لب استفاده کنند تا لب هایی زیبا داشته باشند.

تکنیک های آرایش لب هالب باریک یا لب پهن

در مورد لب های پهن و درشت لازم نیست که خط لب خارج از خط اصلی لب کشیده شود بلکه آن را در جای خود کشیده و رژ بزنید. فقط برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان تنها در زیر لب و فقط وسط آن بکشید. تفاوت کشیدن خط سفید لب های پهن با لب های باریک در این است که در مورد لب های باریک خط سفید کاملی در زیر لب پایین کشیده خواهد شد اما در مورد لبه ای پهن تنها این خط سفید در وسط لب کشیده می شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

خط سفید مخصوص لب باریک ها

اگر دوست دارید هنگام آرایش برجستگی لب ها بیشتر شود و بزرگتر دیده شوند، بهتر است برای لب های باریک حتما اول از یک مداد لب که کمی پررنگ تر  از رژ لبتان باشد، استفاده کرده و خط لبی دور لب اما زیر خط اصلی و البته مماس با آن بکشید، سپس با انگشت رنگ مداد را روی کل لب پخش کنید و بعد رژ لبتان را بزنید. این کار باعث می شود  لب های شما پهن تر نشان داده شود  کاری که برای برجسته شدن آن در پایان انجام می دهید این است که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لبتان بکشید.

چند نکته در استفاده از خط لب

رایج ترین راهی که برای بزرگ تر کردن لب با خط لب وجود دارد و بیشتر خانم ها از آن مطلع هستند، کشیدن خط لب یک اینچ بالای لب است که البته باید با اصول کشیده شود.

نکته دیگر اینکه به هیچ عنوان رنگ خط لبتان را  با رنگ رژ لبتان تفاوت نداشته باشد. شما خط لب را برای برجسته تر کردن لب و بزرگ کردن آن استفاده می کنید . اگر رنگ مدادی که استفاده می کنید با رنگ رژتان تفاوت داشته باشد، شما می توانید به این خواسته دست پیدا کنید.

سعی کنید از مداد لب نرم برای کشیدن خط لب استفاده کنید، مداد لب های مومی بهترین گزینه هستند؛ چون به ارامی روی لب حرکت می کنند و لب را زخمی نمی کنند .

بهتر است از مداد لب مات استفاده کنید تا اگر قسمتی را اشتباه کشیدید به راحتی بتوانید آن را پاک کنید.

خط لب را به آرامی و ابتدا دور تا دور لبتان بکشید و سپس به قسمت های داخلی لب هم گسترش دهید. سعی کنید تمام لبتان را خط لب بکشید تا در صورت پاک شدن رژ از روی لب همچنان رنگ خط لب باقی بماند.

مأخذ: beytoote.comaddup.center