گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

یلدای خوشمزه؛ راهکارهای افزایش اشتها با نوشیدن مایعات

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

شاید شما هم با این جمله نمیخورم یا الان اشتها ندارم.... روبه رو شده باشید، اما جالب است که بدانید آب میوه های طبیعی و به طور کلی مصرف مایعات می تواند باعث تحریک اشتهای شما شود. علاوه بر این شما با نوشیدن آنها می توانید ویتامین های مورد نیاز بدنتان را تأمین کنید.
از آب مرکبات غافل نشوید

به گزارش تلکسیران، یکی از راه‌های افزایش اشتها، گنجاندن آب انواع مرکبات به عنوان نوشیدنی همراه وعده‌های اصلی غذاست. مرکبات حاوی انواع مختلفی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین C و اسیدفولیک هستند. اسیدفولیک یکی از ترکیب‌های افزایش‌دهنده اشتهاست. با این توصیف شما می‌توانید برای افزایش اشتهای خود یا فرزند بدغذایتان، یک لیوان آب پرتقال، آب انار، نارنگی، گریپ‌فروت، لیمو شیرین یا حتی شربت آب‌لیموی خنک را کنار بشقاب غذا بگذارید و کمی از آن را قبل و کمی از آن را هم بین غذا میل کنید.

ضمن اینکه کالری دریافتی از طریق مصرف آب‌میوه‌های طبیعی و تازه می‌تواند به روند افزایش وزن افراد لاغر هم کمک کند. سبزی‌های برگ سبز تیره مانند اسفناج و بروکلی، لوبیا، نخود، عدس، کرفس تازه، هویج، بامیه و مارچوبه هم جزء بزرگ‌ترین منابع طبیعی دریافت اسیدفولیک هستند که گنجاندن آن‌ها در کنار غذای اصلی می‌تواند باعث افزایش اشتها شود.

 راهکارهای افزایش اشتها با نوشیدن مایعاتآب بنوشید

آب میوه ها مقدار کالری و کربوهیدرات های ساده قابل توجهی در اختیار شما می گذارند؛ نوشیدن آنها راه ساده ای است برای اینکه به سرعت مقدار کالری زیادی دریافت کنید. نوشیدن یک فنجان آب میوه حدود 30 دقیقه بیش از یک وعده غذایی بزرگ باعث نوسان سریع قند خون می شود؛ یعنی افزایش سریع قند خود و سپس کاهش سریع آن این مسئله اشتهای شما را هم تحریک می کند ؛ بنابراین، نوشیدن یک لیوان آب سیب یا انگور بیش از یک وعده بزرگ می تواند کمک کند تا اشتهای بیشتری برای مصرف آن وعده پیدا کنید و آن وعده را با موفقیت تمام کنید.

آب میوه همچنین می تواند بخشی از وعده های قبل و پس از تمرین شما باشد. ترکیب 60 تا 80 گرم کربوهیدرات های ساده حاصل از آب میوه ، راهی عالی برای تقویت انرژی و عضله سازی بدن است.

 مصرف مخلوط شیر، موز و عسل

اگر میلی به خوردن شیر و خرما ندارید یا ترجیح می‌دهید، شیر جزء اجزای تشکیل‌دهنده میان‌وعده صبحتان هم باشد، می‌توانید یک لیوان شیر ۵/۲ درصد چربی را با یک موز و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و میل نمایید؛ تا کالری دریافتی میان‌وعده‌تان افزایش یابد.

نوشیدن آب انار

این میوه سرخ مایل به قرمز، حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها، یک نوشیدنی خوب جوان کننده تولید می کند. همچنین به طور طبیعی اشتها را افزایش می دهد. این میوه به عنوان تقویت کننده اشتها برای کودکان نوپا و کودکان مناسب است.

مأخذ: seemorgh.comaddup.center