گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

شاه میوه دیابتی ها؛ خواص انگور

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

انگور میوه‌ای است با طبع گرم و تر که بی‌شک جزء یکی از میوه‌های سه گانه مهم یعنی «انگور، خرما و انجیر» محسوب می شود. مصرف این میوه بدون شک خواص درمانی بسیاری برای بیماری های مختلف دارد؛ مثلا انگور به دلیل داشتن قند طبیعی برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

به گزارش تلکسیران، انگور دارای گونه‌های زیادی است؛ حدود 3 هزار گونه انگور در جهان شناخته شده است. املاح معدنی موجود در انگور شامل ید، کلسیم، فسفر، روی، منیزیم، پتاسیم، سدیم و آهن است. ویتامین‌های موجود در آن شامل A، B، C و D می‌باشد.

شاه میوه دیابتی ها؛ خواص انگورخواص درمانی

● از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند و برای افراد کم‌خون مفید است، همچنین چربی و اوره خون را کاهش می‌دهد.

●  اگر ماسک انگور  نرم شده و روی پوست به مدت حدود یک ساعت گذاشته شود و سپس چهره با آب نیم‌گرم شسته شود، موجب طراوت و شادابی پوست می‌شود.

● گرد برگ‌های جوان و خشک شده مو، در دفع خونریزی‌های رحمی و بند آمدن خون از بینی بسیار مؤثر است، مشروط به آنکه خونریزی‌ها ضعف مفرط و کم‌خونی داشته باشد.

● شیره انگور یا آب انگور، اثر ملین دارد و مصرف آن در کسانی که بر اثر بیماری مستمر ضعیف شده اند یا کسانی که عمل جراحی انجام داده‌اند، نتایج بسیار خوبی می‌دهد.

● قند آن به طور مستقیم و آسان وارد خون می شود، در عضلات و کبد ذخیره می‌گردد، در حالی که سایر قندها اول باید به قند انگور تبدیل شوند و بعد وارد خون شوند.

● اشخاصی که احتیاج به لاغر شدن دارند، باید صبحانه انگور و تا ظهر چیزی نخورند و کسانی که می‌خواهند چاق شوند، باید انگور را به همراه غذاهای دیگر و نان میل نمایند.

● برای درمان اسهال بیست و پنج گرم از برگ درخت انگور را در یک لیتر آب دم کرده و بنوشید.

● مزاج را معتدل نموده و دوبرابر گوشت به بدن حرارت می‌دهد.

● اثر درمانی انگور زمانی است که هیچ گونه غذایی با آن خورده نشود تا بتواند معده را پاک کند و سمومی را که در دستگاه بدن تجمع یافته است، حل نماید.

● بیماران دیابتی نباید از مصرف آن هراس به خود راه دهند؛ زیرا انگور تازه و طبیعی قند خون آنها را بالا نمی‌برد. همچنین انگور دارای تمام اسیدها و تمام مواد مقوی‌است که بیماران مبتلا به مرض قند به آن نیاز فراوان دارند.

● کودکانی که دچار کم‌اشتهایی یا بیماری شدید شده‌اند، باید فقط به آنها آب انگور داد.

● همچنین انگور دارای خاصیت تقویت جسم، دفع ادرار، تقویت فعالیت کبد و گردش خون، زدودن سم از بدن، ترمیم بافت‌ها، تقویت اعصاب، ضعف، سستی، حاملگی، بواسیر، التهابات مفاصل و رماتیسم، نقرس، التهابات کلیه، افزایش فشار خون، بند آوردن خون، درمان چاقی مفرط، درمان یبوست، درمان یرقان، اسهال، خونریزی رحمی، تصلب شرایین، بیماری‌های دستگاه تناسلی، درمان بیماری‌های گوارشی، بیماری‌های کبد، درمان ضعف بنیه سالمندان، رفع کمبود کلسیم، درمان بیماری‌های پوستی و جلوگیری از ابتلا به سرطان، درمان ناراحتی‌های قلبی، درمان سرفه، تقویت لثه، درمان التهاب لوزه، تنظیم فشار خون، درمان استسقاء و ناراحتی‌های عصبی می‌باشد.

نکات انگوری
  • انگور را به عنوان دسر بعد از غذا نخورید، انگور با غذاهای گوشتی و چربی سازگار نیست.
  • انگور را نباید با نان خورد؛ زیرا نان اثر طبی انگور را خراب و خواص درمانی آن را از بین می‌برد.
  • بعد از مصرف انگور نباید آب و به خصوص آب‌ سرد میل شود.

مأخذ: کتاب درمان بیماری ها با داروهای معجزه‌گر گیاهی

خرید نسخه کامل از سایت کتابراه  ketabrah.iraddup.center