گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

آقایون قرمزته .... خواص جنسی گوجه فرنگی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

پروستات ایرانی با گوجه فرنگی.... بله درست شنیدید این ماده غذایی ارزشمند یعنی گوجه فرنگی نه تنها در رژیم غذایی خانم ها بلکه در روابط زناشویی و به خصوص درمان پروستات آقایان نیز بسیار مفید است.

به گزارش تلکسیران، از خواص گوجه فرنگی بسیار شنیده اید که پیشگیری و درمان بیماری های مردان هم یکی از آنهاست. می خواهیم بدانیم برای آقایان چرا و چه میزان گوجه فرنگی مفید است؟

آقایون قرمزته .... خواص جنسی گوجه فرنگی 

فواید بی نظیر گوجه فرنگی

 متخصصان تغذیه، گوجه فرنگی را با نام غذای وظیفه شناس می شناسند که بدون طی کردن مراحل آماده سازی پخت عملی ماورای تغذیه ای را انجام می دهد؛ زیرا گوجه فرنگی از بیماری ها پیشگیری می کند و فاکتورهای سلامت را به تمام نقاط بدن ارسال می کند.

ارزش غذایی

یک گوجه فرنگی متوسط حاوی 22 کالری - 0 گرم چربی - 5 گرم کربوهیدرات - 1 گرم پروتئین است. گوجه فرنگی منبع غنی از ویتامین A  C و فولیک اسید است. گوجه فرنگی دارای دامنه گسترده ای از فواید تغذیه ای است و معروف به داشتن آنتی اکسیدان - لیکوپن - لیپوئیک اسید - فولیک اسید و لوتین است.

این مواد چه فوایدی دارند؟

 تقویت بدن برای تبدیل گلوکز به انرژی مفید برای فعالیت های بدنی

کنترل گلوکز خون و در نتیجه افزایش سیستم مقاومت علیه بیماری های هم چون دیابت و تقویت سیستم عصبی و مغز

آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی سدی محکم در برابر بیماری های عفونی است.

فراهم کردن خوابی راحت و بهبود حرکت عضله ها

افزایش قدرت یادگیری و حافظه

خواص فوق العاده گوجه فرنگی

نوبت بیماری های آقایان که می رسد ابتدا نظرهایی به سمت سرطان پروستات و راههای درمان آن منعطف می شود.

گوجه فرنگی و سرطان پروستات

براساس تحقیقات و مطالعات دکتر جان اردمن، مواد موجود در گوجه فرنگی با ایجاد حفاظت اپیدمیلوجیکال درصد ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

مصرف فراوان چربی با ایجاد تغییر در متابولیسم کلسترول و استروئید، شانس بروز سرطان را افزایش می دهد. مصرف سبزیجات یا رنگدانه های سبز و زرد یک اثر حفاظتی از بروز سرطان پروستات دارد، شانس بروز سرطان پروستات با گذشت سن افزایش می یابد، ممکن است به علت تغییرات هورمونی حاصله نظیر کاهش مقدار آندرسترون یا افزایش مقادیر سرمی استروژن و استرادیول باشد.

 تماس با عوامل شغلی و محیطی شانس بروز سرطان را بیشتر می کند، شغل​هایی که شانس بروز سرطان را بیشتر می کنند شامل کارگرانی که با کودها، بافتنی ها و لاستیک سر و کار دارند، تماس با باتری های حاوی کادمیوم است.

 پروستات پس از سن 45 تا 50 سالگی آغاز به رشد می کند، به افراد بالای این سن توصیه می شود، روزانه یک گوجه فرنگی خام مصرف کنند.

 غربالگری موجب تشخیص سریع تر و در مراحل پایین تر بیماری شده و درنتیجه اثر بخشی درمان را بیشتر کرده و موجب افزایش طول عمر بیماران می شود.

مأخذ: نمناکaddup.center