گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

آب کاکتوس آنتی اکسیدان طبیعی ضد پیری

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

اگر از دیابت یا بیماری های پوستی یا دردهای قاعدگی رنج می برید، ما به شما استفاده از گیاه کاکتوس و آب آن را در رژیم غذایی و سبک تغذیه اتان توصیه می کنیم.

به گزارش تلکسیران، با خواص و فواید آب کاکتوس آشنا هستید؟ آب کاکتوس از ارزش تغذیه ای مناسبی برخوردار است و همچنین خواصی از جمله داشتن روده سالم، رفع مشکلات پوستی و جلوگیری از سرطان را به همراه دارد.

آب کاکتوس آنتی اکسیدان طبیعی ضد پیریآنچه باید در مورد خواص آب کاکتوس بدانید

گیاه کاکتوس که در مناطق خشک مکزیکو، کالیفرنیا جنوبی و آریزونا رشد می کنند، اوپونتیا فیکوس ایندیکا نام دارد. نوپال یک ساقه نازک، صاف و بیضی از گیاه کاکتوس است که به عنوان یک سبزی مصرف می شود. آبمیوه های گیاهی کاکتوس های تیغ دار قرن هاست که در فرهنگ های لاتین و شمال آمریکا استفاده می شود. آب یک عنصر اساسی در رژیم های غذایی ساکنان آمریکای جنوبی، مکزیکو، اروپا، شرق میانه و در برخی از نقاط هندوستان است.

ارزش تغذیه ای آب کاکتوس

آب کاکتوس یک دوز مناسب برای تغذیه همه افراد را فراهم می کند. همراه با سطوح قابل ملاحظه پتاسیم، کلسیم، منگنز، مس و آهن، همچنین ویتامین های مختلف و فیتونوتیتیو ها. همچنین یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها، فلاونوئیدها، اسیدهای چرب امگا 3، اسیدهای آمینه و بتا کاروتن است.

خواص و مزایای آب کاکتوسکاهش التهاب مفصلی

آب کاکتوس مهار آمدن لکوسیت هستا، که به عنوان کاتالیزور در پیشرفت بیماری های التهابی عمل می کند. حاوی ویتامین A و B2 و C است که برای افرادی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند بسیار مفید است. خواص ضد التهابی آب کاکتوس برای از بین بردن درد و مبارزه با التهاب مفید است و همچنین سفتی و درد ناشی از آرتریت را کاهش می دهد.

 داشتن روده سالم

این آب به رشد باکتری های خوب در روده کمک می کند و یک عامل سم زدایی طبیعی است که می تواند در درمان دیورتیکولیت و کولیت استفاده شود. خواص ملین آور این آب آن را می توان به عنوان یک درمان طبیعی برای یبوست استفاده کرد. ماهیت ضد التهابی این آب در کاهش التهاب در مثانه و به ویژه در سنگ های صفراوی و عفونت های مثانه ادراری کمک می کند.

 تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف منظم آب کاکتوس به حذف ویروس های مرگبار در بدن کمک می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند. سطح بالای فیتوکمیکال شیمیایی در کاکتوس موجب خنثی کردن تومورها و افزایش پاسخ ایمنی بدن می شود. آنتی اکسیدان هایش همچنین در برابر پیری زودرس محافظت می کند.

 پادزهر طبیعی برای بیماری های پوستی

آب کاکتوس برای مبتلایان به بثورات پوستی تجویز می شود همچنین به درمان زخم و چروک کمک می کند.

مفید برای قاعدگی زنان

آب کاکتوس بدن را بسیار فوری از سموم قاعدی رها می کند، در طول دوران پریودی خانم ها دردهای شکمی را تجربه می کنند  آب کاکتوس همچنین در کنترل تهوع مفید است.

مأخذ: نمناک