گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

نشست مشترک برایان هوک و وزیر نفت عربستان در آستانه اجلاس اوپک

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

برایان هوک، مسئول گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا، با وزیر نفت عربستان در آستانه اجلاس اوپک دیدار کرد.

به گزارش تلکسیران، برایان هوک، مسئول گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، با وزیر نفت عربستان در آستانه اجلاس اوپک دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این دیدار شب گذشته، یک روز پیش از نشست اوپک در وین، صورت گرفت. در نشست اوپک قرار است درباره کاهش احتمالی تولید نفت گفت و گو مذاکره انجام شود.

به نوشته رویترز،  بیژن زنگنه وزیر نفت ایران از این ملاقات انتقاد کرد ه و آنرا رویکرد مداخله جویانه  هوک و آمریکایی ها خواند.

این در حالی است که دونالد ترامپ ، عربستان سعودی را به خودداری از افزایش تولید نفت تشویق کرده است تا قیمت جهانی نفت پایین بماند. ترامپ گفته است که عربستان سعودی در ازای پشتیبانی آمریکا از آن کشور در رقابت با جمهوری اسلامی ایران تولید نفت را بالا برد.

رئیس جمهوری آمریکا حدود دو هفته پیش از عربستان سعودی به دلیل همکاری در پایین آوردن قیمت نفت تشکر کرده بود.

ترامپ در پی پایین آمدن قیمت نفت با وجود تحریم ایران، در پیامی توئیتری نوشت:

قیمت نفت پایین‌تر می‌رود، عالی است. مانند یک معافیت مالیاتی در آمریکا و جهان. لذت ببرید!

او سپس با اشاره به کاهش قیمت نفت از ۸۲ دلار برای هر بشکه به ۵۴ دلار اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که قیمت نفت باز هم پایین تر برود.

آمریکا موج دوم تحریم هایش علیه ایران را از ماه گذشته شروع کرده و به کشورهای جهان هشدار داده است در صورت مبادلات تجاری با ایران، آنها را نیز تحریم خواهد کرد. این امر موجب کاهش صادرات نفت ایران شده است. واشنگتن اعلام کرده است که در نهایت می خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.addup.center