گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

تحریم دو ایرانی به دلیل فعالیت در زمینه ارز دیجیتال

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

در ادامه تحریم های اقتصادی آمریکا ،علیه ایران، وزارت خزانه داری آمریکا، دو نفر ایرانی دیگر یه دلیل فعایت در زمینه ارز دیجیتال به لیست تحریم های خود اضافه کرد. در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا که هفته گذشته منتشر شد، از اسامی "محمد قربانیان" و "علی خوراشادی‌زاده" نام برده شده است.

به گزارش تلکسیران، در ادامه تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، وزارت خزانه داری آمریکا هفاته گذشته دو نفر ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرد. خزانه داری آمریکا علت تحریم این دو فرد را فعالیت های غیرقانونی انها در زمینه ارز دیجیتال بیان کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا که هفته گذشته منتشر شد، از اسامی "محمد قربانیان" و "علی خوراشادی‌زاده" نام برده شده است. این دو نفر در زمینه ارز دیجیتال فعالیت دارند.

پس از انتشار این خبر به نقل از صدای آمریکا آمده است:

 پس از اعلام بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در هفته گذشته، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در توئیتی از این وزارتخانه و همچنین وزارت دادگستری ایالات متحده برای این اقدام تشکر کرد. او نوشت حملات مخرب هکرهای ایرانی به آمریکا غیرقابل قبول است.

ایالات متحده مدعی است این دو نفر در زمینه ارز دیجیتال برای ایران فعالیت دارند. این دو کمک کرده‌اند تا در باج خواهی‌های اینترنتی، ارز دیجیتال بیت کوین به ریال تبدیل شود. در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا آمده این افراد مشارکت خود را در زمان حملات بدافزار «سام سام» که دویست قربانی شناخته شده داشته انجام داده‌اند. دو آدرس مرتبط با ارز دیجیتال از این دو ایرانی به‌دست آمده که به گفته وزارت دارایی آمریکا بیش از ۷۰۰۰ معامله بیت کوین از این طریق صورت گرفته است.

تمام اموال و منافع این دو فرد ایرانی ضبط شده و آمریکایی ها از معامله با آنها منع شده اند.

ارز دیجیتال پول هایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره ومنتقل می شوند. و در واقع پولی اینترنتی است که حکم همان پول فیزیکی را دارد، اما تراکنش‌های انتقال سرمایه را به‌صورت آنی و بدون مرز بین افراد انجام می‌دهد.addup.center