گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

نماینده مجلس: به اینستکس که کاغذی بیش نیست دل خوش نکنید- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: عملکرد اروپا نشان می دهد توانایی و یا اراده ی اجرای تعهدات برجامی خود را بدون اجازه آمریکا ندارد.
- اخبار سیاسی -

حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اشاره به ایجاد ساز وکار ویژه مالی بین ایران و اروپا موسوم به اینستکس گفت: اتحادیه اروپا به عنوان یکی از طرفین توافق برجام، به تعهدات خود نسبت به ایران پایبند نبوده، این در حالی است که همه مسئولان اتحادیه اروپا و برخی مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که کشورمان به تعهدات خود عمل کرده است.

نماینده مردم بروجرد: اینستکس باج خواهی اروپایی ها از ایران است
اینستکس ابزاری برای کنترل درآمد های نفتی ایران از سوی اروپاست

وی با بیان اینکه مسئولان دستگاه دیپلماسی به اینستکس که کاغذی بیش نیست دل خوش نکنند، افزود: به اروپایی ها و آمریکایی ها اعتمادی نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: اروپایی ها تاکنون بارها بر پایبندی به برجام تأکید داشتند اما بیش از عمل به حرف بسنده کرده اند و اخیرا از سازوکار مالی صحبت می کنند که هم از منظر شمول و حدود تعهدات و هم از منظر زیر ساخت های اجرایی مشکلات زیادی دارد.

وی با تأکید بر اینکه کشور های اروپایی همواره تحت سلطه آمریکا هستند و هیچ اراده ای از خودشان ندارند، گفت: ممکن است اروپایی ها تحت فشار آمریکا هر اقدامی از جمله عدم اجرایی کردن این سازوکار مالی را انجام دهند، بنابراین باید گفت اروپایی ها چندان قابل اعتماد نیستند.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه اروپایی ها اراده و اختیاری برای اجرای این سازوکار و پایبندی به تعهداتشان ندارند، اظهار داشت: مسئولان دیپلماسی کشور باید نسبت به بدعهدی های اروپایی ها در اجرای سازوکار اینستکس هوشیار باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم