گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

راهپیمایی 22 بهمن 97|روحانی: در دوران قاجار و پهلوی دو سوم خاکمان از ایران جدا شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

رئیس‌جمهور گفت: 22 بهمن امسال ویژگی‌های خاص خود را دارد، از یک طرف همزمان است با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران امروز وارد چهل‌ویکمین سال پیروزی انقلاب می‌شود
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در سخنرانی 22 بهمن در میدان آزادی خدا رو شکر می کنیم که ملت بزرگ ایران را در 40 سال پیش بر استبدادو استعمار و وابستگی ها رهانید، گفت: این ملت توانست نظام جمهوری اسلامی را در این سرزمین استقلال بخشد.

وی افزود: 22 بهمن امسال ویژگی های خاص خود را دارد، از یک طرف همزمان است با چهلمین سالگرد انلاب اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران امروز وارد چهل ویکمین سال پیروزی انقلاب می شود و از طرف دیگر امسال ایام دهه فجر ما عطر و بوی فاطمی دارد.

راهپیمایی 22 بهمن 97|حضور آیت الله جنتی در جمع راهپیمایان تهرانی
راهپیمایی22 بهمن 97| علی لاریجانی به خیل راهپیمایان تهرانی پیوست
راهپیمایی 22 بهمن 97| راهپیمایی مردم تهران زیر بارش شدید باران + فیلم

رئیس جمهور با اشاره به تحریم ها علیه کشورمان گفت: نقشه های دشمن نقش بر آب شده و این حضور به ان معنا است که دشمن هرگز به اهداف شوم خود نخواهد نرسید و راه ما و مسیر ما به همان صورتی که 40 سال پیش انتخاب کرده بودیم، ادامه خواهیم داد.

روحانی ادامه داد: در آغاز سخن چند نکته محضر ملت بزرگ ایران عرض می کنم. اولا انقلاب اسلامی ما برای حراست و حفاظت از ایران اسلامی عزیز بود. مردم ما بخوبی می دانند که در 205 سال قبل بخش بزرگی از مناطق شمالی ایران و قفقاز در دوران پادشاهان خائن قاجار از ایران جدا شد و 191 سال پیش بخش دیگری از شمال ایران را از این سرزمین مادری جدا کردند. 172 سال قبل بخش بزرگی از شمال غرب ایران از کشور جدا شد. 163 سال پیش بخش مهمی از شرق ایران از کشورمان جدا شد و 138 سال قبل بخشی از شمال شرق ایران از کشور جدا شد و بعد در 100 سال پیش بخشی بزرگی از جنوب ایران که امروز به عنوان چند کشور در جنوب خلیج فارس هستند از ایران جدا شد.

وی اضافه کرد: حتی 47 سال پیش یعنی 7 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در زمان رژیم خائن پهلوی بخش مهمی از جنوب کشور ایران که همواره در جغرافیا به عنوان استان چهاردهم می آموخیتم به دست خیانت بار پهلوی از دست ایران جدا شد. در عرض این چند دهه در دوران شاهان سست عنصر قاجار و پهلوی دو سوم ایران را از ایران جدا کرد.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/

منبع: تسنیم


addup.center