گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت چه گذشت؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

اخبار و حاشیه‌های جلسه امروز هیئت دولت را در این گزارش بخوانید.
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، صبح امروز چهارشنبه 1 خرداد جلسه هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

پس از پایان جلسه برخی از وزرا و معاونین رئیس جمهور با خبرنگاران حاضر در حیاط پاستور گفت گو کردند که در متن زیر گزارش کامل آن منتشر شده است.

در این گزارش مهمترین اخبار مطرح& شده در حاشیه هیئت دولت را مشاهده می کنید:

** آغاز به کار شورای حل اختلاف فرهنگ،هنر و رسانه تا دو ماه دیگر

سید عباس صالحی وزیر ارشاد در حیاط پاستور و در جمع خبرنگاران از تشکیل شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد و گفت: امیدواریم در دو ماه آینده شاهد آغاز به کار این شورا باشیم.

متن سخنان وزیر ارشاد را اینجا بخوانید

** توضیحات واعظی درباره سخنگوی دولت

رئیس دفتر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران درباره سخنگوی دولت گفت: یک نفر انتخاب شده و بعد از ملاقات او با رئیس جمهور، درباره معرفی او تصمیم گیری می شود. آخر هفته سخنگوی منتخب با رئیس جمهور جلسه دارد و احتمالا مورد نظر ریاست جمهور قرار می گیرد.

مشروح سخنان واعظی را اینجا بخوانید

** امیری: دولت دخالتی در انتخاب هیئت رئیسه مجلس ندارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: موضوع انتخاب رئیس، نواب و اعضای هیئت رئیسه مجلس مربوط به مسائل داخلی مجلس است و دولت در این حوزه هیچ دخالتی ندارد.

وی همچنین اظهار کرد: از مجلس درخواست داریم که لایحه جامع انتخابات را در دستور کار خود قرار دهد.

سخنان امیری را اینجا بخوانید

** بررسی گزارش وزارت اقتصاد درباره وضعیت کسب و کار

گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره الزامات ارتقای رتبه ایران در شاخص سهولت انجام کسب و کار، ساماندهی نظام مجوزدهی کشور، پنجره واحد ایجاد کسب و کار استانی، توانمندسازی بخش خصوصی و راهکارهای عملی مقررات زدایی برای بهبود کسب و کار در جلسه امروز هیئت دولت ارائه شد.

متن این خبرا را اینجا بخوانید

** کاهش دو ساعته ساعت کار ادارات دولتی در روزهای پس از شب های قدر

بر اساس مصوبه هیئت وزیران و مطابق روال همه ساله، زمان شروع کار کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات دولتی در روز های شنبه و چهارشنبه مورخ 4 و 8 خرداد ماه برابر با نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز می شود.

** اظهارات جنیدی درباره پالرمو و CFT

معاون حقوقی رئیس جمهور در حیاط پاستور و در جمع خبرنگاران گفت: دو لایحه مربوط به الحاق به معاهده های پالرمو و CFT همچنان در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت قرار دارد.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید

** توضیحات جدید بطحایی درباره استخدام معلمان، مدارس سیل زده و شهریه مدارس

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه دولت به مسائل مختلفی از جمله استخدام معلمان، وضعیت مدارس سیل زده و شهریه های مدارس پرداخت.

وی گفت: امروز در خصوص یک مدرسه گزارشی به من دادند که کارت ورود به جلسه امتحان را منوط به اخذ کمک های مردمی کرده بودند، اینها کارهای ضد تربیتی است.

مشروح سخنان بطحایی را اینجا بخوانید

انتهای پیام/

منبع: تسنیم