گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

افشاگری یک نماینده مجلس درباره واگذاری یک amp سیلوamp به بخش خصوصی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

نماینده همدان در مجلس گفت: سیلو و ادارات غله همدان با بررسی‌هایی که انجام دادیم یک دهم قیمت واگذار شده است که این موضوع باید تعیین تکلیف شود.
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 21 خرداد) قوه مقننه و در تذکر شفاهی گفت: تذکر اول من به وزیر اقتصاد در رابطه با واگذاری ها و خصوصی سازی ها است که متاسفانه می بینیم یکی پس از دیگری در واگذاری ها از هفت تپه گرفته تا پالایشگاه کرمانشاه و واگذاری های ادارات غله و سیلو از طریق رابطه عمل شده و با مبلغ ناچیز واگذار می شود.

تمدید قوانین مربوط به خصوصی سازی و مشارکت خارجی در سال آینده

وی ادامه داد: در رابطه با سیلو و ادارات غله همدان با بررسی هایی که انجام دادیم یک دهم قیمت واگذار شده است که این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

نماینده همدان در مجلس اضافه کرد: به وزیر کشاورزی و وزیر اقتصاد اعلام کردیم و تذکر دادیم که این پول باید برگردانده شود و قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی باید ورود کنند؛ قیمت 160 میلیارد را 16 میلیارد واگذار کردند آن هم با بازپرداخت 10 ساله و بهای ناچیز.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، عنوان کرد: واگذاری های بیت المال به بخش خصوصی نباید به این سبک باشد، بیت المال به طرق مختلف به افراد خاص واگذار می شود و همه سکوت می کنند.

خجسته افزود: دستگاه های نظارتی مخصوصا وزارت اقتصاد و دولت باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه در تذکری به هیئت دولت و رئیس جمهور درباره مصوبه هایی که مجلس دارد را دولت به آنها عمل نمی کند؛ افزود: آقای لاریجانی، هیئت رئیسه مجلس؛ این بحث عملی کردن مصوبات مجلس را نظارت کنید. نباید این طور باشد هرجایی که وزرا و هیئت دولت نمی خواهند به مصوبات عمل نمی کنند.

وی در پایان متذکر شد: موضوع افزایش 400 هزار تومانی حقوق عملی نشده است و متاسفانه این موضوع بلاتکلیف مانده است، 3 ماه از سال می گذرد و باید تکلیف این افزایش حقوق کارمندان و کارگران مشخص شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم